( 2007 Ağustos'tan bugüne... )
2014 Aralık :
muharrem kaymak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
muharrem kaymak: sorum biraz uzun olacak lakin problem bu bursadan soruyorum 15 ay öncesi banka kredisi kullanarak bir müteahhitten sıfır daire aldım müteahhit le bir sözleşme yaptık işte kapısı bacası özellikleri yazıyo + dediki 5-6 ay içindede oturma izninizi vericem fakat olmadı 11 daireli bir apartman şantiye olduğu için elektirik su katlı geliyor bizde 6 ay sonra dedikki sözünü tutmadın suyu ortak ödeyeceğiz dedik su tek saat ve müteahhit adına geliyor tamam dedi fakat 4-5 ay böyle ödedik sonra ağır geliyor izin çıkmıyor su saatlerini üzerinize yaptırın dedi 700 tl civarı masraf bizde dedikki böyleyken sen bize oturma izni vermiyosun uğraştırma bizim ruhsatımızı ver dedik oda olmadığını suyu üzerimize almamızı yoksa su borcunu ödemeyip suyu kestireceğini söylüyor bu konuda ne yapabiliriz saygılarSerdar Dağıstan: Bağlı bulunduğunuz imar müdürlüğüne başvurup niye oturma raporu alamadığını öğrenin.
Yeni Yıl İçin Hazırlık!
8 Aralık 2014, Pazartesi
2014 bitti bitiyor... Yeni yıl yeni ümitler, yeni beklentiler, yeni hayaller demek. Yeni yılda oturmak veya yatırım için nasıl bir ev istersiniz?
Gönül ERİŞ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
Gönül ERİŞ: Serdar bey,bana "sahibinden com"olarak cevap vermişsiniz.Ben onu biliyorum.Sanırım anlatmak istediğimi iyi ifade edememişim.
sırrı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
sırrı: Merhaba serdar bey , veranova, point bornova ve narova projelerinden hangisini almamız sizce daha iyi getiri sağlar önümüzdeki süreçte. Serdar Dağıstan: Üçü de güzel projeler. Fiyat / m2'lerine bakmanızı öneririm.
ömer karasu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
ömer karasu: merhaba. iki sene önce arsa tapusu üzerinden almış olduğum dairemi benden önceki satışta ifade edilen satış bedelini biraz arttırarak 21.000 tl beyan ederek satın aldım.
Gönül ERİŞ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Aralık 2014, Pazar
Gönül ERİŞ: İZMİR-Karşıyaka'daki dairemi şehir değişikliği nedeniyle acilen satmak istiyorum fakat emlakçı vasıtasıyla satışı çok uzun sürdüğünden,direkt alıcılara ulaşabileceğim daha açıkcası satılık daire arayanların ilanlarını nasıl bulabileceğim konusunda beni aydınlatmanızı rica ediyorum.Serdar Dağıstan: sahibinden.
mehmet elci Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Aralık 2014, Pazar
mehmet elci: selamlar. babam 1978de baskasiyla 13dönümlük ortak tarla almis ,simdi satmak istiyor ama babama belediyeden satamayacagini ve 20dönümden asagisi bir kisiye ait olmasi gerektigini ve sadece ortagina veya ikisi birlikte satmasi gerektigini söylemisler.ortagi ne satmayi ne de istedigi parayi vermeyi düsünüyor .
leyla tan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Aralık 2014, Cumartesi
leyla tan: merhaba, size bir sorum olacak biz bir daire aldık inşaata 1998 yılında bir inşaat firması başlamış fakat kabasını bitirip yarım bırakmış daha sonra başka bir firma ince işlerini bitirmiş ve SGK dan ilişki kesme belgesi almıış ama evrakta inşaatın %30 unun ilşkisinin kesildiği yazıyor bu durumda sorun çıkarmı?Serdar Dağıstan: İlişik kesme alınmadığı için oturma raporu da alınmamıştır. İleride problem çıkarır.
Mehmet ÇAKMAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Mehmet ÇAKMAK: Serdar bey rahatsız ediyorum ama bir sorum daha olacaktı. Deprem yönetmeliğinden sonra yapılmış bakımlı bir evde olabilir demişsiniz. bu deprem yönetmeliğinin tarihi nedir acaba?
Mehmet ÇAKMAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Mehmet ÇAKMAK: merhaba Serdar bey; eşim ve ben devlet memuru olarak tepecikte hastanede çalışıyoruz. aylık elimize toplam 4.500 lira geçmektedir.
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, Katip Çelebi Üniversitesi çevresinde 1+1 ev bakıyoruz, fakat geçen gün haber çıktı.Katip Çelebi Üni. , Bayraklıda yapılacak şehir hastanesinin hemen yanında çok büyük bir arazi almış ve yavaş yavaş oraya taşınacakmış.
Onur Görgülü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Aralık 2014, Salı
Onur Görgülü: serdar bey merhaba nasılsınız, Yatırımcılara yönelik açtığınız evlenme üniversitesine katıldık şimdi sıra yatırım yapmaya geldi, biz aslında lobi parlas projesinden motive olarak peşinat tutarında 90bin gibi bir nakde cevirdik arabayı falan sattık, pazarlıkla lobi parlas'ta son noktaya geldi, ancak inşaatı gezip daireyi görünce küçük geldi bize. tabi biz alışkın değiliz sizce 46m2 (36 iç +10m2 balkon) daire alanı 1+1'ler için normal midir? Lobi parlas'ın bulunduğu mevki mi daha iyi (Ankara cd.
2014 Kasım :
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Kasım 2014, Salı
Özgür: Serdar Bey merhaba; İzmirden emekli olacak olan anneme tek başına oturabileceği bir ev almak istiyoruz, 140bin civarı nakdimiz var, bornovadan salihli arabalarına rahat gidip gelmesi ,ulaşım açısından rahat olması , muhit olarak sıkıntı yaşamaması, zarar ettirmemeside önemli tabi ilerisi için. İlk olarak üçyol metro yakınlarına baktık fakat buralar pek hoşumuza gitmedi,ben izmirde yaşamamış birisi olarak seçenekleri azalttım bornovada migros yakınlarında 2+1 eski evler var 185-200 arası satılıyor, yada karşıyaka demirköprü mahallesinde metroya yakın 2+1 sıfır evler 180 civarına bulunabiliyor. şemiklere baktığımızda ise 150-160 civarına 2+1 evler mevcut fakat şemikler metroya ulaşım olarak biraz uzak.
hacer cem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Kasım 2014, Perşembe
hacer cem: merhaba Serdar Bey; yaklaşık 30 bin tl peşinatım var ve 100-110 bin tl arası bir ev almak istiyorum. yeni bebeğim oldu ve onu yetiştireceğim muhitte önemli. uzundere tokileri çevreden dolayı düşünmedik, o civarlarda meşale evleri var.
resul Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Kasım 2014, Salı
resul: Serdar bey kolay gelsin. bi konuda bilginizi almak istiyorum izmirin yabancısıyım 75000 tl ile toki uzundere konutlarından 95 m2 bi daire almayı dusunuyorum fiyatı uygunmu ileride para kazanabilirmiyim istediğim zaman satabilirmiyim cevabınız için şimdiden teşekkürler....Serdar Dağıstan: Fiyat çok uygun.
Yavuzsahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Kasım 2014, Pazartesi
Yavuzsahin: Geri dönüşleriniz için teşekkürler, Bana yinede studyo35 fiyatı o lokasyon olarak çok gelmektedir. Etrafında bu fiyatlara siteli 3+1 daireler vardır. Tower yanındaki Cebeci inşaatın ve Güven Erberk yaptığı 3+1lerin fiyatı 550binden başlamaktadır.
Yavuzsahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
Yavuzsahin: Serdar Bey tekrardan merhaba, Hafta sonu katal insaatin katip celebi univ. yakininda yapacagi studyo35 projesinin lansmani vardi, 1+1 den olusan dairelerin baslangic fiyati 200bin den basliyordu, tamam universite bolgesi olacak ama fiyatlarda daha gelismemis bir yer icin bu kadar yuksekten cikilmaz dogrumudur? Bu durumda size daha once sordugum bayrakli tower yaninda zabitci inssatin yaptigi 1+1 daireler fiyati 195bin daha makul gelmekte hemde lokasyon olarak fark atmaktadir ne dersiniz?
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
Özgür: Serdar Bey merhaba, Nest Bornova Projesi'nden 1+1 ev almayı planlıyorum. Kanala ve Godiva Kuzey'e bakan cephede olan dairenin fiyatı 220.000 TL (artı masraflar için 10.
AYLA KASAP Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
AYLA KASAP: bızım 15 yıl once yaptımız evın ıskanı ruhsatını nasıl cıkartırız kaca cıkarırız tekkatlı 2. katı cıkıp onları cıkartya bılırmıyız Serdar Dağıstan: Tekrar inşaat ruhsatı almanız ve daha sonra oturma raporuna başvurmanız gerekecek.
İNCİ ATAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Kasım 2014, Cuma
İNCİ ATAK: Serdar bey kolay gelsin. Yatırım için iki bölge hakkında düşüncenizi almak istiyorum. Yeşilova-Goldiva mı yoksa Mevlana'nın dışında kalan Forum'a yakın bölge-yanında hemen İzmir Koleji bulunan ve inşaat için ayrılmış yan yana 3-4 parselin bulunduğu alan mı ?
Utkan Alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
Utkan Alsancak: Sayın Serdar Bey, Size iki sorum olacaktı. 1- 35.sok.
volkan yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
volkan yurtoglu: Teşekkür ederim hızlı yanıtınız için Serdar bey Siz nereyi tavsiye edersiniz(eşim ve bende kamuda calısıyoruz aylık gelirimiz 5000 civarı, aylık 600-700 arası kira gelirimiz var ve bebek bekliyoruz) Saygılarımla Serdar Dağıstan: Bornova Yeşilova, Buca, Karabağlar otobana yakın olan kısım olabilir.
volkan yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
volkan yurtoglu: Teşekkür ederim hızlı yanıtınız için Serdar bey Siz nereyi tavsiye edersiniz(eşim ve bende kamuda calısıyoruz aylık gelirimiz 5000 civarı, aylık 600-700 arası kira gelirimiz var ve bebek bekliyoruz) Saygılarımla Serdar Dağıstan: Bornova Yeşilova, Buca, Karabağlar otobana yakın olan kısım olabilir.
Volkan Yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Kasım 2014, Çarşamba
Volkan Yurtoglu: Serdar Bey Merhaba İzmir' e yeni(ankara dan ) taşındık eşim ve ben konak da calısıyoruz , 200. 000 tl kadar bir butcemiz var ankara da 3+1 110 M2 bir evimiz vardı. egekent2 metro yakının dan 3+1 ev almak istiyoruz bölgeyi tam olarak bilmediğimiz için emin olamıyoruz , eşim ulaşım açısından semikler bölgesini düşünürken ben ileriye dönük hem iyi bir yatırım hemde daha geniş, site içi guvenlikli olması açısından ulukent ,egekent2 yakınlarında metroya yakın bir ev satın almak istiyoruz.
Murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Kasım 2014, Çarşamba
Murat: Oyak Buca 2 nci etap ocak 2015 te satışa sunulacağı söyleniyor. 1 nci etap 2015 Ekim ayında teslim edilecekmiş. Oturmak ve ya kira vermek amacıyla o bölgeden ev alalım mı sevgilerle Serdar Dağıstan: 2.
ahmet mert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
ahmet mert: seyrekte gedız unıversıtesıne çok yakın tarla almayı düşünüyorum.ilerıdekı ımar durumu sızce nasıl?4 donum tarla 300 bın tl fıyat ıstıyolar.
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
Aynur Yılmazer: Serdar bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Yer olarak Goldiva Kuzey sanırım daha mantıklı olacak. Bu arada bizim ilgilendiğimiz dairenin fiyatı 400.
nurettin yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
nurettin yılmaz: almak istedigimiz zemin katın altında bodrum katı var.projede bitişik iş yeri olarak belirtilmiş oturma ruhsatı alındıktan sonra alt üst ayrı ayrı is yerine donusturulmus ve isyeri ruhsaı ile satılıyor.SATAN ASAGIDAKİ İZAHATI VERİYOR 2 ADET BAĞIMSIZ TAPULU DAİRE.
ozan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
ozan: merhaba serdar bey. su anda kirada oturmaktayiz. haziran ayinda ilk evimi alip hemen oturmak veya sene sonuna dogru herhangi biten bir projeden ev almak niyetindeyiz.
iskender vehbi türk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Kasım 2014, Pazartesi
iskender vehbi türk: Sayın Serdar iyi günler dilerim.Arsa arazi yatırımı yapmak istiyorum.Aliağa civarında şehre 2 .
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Kasım 2014, Perşembe
Aynur Yılmazer: Serdar bey merhaba. Goldiva Kuzey ve Yeşil Kuşak evleri hakkında 05 Kasım da sormuş olduğum soruya dün cevap verildi mesajı geldi. Fakat ilgili alan boş görünüyor.
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Kasım 2014, Çarşamba
Aynur Yılmazer: Serdar bey merhaba, 2 proje hakkında düşüncelerinizi rica ediyorum. Oturmak için soruyorum fakat aynı zamanda da iyi bir yatırım olmasını ve getiri sağlamasını amaçlıyorum. ..
yavuzşahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Kasım 2014, Cumartesi
yavuzşahin: Serdar By Merhaba, Yeşilova bölgesiden 3 yıl önce aldığım 1+1 dairemi satıp, Bayrklı Tower bölgesinde yeni yapılmakta olan 1+1 konutlardan almak sizce mantıklı olurmu. Yeşilovadaki dairem yaklaşık olarak 200bin civarı satılmaktadır., temelden 140bin almıştık.
ipek menekşe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Kasım 2014, Cumartesi
ipek menekşe : Merhaba, Sakarya Üniversitesinin hemen yanında yapılan bir projeden daire almayı düşünüyorum. Proje sahibi www.fixusyapi.
2014 Ekim :
ömer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ekim 2014, Cuma
ömer: serdar bey merhaba...sitenizin kurulduğundan beri takipçisiyim...gerçekten çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz...
Ömer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ekim 2014, Cuma
Ömer: ulukent 35. sokağın biraz üst kesimleri için daire alımı uygunmudur...bir site projesi var yaklaşık %75 ortak ve yeşil alan...
Yaprak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2014, Perşembe
Yaprak: Serdar Bey merhaba.. Karsiyaka Ornekkoy'de 2007 yikinin ortasinda 118bin'e aldigimiz evimiz suan 230bin ediyor. Kira getirisi ise 850 ₺.
Bahadır Yalçın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Bahadır Yalçın: Palmiye Park Sole projesi ve Oyak Buca projesi karşılaştırma yazınızı gönderebilirseniz sevinirim. Saygılarımla... Serdar Dağıstan: Çok geçti her iki projenin de üzerinden Bahadır bey.
Cengiz Kocatürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Cengiz Kocatürk: tarla tapulu arsaya ikiz villa yapılamaz demişsiniz. Bu durumu soruşturduk. bu arsanın 1/1000 ölçekli şuurlandırılmış arsa olduğunu öğrendik.
Ahmet Eryılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Ahmet Eryılmaz: Serdar bey iyi çalışmalar diliyorum. Sorum: Bayraklı Barış Anıtının hemen yanında, 150-200 m önünde aynı hizada yer alan havuzlu Ziyam sitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Site içerisinde villalarda var.
Cengiz KOCATÜRK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2014, Salı
Cengiz KOCATÜRK: Merhaba Serdar Bey: Biz iki kişi bir arsa alarak inşaat ruhsatlarımızı alarak bu arsaya müstakil iki tane dubleks ev yaptık. Evler bitti ve oturma izinlerini aldık. Şimdi bu evlerin tapularını almak istiyoruz.
İlkay Yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2014, Salı
İlkay Yılmaz: Serdar bey tekrar merhaba. Birkaç gün önce sormuş olduğum soruma cevabınız için çok teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim Bornova Merkez- Özkanlar da 10 yıllık bir binanın-bitişik nizam 4 katlının 2.
Tarkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2014, Pazartesi
Tarkan: Serdar bey merhaba, Konut fiyatları neden artıyor, daha ne kadar artacak başlıklı yazınızı birkaç kez okudum. Yazınızın bir kısmında bir husus dikkatimi çekti. İzmir Konak'ta son 10 yılda konut fiyatları %82 artmış diye bir grafik var.
İlkay Yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2014, Pazartesi
İlkay Yılmaz: Serdar bey merhaba, Bayraklı- Dünya Barış Anıtının olduğu bölge için ne düşünüyor sunuz? Söz konusu yer Bayraklı Org.Nafiz Gürman Mah.
Duran ŞARA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2014, Cuma
Duran ŞARA: Merhaba Serdar Bey; 100.000 Tl kaynağa sahibim amacım ilerde kat karşılığı verilebilecek İzmir Bölgesinden de arsa veya ilerde imara açılma potansiyeli olan tarla bakıyorum. Teşekkürler Serdar Dağıstan: Koyundere, Gülbahçe, Ovacık, Torbalı olabilir.
ramazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2014, Cuma
ramazan: merhaba Bir dübleks ev almak üzereyiz ve tapu hakkında haciz ipotek rehin gibi sorunları olup olmadığını öğrenmek için tapu fotokopisi ile tapu müdürlüklerinden yardım alabilirmiyim. yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.
Duran Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ekim 2014, Perşembe
Duran: 100.000 Tl kaynağa sahibim amacım ilerde kat karşılığı verilebilecek İstanbul ve Marmara Bölgesinde 10 sene zarfında rant potansiyeline sahip olan arsa veya tarlalar bakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
SERPİL AYDIN: Serdar Bey,Mimoza Kent Sitesinin yeri Hıfsıhha Dolunay Pastanesinden girince yukarı doğru maliyeciler sitesinin karşısında.İnternetten bakabilirsenizz yeri daha iyi görebilisiniz .Sorularım bu yer içindi.
hasan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
hasan: Serdar Bey merhaba, Torbalı merkezde yeni yapılacak İzban istasyonuna yakın bölgede konut yapmak mantıklı mıdır sizce ? buraya yapılacak mesela 1000 konutluk bir site bölgeye fazla mı gelir ? ve 100 m2 dairelerin fiyatları ne civardadır?
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
SERPİL AYDIN: Merhaba Serdar Bey; MİMOZA KENT SİTESİ 'nin yeriyle ilgili düşüncelerinizi alabilirmiyim. İkinci elden satanlar 400-420 arası satıyorlar Bir iki yıl sonra edermi. Daha öceki yazımda yeri nedeniyle sonradan içime sinmeyen almış olduğumuz bu daireyi satıp başka alalım mı yoksa bir iki sene oturup değerini buluncamı satmalı.
Zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Ekim 2014, Pazar
Zirve: Merhaba Soyak optimus mavişehirde 2+1 daire buldum. 75 m2. Uzaktan havuz görüyor.
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Ekim 2014, Cumartesi
SERPİL AYDIN: Merhaba Serdar Bey, yardımınıza çok ihtiyacım var. Sizin söylecekleriniz doğrultusunda bir karar vermem gerekiyor. Şu an HATAY Poligonda 25 senelik bina kendi evimiz oturuyoruz.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Ekim 2014, Cuma
Kerem Tarkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
Kerem Tarkan: Merhaba Serdar Bey, İsmim Kerem Tarkan.. Size sorum Nurem İnşaat ve Sürmeli İnşaat'ın Aliağa'da yapmakta olduğu SnProje'deki evler ile ilgili.. Projeye göre 1+1 evler 55 metrekare gelmekte ve 85-95 bin TL fiyat aralığında..
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
ahmet: Sorumu hızlıca cevapladığınız için teşekkür ederim. :) Benim için önemli olan kiradan ziyade bölgenin prim yapması. Bornova olarak hangi kısımları önerirsiniz?
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
ahmet: merhaba 30.000 civarında nakit param var. ev almak istiyorum.
deniz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ekim 2014, Salı
deniz: merhaba Aliağa nurem inşaattan 1+1 60m2 kirageliri beklentim 1000tl eşyalı kiraya vermeyi düşünüyorum sizce beklentilerimi karşılar mı yada ilerki yıllar için iyi bir yatırımmıdır tşkSerdar Dağıstan: Satış Fiyat ne kadar?
Konut Fiyatları Neden Artıyor, Daha Ne Kadar Artar?
13 Ekim 2014, Pazartesi
Mühendis şapkamı taktım ve 2 gündür Türkiye İstatistik Kurumu, Reidin ve Merkez Bankası sayfalarında son 10 yıllık farklı verilere bakıp Konut fiyatları gerçekten artıyor mu yoksa kendi kendimize gelin güvey mi oluyoruz diye bir analiz yaptım. Beni bile şaşırtan bir kaç sonuç buldum. Geçenlerde bir arkadaşımız sormuş, 'Konut fiyatları daha ne kadar artabilir ki?
hasan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2014, Cumartesi
hasan: Merhaba Annem izmirde yanlız yaşayan bir kadın. 100.000 TL civarında ev alacağım annemin oturması için.
Emlak Gurmesi Hürriyet Ege'ye Açıldı!
8 Ekim 2014, Çarşamba
Dün ve bugün Hürriyet Ege'de Emlak Gurmesi ile ilgili güzel bir söyleşi çıktı. Yazı işleri müdürü Adnan Bey'in ellerine sağlık.
2014 Eylül :
Tarkan Aykan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Eylül 2014, Pazartesi
Tarkan Aykan: Serdar bey yine ben :) bu aralar hummalı bir araştırma içindeyim yatırım için :) Enteresan bir husus dikkatimi çekti sizin fikrinizi alırsam çok sevienceğim. Sahibinden.com'a girdim genel bir arama yaptım.
hakancantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Eylül 2014, Pazartesi
hakancantas: Serdar Bey, Arsa yatırımlarında özellikle güzelbahçede eski cevaplarınızıda okudugum zaman sorunsuz çok az arsa var diye dönüşleriniz var, arsa yatırımı yapılırken nelere dikkat etmemiz gerekir, özelikle güzelbahçede rastladığınız sorunlar nelerdir, bunları genel arsa yatırımı yapılırken nelere dikkat etmek adı aldında tavsiyelerinizi paylaşabilirmisiniz.Serdar Dağıstan: Özellikle Güzelbahçe'de gelen arsalarda hisseli olmaları sebebiyle problem yaşanıyor. Bazılarında da arsanın bir kısmı imara açılmamış olabiliyor.
Meltem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Eylül 2014, Cumartesi
Meltem : Serdar Bey merhaba. Bornova'da, yatırım amacıyla, yüksek kira getirisi ve 1+1 olan daire arıyorum. Bütçem 170.
Savaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Eylül 2014, Cuma
Savaş: Aliağa'da Nurem inşaatın yapmış olduğu dairelerden yatırım amaçlı almak uygunmudur.Serdar Dağıstan: Fiyat, m2, kira beklentisi??
Ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2014, Perşembe
Ufuk: SerdarBey, Gürsel kardeşim aracılığı ile sizi ve projelerinizi takip ediyoruz. Hafta sonu Zeytinalanı Palmiye konutları inşaat alanını görmeye gittim. Planlar , fiyatlar,ödeme planı ve teslimat bilgileri açıklığa kavuşunca paylaşırsanız sevinirim.
Tuncay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2014, Perşembe
Tuncay: slm, izmir de görev gereği ailemle hatay bölgesinde lojmanda oturuyorum. çocuklarım ilköğretim öğrencileri olmaları ve arkadaş çevrelerini kaybetmek istememeleri nedeniyle, anlaşılan bir süre daha bu bölgede ikamet etmek zorundayız. ev fiyatları da sürekli yükseldiği için izmir, ankara ya da İstanbul'dan bir ev almayı planlıyorum.
hakan cantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Eylül 2014, Çarşamba
hakan cantas: Gunaydınlar, Guzelbahcede arsa yatırımı yapmak istiyorum, yazın populerliğinden fiyat bakımından daha uygun olabileceğini düşünerek kıs aylarını beklemiştim, elimde yaklaşık 200bin civarı nakit var, araştırmalarında yelki tarafından bu fiyatlara villlalık arsalar mevcut ama çok fazla satılık arsa var, bu arz miktarı ile Yelki mevki hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bu fiyatlara yelki yatırım yapılırmı, İzbanın güzelbahce ile seferihisar mevkine bağlanması planları geçiyor, yelkide bu noktada keşisim bölgesinde hat üzerinde kalacaktır gözüküyor, Başka bu bölgenin gelişimini hızlandıracak yatırımları biliyormusunuz ? Yoksa arsaların getirisi normal yıllık eflasyon artısındamı kalacaktır ?
hüseyin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
hüseyin: Merhaba 350.000 tl nakit param var. Mavişehir modern 4 projesinden 64 m2 - 310.
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, 1 yıl kadar önce bu soruyu sormuştum ve bilmiyorum demiştiniz.Belki nedenini öğrenmişsinizdir diye tekrar izninizle sormak istiyorum.Gediz Üniversitesi Çiğli kampüsü inşaatı neden bir türlü başlamıyor.
Tarkan Aykan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
Tarkan Aykan: Serdar bey merhaba, Uzun süredir sizi takip etmekteyim zevkle okuyorum. 2 konuda fikrinize ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim 1) Seferihisar merkeze çok yakın (1,5-2 km) 8.000 m2 bir Zeytinlik tarlam var.
yavuz sahin, Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
yavuz sahin,: Serdar Bey, Dairelerdeki kiracılardan uğraşmaktan sıkıldığım için daireleri nakite çevirmek istemiştim, benim aslında aklımdan geçen nakite geçip yeşilova gibi prim yapacak bölglerden lansman proje fiyatlarından daire alıp aynı şekilde devam etmekti, ama bir yandan da kendi işimi kurup inşaatta değerlendirmek için sizin görüşlerinizi almak istemiştim. Bu durumda insaat riski almaktansa, yeni proje kovalamak yada bir önceki yorumunuzdanda çıkardığım arsa yartırımı olmak daha mantıklı geliyor şuan, ne dersiniz.
yavuz sahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
yavuz sahin: Sedar Bey Merhaba, Daha öcenki yıllarda yeşilova bölgesinde tavsiyeleriniz ile birlikte yaptığım yatırımlardan iyi prim yaptım, Öncelikle öngörülü ve kazandıran bu tavsieriniz için çok tesekkür ederim. Şimdi dairelerimi elden çıkarıp, arsa alıp insaat işine girmek istiyorum, yaklaşık 700bin nakit çıkarabileceğim, sizinde bu konuda düşüncelerimi öğrenmek istiyorum. 1) Sizce bu kadar para bu işelere girmek için mantıklımı 2) Bu sermaye ile hangi bölgelerde arsa yatırımı yapılabilinir 3) Ortak alıp sermayemi arttırmak mantıklımıdır.
mustafa kılıç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Eylül 2014, Pazartesi
mustafa kılıç: Serdar Bey MERHABA, Şahsen dizel otomatik full donanımlı orta sınıf bir arabanın fiyatının 90000 tl olduğu yerde ev fiyatlarının daha da artacağını düşünüyorum, bu konuda esneğim ama bunun da bir matematiğinin olması gerektiğine inanıyorum yani bu artış sınırsız olamaz. Bu ev fiyatları ne olacak ve nereye kadar artmaya devam edecek? Haftasonu Mavişehir Modern 4 lansman fiyatları açıklandı, daireler lansmandan ortalama 5000 tl/m üzerinde fiyattan satışa çıktı.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Eylül 2014, Cumartesi
zirve: Merhaba sabah mavişehir modern 4 projesi hakkında sorum olmuştu. park yaşam 1+1 evler şuanda 320.000 tl civarında.
zirve gümüşçağlayan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Eylül 2014, Cumartesi
zirve gümüşçağlayan: Merhaba Mavişehir modern4 projesi fiyat listesi açıklanmış. 1+1 evlere 298.000 TL isteniyor.
orhan güneri Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Eylül 2014, Çarşamba
orhan güneri: palmiye park yeni proje anketi sonucu ne oldu ? saygıyla.
fahr Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Eylül 2014, Salı
fahr: Merhaba Yatırım amaclı daıre bakmaktayım.Amacım kıradan daha cok 5 yılda deger artısından getırı saglamasıdır. Ulukent te umsan ınsaatın yaptıgı ulukent bahce ıle ılgılı goruslerınız nedır?
Can Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Eylül 2014, Perşembe
Can: Serdar Bey Merhaba, Ben çiğli A.O.S.
Utkan Alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Eylül 2014, Perşembe
Utkan Alsancak: Sayın Serdar Bey size iki sorum olacaktı., 1- Bir arkadaşım Mendereste (yeni yapılacak Menderes Devlet Hastanesi karşısında) yapılacak yeni bir inşaattan 75 bin peşin 100 bin daire teslimi 3+1 ev alacak. Banada almak istermisin diye sordu.
HUSEYİN YURUR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2014, Salı
HUSEYİN YURUR: Serdar bey merhaba, Bilgi ve deneyiminiz ile size kısa ve basit bir sorum olacak. yardımcı olursanız sevinirim. 2012 ağustosda bir ev aldım çeşme'den.
nazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2014, Salı
nazan: içradan ev aldık tek kat olarak ikinci katıda bitik ama onun oturma ruhsatı yok oraya ruhsat alabilirmiyiz yoksa baş vurursak yıkarlarmı kaçak olmasınıda istemiyoruz yol gösterirseniz sevinirim Serdar Dağıstan: İmar durumu iki kata izin veriyor mu?
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Eylül 2014, Pazar
ali veli: s.a serdar hocam 2002 yılında 15 hisseli bir miras yerinden 1/15 oranında 486,66 m² lik bir bahçe(tarla) aldım.tapuda şu ibare var 1/15 payı ......
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Eylül 2014, Cumartesi
ali veli: s.
raşit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Eylül 2014, Çarşamba
raşit: MERHABA SİZE BİR SORUM OLACAK 9 DAİRELİ BİR BİNADA YANLIZCA BİR DAİREYİ İSKAN TARİHİNE YETİŞTİREMEDİK ( 1998 YILINDA ) ŞİMDİ BÜTÜN DAİRELERİN DAİRE TAPUSU VAR BU DAİRENİN YOK ARSA PAYLI BU DAİREYE KREDİ ÇEKİLEBİLİRMİ ( SATMAK İSTİYORUMDA ALMAK İSTEYENLERİN SORDUKLARI ) KISMI İSKAN DURUMU BU DAİREDE UYGULANABİLİRMİ MALİYETİ NE OLUR BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİMSerdar Dağıstan: Maliyeti bulunduğunuz belediyeye göre değişir. Eğer iskan alamama sebebi kaçak bir yapılaşma değilse matah bir masraf çıkmaz. 1998 yılında olduğu için artık binanız deprem yönetmeliklere uygun değil, bu sebeple oturma raporu alabilmeniz için deprem iyileştirmeleri isteyebilirler.
Cengizhan Yıldırım Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2014, Salı
Cengizhan Yıldırım: Merhaba. Bireysel kredi almak amacıyla ipoteklenmiş bir dairenin satışı nasıl gerçekleştirilir. Bu süreç nasıl işler.
Utkan ALSANCAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2014, Salı
Utkan ALSANCAK: Sayın Serdar Bey, Bir tanıdığımız şehir değişikliği nedeniyle Mavişehir 2. etapta flamingolarda (3. kat.
2014 Ağustos :
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ağustos 2014, Pazar
zirve: Mavişehir modern4 projesine katılma düşüncem var. Mavişehir modern3 projelerine baktığımda çok iyi primler yapmış. Bu projeye mutlaka katılmak istiyorum fakat 2 şekilde katılma şansım var.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ağustos 2014, Pazar
zirve: merhaba izmir park yaşamda 1+1 dairem var. Mavişehir modern4 projesi eylül ayında satışa çıkacakmış. Park yaşamdaki dairemi satıp, mavişehir modern 4 projesine lansman fiyatlarıyla katılmam mantıklı olur mu?
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ağustos 2014, Cuma
mustafa: Merhaba arsa almak istiyorum. bütçem 100.000 tl civarı bugün 100bine alıp 5 yıl sonra 400-500bin edebilecek bir konum var mı?
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ağustos 2014, Pazar
Özgür: Urla Megapol projesi hakkında görüşlerinizi alabilir miyim? Özellikle 2+1 villaları değerlendirebilirseniz memnun olurum.Serdar Dağıstan: Dün gittim dolaştım.
sahibe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ağustos 2014, Pazar
sahibe: Merhaba serdar bey....yazlıkla ilgili tüm ayrıntıları yazmışım ..oturduğum yeri belirtmemişim...
esma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
esma : merhaba serdar bey Karşıyaka dedebaşı 120 m2 7 katlı binanın 1. katı dükkan üstü 205 milyar istiyor fiyat ve mevki yatırım için nasıl?İdeal Yaşam Evleri çiğli nasıl 1.
sahibe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
sahibe: Merhaba Serdar bey.. Emekli öğretmenim..Yazlık düşünüyorum ama .
samet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
samet: iyi günler serdar bey kolay gelsin, benim iki ortaklı bir arsam vardı ortağım öldükten sonra 6 katlı bir apartman yaptım.çünkü arsayı üzerime alamadım adamın hiç akrabası filan yoktu.şuan daire satmak istiyorum fakat arsa ortaklı oldugundan acaba sıkıntı olur mu ?
cem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ağustos 2014, Cuma
cem: beylıkduzu veya esenyurrta 50 bın pesın ayda 800 taksıtle 2+1 alabılırmıyım onerebılecegınız proje varmı tskSerdar Dağıstan: Ben İzmir'le ilgili ahkam kesiyorum. İstanbul'daki projeler ile ilgili sizden fazla bilgim yok.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Ağustos 2014, Perşembe
ahmet: gaziemirde semt garajının arka tarafında kale garden diye yeni yapılan bi site gördüm temelden 3+1 137 m2 270 bin civarı bu fiyat o bölge için nasıl inşaat firması güvenilir mi ? bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim Serdar Dağıstan: Bu projeyi etrafına göre değerlendirmek yanlış olur. Etrafında bunun gibi bir yapılaşma yok.
Bülent Barış Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Ağustos 2014, Cumartesi
Bülent Barış: Merhaba Serdar Bey, Güzelbahçede taraflarında ileride (9-10 yıl) villa yapmak için arsa arıyorum. Genelde imar durumu %15-30 gibi. Bu bölge ileri de gelişir mi?
İzmir'de Gökdelenlere Yatırım Yapmadan Önce Düşünmeniz Gereken 3 Şey!
14 Ağustos 2014, Perşembe
Yükseklerde uçmak için metrekaresine 2000 - 3000 dolarcık saymadan önce düşünmeniz gereken 2 şeycik var! Her ne kadar çoğunluk yüksek binaları sevmese de, şehir merkezinin sıkışmasının kaçınılmaz sonucu olarak İzmir'de binalarımız yükselmeye başladı. İzmir Bayraklı bölgesi yeni şehir merkezi ilan edileli yıllar oldu ama gökdelenler ancak son 2-3 senede yükselmeye başladı.
halil Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Ağustos 2014, Çarşamba
halil: Merhaba çektiğim kredimi 1 yılda kapatabileceksem, kredi ile ev almak mantıklı mı? ev fiyatları devamlı yükselmekte. bankaya ödediğim faizler, evin rayicin yükselmesini karşılar mı?
mesut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2014, Salı
Sevil Özdemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2014, Salı
Sevil Özdemir: Geçen hafta Urla-Güzelbahçe sahil yoludan geçerken "Palmiye Park Yakında" levhası gördüm. Sanırım bu sizin projeniz? Levha arkasında çirkin boyasız natamam binalar vardı.
Ertan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ağustos 2014, Pazartesi
Ertan: Öncelikle Merhaba Satış Bedeli 10.000.000 Yüzölçümü:289 m2 Vasfı: Tarla ------------------------------ Sınırı: Planı Gibi Gayrımenkulün İktisabı : 8/100 Hissesi Ahmet Öztürk Adına Kayıtlı Olup 5/100 Hissesini Uhdesinde İpka Ederek 3/100 Hissesini Satmasından Tescil Edildi Sahibi: Musa Özyurt 3/100 Ahmet Öztürk 5/100 Tapunun Arkasındada Şu Yazı Yazmaktadır Bu hisse satış ve devrinin ifraza imkan vermediği yasal gereği yapılmadan bu hisse üzerinde muştakil bir bölünmeye veya yapılaşmaya gidilemeyeceği bundan doğacak cezai ve hukuk sorumluluğun devreden ve devralana ait olduğu Ev ailemden kaldığı için konu hakkında pek bilgi sahibi değilim.
alkım Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ağustos 2014, Cumartesi
alkım: Merhaba Serdar bey, Katip Çelebi Üniversitesi öğrenci girişi kapısına çok yakın bir konumda yatırım amaçlı 1+1 daire almayı düşünüyoruz. Eşyalı olarak 900-1000 tl kira getirisi olacağı söyleniyor. Fiyat olarak da 135.
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
şahin çakar: merhaba ben izmir karşıyaka nar evlerinde 1400 tl ye kirada oturuyor um oturduğum sitede satılık bir daire var maliyeti400.bin.tl170 bin nakitim var gerisine kredi kullanacağım sizce bu daireyi almalımıyım birde gecen sene sitemizde daire ffiyatları yaklaşık 330 bin ile 350 bin tl idi acaba daha ne kadar pirim yapar cevabınız icin şimdiden tşk.
tevfik ayter Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
tevfik ayter: izmir gaziemirden ocak ayinda insaat firmasinda (mehmet ogullari )insaat dan bir daire aldik insaat asamasindaydin bize bir ay icerisinde icine gecebilirsiniz dedi ve dedigi gibi yerlestik evi aliriken oturma russatini mutahit siz alacaksiniz dedi bizde o islerden anlamayiz masrafi nedir dedik oda 500 tl alinabilirsiniz dedi biz bu parayi ayriyetten mutayite verdik almasi icin ama aradan 7 ay gecti mutahit bey halen bizi sallamakta oturma raporu icin hic bir dairenin yok bu arada basvurusu bile yok parasi yokmus beyfendinin olunca alacakmis bu mutayite herhangi bir yaptirim uygulanabilirmi binada henuz satilik daireleri ve dukkanlari var birde mutahit bey sanki bu binayla isi bitmis gibi baska bir yerde daha insaata baslamiz bize nasil yardimci olabilirsiniz Serdar Dağıstan: Aranızdaki sözleşmede oturma raporunu kimin alacağı yazıyor mu? Paranızı kurtarmaya ve belediyeden kendi başınıza oturma raporu almaya bakın. Oturma raporu alınabilmesi için müteahhidin SGK ve belediyeye borcunun olmaması lazım.
Öğretmenler için İzmir'de En Uygun Evler Nerede?
1 Ağustos 2014, Cuma
Ağustos ayında 40.000 öğretmenin atamasının yapılacağı duyuruldu. Ciddi rakam.
ömür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
ömür: İzmir konak çınartepe ye tayinim çıktı.okulumda sabahçı olacağım.okula toplu taşıma araçlarıyla zamanında yetişebilmem için 230 enfazla 250 bin liraya sıfır yada iyi tadilatlı 5 yıla kadar olan daireleri olan hangi siteleri önerirsinizSerdar Dağıstan: Bütçenize en uygun 2+1 daireleri Buca Tınaztepe veya Bornova Yeşilova civarında bulabilirsiniz.
2014 Temmuz :
huseyin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Temmuz 2014, Perşembe
huseyin: Basmane meydanında oteller bölgesinde konut yapmak mantıklı bir yatırım olabilir mi? Olursa m2 fiyatı ne olur sizce ? TeşekkürlerSerdar Dağıstan: Günlük veya kısa dönemli kiralamaya yönelik küçük konutlar yapmak mantıklı olabilir.
Ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Temmuz 2014, Perşembe
Ahmet: Merhaba.Sarnıç'ta 7 blok 42 daireden oluşan havuzlu bir siteden ev almayı düşünüyorum.( Sarnıç Modern Yaşam Evleri.
huseyın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Temmuz 2014, Pazartesi
huseyın: bi ev aldım.iskanı yok mütahıt tapu da bı evrak imzalattı. iskanı bız alıcakmışız.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Temmuz 2014, Pazartesi
Mehmet: Gaziemir beyazevlerde bir arsa almayı düşündüm 230m2. 103m2 taban alanı çıkıyor.fiyat olarak 210.
Kadriye Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Temmuz 2014, Cuma
Kadriye : Mrb; Ben Eskişehirden Kadriye. Biz müstakil evimizi 2011 yılında müteahhite verdik. firma bizim evimiz karşılığında bize 2 adet 2+1 daire verdi ancak; inşaatı kaba olarak yaptı iç kısmını hiç yapmadan kaçtı.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Temmuz 2014, Perşembe
selin yıl: merhaba serdar bey... üniversite yakını evim var sıfır daire. kiracı var 500 lira eşyasız.
selçuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Temmuz 2014, Perşembe
selçuk: merhaba serdar bey; Yaklaşık 4 saat' dir sitenizdeki zihin açıcı bilgilerle ufkumu açmaya çalışıyorum. Öncelikle engin bilgilerinizi esirgemediğiniz için teşekkürler. Serdar Bey, küçük ailemiz için Karşıyaka(Örnekköy ve Yeni Girne), Bornova(Yeşilova) yada Gaziemir(Beyazevler- villa tipi) muhitlerinden herhangi birisinden ev almayı düşünüyoruz, Bölgeler hakkında düşünceleriniz nelerdir yada alternatif bölge tavsiyesi alabilirmiyim.
Özlem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2014, Salı
Özlem: Merhaba Serdar Bey, Samimi yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Size danışmak istediğim konu artık yaş itibari ile çalışmadıkları için sağlam bir ek gelir olarak birikimlerini emlağa çevirmek istiyorlar...Kim bilir belki ileride kendi evimizin olduğu Aydın'dan ayrılıp, torunlarını görmek için aldıkları daireye de yerleşmeyi düşünebilirler:) Birikimimiz yaklaşık 440.
Orçun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2014, Salı
Orçun: Merhaba,my via projesinin hemen yanındaki Nest Bornova projesiyle ilgili yorumlarınızı alabilir miyim.Bir cephesi myvia,DSİ,sanayi ve su kanalı olan bu projedeki 2+1 (120m2) daire fiyatları 310 binden başlıyor,daıre büyüklüğü ve planı olarak oldukça iyi bulduğum bu daireler için fiyat değer açısından makul görülebilir mi?Ayrıca projenin yanıbaşındaki sanayi ve su kanalı ile ilgili taşınma ve ıslah konusunda herhangi bir öngörünüz var mıdır?
Ali ÇİÇEK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Temmuz 2014, Pazartesi
Ali ÇİÇEK: Studio ctiy projesinin konum ve prim yapması hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?Serdar Dağıstan: Seyrek ile ilgili geçen ay yazdığım yazıyı okuyunuz lütfen. http://www.
Burcu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Temmuz 2014, Cuma
Burcu: Eşimin babasının arsa tapusu var.1 girişte, 3 kat ve en ust katta içi yapılmamış inşaat halinde bir daire var.Kardeşler aralarında para toplayıp binayı yıkıp tekrar yapmak istiyorlar.
MERT YILMAZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
MERT YILMAZ: serdar bey merhaba, konut kredisi çekeceğim 140.000 . 10 yıl vade mi yoksa 4 yıl vade mi çekmek daha mantıklı olur serdar bey her iki durumda da ödeyebileceğim bunun hesabını yapamadım...
ferhat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
ferhat: krediyle almış olduğumuz ev daha önce 1+1 imiş daha sonradan öğrendik.şuan 2+1 binanın sığınağından çalınarak oda eklenmiş.kat ittifarkı yok iskan alma işlemi sırasında bi sorun çıkarmı?
Onur I Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
Onur I: Evia plus projesi ile ilgili görüşleriniz nelerdir. Saygılar,Serdar Dağıstan: Daire planları ve mimarisi başarılı bir proje. Lokasyon olarak merkezi, daha önce de söylemiştim, tek dezavantajı otobanın biraz altında kalması.
gülşah büçkün Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
gülşah büçkün: izmir nergizde 3 katlı ruhsatlı ve kat mülkiyetli bir binamız var.parsel 9.arkamızdaki 17.
onur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Temmuz 2014, Salı
onur: merhabalar serdar bey 2013 şubat ayında ev aldım 750 tl kiraya verdim aynı zamanda başka bir şehirde 500 tl kiraya oturuyorum acaba kira beyannamesi verecek miyim?borcum ne kadar olur hesaplayabilir misiniz?
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Temmuz 2014, Pazartesi
şahin çakar: iyi akşamlar bornova pointe batı cehpe 22 kat 1+1 daire bir arkadaşım devir etmek istiyor dairenin bana toplam maliyeti 240 tl ye geliyor sizce almalımıyım pointeki satış yetkilisi deniz gören 1+1 dairelerin güncel fiyatının 270 bin tl söyledi cevabınız icin şimdiden tşkSerdar Dağıstan: Ödeme koşullarını karşılaştırın. Bir de devir koşullarına bakın, sonradan bir sürpriz olmasın.
akın tekcan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Temmuz 2014, Pazar
akın tekcan: Merabalar Serdar Bey. İzmir'e tayin dolayısıyla geliyoruz.İş yerimiz Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semtinde olacak.
deniz çavus Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Temmuz 2014, Cumartesi
deniz çavus: kat irtifakıyla aldıgım dairemde döseli olan merkezi kalörüfer sistemınden cıkmak ıstıyorum.yerıne klıma kullanmak ıstıyorum.yasal sakıncası varmıdır.
beyza turkmen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Temmuz 2014, Cumartesi
beyza turkmen: izmirde,sağlam ve güvenilir bir ev almak istiyorum.Yapı denetim firmalarının çoğuna güvenmiyorum.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
ozgur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Temmuz 2014, Perşembe
ozgur: Merhabalar , esenyalı metin oktay mahallesinde 2+1 ev buldum . Bu evin fiyatı 210.000 tl .
2014 Haziran :
Sevgi bekmezci Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Haziran 2014, Pazartesi
Sevgi bekmezci: Merhaba, özbey köyünün kuzey ile ilgili bir proje var mı? Zeytin restoran ve abalıoğlu tavuk çiftliğinin olduğu bölgeden, içinde su olmayan tarlaya dönümüne 24000 tl den 14300 m2 arazi almayı düşünüyoruz. Arazinin bir cephesi zeytin restoranın önünden geçen yola bir cephesi otobana sınır.
çetin kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Haziran 2014, Pazar
çetin kaya: simdieden tesekkürler, serdar bey semikler izbahna 500 metre mesafede 2+1 daire buldum fiyat 160000 tl burada kiralar ortalama 750tl ve ev en üst , üst kat sorun yaratırmı ilerde. 90m2 ortalama tamamen aydınlık ve ıkı cepheli bir ev her katta tek daire sıfır bina almak mantıklı olurmu ,ordu caddesinden gelen yolun burdan gececegi söyleniyor durum nedir Serdar Dağıstan : 750 TL kira için fiyat yüksek.
Deniz Sezer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Haziran 2014, Pazar
Deniz Sezer : Bu daireler tam olarak nerede olıyor ve ne zaman teslım eksiliyor acaba cok teşekkürler Serdar Dağıstan : Hangi daireler?
Meryem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Haziran 2014, Çarşamba
Meryem: Merhaba Serdar Bey, ben Narlıderede Yeni Kaleden bir daire almaya karar verdim. Daire dedigim gibi yeni kale mahallesinde. Başaran Sitesi 2 olarak gecen bu daire en üst (6.
Meryem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Haziran 2014, Çarşamba
Meryem: Merhaba Serdar Bey, ben Narlıderede Yeni Kaleden bir daire almaya karar verdim. Daire dedigim gibi yeni kale mahallesinde. Başaran Sitesi 2 olarak gecen bu daire en üst (6.
Mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2014, Salı
Mustafa: Merhaba Soyak Siesta Oxygen projesi sizce nasıl? Prim yapar mı? Temelden girip kazanabileceğim bir proje varmı?
emre elçi Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2014, Salı
emre elçi: Selamlar, Kavuklar Tower yanında yapılmakta olan 8 katlı ofis projeleri için m2 3500 TL fiyatı nasıldır, yatırımlık için bu fiyatlar uygunmudur ? Serdar Dağıstan: Pazarlik yapin, fiyat cok degisiyor. Tamamlanmis olanlar ile yeni baslayanlarin arasinda pek fiyat farki yok.
M.Levent Melik Emlak Kulisi üzerinde sormuş
23 Haziran 2014, Pazartesi
M.Levent Melik : Merhaba Serdar bey Balçova Korutürk Mah No:61 Kat :4 D.10 ( Selçuk apt) olan dairem için sizce en az ne kadar istemeliyim.
HÜLYA AYTİ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Haziran 2014, Perşembe
HÜLYA AYTİ: Merhaba Serdar Bey; Benim İzmir'de 75 m2 bir evim var.Kendim eşimin işinden dolayı Marmaris'te ikamet etmekteyim.İzmir'deki evim kirada ama aynı zamanda Marmaris'tede kirada oturuyorum.
Meliha Karcı Hoşyılmaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Haziran 2014, Salı
Meliha Karcı Hoşyılmaz: Merhaba, şirket olarak bir yatırım yapmak istiyoruz. Myvia 414 projesini inceledik, 32 m2 süpürülebilir alan+8 m2. balkon =40 m2.
Samet nurkan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Haziran 2014, Pazartesi
Samet nurkan: Merhaba serdar bey.bodrum milas meşelik kemerdağında 700m2 büyüklüğünde 60 bin civarında bir arsa bulunmaktadır ..dağın en üst bölgesindedir arsa ..
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Haziran 2014, Pazartesi
mustafa: Merhaba Soyak mavişehir optimus yani yeni teslim soyaklarda 55m2 - 43 m2 brüt havuz manzaralı 200.000 tl buldum. Sizce fiyatı nasıl?
arda kaan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Haziran 2014, Pazar
arda kaan: egeinci konut aliapark cigli evlerinden 3+1 daire aldim ve pesin ödeme yaptim insaat normalde kasim 2013 de bitecekdi,malesef bitiremediler,ve suan insaatin sonlarina dogru bizden ek ücret olarak 10000 lira daha istiyorlar ödeme yapmazsak bizler magdur olacagimizi söylüyorlar,27 aralikdan sonra malzemelerin fiyatlari degistigi icin 120 aileden 10000 ek ücret istiyorlar,ama anlasmamizin 4 maddesinde hic bir ek ücret istenmiyecek diye bir yazi var ,,sizce ne yapmaliyz,, Serdar Dağıstan : Seneler önce yazmıştım ve sonra bir ton küfür yemiştim. Girmişsiniz bir kere yapacak birşey yok. Sözleşmenizi alıp bir avukata gidin diyeceğim ama nereye kadar nasıl uğraşacaksınız?
Birkan Birlik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Haziran 2014, Cuma
Birkan Birlik: Merhaba, İzmir Karşıyaka Mavişehir Soyak'larda 1+1 70 metrekare bir evi 200.000 TL fiyatla almak mantıklı bir seçim olur mu ? Bu evlerin kiraları araştırmalarıma dayanarak söylüyorum 1.
nazegül yıldırım Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Haziran 2014, Perşembe
nazegül yıldırım: merhaba serdar bey. bizim ayrancılarda 400m2 3 kat %30 imarlı arsamız var. bu arsayı satıp kemalpaşa da 4,5 dönüm kiraz bahçesi alsak kazançlı olur mu.
Erdoğan Mutlu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Haziran 2014, Çarşamba
Erdoğan Mutlu: menderes ilçesi daire yatırımı için sizce uygun mu? özellikle havaalanı karşısındaki görece göçmen konutları civarı için yorumunuz nedir?Teşekürler..
alper ocalan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Haziran 2014, Salı
alper ocalan: Merhaba Serdar Bey, İstanbul'da yaşıyorum, İzmir'de 1+1 daire alıp kiraya vermeyi planlıyorum. Düşündüğüm siteler Soyak Siesta 2 veya 3. Özetle Mavişehir bölgesi.
Ali BAYSAL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Haziran 2014, Pazar
Ali BAYSAL: 6 Ay önce almış olduğum 800m2 hisseli arazimin, yeni kanunun çıkmasından sonra satışını nasıl yapacağım hakkında hiç bir yerden bilgi alamadım.(Tapu Kadostro Dahil) Bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz. Bu araziyi satmak istediğimde satabilecekmiyim.
cetin kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Haziran 2014, Pazar
cetin kaya: merhba, bayraklı onur mah körfez evlerinde bir dairem var ve satmak istiyorum,bu bölge için aqua park avm projesi var denılıyordu sizce beklemek gerekir mi daha bu arada evi alalı 1,5 sene oldu .tesekkurler. Serdar Dağıstan : Bana bu konuda 2-3 sene önce sorulan sorularda da aqua parktan bahsediliyordu ama hala yok böyle birşey.
ALİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Haziran 2014, Cumartesi
ALİ: serdar bey merhaba şirinyer çaldıran mahallesinde 1994 yapılmiş iki daire bir dükkan olmak üere binamız var fakat imarımız yok imar affından yararlanamıyoruz çevremizde bulunan bir benzin istaasyonu bizi şikeyet edip evimize yıkım kararı çıkmış herhangi bir ödeme olmadan yıkılırmı veya bu duramda bizim ne gibi hareket etmemiz gerekir sizin görüşünüz nedir belirtirseniz teşekkür ederimSerdar Dağıstan: Belediye ile görüşmeniz lazım.
İzmir'de Kentsel Dönüşüm Ne Durumda?
6 Haziran 2014, Cuma
3 Haziran salı günü Milliyet grubunun düzenlediği İzmir Kentsel Dönüşüm ve Yeşil Çevre Zirvesi'ne katıldım. Kendimi şaşırtan izlenim ve duygular ile konferanstan ayrıldım; - İstanbul'lu yatırımcılar İzmir'e benden çok daha pozitif bakıyor. - İstanbul'luların İzmir'e olan ilgisinin en önemli sebebini bence Folkart'ın sahibi Mesut Sancak söyledi; 'İstanbul'a en çok benzeyen şehir İzmir' dedi.
Mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Haziran 2014, Cuma
Mustafa: Merhaba Narova projesi bitince 2+1 kira fiyatları ne kadar olur? aşağı yukarı?Serdar Dağıstan: 800 - 1100 TL arası değişir.
Gürhan Sümer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
Gürhan Sümer: Merhabalar, İzmir Hilton Otel AVM'sinde 50-60m2 aralığında, zemin katta, dükkan veya ofis almak istiyorum. 225.000 TL-250.
adem deve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
adem deve: bizim 440 metrekare arsamız var.yüzde 30 imar izni..zemin artı 2 kat müsade izni var.
mithat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
mithat: merhaba evimi satacağım bir yanlışlık nedeniyle tapunun çizim bölümüne baş vurdum ve çizimci dairenin kat irtifakı dosyası olmadığı için onaylanmadığını söyledi ne yapmalıyız Serdar Dağıstan: Cok ciddi problem bu. Elinizde ne tapusu var?
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Haziran 2014, Çarşamba
ali veli: s.a serdar hocam bi sorum olacak bir adet kendi evim var 3 adet daire de miras olarak 5 kardeşim olarak satılacak eğer o evler satılıp ben yazlık alrısam emlak vergisi ödemem gerekecekmi kendim emekli değilim eşim emekli 1 ev var teşekkürelerSerdar Dağıstan: Odemeniz gerekir diye dusunuyorum ama bir mali musavire danisirsaniz daha saglikli olur.
2014 Mayıs :
MUTLU KASAP Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
MUTLU KASAP: Serdar Bey, Daha önceki projelerle ilgili yorumlarınıza tekrar aynı soruyu sormamk için baktım ancak Goldiva Kuzey ile ilgili özellikle kat planı yorumlarınızı göremedim. Bu proje genel ve kat planı noktasında yorumlarınızı rica ederim. Serdar Dağıstan : Planlar gayet güzel.
yaver özdemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
yaver özdemir: serdar bey iyi akşamlar ben avcılar lobi parlastan 1+1 daire satın aldım fiyatı 250.000 bin tl. 100 bin nakit verdim kalan miktarı daire tesliminde vereceğim benim size sormak istediğim avcılar inşaat daireyi 2000.
serkan uçar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
serkan uçar: Serdar bey merhaba, Ben göksu mahallesi / Buca sakiniyim. Evimin yanındaki arsaya 2004 yılında kaçak olarak bir dükkan yaptırdım. 2011' de de üzerine bir kat çıktım.
Cihan Türkay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
Cihan Türkay: Serdar Bey merhaba, bizi çok zorlamayacak bir bütçe ile alabileceğimiz, kiraya vereceğimiz ve lokasyon olarak gelişecek bir yerde ev yatırımı yapmak istiyoruz. Gaziemir in çıkışındaki Görece Konutları ile yeni fuar alanına yakın Evka 7 ye bakıyoruz. Sizce hangisi daha iyi bir yatırım olur ve yakın şartlarda başka hangi bölgeleri tavsiye ederiniz?
volkan necati Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mayıs 2014, Pazartesi
volkan necati: merhabalar serdar bey sizinde tavsiyeniz üzerine 2012 yılında buca hipodrom karşısındaki 2002 yapımı prestij sitesinden 3+1 117 m2 11 katlı binanın 10.ncu katından 95 bine bir daire satın aldım. hemen yan parselimize koç inşaat tarafından mia residance buca projesi yapılmaya başlandı.
arda Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mayıs 2014, Pazartesi
arda: Selam serdar bey Sorduğum soruya yanıt tam olarak gelmemiş.Verilen cevap şu şekilde '' Konum ve kalite olarak başarılı bir bina, oturan tanıdığım da var ama s '' Fiyat olarak yorumunuzu alamadım.620.
Havva Görkem Şenol Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
Havva Görkem Şenol: Sayın Dağıstan, merhabalar. 2016-17 de teslim bir proje arıyoruz. elimizdeki nakit 200.
MEHMET SÖNMEZ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
MEHMET SÖNMEZ: Merhabalar sn.Serdar Dağıstan, 3 ay sonra işim ve özel nedenler dolayısı ile İzmir'e yerleşeceğim..Ancak bu şehri hiç tanımıyorum..
Murat Yıldız Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
Murat Yıldız: Merhaba, Katip Çelebi Üniversitesi yakınında 1+1 açık mutfak, brüt 55 , net 38 m2 , 100.000 TL , tek blok apartmanda daire , temelden yatırım için uygun mudur ? Tahmini kira getirisi ne kadar olur?
Baki YILMAZ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Mayıs 2014, Perşembe
Baki YILMAZ: İyi çalışmalar dilerim.Öncelikle özür dilerim. Çünkü İzmir ile ilgili konularla sizin ilgilendiğinizi bilmeden sorumu Tebernüş Beye yönelttim.
arda Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Mayıs 2014, Perşembe
arda: Selam serdar bey Mavişehirde ev almayı düşünüyorum.Aliberti rezidansta ( şu an binanın altında vatan computer var) beğendiğim 180 metrekare brüt daire için 620000 tl istendi.Lokasyon olarak yerinin iyi olduğunu düşünüyorum.
ömer önal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Mayıs 2014, Salı
ömer önal: iyi akşamlar serdar bey benim buca mayvia da 1+1 dairem var 2011 de 100. bin tl ye almıştım aylık getirisi 800.tl satlığa cıkardım 135.
emrullah aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Mayıs 2014, Cumartesi
emrullah aydın: İyi günler Serdar bey..Bayraklı dan daire almayı düşünüyoruz.Ancak bugün Bayraklıda(folkart yanı) yeni yapılan bir inşaatın temeli kazılıyordu ve su çıktığını gördüm.
evrenmert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Mayıs 2014, Perşembe
evrenmert: merhaba serdar bey umarım rahatsızlık vermiyorumdur, myvia bahçe projesinde 2+1 dairem var, lansmandan girmiştim şuanda %20 pirimli fiyatlardan satılabiliniyor, elimde de bir miktar nakitim var. Nakit param ile Lobi parlas projesinin peşinatını ödeyip, parlasın teslim zamının da bahçe projesindeki evimi satıp, borcu kapatsam, mantıklı bir iş yapmış olurmuyum.Serdar Dağıstan: 5 sene geçmeden sattığınız için %35 vergi ödeyeceksiniz aradakı farktan.
selin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
selin : Serdar Bey, Katlara ve KDV oranlarina gore tekrardan yaziyorum 1) 75M2 280.000 tapuda mesken --9. kat ve ilave %1 KDV olacak 2) 95M2 350.
selin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
selin: Merhabalar, Tavsiyesiniz uzerine Atek yapida karar kildim, ama hangi ofis tipi konusunda suanda kararsizim, alttakilere gore yardimci olurmusunuz. 1) 75M2 280.000 tapuda mesken 2) 95M2 350.
nalan yorgancı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
nalan yorgancı: Merhaba Serdar bey, genelkurulumuzda çimlerin yenilenmesi-çevre demirlerinin yapılması hakkında kat malikleri kararının alınmadığı divan heyetinin imzası altındadır. 1-Mevcut yönetim, üç blok çiminin yenilenmesi için 15.02.
TURGAY YILDIZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
zirve: Merhaba Park yaşamda 1+1 dairemi satıp aklımda varyant karşıyakadan daire almak var. ne kadar mantıklı? 2+1e 420.
ömer önal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Mayıs 2014, Salı
ömer önal: selamlar serdar bey yatırımlık 1+1 daire bakıyorum iki proje icin karar veremedin bir kavukların bornova point birde avcıların lobi parlas hangisi ileriye dönük daha iyi bir yatırımdir şimdiden tşk.Serdar Dağıstan: Her ikisi de özellikli projeler. Her ikisinin de konumu gelişmeye açık.
Arzu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Mayıs 2014, Pazar
Arzu: merhaba serdar bey , çocuklarımız küçükken yatırım yapmak istiyoruz kredi ile max. 125000tl limitimiz var bu fiyata mevlana da sıfır 1+1daireler var kira getirisi açısında ve ileride değer kazanması açısında tavsiye eder misiniz . Serdar Dağıstan : Mevlana'nın çok içlerine gitmeden Bornova Anadolu'ya yakın bir yerler ise olabilir.
ayşe koca Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
ayşe koca: iyi günler, Öncelikle burdan tüm annelerimizi anneler gününü kutlarım. Yeni Lansmanı yapılan Novus Ventus projesi ile ilgileniyorum, bireysel yatırımcıyım. A) Tapuda ticari gözüken ofis 88 brüt + %18 KDV toplamda şuanki fiyat 450.
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
şahin çakar: iyi akşamlar serdar bey size bornova point den satın almış olduğum daire icin soru sormus kafamın karışık olduğunu yazmışdım sizde bana kafa niye karıştı diye cevap yazdınız şimdi serdar bey benim korkum zarar etmekten kar etmekten vaz gectim cünkü 1+1daireyi kaca kiraya vermeliyimki ve ya kaca satabilirimkikavuklara gittim vaz gecmek istediğimi söyledim cok zorluk cıkarıyorlar benim asıl öğrenmek istediğim bornova point bittiğinde benim 224 bine aldığım bu daireyi 300 bine satabilirmiyım o kadar edecekmi şimdiden cevabınız icin cok teşekür.Serdar Dağıstan: Alım yapmaya karar verdiğinizde bir taahhütte bulundunuz. Firma da sizin verdiğiniz bu alım taahhüttüne güvenerek inşaatı yapıyor.
Memet Nergis Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
Memet Nergis : iyi aksamlar Serdar Bey ben daha öncede size soru yöneltmistim cok bilgilendirici aydinlatici cevaplarizi tekrar tsk ederim size, su anki sorum Izmir gaziemirde eski bir evimizi %50 sözlesmeyle 2012 mütahit firmaya verdik arsamizi karsiliginda yapacak olan insatan daire karsiliginda... Su anda 19.75 m2 bizim arsada hazine fazlaligi var oldugunu söylüyorlar o metrekariye bizim ödememizi istiyorlar arsamiz gaziemir gazi mah bunu biz ödemelimiyiz mütahit firma daha önce söylemedi anlasmalar olurken birde ödememiz gerekiyorsa buradaki metre birim fiyatlari nedir bilmiyorum yurtdisinda yasyiorum hazinedeki ödemem gereken mikti ögrenmek istiyorum tsk ederim iyi calismalar size..
Musa Dermancı Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
Musa Dermancı: Buradan kampüsün karşısından yatırılmamalı 1+1 ev almak istiyorum . Genelde 110 bin tl diyorlar yerine göre 700 tl civarı kira garanti ediyorlar uygunmudur sizce teşekkürler Serdar Dağıstan : Anlamadım soruyu?
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
şahin çakar: merhaba serdar bey 28.02.2014 de bornova pointe 1+1 daireyi 224 bin tl ye yüzde30 nakit ve 24 ay 0 faizle aylık 5610 te taksitle yani senetle aldım daire deniz görüyor 22 ci katta şimdi kafam cok karıştı vaz gecmeyi düşünmeye başladım size sorum nasıl bir yatırımdır daireyi teslim aldığımda kac paraya satmalıyımki zararım olmasın.
cihan arabacı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
cihan arabacı: merhaba Serdar Bey. Kızım istanbul daki evini satıp, izmir' de hem oturmak için hemde yatırım için daire alacaktı. Gezerken daha önce düşünmedikleri bir yerde.
tulin tekeli kapluhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
tulin tekeli kapluhan: serdar bey merhaba benim soyak siesta 1. etap 2+1guney cepheli yılda 10000tl kira getirisi olan dairem var.simdi oturacağım evi almak istiyorum.
selin eren Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mayıs 2014, Perşembe
selin eren: Serdar Bey, Bugun öğleden sonra Atek adress ile de görüştüm onlardaki ofise fiyatları 75M2 ofis için 280.000 , etrafındaki diğer gökdelen projelerine göre fiyatı daha makul gözükmekte, bu durumda Lobi Parlas mı yada atek adress projesini tercih edersiniz. Atekde dediğim bu fiyatları peşin istiyorlar, avcılarda ödeme kolaylığı var, bu hafta sonuna kadar yatırımımı yönlendirmek isityorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.
selin erel Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mayıs 2014, Perşembe
selin erel: Merhabalar, Sizden ricam Avcılar Lobi Parlas projesini değerlendirimisiniz., şuanda 1+1 65 m2 dailereri KDV dahil 250.000 satıyorlar, sizce bu fiyatlar yatırımlık için uygunmudur.
Mustafa SAĞLAM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
Mustafa SAĞLAM: Sayın Serdar Bey Arsaya 3000 M'2imar pilanı vermişler. ve 3 kad müsade etmişler. Biz bunu itirazla değiştirebilirmiyiz.
AHMET TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
AHMET TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim.Eşim dün Mevlana mahallesinde yeni yapılan türk kolejinin ve yamanlar kolejinin yanında bir daire bulmuş.ev 140 m2.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
Mehmet: merhaba Narovada 2+1 alacağım. Fiyatları 230.000 tl civarında teslimde 300bin leri görür mü?
Uğur ÖZBEY Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Uğur ÖZBEY: Merhaba Serdar bey ; Bornova'da taşkent civarında lokasyonu ve görüş açısı iyi olan 25 yıllık bir binadaki dairemi 265.000.00 TL civarında satmayı planlıyorum.
Mustafa SAĞLAM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Mustafa SAĞLAM: Serdar bey Merhaba iZMİR KARABAĞLAR PEKER mah.9979 M2 arsamız var. İmarda %70 yeşil alan ve park olarak görünüyor.
teoman sahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
teoman sahin: Serdar Bey Merhaba, Gökdelenler bölgesinde yeni yapımı devam eden bir projeden lansman fiyatlarına 95m2 ofis için teslimi 20 ay sonra ama şuanda peşin 350000TL sizce yatırım amaçlı fiyat uygunmudur ? yada vadeli %25 peşim 20 ay sıfır faiz ile 380000 fiyatta nedersiniz ?Serdar Dağıstan: Vadeli fiyat daha uygun.
Ahmet TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Ahmet TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim.İlk bahsettiğim sitenin otaparkı var fakat herkes için yeterli değil.Sitenin güvenlik görevlisi var.
AHMET TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
AHMET TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Yeşilova 4016 sokakta 2 senelik bir daire baktık.Daire 160 metrekare.İçinde şu ana kadar hiç kimse oturmamış.
güler Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
güler: merhaba, 2000 yılında İstanbulda kat ittifaklı bir daire satın almıştık. şimdi bu daireyı satmak istedik.alacak kişiler kredi için başvuruda bulunduklarında belediyenın biz tapuları aldıktan 3 ay sonra ruhsatı iptal ettiğini öğrendik.
M.A.A. Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
M.A.A.
yusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Mayıs 2014, Pazar
yusuf : sn.dağıstan çeşme altınkum da buluynan koop.arsası ile ilgili fikrinizi sormuştum.
mert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mayıs 2014, Cumartesi
mert: merhaba serdar bey, antalya üniversitesi yakını (tip B) balkonlu asansörlü 3 katlının 1.katı1+1 (banyo 2 m2 - salon.mutfak 13 m2 - yatak odası 6 m2) daire var.
Seyrek'te Konut veya Arsa Yatırımı Yapılır mı?
2 Mayıs 2014, Cuma
Herkes bir sonraki Yeşilova veya Gaziemir'in peşinde. Peki Seyrek'te bu potansiyel var mı? Seyrek adını seneler önce Villakent ile duymuştuk.
mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mayıs 2014, Cuma
mehmet: Merhaba Kendim gazimagosa kıbrısta okuyorum. yeni bitmiş bir evin fiyatı 130.000 tl yıllık kira bedeli 11.
Erdem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mayıs 2014, Perşembe
Erdem: Merhaba, 1,5 yıldır İzmir Gaziemir'de ikamet etmekteyim.Buraya geldiğim ilk günden beri beni şaşırtan ev fiyatlarının yüksekliği oldu.Şu anda ırmak mahallesinde giriş katta 105 metrekare olan bir eve 800 tl kira veriyorum.
2014 Nisan :
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Nisan 2014, Çarşamba
selin yıl: serdar bey tekrar rahatsız ediyorum... bi önceki mesajımda ilanın adresini vermiştim size. 45 m2 (brüt) 1+1 daire için .
şükrü aydın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Nisan 2014, Çarşamba
şükrü aydın: 51 daireli birsitede 25 daire tek bir kişiye ait diğer25 daire ise 25 ayrı kişiye ait genel kurulda 25 daire sahbininoy hakkı kaçtır teşekkürlerSerdar Dağıstan: Her daire sahibinin her dairesi için 1er oy hakkı vardır.
Senem MAYA Emlak Kulisi üzerinde sormuş
28 Nisan 2014, Pazartesi
Senem MAYA : Cigli Balatcik Mah.yapilan Ideal Yasam Evleri projesinden 2+1 149.000 tl`lik dairelerden bir tane almayi dusunuyorum.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Nisan 2014, Pazartesi
selin yıl: merhaba serdar bey, 45 m2 1+1 bir daireye (antalyada üniversitenin yakını) esyalı 650 kiralanabilir diyor emlakçı. 45 m2 (brüt) bir eve bir öğrenci ancak sığar ve o da tek başına 650 veremeyebilir. diye düşünüyorum...
SEBLA ÇİLOĞLAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Nisan 2014, Cumartesi
SEBLA ÇİLOĞLAN: Merhaba, İZKA İnşaat projelerinden Park Yaşam Ofisleri ve Karşıyaka Tower için genel görüşünüz nedir? Park Yaşam Ofisleri tamamlandı, ancak satış devam ediyor. Çok rağbet görmedi mi, yoksa mağazaların dolması sonrası hareketlenir mi?
selim sarımollaoğlu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Nisan 2014, Cumartesi
selim sarımollaoğlu: Serdar bey selamlar ; Menemen / Seyrekköy de almış olduğum , belediye ve üniversite binasına yakın konumdaki arsam için mütahit firma , % 30 kat karşılığı inşaat yapmak istemektedir . Arsam yanyana 3 adet 500 mt toplam 1.500 mt.
ÖZGÜR Emlak Kulisi üzerinde sormuş
25 Nisan 2014, Cuma
ÖZGÜR : Serdar Bey, Alaçatı Haydariye mevkiinde 3.derece doğal sit statüsünde tarlamız var(alaçatı merkeze 1,2 Km), bu bölgenin imar açısından şansı nedir bir öngörünüzvarsa paylaşmanızı rica ederim. Saygılarımla, Serdar Dağıstan : Alaçatı'da 100 küsur tane parsel kalmış.
Sebla Çiloğlan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Nisan 2014, Salı
Sebla Çiloğlan: Merhaba, Yatırım amaçlı Bayraklı bölgesinde ofis almak istiyoruz. Lider centrio ve Atek yapı projeleri ile ilgileniyoruz. Hangi proje yatırımcıya daha fazla kazandırır?
ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Nisan 2014, Pazartesi
ufuk: öncelikle iyi günler şimdi bizim duruz biraz karışık dedem 2005 yılında vefaat etti 240 metre kare arsa üzerine 180 metre kare iki kata geçiçi ruhsat alınmış şimdi benim akllıma iki katın ruhsatı var 4 daire var 5 ortakçı var şimdi ben bu işin içinden nasıl çıkarım nasıl bir yol izlemem lazım Serdar Dağıstan: 4 ev sahibi hissedar 5. ortakçıya o evlerin bir tanesinin değeri kadar para verir.
ALTAN EROL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Nisan 2014, Pazartesi
ALTAN EROL: Merhaba Serdar Bey. Belli bir süredir yazlık arsa alıyorum , geçen seneden beri ,bütçem biraz kısıtlı olduğu için rağbet gören yerlerden malesef alamıyorum , geçen sene karaburun'da olan kamukent kooperatifinde olan arsaları görmüştüm. ozaman için alamamıştım ama şuan tekrar bakıyorum fiyatlar halen aynı rakamlarda , arsa tapularıda verilmiş ama sanki fiyatlarda hareketlenme olmuyor gibi , sizce uzun süreli için buradan yazlık arsası almayı tavsiye edermisiniz ?
yusuf karaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
yusuf karaş: merhaba serdar bey.çeşme altınkumda denize mt. 28 üyeli 14 dönümlük arsaya sahip kooperatifin ortağıyım.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
Tajdin sayın: Merhaba.izkanın karşıyaka tower projesi ile ilgili düşünceniz nedir deniz gören tarafta 1+1 78 m2 310000 tl.değerlenir mi sizce?
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
Tajdin sayın: Merhaba.izkanın karşıyaka tower projesi ile ilgili düşünceniz nedir deniz gören tarafta 1+1 78 m2 310000 tl.değerlenir mi sizce?
Ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2014, Cuma
Ali: Merhaba Karşıyaka albatrosta 1+1 evim var. Bunu satıp point bornovadan almak mantıklı mı? teşekkürlerSerdar Dağıstan: Eğer piyasanın çok üstünde bir rakama satabiliyorsanız tabii ki.
tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2014, Cuma
tajdin sayın: Bolivada 2+1 daireler bitmiş zaten sayısı azmıs evka 3e bakan taraftaki 1+1ler 320000 tl bütün eşyaları da bu fiyatın içinde veriyolar bornozundan bardak çatalına kadar.sizce fiyat uygun mu?bana yüksek geldi açıkçası bundan daha fazla da artmaz gibi geliyor.
ALİRIZA ADAY Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Nisan 2014, Perşembe
ALİRIZA ADAY: Oyak Buca projesinin raporunu göndermenizi istirham ediyorum. Çok teşekkürlerSerdar Dağıstan: Baya vakit geçti üzerinden ama...
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Nisan 2014, Çarşamba
Tajdin sayın: Merhaba.boliva bornova ve goldiva projeleri hakkındaki görüşleriniz nedir?Serdar Dağıstan: Goldiva'yı biliyorum, yeri ve kendi güzel bir proje.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Nisan 2014, Pazar
Tajdin sayın: Merhaba.Mevlana mahallesinde otobanın kenarında havuzlu sitede 115 m2 2+1 dubleks daire 190000 tl iyi bir yatırımmıdır?mevlana mahallesi prim yapıp değerlenecekmi sizce?
osman altug Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Nisan 2014, Pazar
osman altug: Serdar Bey Selamlar, Tavsiye ile internet sayfanizi ilk defa ziyaret ediyorum, hem kendi projeleriniz ile hem bu iletisim yolu ile insanlara yardim etmeniz cok guzel bir sey. Bu vesile ile sizden bizde tavsiye istiyoruz. Biz uc arakadas, yatirim amacli arsa alip bir sure sonra uzerine insaat yapmak istiyoruz.
Bülent Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Nisan 2014, Cumartesi
Bülent: Merhaba Serdar bey, egekoopun gediz üniversitesi yanında keyifli yaşam evleri projesini nasıl buluyorsunuz? O bölge uzun vadede prim yaparmı?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Nisan 2014, Cuma
engin: Pardon, point bornovanın yanında 2 adet bitmiş bir bina var, bu binalardaki daileri size söylemiştim, bu binalardaki daireler satışta, yalnız dediğim gibi yanında Altındag Spor Kompleksi ve Point Bornova insaatları devam etmekte, ve en azından bir yıl Point AVM si çıkıncaya kadar insaat tozları etrafta olacaktır diye düşünüyorum, daha önceki sorularımda dediğim gibi etrafından çevrili değil, yani site değil tek bina, bu satarken sorun olurmu? Benim gönlüm fiyatı biraz daha uygun geldiği için 3+1 den yana ama 265bin için biraz borça girmem gerekli ama 2+1 alınca cebimdeki paramda kalıyor. Bu yüzden iki daire arasında prim potansiyeli arasında git gellerdeyim, ne dersiniz ?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Nisan 2014, Perşembe
engin : Serdar Bey, Pardon 2+1 85 m2 , 3+1 125m2 bu durumda tekrardan değerlendirirmisiniz, 2+1 salon mutfak açık ( bu yapıya hala alışamadım), 3+1 de her oda bağımsız ve yatak odasında giyinme bölgesi mevcut. Bu dairelerin inşaatı bitmiş gözüksede yanında 2yıl devam edecek point bornova projesinden dolayı inşaat gürültüsü ve tozları nedeniyle, kiralamada ve satmada zorluk yaşarmıyım. Tesekkürler.
hakan cantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Nisan 2014, Perşembe
hakan cantas: Selamlar, Öcelikle bu kadar kişinin , hiç bir şey beklemeden , gelecek için umutlarına yardım ettiğiniz için teşekkürler. Seyrek tarafında gediz üniversitesi civarında yapılacak 1+1 ve 2+1 projeleri ile ilgileniyordum, sonra izmir teknoloji nekadar urla-gülbahçe bölgesini tam geliştiremediği için , seyrek tede şu aşamada yatırım kararımı , izmir merkeze doğru yönlerdirmiştim, Forumda bu kadar point bornova ve etrafı geçince bugun bölgeyi gezdim, Kavuklar point bornova için arsa sahipleri için yaptığı nedeyse 95 %bitmiş ve daire kat ittifakı tapuları ile daireler satışa çıkmış, satıştaki dailerde 1+1 yok, 2+1 90 m2 evleri 220000 ve 130m2 3+1 evlerere 270000 istenmekte, Sizce bu fiyatlar bölgenin geleceğinide düşünürsek uygunmudur ? M2 hesabına vurdugunuzda 3+1 fiyatı daha cezbedici geliyor,ne dersiniz?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
engin: Serdar Bey tekrardan merhaba, Altta enson sorduğum sorunun sizin cevabınız internet sitesind eksik çıkmış, şöyle gözükmekte : Serdar Dağıstan: Yatırım olarak d Yatırım yapmak üzereyim, sizinde görüşünüzü almak istedim, sayfayı kontrol edermisiniz. Sorum da şöyleydi : Serdar Bey Merhaba, Benimde kafam karışık olduğu için sorularıma yansımış olabilir, kusura bakmayın.Bir önceki soruda belirttiğim point bornova yanı proje olarak 2+1 85 m2 215 bin TL, 3+1 85 m2 265 bin TL, yatırımlık olarak hangisine yönelirsiniz ?
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
Mehmet Karabulut: Serdar Bey, Yurdisinda yasayanlara arsa tavsiye etmiyorsunuz. Dükkan ve güvenllir firmalarin konut projelerini tavsiye ediyorsunuz.Hangi firma bunlar Balcova ve o bölgeye yakin tavsiye edeceginiz somut projeler varmi ?
MURAT TUNÇ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
MURAT TUNÇ: Serdar Bey Merhaba, yeni İzmir-İstanbul Yolunun Kemalpaşa'dan geçecek olması 5.sanayi sitesi dükkan fiyatlarında önemli bir artış meydana getirir mi? şimdiden teşekkürler.
ZEHRA KAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
ZEHRA KAYA: Merhabalar; Oturduğum daire babamın 15 senelik evi zemin kat bu dairenin 10 sene öncesine kadar tapusu vardı. evi satmak istediğimizde tapunun aynı apt.deki bir başka dairenin ortak tapusu olduğunu TAPU müdürlüğünden öğrendik diğer sahipleride bunu öğrenince biraz tehdit biraz feryad figan yalvarmayla babamı ikna edip tapuyu devraldılar.
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
Mehmet Karabulut: Merhaba Serdar Bey, Almanyada yasamaktayim.Izmir´den uzun vadede yatirim amacli ilk sirada arsa, ikinci sirada dükkan, ücüncü sirada daire ariyorum. Arsa icin nereleri tavsiye edersiniz .
yaşar genç Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Nisan 2014, Salı
yaşar genç: MERHABA SERDARBEY BUCA SEYHAN MAHALLESİNDE İKİ AD DÜKKANIM VAR BURADA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ RİCA EDİYORUM ESEN KALIN Serdar Dağıstan : Belediyenin bir çalışması olduğunu biliyorum ama ne aşamada olduğunu belediyeden öğrenmelisiniz.
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
engin: Serdar Bey Merhaba, Benimde kafam karışık olduğu için sorularıma yansımış olabilir, kusura bakmayın.Bir önceki soruda belirttiğim point bornova yanı proje olarak 2+1 85 m2 215 bin TL, 3+1 85 m2 265 bin TL, yatırımlık olarak hangisine yönelirsiniz ? türk insanı olarak büyük evde outmak isteriz ama artık küçük konutlarada giderek talep artıyor bu şekilde düşündüğümüzde hangi daire tipi prim yapma olasılığı vardır.
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
engin : Serdar Bey Merhaba, Point Bornoca lokasyonda yatirimlik daire bakiyorum altta konularda bana yardimci olursaniz sevinirim. Proje agustos teslim ve point bornovaya cok yakin (aslinda dibi), point de 2+1 dailerin en dusugu 270 bin TL satiliyorken bu projede fiyatlar 215 bin TL. 3+1 daire fiyatlarida pointte min 310 bin TL bu projede 265 bin TL.
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Mehmet Karabulut: Serdar Bey, Almanyada yasiyorum Izmir Emlak fiyatlarini bilmiyorum,uzun vadeli yatirim amacli arsa, dükkan yada daire almak istiyorum hangi yatirim aracini tavsiye edersiniz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkür ederim.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Tajdin sayın: Merhaba.Bornovadaki veranova projesinde 2+1 115 m2 bahçeli dubleks daire yatırım için uygunmudur sizce 200000 tl fiyatı var.Bornova bölgesindeki en çok prim yapacak proje hangisi sizce?
Seyfi Tekinel Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Seyfi Tekinel: Merhaba Serdar Bey... Nasılsınız ? YArdımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
fatih Arikanli Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
fatih Arikanli: Serdar bey kolay gelsin 170bin lira izmirde yatirim için hangi bölgelerden ev alınabilir menderesten havuzlu site içerisinde daire almak 123 m mantikli mi?(biraz merkezden uzak) yada menderes merkeze yakin 2 katli binada daire mi ? Menderesin geleceğini nasil görüyorsunuz?
devrim koc Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
devrim koc: Serdar bey merhaba, Soyak mavisehir 2. Etapta site disina bakan 4. Katta bir 1+1 dairem var, su anda 255 - 260 bin TL civarilarinda satmak.
Müslüm Kızılgeben Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
Müslüm Kızılgeben: Serdar bey; Emlak sektöründe yer alan web sitemizin tanıtımını yapmak istemekteyiz, bu noktada web siteniz üzerinden tanıtım yazısı satın almak istiyoruz.. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim... Serdar Dağıstan: Tanıtım yazısı satın alma veya ilan gibi uygulamalarım yok.
Palmiye Park Yeni Proje Anketi
4 Nisan 2014, Cuma
Palmiye Park'ın yeni projesi için çok kısa bir anketimiz var. Fikirleriniz bizim için yönlendirici ve önemli. Zaman ayırdığınız için teşekkürler...
emin çakaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Nisan 2014, Cuma
emin çakaz: Slm hocam yatırım amaçlı dükkan mı almalıyım veya arsa alsam mı iyi?
Mehmet Ali Okutan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Nisan 2014, Cuma
Mehmet Ali Okutan: Sayın Dağıstanlı; 1. Torbalı ilçesi Saipler köyünde, tapuda tarla - zeytinlik görünen 8250 metrekare tarlayı Kasım 2012 ayında 140.000 TL' ye satın aldım.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
selin yıl: merhaba serdar bey, bursa görükle sizce iyi bir yatırım yeri mi? saygılar...Serdar Dağıstan: Vallaha hic bilmedigim bir yer.
murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
murat: merhaba ben Fİ TOWER dan ev almak istiyordum fakat kat irtifakı olduğu yazıyor tapusunda 60 m2 ve 3 katta 1+1 daire tapuda bodrum kat olarak görülüyormuş emlakçı bana yapının fazla kat olması nedeni ile belediyede izni olmamış onuda yapıyı traslama yerine katları zemine doğru kaydırmış olarak göstermişler mesela 5. kat suan 1 kat olarak görülüyor. bu daire sizce ilerde sorun yaratırmı ?
PINAR DENİZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
PINAR DENİZ : Serdar Bey Merhaba... Bizim rahmetli babamdan kalma izmir mordoğan karaburun da kamukent yapı koop.bir hissemiz var.
ilhan kurtuldu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
ilhan kurtuldu: selam, sorum kısaca şu şekilde, mütahit iskanı yaklaşık 1 yıldır geciktiriyor. özellikle 1. katlar için cam korkulukları yaptırmak isityoruz.
AYŞE Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
AYŞE: Merhaba; Almak istediğim ev tapuda özel amaçlı daire olarak gözüküyor.Daire tamamen oturulabilecek tarzda yapılmış.Ama merak ettiğim tapuda niteliği özel amaçlı depodan çevirebilir miyim?
Sadi Dogan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
Sadi Dogan: Merhaba Serdar Bey, Yesilova-Isıkkent izmirin prim yapacak en favori bolgeleri deniyor. Bende yatırım amaclı ev almak icin bolgeyi inceledim. Çimentaşın yaptıgı Narova projesi ile Kavukların Point Bornova projesi hosuma gitti.
Sadi Dogan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
Sadi Dogan: Merhaba Serdar Bey, Yesilova-Isıkkent izmirin prim yapacak en favori bolgeleri deniyor. Bende yatırım amaclı ev almak icin bolgeyi inceledim. Çimentaşın yaptıgı Narova projesi ile Kavukların Point Bornova projesi hosuma gitti.
2014 Mart :
serhat gezer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
31 Mart 2014, Pazartesi
serhat gezer: buca koopta tinaztepe hastanesine ikiyuz metre onbes yillik dokuz katli binanin altinci.kati cift asansorlu 3+1 mutfagi banyosu yeni 140000 tl sizce uygunmudur ilerde pirim yapar.mi Serdar Dağıstan : Deprem yönetmeliğinden önce yapıldığı için 2.
OTO TAMİRİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Mart 2014, Pazartesi
OTO TAMİRİ: Evimiz 5 kişiye verasetli . Satmak istiyoruz ruhsatıvurma izni yok diye alıcı kişi kredi almıyor. Eksik evrakları nasıl alabiliriz?
hayriye gürün Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Mart 2014, Cumartesi
hayriye gürün: bankadan dolayi maasimda haciz var ama bir baska yerden daha haciz eldi ve mallarima el koyulacagina dahil sms geldi evime haciz gelebilirmi?? Serdar Dağıstan : Ev sizin üzerineyse gelir.
cemal emir Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Mart 2014, Perşembe
cemal emir: merhabalar, kavukların point bornova projesinin ilerleyen süreçte ( ortalama 5 yıl gibi) iyi prim yapıp yapamayacağı ile ilgili düşünceleriniz nedir? özellikle bulunduğu bölgeye ilişkin tereddütlere istinaden soruyorum sorumu. gerçi çimentaş ın ilerleyen süreçte oradan kaldırılacağı söyleniyor.
esin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mart 2014, Çarşamba
esin: merhaba ..bikaç aydır satın alıp kendimiz oturmak için ev arıyoruz ... bayraklı .
R. Deniz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2014, Salı
R. Deniz: Sayin Emlak Gurmesi, Evimiz (apartman dairesi) kalabalik ailemize kucuk geliyor. Yan dairede oturan komsumuz (tek kisi) odasindan birisini bize kiralayabilecegini soyledi.
Hikmet Aydoğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mart 2014, Pazartesi
Hikmet Aydoğan: Merhaba, Yesilova bolgesinde yatırım amaclı(kira degil, bitince satmak istiyorum) daire bakıyordum. Narova projesi cok hosuma gitti. Son 1 tane 1.
Halil Ak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mart 2014, Pazar
Halil Ak: Merhaba iyi akşamlar Serdar bey ben Şubat ayında bir apart daire aldım aldığım kişi müteahhit ten almış ve sıkışınca bana sattı ama satarken kat irtifakı tapusu vardı böyle aldım ama aramızda sözleşme imzaladık evin eksiği vardır diye evi 60000 Tl ye aldım 40000 Tl verdim 20000 Haziran ayında verecem eksik olarak. 1.oturma ruhsatı 2.
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - Tasarruf Yolları
19 Mart 2014, Çarşamba
Ülkenin gündemi o kadar acayip ilerliyor ki, bizim sohbeti yayınlayacak zaman ve ortam bulmak imkansızlaştı. Deniz Tor ve Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin 4. bölümünde tasarruf yapmanın gerekliliği ve en kolay 2 yolunu konuştuk.
neşe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Mart 2014, Salı
neşe: merhaba, ben izmirde yeni yapılacak olan narova projesi ile ilgileniyorum...bu bölge yatırım için uygun bir bölgemi ?Serdar Dağıstan: Bugun yazdim tum projeyi.
İzmir Konut Projeleri - Narova Değerlendirmem!
17 Mart 2014, Pazartesi
[caption id="attachment_8519" align="alignleft" width="150" caption="Narova - 2+1 Daire"][/caption] Çimentaş grubuna ait Yapıtek firması tarafından geçen hafta ilk etabının lansmanı yapılan Narova projesinin fiyat listesini geçen hafta paylaşmıştım. Şimdi de projeyi değerlendiriyorum; Narova konut projesi değerlendirmemin özeti için buraya tıklayabilirsiniz. Detaylar için okumaya devam ediniz.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Mart 2014, Cumartesi
zirve: Zirve: merhaba park yaşamda ve albatrosta 1+1 dairem var. Albatrostaki full kuş cenneti manzaralı. Full bataklığa bakıyor.
Zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mart 2014, Cuma
Zirve: merhaba park yaşamda ve albatrosta 1+1 dairem var. Albatrostaki full kuş cenneti manzaralı. Full bataklığa bakıyor.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mart 2014, Cuma
mustafa: merhaba İzmir narova projesinden 2+1 daire alacağım.Sizce prim yapar mı?Serdar Dağıstan: Henuz degerlendirme yapmadim ama ilk bakista m2 fiyati yuksek geldi.
İzmir Konut Projeleri - Narova satışa çıktı!
13 Mart 2014, Perşembe
[caption id="attachment_8506" align="alignleft" width="150" caption="Narova konut projesi fiyatları"][/caption] Çimentaş arsalarında Bornova'da bizim Renova'ya bir kaç yüz metre yakınlıkta bulunan Narova konut projesi dün satışa çıktı. Henüz planları inceleyemedim ama fiyatlara ulaştım. Projenin görsellerine göre satış fiyatları uygun gibi duruyor.
Arzu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Mart 2014, Salı
Arzu: Merhaba, Ulukent'te ki Jad İnşaat Jasmine Hill evleri olarak adı geçen proje ve yapan firma hakkında bir bilginiz var mı?Görseller çok güzel görünüyor ama tam olarak nerede olduğu,firmanın geçmişi vs. bir bilgi bulamadık.
Ayşe Kostak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
Ayşe Kostak: Merhaba .projeleriniz incelediğim kadarıyla çok güzel .İzmir dışında da yaptığınız konutlar var mı?
figen gümüşoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
figen gümüşoğlu: mavişehir 2.etap flamingo 11 daire 14 adresindeki 165 metre kare olan evimi 480 binliraya alıcı buldum satış masrafları alıcıya ait.sizce bu fiyat nasıl satmamı tavsiye edermisiniz.
Mustafa Onder Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
Mustafa Onder: Merhaba Serdar Bey, Tamamen yatırım amaclı, kira getirisi yuksek, aynı zamanda prim yapacak daire bakıyorum. Siesta O2 110bin den satısa cikmis(gerci anlamadım kimi ilan 125bin diyor,smslerde 110bin). sahibinden.
ersun gümüşoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mart 2014, Pazar
ersun gümüşoğlu: hocam mavişehir flamingo 11 kat 3 teki daire 480.000 tl seçimden sonrayımı beklemek lazım nedersinizSerdar Dağıstan: Kac m2? Secim sonrasi indirim mi varmis?
tuba Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mart 2014, Cuma
tuba: hocam geçen sene şubat ayında bir ev aldım ve hemen o ay kiraya verdim 750 tl den 1 yıllık peşin 9000 tl aldım kiracıdan şimdi kira vergisi ödeyecek miyim?ne işlemleri yapmam lazım ve ne kadar olur vergim acaba?Serdar Dağıstan: Evet odeyeceksiniz.
Hakan Yiğit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2014, Çarşamba
Hakan Yiğit: Merhaba Serdar Bey, Çiğli Ahmet Yasevi caddesi ( Egekent ile Evka 5 arasında ) dolayında yeni yapılmış teslime hazır manzaralı daireler var. Lüks olarak geçiyor 3+1 125 mt önü ve etrafı açık bir daire için 170.000 gibi bir rakam istiyor firma.
Hakan Yiğit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2014, Çarşamba
Hakan Yiğit: Merhaba Serdar Bey, Çiğli Ahmet Yasevi caddesi ( Egekent ile Evka 5 arasında ) dolayında yeni yapılmış teslime hazır manzaralı daireler var. Lüks olarak geçiyor 3+1 125 mt önü ve etrafı açık bir daire için 170.000 gibi bir rakam istiyor firma.
2. ve 3. Bölümün Ardından - Konut Kredisi Faizleri ve Kredisiz Alımların Riski
4 Mart 2014, Salı
2014 Konut Piyasasında beklentiler başlıklı söyleşimizin 2. ve 3. bölümün arkasından akılda kalan 2 soru şunlardı; - Niye konut kredisi faizlerini önemsememek gerekiyor?
Merve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mart 2014, Pazartesi
Merve: Saklıbahçe evleri hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Yapı kalitesi, zemin sağlamlığı, inşaat firması güvenilirliği vs?Serdar Dağıstan: Bitmiş ve konum olarak güzel bir proje.
S.ELİF KURTULMUŞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
1 Mart 2014, Cumartesi
S.ELİF KURTULMUŞ: Serdar bey merhaba, Kuşadası Soğucak bölgesinde şu anda bitmek üzere olan villalardan birini almak istiyorum.Fiyatı uygun olduğu için yatırım amaçlı alıyorum.
2014 Şubat :
serkan yavuz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
serkan yavuz: Merhabalar,benim urla içmelerde 55 hanelik bir site içinde dubleks evim var satmak istedim talip olan kişiler tapu fotokopisi ile banka kredisi başvurusu yapmışlar oturma raporu yok diye onaylanmamış ben oturma raporunu bireysel olarak alabilirmiyim nasıl bir yol izlemem lazım.Teşekkürler.Serdar Dağıstan: Öncelikle imar müdürlüğünden oturma raporunuz niye verilmemiş öğrenin.
levent yapıcılar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
levent yapıcılar: kiralayanın ve satanın evini portföyüme almanın sırlarını anlatırmısınızSerdar Dağıstan: Sizin bu işi yapabileceğinize güvenmesi gerekir. Güvenmesi için de; kiralayacak veya satılacak evin benzerlerini daha önce kiralamış veya satmış olmanız, piyasayı çok iyi bilmeniz, müşteri portfoyünüzün genişliği, hızlı bir şekilde kiralamak veya satmak için yapacağınız çalışmaların anlatımı çok önemli.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
ahmet: merhaba serdar bey yazılarınızı takip ediyorum. bu siteyi açtığınız için ayrıca teşekkürler. soyak siesta etapları ile ilgili görüşlerinizi okudum.
2014′te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? – 3. Bölüm
27 Şubat 2014, Perşembe
Her ne kadar ülkenin gündemi saat başı değişse de, ben bir şekilde normal akışımızı korumak istiyorum. 2014 Konut piyasası beklentileri söyleşimize konut alacakların çok dikkat etmeleri gereken bir konu ile devam ediyoruz.   Deniz Tor ve Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin bu bölümünde kredisiz, kefilsiz satışların riskini konuşuyoruz.
beyza Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
beyza: Merhabalar kolay gelsin Edirne ilinde 2013 yılında yeni ve eski konut satışları ortalamasını öğrenebilir miyim?Serdar Dağıstan: hurriyet emlak sayfasında belki bulabilirsiniz bu bilgiyi.
Alper Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
Alper : Narova İzmir hakkında bilgi verebilir misiniz? Serdar Dağıstan: Işıkkent kolejinin hemen yanında, Çimentaş tarafından yapılıyor. 2+1 aireler 300bin TL'den başlıyor diye duydum.
Ferhat ÇULCUOĞLU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
Ferhat ÇULCUOĞLU: Serdar abi merhaba ferhat ben.. Sizi sordugum sorunun cevabındakı degerlendırmelerımde (asma bahcelermı poınt mı ?) poınt bornovada karar kıldım.
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2014, Salı
ali: s.a serdar hocam size bir sorum olacak izmir kemalpaşa bağyurdu 2 adet yan yana çarşı 100 metre mesafede 300 mettekare büyüklüğünde 2 adet arsamız var 1 adet arsanın bu civarda aşağı yukarı fiyatları nedir . birde aynı yerde bağyurdu ovada 3,5 dönüm içersinde zeytin ağaçları olan tarla var onun fiyatı ne kadar olabilir ..
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - 2. Bölüm
24 Şubat 2014, Pazartesi
TEB Konut ve Oto finansmanı sorumlusu Deniz Tor ve Bölge Müdürü Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin 2. bölümü, ev alım kararını konut kredisi faizlerine göre verecekler için önemli ve olumlu mesajlar içeriyor; - 2014'te konut kredisi faizleri ne olur? - Daha uzun vadede faizlerde nasıl bir hareket bekleniyor?
1. Bölümün Ardından - Doğru Konut Ne Demek?
21 Şubat 2014, Cuma
İlk bölümünü yayınladığım Emlak Gurmesi sohbetleri - 2014 Konut Piyasasını neler bekliyor söyleşimizin hemen başında TEB Konut ve Oto finansmanı sorumlusu Deniz Tor 'Bu dönemde konut alınır mı?' soruma şöyle cevap vermişti; 'Konut her zaman alındı, alınır da; doğru konut ve doğru yatırım olduğu sürece!' Doğru konut ne demek?
Mehmet Şit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Şubat 2014, Perşembe
Mehmet Şit: Merhaba; oturduğum apt. yarısı bize ait diğer yarısı ise müteahhite ait.Müteahhit evlerini sattı sadece dükkanları kaldı.
Erdal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Şubat 2014, Çarşamba
Erdal: Merhabalar, Bir sorum olacaktı. Kiracımız atm'den kira yatırırken kira bedeli şeklinde yatırıyor ve 10 lira kesinti oluyor. 700 ise bize yansıyan kesintiyle 690 geliyor.
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - 1. Bölüm
19 Şubat 2014, Çarşamba
Uzuuuuuun bir süre sonra gönüllerin müdürü Ayda Özeren ve misafiri TEB konut ve oto finansmanından sorumlu Deniz Tor bey ile buluştuk ve 2014 yılında konut piyasasındaki beklentilerini konuştuk. Bölümler halinde yayınlayacağım söyleşimizin ilk bölümünde; - Bu dönemde konut alınır mı? (Özellikle ilk evini alacaklar için durum nedir?
Ferhat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Şubat 2014, Salı
Ferhat : Merhaba Serdar bey Yeni evli genç bir çiftiz ev almak istiyoruz. ilk tercihimiz temiz hava daha sonra denizi görmesi.. Asma bahçeler ile poınt bornova arasında kaldık.
Ayten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Şubat 2014, Pazar
Ayten: Merhaba Serdar bey. Folkart ofis deniz manzaralı 61 m2 net 41 m2 Fiyatı 480.000 tl min getirisi 2000 tl sizce yatırım için uygun mu bu fiyatlara Nergis demirköprü civarı iş yerleri var getirisi 3000 tl civarı .
aydın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2014, Cumartesi
aydın: ben sıfır daire aldım 70 m2 mütait şimdi isyan almak için üçret talep ediyor vermek zorundamıyız teşekkürlerSerdar Dağıstan: Eger oturma raporu yok ise almak zorundasiniz. Onemli olan parayi verdikten sonra muteahhitin o parayla oturma raporunu alacagindan emin olun.
ALİ ÇALIŞAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Şubat 2014, Cuma
ALİ ÇALIŞAN: 1990 yılında babam ev yapmaya karar vermiş belediyeye gitmiş fen işleri memuru ve mimar olan kişi arsaya bakıp inşaata başlayabilirsin demiş ama inşaat ruhsatını daha sonra halladeriz demiş in şaatımızın planı projesini çizdirmiş elektiriğin planı projesi ve harcırahını yatırmış suyu da belediyede gelmiş akıtmış orum şu anda benden belediye inşaata başlama ruhsatı istiyorlar ne yapmam gerekiyor belediye benden 15 ,20 milyar masraf tutar diyorlar şim di ben ne yapmam gerekiyor yolu yöntemi varmı bişlerin lütfen yardım cı olabilirmisinSerdar Dağıstan: Kacak kalsin istemiyorsaniz, ruhsati almak zorundasiniz.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ali veli: serdar hocam elimde 120 / 130 bin tl kadar ev arıyorum yatırım kira getirisi için hangi semtleri tavsiye edersiniz hangi semtlerin kira getirisi yüksek ulukent askeriye olduğu için mantıklı olduğunu duydum siz ne dersiniz Serdar Dağıstan: Öğrencilerin yoğunlukta olduğu semtleri öneririm.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ali veli: s.a serdar hocam nasılsınız bugün rastgele bayraklı belediyesi borç sorgulama girdim 2013 yılından ve 2014 yılına ait borç görünüyor Yol harcamalarına katılım payı adı altında borç toplam 47 tl bu ne borcu bilginiz varmıdır Yol harcamalarına katılım payı bana teblig edilmedi bu borcu ödememiz gerekiyormu teşekkürler Serdar Dağıstan: Sevgili Ali Veli, borcu sana tebliğ eden belediye; onlara bu soruları sorsan daha iyi olmaz mı? Evet ödemen gerekiyor.
Orhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
Orhan: Serdar Bey, Ulukentteki bir iki emlakçı Mavişiehir'de artık arazi kalmadığı için Soyak'ın bornova ve ulukentte arsa aldığını yakın zamanda Ulukentte 35.sokak gibi markalı projelerin yapılacağını ,bölgenin çok gelişeceğini söylüyorlar.Önce,daire/arsa pazarlama taktiği diye düşündüm ama bir iki kişiden duyunca doğru mu acaba diyorum Soyakın falan arsa almasına?
ada Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ada: Yeni Foça'da, Defne Sitesi ve Turkuaz Evleri v.s. var.
gülin tan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Şubat 2014, Çarşamba
gülin tan: serdar bey özderede kentsel dönüşümü kapsıyor diye duydum imar verilecek ve jeofizik gelmiş bakmaya sizce eski dubleksler yıkılır mı sağlam olmasa bile yıkılır mı öğrenmek istiyorum beni aydınlatırsanız sevinirimSerdar Dağıstan: Hiç böyle bir habere rastlamadım.
Bu dönemde ev alınır mı?
11 Şubat 2014, Salı
Biraz emrivaki yapıyorum ama başka türlü kendisini yakalama şansım olmuyor; en son Aralık 2009'da yaptığımız söyleşiye o zamanların TEB Alsancak Şube müdürü, şimdinin TEB Bölge Müdürü Ayda Onan Özeren hanım ile kaldığımız yerden devam etmek istiyorum. Kendisine soracağım soruları şimdiden söylüyorum; - Nasılsın? - Konut kredisi faizlerine neler oluyor?
Ada Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Şubat 2014, Salı
Ada: Apartman normalde 3 kat olarak yapılmış, sonradan terasa 4 daire ilave edilmiş. Bu terasa ilave edilmiş katların ilavesi belediye projelerine işlenmiş. Tapuda Çekme Kat olarak gözüken kat mülkiyeti tapusu da verilmiş.
gülin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2014, Pazartesi
gülin: merhaba izmir özderede eski dubleks evler yıkılacak mı sizce Serdar Dağıstan: Niye yikilsin?
Gokcen Cabuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2014, Pazartesi
Gokcen Cabuk: Merhaba Serdar Bey, Ulukent Sahintepesi Konuklari'ni yakindan takip ediyorum. Suanki fiyatlari 3+1 ler 185.000 tl civarinda.
tunahan mutlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
tunahan mutlu: serdar bey ,kat irtifakı olan bir daireyi aralık ayında satın aldım.elektrik su baglı,doğalgazda var.benim sorum bu daire tapuda arsa gözüküyor,bu ev için emlak vergisi verilecekmi.
sule Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
sule: merhaba serdar bey,mordoğan a çevre yolu yapılıyor.mordağan köyünden arsa almak istiyoruz.iyi bir yatırım olur mu.
Yeliz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
Yeliz: Merhaba Serdar bey, Ksk Girne bulvarındaki bankalar bölgesindeki gıtmış ofis projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? 150 m2 450.0000 tl min 2500 tl getirisi varmış.
burçin karadut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Şubat 2014, Pazartesi
burçin karadut: bir daire alacağım. Site içindeki apartmanın yapı kullanım izin belgesi var. Yani oturma raporunda daire mesken olarak görünüyor.
mevlüt bayar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2014, Pazar
mevlüt bayar: serdar bey merhabalar.99 yapımı dublex bir daire almaya karar verdik.krediye muracat ettik fakat beklediğimiz kredi onaylanmadı.
Hasan Avcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Şubat 2014, Cumartesi
Hasan Avcı: 2. derece sit alanı olan ve iskan raporu olmayan bir yazlık ev satın almayı düşünüyoruz. Ev tapuda bahçeli ev olarak görünüyor.
şükrü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Şubat 2014, Cumartesi
şükrü: merhaba serdar bey Bornova point hakkında düşüncelerinizi okudum.o bölge için verdikleri bilgi genelde olucak gelicek buda olucak ya olmazsa. gelecek zaman :) sizce o bölgede yatırım uygunmudur.
2014 Ocak :
Semih YAŞAR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ocak 2014, Cuma
Semih YAŞAR: Sn. GURME; İyi günler. 2010 temmuz ayında, köye (şimdi ilçe bld.
ali Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Ocak 2014, Perşembe
ali: Merhaba Serdar Bey, Buca Tınaztepe de kampüse yakın bir lokasyonda yatırım olması için 100 bin tl civarında 1+1 ev almayı düşünüyorum. Bu lokasyonda kiralar yaklaşık 600-700 tl imiş. Ancak bölgede okuduğum kadarıyla 1+1 ev sayısı artmakta.
habib güven Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Ocak 2014, Çarşamba
habib güven: serdar bey ; varyant karşıyaka ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim.örnek daireyi gezdik ve çok beğendik 3+1 daire fiyatları 480.000 civarında sizce proje için bu fiyat uygun mu?
2014'te Emlak Yatırımı ve Riskler (Ögeday Söğüt)
28 Ocak 2014, Salı
Konuk yazarımız Ögeday bey'in 2014 için ilk yazısını biraz geç olsa da yayınlıyorum. 2014 yılı için ön görülerini paylaşmış. Risk ve değer hesabının çok iyi yapılması gereken bir yıl olacak.
eren Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2014, Pazartesi
eren: Merhaba. Benim sıfır bir ev alma durumum var. evin değeri 190000 civarında.
Mustafa Kemal Varol Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2014, Pazartesi
Mustafa Kemal Varol: Almak istediğimiz dairede oturma ruhsatı yokmuş. Binadaki diğer dairelerde var. Emlakçı ev sahibinin ihmalkarlık ettiğini başvuruyu yaptığını bir aya kadar oturma ruhsatını bize temin edeceğini söyledi.
Osman TOPRAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2014, Pazar
Osman TOPRAK: İyi günler Serdar Bey,Eşimle birlikte emekli olduk ve İzmirde oturacağımız yer alacagız.Araştırmalarımız sonucu İzmir Modda mavişehir Sitesinde Haziran ayı teslim 3+1 daire ve bu daire 195 m2 fiyat olarak 580000 TL istiyorlar.Fiyat size göre normal mi,yatırım amaçlı düşünürsek diyelim 3-4 yıl sonra satsak bize zarar ettirirmi?
emre ertekin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Ocak 2014, Pazar
emre ertekin: Selamlar myvia 414 projesinden 219 bin liraya 1+1 daire aldım. 2014 kasım ayında teslim oluyor.Bittiğinde ne kadar eder acaba?
ahmet yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
ahmet yılmaz: İzmirde Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesinde tapulu 400 m2 yerimiz var.Kentsel dönüşüm yapılacak diyorlar eğer böyleyse satmayımı kat karşılığı vermemizi önerirsiniz.Sizin yorumunuzu alabilirmiyim ?
Hasan Akfırat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
Hasan Akfırat: 3 gün önce göndermiş oldugum sorunun neden yanıtlanmadıgını öğrenebilirmiyim? Serdar Dağıstan : Soruların yanıtlanması veya zamanlaması ile ilgili bir taahhüdüm yok Hasan bey.
Murat Yalçın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
Murat Yalçın: Serdar Bey merhaba,Bayraklı Adliyesi Civarında yeni Yapılacak Ofis-Home ofisler hakkında ve fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Adliyenin karşısında yapılacak olan (?),Avcılar Office,Mistral Yapı vs...
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, Gediz Üniversitesi Çiğli kampüsü inşaatı hala başlamadı.Acaba gene klasik İzmir davalarımı açıldı projeye karşı.Eski haberlerde 2013 başında inşaat başlıayacak diye yazıyordu ama hala başlamadı.
ibrahim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ibrahim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ilkay yıldırım Emlak Kulisi üzerinde sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ilkay yıldırım: Merhabalar Serdar Bey, Yatırım amaçlı İzmir Mordoğan çatalkaya mevkiinden %5 imarlı deniz manzaralı m2 fiyatı 40-45tl civarı olan arsalar var. Bunlardan birinden 5-6 dönüm alabiliyorum. Siz mordoğanın geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Hasan Akfırat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Ocak 2014, Çarşamba
Hasan Akfırat: Merhabalar. Ege Üniversitesi'nin yanındaki Kipa'nın bitişiğinde yükselen Bornova Park sitesinde 71 m2 1+1 daireyi 150.000 TL ye satın almayı düşünüyoruz.
süleyman köktürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Ocak 2014, Salı
süleyman köktürk: Sayın serdar bey, müstakil tapulu tek kat evime 3 kat çıktım ve şuan evim 4 kat oldu fakat belediye yasal olarak 3 kat'a izin verdiği için oturma ruhsatı alamıyorum buna bağlı olarak da hiç bir aboneliği alamıyorum. (4 katın hemen hemen her şeyi tam oturmaya hazır. 2 katın oturma ruhsatı ve planı var fakat yenilenmedi.
MUSTAFA TOPCU Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ocak 2014, Salı
MUSTAFA TOPCU: Merhaba iyi çalışmalar Serdar bey arsa rayiç değerlerini incelerken geçen yıl 44,44 olan arsa rayiç değerleri bu yıl 196,00 TL olmuş bu kadar bir artış normalmidir?Yada bu artışın yerleşim birimine bir faydası olurmu ? gültepe ulubatlı mah.
Bahar Akıncı'ya aşk mektubu! Nasıl bir İzmir İstiyorum?
20 Ocak 2014, Pazartesi
Hürriyet Ege’nin tek okuduğum köşe yazarıdır Bahar Akıncı. İzmir severdir. Bir süredir ‘İzmir’inizi nasıl alırdınız?
ilker aslan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Ocak 2014, Perşembe
ilker aslan: Merhaba, Ulukent'te 410 m2 köşe başı arsam var.kota 2 kat,Ayrıca giriş katla birlikte 3 kat müsadesi var.Belediye yüzde 40 imar veriyor.
Orhan turkmen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
14 Ocak 2014, Salı
Orhan turkmen: merhaba serdar bey 2010 yılında baslayan izmir bayraklı kentsel dönusum calısmaları yıl 2014 ve halaa sözlesme ımzalama safhasında oda karınca hızıyla gıdıyor ben 2013 yılı ağustost ayında sözde sözlesme ımzaladım ama tek taraflı bır ımza sadece benım ımzam var beledıye yetkılılerınden bırının ımzası yok bılahare toptan ımzalanacak ve 2 2.5 ay ıcerısındede tapu devirlerıne baslayacaz denmıstı yıl 2014 halaa tık yok ınsaat yapmak yasak ruhsat vermıyorlar tadılat yapacam belkıde heran yıkılma rıskı var ne yapacağımızı bılmıyoruz halk arasında söylentıye göre yerel secımler sonucuna kadar calısmalar askıya alınmıs memleketımızde secım bıtmez yerel secımlerden sonra cımhur baskanlığı daha sonrada genel secımler 2010 yılında baslayaan calısma yıl 2014 4 sene gecmıs bır 4 sene dahamı bekleyecez bu konu bılgılerınızı öğren ısterım selamlar Serdar Dağıstan : Haklısınız. Bu yüzden bu bölgelerde konutu olanlar sorduğunda verdiğim cevap, istediğiniz rakamı isteyen varsa satın geçin oluyor.
Orhan turkmen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Ocak 2014, Cuma
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali: Serdar Dağıstan: Masraflar tek daire içindir ama tüm binanın oturma raporu alınmasına uygun olması lazım; ortak alanlar, sığınak, asansör, kanal bağlantıları vs… s.a tekrardan serdar hocam sorum ben tek daireme oturma ruhsatı alamazmıyım illaki tüm bina için mi almam gerekecek bunu öğrenmek istiyorum ben ilk başvuru yapan ben olacağım ama kardeşler birbiri ile küs miras 3 ev için nasıl olması lazım satılacak o evler satın alan çıkarabilir mi oturma ruhsatı + elektrik + su satın alacak yapabilir miSerdar Dağıstan: Daha once de yazdım; tek basınıza alabilmeniz icin binanın diğer ortak alan vs... Gibi yerlerinin ve kanal bağlantılarının yapılmış olması lazım.
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali: Serdar Dağıstan: Oturma ruhsatını bina olarak almanız gerekiyor. En dogrusu inşaatı yapan müteahhidin alması. s.
Muhammet Yildirim Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
Muhammet Yildirim: Merhaba Bornova karacaoğlan mahallesi baumax ve forum bornovaya 1 km kadar uzak olan bir arsa 112 m2 ve 120 bin tlden satılıyor.Acaba almaya değermi. Arsa iki ev arasında ve ara sokakta .
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali veli: s.a iyi günler bi sorum olacak biz 5 kardeşiz annemlerden bi arsa kalmıştı bizde kooperitife kat karşılığı verdik 8 daire bize verdi yeni bitti daha 5 kardeşe 1 daire kendi üzerilerine geçti kalan 3 daire 5 kişiye üzerine çıktı 1 kişi oturma ruhsatı için başvuru yapsa komple 8 daire içinmi oturma ruhsatı çıkacak yoksa herkes kendi mi başvuracak ben dairemi satmayıp kiraya vereceğim kendim kalan 3 miras dairede satılacak onun için oturma ruhsatı + elektrik + su bağlamak gerekir mi mecburimi satın alacak kişilerde bunları yaptırabilir mi teşekkürler Serdar Dağıstan: Oturma ruhsatını bina olarak almanız gerekiyor. En dogrusu inşaatı yapan müteahhidin alması.
Sahin Sünmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2014, Perşembe
Sahin Sünmez: Iyi Seneler Serdar Bey, Focaköy de arsa almayi düsünüyorum, sadece yatirim amacli prim yapma durumu varmi?Serdar Dağıstan: Uzun vadeli düşünmeniz gereken bir yatırım.
nuri koyuncu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2014, Perşembe
nuri koyuncu: merhabalar serdar bey izmirde yeniyapı konut firmamızla birlkte güzelbahçe mevkiinde güzelvadi villaları adında bir projeye başladık ve şu an temel aşamasındayız şubat ayı içerisinde örnek dairelerimiz bitmiş olur projemizle ilgilenmek isterseniz tel 0530 872 0 444Serdar Dağıstan: Teşekkürler davet için. En yakın zamanda ziyaretinize geleceğim.
2013 Aralık :
Kaan Tek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Aralık 2013, Pazartesi
Kaan Tek: Merhaba; Buca Tınaztepe yada dokuz çeşmeler civarından yatırım amaçlı ev almak istiyorum.Fakat dokuz çeşmeler kampüsün taşınma ihtimalinden dolayı dokuz çeşmeler kampüsünün oradan mı tınaztepe kampusun oradan mı almak maktıklı? Ayrıca emlakçılar daha çok 1+1 almamı öneriyor fakat 1+1 i satarken sıkıntı yaşamaktan çekinip 2+1 mi alsam bilemiyorum.
metin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Aralık 2013, Pazartesi
metin: ev yapmak için 2013 yılında inşaat ruhsatı aldım fakat yapmadım ev yapacağım yerde kanalizasyon yok fakat belediye 300 lira kanalizasyon bağlama ücreti ve 300 lirada inşaat harcı olarak bana borç çıkarmış bu iki durumda yanlış bir uygulama değil mi şimdiden teşekkürler.Serdar Dağıstan: Yanlış bir uygulama yok. İZSU\'ya da kanal katılım bedeli ödemeniz gerekecek.
ayşe öktem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Aralık 2013, Pazar
ayşe öktem: MerhabaTebernüş Bey,biz konut tapulu evimizi dükkan fiyatına sattık.içindeki kiracı dükkan olarak kullanıyordu.ama normal dükkanlar gibi kapısı yoktu.
Metin dokur Emlak Kulisi üzerinde sormuş
28 Aralık 2013, Cumartesi
Metin dokur: 2010 Mayıs'ta balatçık Mah.katip Çelebi'ye giden yeni yapılan üst geçidinin ayağının dibinde 120 m arsam var .imarı tapusu var.
ibrahim erdim Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Aralık 2013, Cuma
ibrahim erdim: Serdar Bey merhaba, Karşıyaka da bulunan Soyak Optimus'ta yatırım yapmak kazandırır mı.Daire alırken yön olarak KuzeyBatı veya GüneyDoğu hangi taraf tercih edilmeli.Optimusta Kuzeybatı havuz ve sosyal alan tarafına Güneydoğu açık yeşil alana bakıyor.
murat basmakçı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Aralık 2013, Perşembe
murat basmakçı: izmir de yıkım yapılacak yerde bir dairem var yakında buraya toki girecekmiş bizim arsa tapumuz var ama kat tapumuz yok bu arsa 145 m2 bu arsada 3 tane daire var yıkım olduğunda bize daire verirler mi ? lütfen bir cevap biz toki ye daire karşılığında para verir miyizSerdar Dağıstan: arsa m2\'niz üzerinden daire alırsınız. Kaçak yapılmış dairelere göre hesap yapılmıyor.
Murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Aralık 2013, Perşembe
Murat: iyi aksamlar izmirde Folkart towers de 1+1 daireye 370 000 tl istediler bunun gelecek 2 sene içerisinde %30 değer artması Olabilirmi birde 1+1 ve 73m kare daireye 1300 Dolar Kira getire bilir mi bana biraz fasla geldi sizin tahminlerinizi almak istedim önerir misiniz Saygılarla Murat Serdar Dağıstan: Kirayı bilmem ama fiyat çok iyi. İstanbul\'da benzer konum ve kalitede bir dairenin fiyatı 600.000 TL\'den başlıyor.
murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Aralık 2013, Perşembe
murat: izmırde yatırım amaclı site ıcerısınde bir dayre almak istıyorum önere bileceğiniz bir site veya siteter varmı 300 000 -400 000 tl paramiz vardır tesekürlerSerdar Dağıstan: Ne büyüklükte daire istediğinize göre bu bütçeyle İzmir\'in her yerinde güzel bir sitede ev bulabilirsiniz.
ahmed Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Aralık 2013, Salı
ahmed: merhaba serdar bey SORU VE CEVAPLARINIZI BURDAN TAKİP EDİYORUM ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM. yatırım için daire bakıyorum mavişehirde oturuyorum. sürekli çiğli ve çevresini gelişimini ve ilerlmeseinden bahsediyorsunuz.
neslihanarpa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Aralık 2013, Pazar
neslihanarpa: İzmir'e tayinim çıktı(Alsancak),sizce hem işime yakın hem de (1.5 yaşında kızım var) temiz, güvenli, istediğim zaman dışarıya çıkıp gezebileceğim ve en fazla 250.000 liraya kadar olan nerelerde ev alabilirim, teşekkür ederim...
ahmet gülcü Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Aralık 2013, Pazar
ahmet gülcü: dostluk bulvarı ve çevresi ali fuat cebesoy mahallesi hakkında ne düşünüyorsunuz serdar bey oradan ev alınır mı?prim yapar mı yakın zamanda? Serdar Dağıstan : Niye alınmasın?
Bülent Aşkın İNCE Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Aralık 2013, Cumartesi
Bülent Aşkın İNCE: Merhaba iki sorum olacak, cevaplayabilirseniz sevinirim. Şimdiden saygılar. Oyak grubu Izmir Buca'da 720 konutluk 3 etap bir proje yapıyor.
abdurrahman çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Aralık 2013, Cumartesi
abdurrahman çiçek: seydişehirde 1998 ve 2001 yılarında yapmış olduğum bu yıllarda yapı izni bulunan iç tesistı ve sıvası bitmiş şimdi ise ısı yaltımı yaptırmaktayım geçici veya sürekli oturum izni almak istiyorum ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim sayğılarSerdar Dağıstan: Ruhsat yenilemeniz gerekiyor. Ruhsat yenilemek için de mevcut binanın son yönetmeliklere uygun olduğunu kanıtlamanız gerekiyor.
ilhami Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Aralık 2013, Perşembe
ilhami: sorulan soruları ve yorumlarınızı okudum.teşekkürler. sorum şöyle:2010 yılında 570 metre kare arsamı kat karşılığı müteahhide teslim ettim.
ercan aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Aralık 2013, Çarşamba
ercan aydın: Ig,Basmane de ki Çamlıbel işhanının altındaki toplam 70 m2 zemindeki Kat mülkiyetli dükkanın tapuda arsa payı 7 m2 çıkıyor.Böyle bir şey olabilirmi.İskanında 70 m2 olan bir yerin arsa payı neden böyle düşük çıkıyor.
ERSİN TUNA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Aralık 2013, Çarşamba
ERSİN TUNA: Merhaba Babam 1986 yılında BU-Şirinyer'de 2 katlı ev yaptı. o zamamnın koşullarında 2 kat üzerinden ruhsat tasdiklediler ve yapı kullanım iznini almış. Daha sonra 1993 yılında 3.
Çetin Kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Aralık 2013, Çarşamba
Çetin Kaya: Serdar bey Anadolu caddesinin 200 metre altında fikri altay mah de 97 m2 brüt bir daire buldum sıfır bina oturum raporu alınmış elektrik için başvuru yapılmış en üst kat kuzey cephede nur sitesi isminde aslında tam site sayılmaz altında otopark var ama herkese yetmez fiyat olarakta masraflarla 155.000 tl bulucak,kira olarakta 600 650 verilebilir,,100 metre mesafede ilk okul yürüyerek 8 dk izban sizce doğru bir yatırım olurmu ,yapan firma can evi inşaat. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim Serdar Dağıstan : Fiyat biraz yüksek değil mi?
Yeliz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Aralık 2013, Çarşamba
Yeliz : Merhaba Serdar bey, Soyak siesta ile yorumlarınızı detaylı okudum. O bölgeyi sanırım soyak satın alarak 5etaplık site yapmış ve yapmaya devam ediyor.Sizce kirlanırken ve satarken çok zorluk yaşarmıyız .
Hakan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Aralık 2013, Salı
Hakan: Serdar Bey, Emeklilikte oturmak amacıyla geçen yıl 35. sokak'ta 3+1 sıra ev aldık. Evin kalitesi bizde uzun vadeli kullanımında soru işaretleri bırakıyor.
atılım Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Aralık 2013, Salı
atılım: Merhaba serdar bey, Ornekkoy seyirtepe nin yamacinda kaba insaati bitmis haziran ayi teslim gencler yapi bunyesinde devam eden turunc evlerin den 2+1 118 m2 140 bin tl bir daire almayi planliyorum dusunceleriniz benim icin cok onemli yardimci olursaniz sevinirim. Kolay gelsinSerdar Dağıstan: Planlar gayet iyi, fiyat uygun, teknik şartname iddialı. Eğer konum ile ilgili probleminiz yok ise iyi seçim olabilir.
KILIÇ KAYA Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Aralık 2013, Salı
KILIÇ KAYA: Serdar bey merhaba,yazılarınızı ilgiyle takip etmekteyim verdiğiniz bilgiler için şahsım adıma teşekkür ederim. 1.Gayrımenkul değerlendirme ofisi açmayı düşünüyorum çiğli -seyrek- ulukent-koyundere-emiralem aksında.
ATALAY SANLI Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Aralık 2013, Pazartesi
ATALAY SANLI: Serdar Bey Merhaba, Yatırım amaçlı Buca TOKİ 1 veya 2. Etaptan daire almayı düşünüyorum. 111m2 daireler 155 bin tl kira getirisi ise yaklaşık 500-550 tl.
Ali Can Gürtekin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Aralık 2013, Pazar
Ali Can Gürtekin: Serdar Bey, yatırım amacıyla ev almayı düşünüyorum. kira çarpanı kaçın altında olmalı sizce ve metrodan dolayı üçkuyular bölgesine yatırım yapılabilir mi? cevabınız için teşekkürler Serdar Dağıstan : Yapılabilir.
İrem Kutluk Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Aralık 2013, Pazar
İrem Kutluk: Üçkuyular Oyak sitesinde 2+1 4. Katta bir dairemiz var . Yapılar 24-25 senelik.
Adem Özen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Aralık 2013, Cumartesi
Adem Özen: Özür dileyerek başlamak istiyorum daha önce sorumu sorup cevap aldım ama bir husus kafama takıldı bu konu dada aydınlatırsanız sevinirim. Teras bildiğim kadarı ile binanın ortak malı olup site içerisinde diğer binalarda oturanlar diğer binaların terasına ortak olamazlar dimi? Burada 2 husus olduğunu sanıyorum bu konu dada beni aydınlatırsanız sevinirim.
Adem Özen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Aralık 2013, Cumartesi
Adem Özen: 8 er daireli 8 bloklu bir siteden ev satın aldım.Satın aldığım daire diğer bloklara benzemeyip projede de size bahsedeceğim gibi görünmektedir.Blokta sadece bana ait olan daire alt katında da bekçi dairesi ve siteye ait olan bir dükkan görünmektedir.
Damla Arslan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Aralık 2013, Cuma
Damla Arslan: Evimi yabancı uyruklu öğrenciler kiralamak istiyorlar. Kontrat yaparken hangi belgeleri almalıyım ve nelere dikkat etmeliyim. Teşekkürler.
nazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Aralık 2013, Perşembe
nazan: ıyı günler soyak oxygen projesı satışı hafta sonu başlıcak bu projenın konumu nasıl bır yerde ıyı bır yatırım olabılır mı daha blue satıştayken bu proje degerlenebılır mı bu projeyı nası degerlendırıyorsunuz ıyı çalışmalarSerdar Dağıstan: Siesta\'nin kuzeni. Onlar ne kadar degerlendiyse, o da o kadar degerlenir.
ismet demir Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Aralık 2013, Salı
ismet demir : mevlana mahallesindeki myvia hakkındaki düşünceleriniz nedir?şu an 170 bin civarı almak mantikli mi yatırım amacıyla net 55m2 Serdar Dağıstan : Bahçeşehir kolejinin oradakilere de baktınız mı?
Ilyas Ilker Gurdal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Aralık 2013, Salı
Ilyas Ilker Gurdal: Merhaba: Ben yeditepe universitesi 1. sinif isletme ogrencisiyim. Gayrimenkul isine girmek ve yatirim yapmak istiyorum.
nazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Aralık 2013, Salı
nazan: bankadan kredı çektık bundan 5 ay önce 51.000 tl odemelerımız 1.400lıra faızlerıne baktım artandan azalana şeklınde {daha önce faızlerle olan bı yazınızı okumuştum.
EMRULLAH AYDIN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Aralık 2013, Salı
EMRULLAH AYDIN: Serdar bey şehir dışından geldik.(İstanbul'dan)..Konut almak istiyoruz,Narlıdere,Balçova,Güzelbahçe,Urla hattına bakıyoruz.
ercan aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Aralık 2013, Pazartesi
ercan aydın: Ig,Çankaya basmane çukuru karşısında 85 m2 dükkanı 650.000 tl ye almak istiyorum.Kira 3250 tl.
Bulent Sunnetci Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Aralık 2013, Pazartesi
Bulent Sunnetci: Merhaba, Klavye yuzunden Turkce karakterleri kullanamiyorum. Kusura bakmayin lutfen. Yatirim amacli bir daire satin alip, kiraya vermek ve 5-6 sene sonra satip kendi oturacagim bir daire almak istiyorum.
Bulent Sunnetci Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Aralık 2013, Pazartesi
Bulent Sunnetci: Merhaba, Klavye yuzunden Turkce karakterleri kullanamiyorum. Kusura bakmayin lutfen. Yatirim amacli bir daire satin alip, kiraya vermek ve 5-6 sene sonra satip kendi oturacagim bir daire almak istiyorum.
Ugir Sahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Aralık 2013, Cumartesi
Ugir Sahin: Merhaba Serdar Bey, benim Pendik de 650 m2 hisse payi tapum vardi. Kadastro yapildi, imar plani uygulandi ve tapu senetleri verilmek üzere, yalniz bana verilen arsa payi 500m2, 650m2 nin 50m2 si bir baska hissedara ve 100m2 si de diger bir hissedara paylastirlarak tapu seneti verilecekmis, Yazili itiraz ettim, fakat kabul görmedi. Bana kalan arsa 500m2.
orcun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Aralık 2013, Cuma
orcun: serdar bey selamlar, cesmede turizm-imarli arsada yapilmasi dusunulen bir apart otel + residence projesinden ev almayi dusunuyoruz. aldigimiz bir duyuma gore (2-3 sene once bir kanun degisikliginden dolayi) bu tip projelerde tapu yerine daireniz karsiliginda bir hisse sahibi oluyormussunuz.daha once bu tip yatirimlara girenlerden , fiyatlar her nekadar uygun olsada bu tip projelerde hep YASAL sorunlarin yasandigini ve ilerde alim-satimlarin cok zor oldugu uyarilarini aldim.
ÖMER ÖZCAN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Aralık 2013, Cuma
ÖMER ÖZCAN: MERHABA SERDAR BEY, İZMİR DIŞINDA YAŞIYORUZ VE KÜÇÜK KIZIMIZIN GELECEĞİ İÇİN İZMİR BORNOVADA BİR YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ. 2 SEÇENEK ARASINDA KALDIK. 1- MYVİA 414 2- POINT BORNOVA MYVİA 414 DE 1+1 NET 42 METRE DAİRE TİCARİ TAPULU %18 KDV Lİ 219000 TL POINT BORNOVA DA 1+1 NET 45 METRE DAİRE %1 KDVLİ 185000 TLDEN BAŞLIYOR, FAKAT SIRAYA YAZILMAK GEREKİYOR, DOLAYISIYLA SATIŞ ZAMANINDA FİYAT ARTABİLİR.
Merve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Aralık 2013, Perşembe
Merve: Merhaba Serdar Bey, Yeni Girne Medical Park yanı, Atılgan inşaatın bir binası var, 3+1 137 m2 net, ancak 400000-420000 arası satışta 2 dairesi var, 3. katta, biz evi beğendik ancak Yeni Girne'de bir daireye o kadar para verilmez gibi geliyor, siz bu konuda ne düşünürdünüz?
Burkay Onat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Aralık 2013, Perşembe
Burkay Onat: Merhaba Serdar bey; yeni biten mavişedir modern 3 sitesinin hemen yanında yeni bir inşaat başladı, dedikodulara göre 35-40 kat civarında bir kule olacakmış. projenin detayını bilmiyorum ama sizce bu bina modern 3 ün değerini düşürür mü yoksa artırır mı; zira hemen karşısında kule gibi yükselen park yaşam var, bir de sol tarafına bu kule yapılırsa oradaki evler neredeyse hiç güneş alamayacak. değerlendirebilirseniz sevinirim, teşekkürler.
Reşit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Aralık 2013, Perşembe
Reşit: Iyi günler,Oyak Buca projesinden tarafıma bahçe katı a1 blok kuzeybatı cephe B tahsisi yapıldı dairenin fiyatı 241000 tl açıkcası tereddüt ediyorum bu sebeple değerli fikirlerinize ihtiyacım var öncelikle projeye yatırım yapılırmı birde bahçe katının avantaj ve dezavantajları nelerdir.saygılar sunarım.Serdar Dağıstan: Oyak Buca projesi ile ilgili yorumlarımı bu sayfada bulabilirsiniz.
BELGİN CAN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Aralık 2013, Çarşamba
BELGİN CAN: Serdar bey merhabalar, iki farklı semtten ev bakıyoruz. 1) 35. sokaktaki 4+1 dublekslerden.
tunahan mutlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Aralık 2013, Çarşamba
tunahan mutlu: serdar bey,bayraklı mansuroğlu mah.288/9 sk,sezen sitesinde (folkartın karsısında) 14 yıllık 135 m2 daire 200000 tl ye anlastık.yalnız kat irtifakı tapusu var.
SERBÜLENT YILDIRIM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2013, Salı
SERBÜLENT YILDIRIM: Merhaba Buca Oyak evlerınden A2 Blok E konumundakı daırenın zemın katı (kuzeydoğu cephe) bana tahsis edildi ve fiyatıda 240.000 tl. Yatırım amaçlı almayı düşünüyorum.
mustafa kılıç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2013, Salı
mustafa kılıç: Merhaba Serdar Bey, İnşaat firmaları süpürülebilir alan olarak lansman yapıyorlar ama gerçek ölçüleri aldığınızda, örneğin 65 metre net süpürülebilir alan olarak sunulan daire 55 metrekare çıkıyor. Bu duruma karşı tüketici kendini nasıl güvence altına alabilir? SaygılarSerdar Dağıstan: olur mu yahu öyle şey????
hakan öztürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2013, Salı
hakan öztürk: mersinde yeni başlayacak bir projeden ev almak istiyorum. kredi kullanabilecek duruma gelinceye kadar ara ödemelrde bulunacagım. sonra kredi cekip bir miktar bakiyeyide evin tesliminde ödeyecegim .
Mehmet SUNGUR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Aralık 2013, Pazartesi
Mehmet SUNGUR: Serdar Bey merhaba, Halihazırda Mavişehir yeni inşaat alanlarında İzban metro istasyonuna yakın alanda , yeni bitirilmiş olan Mavişehir Modern 3'ün hemen yanında yüksek katlı bir rezidans ve tek katlı AVM inşaatı başlamış durumda. Bu projeyle ilgili bilginiz varmı acaba? Varsa paylaşırsanız sevinirim.
mehmet büyükdoğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Aralık 2013, Pazar
mehmet büyükdoğan: bizim bina 18 daireli binamızda 5 dairenin oturma ruhsatı var bizim yok elektirik ve suyumuz encümen kararı ile bağlandı daha sonra oturma ruhsatı verilecek dediler biz gidip müracat yapmadık ben yeni belediye imar müdürlüğüne müracat ettim binanın dosyasını arşivden getirdiler binanın plan projesi ve inşaat ruhsatı var müdür benim yanımda dosyayı inceledi sorun yok dedi masrafı ben bilmem dedi çok para gidermiSerdar Dağıstan: Koca imar muduru ben bilmem dediyse, ben nasıl bileyim :)). Her belediye farklı ama çok tutmaması lazım.
2013 Kasım :
ersun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Kasım 2013, Cumartesi
ersun: selam hocam,karşıyaka,çiğli,örnekköy civarında tavsiye edebileceğiniz mevcut yada yeni başlayacak 150/200.000 TL arası proje varmı.Serdar Dağıstan: Tavsiye etmiyorum.
Türkiye'de Konut Fiyatlarında Balon Var mı?
30 Kasım 2013, Cumartesi
Pazartesi günü Ögeday Söğüt bey ile Türkiye Kazakistan arası canlı bağlantı kurup bu konuyu konuşacağız. Bu ilk video konferansımız olacağı için canlı yayın yapamıyoruz ama sonrakilere isteyenler de katılabilecek. Videodan önce altlık olması için Ögeday arkadaşımdan kısa bir ön değerlendirme.
Mehmet özen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Kasım 2013, Cuma
Mehmet özen: Mehmet: 2013 nisan ayında mütaitten yeni bir daire aldım tapu ve para işinden önce iskanı nı sordum bir ay içinde alacağım diye söz verdi ve bu güne kadar şantiye elektrik ve suyu kullandık ;bu gün 29/11/2013 iskan raporu alacam diye bana diyorki sular idaresine ön abone için benden 700 tl para istiyor bu parayı vermemmi lazım , bana bilgi verirseniz sevinirim saygılar sunarım. - Serdar bey cevabınız için teşekkürler ; fakat ben tam manasıyla yazamadım galiba , bu binada 3 kat her katta 3 daire var yani 9 daire var müteahit takipci aracılığınla herkaze takipci aracılığınla bu bahsettiğim parayı istiyor .Ayrıca oturma raporumuzda yok sizden istirhamım biz nasıl bir yol izliyeceğiz bize bu konuda aydınlatırsanız sevinirim verdiğiniz cvabı pek anlayamadım çünki tekrar teşekkür ederim.
Mehmet özen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Kasım 2013, Cuma
Mehmet özen: 2013 nisan ayında mütaitten yeni bir daire aldım tapu ve para işinden önce iskanı nı sordum bir ay içinde alacağım diye söz verdi ve bu güne kadar şantiye elektrik ve suyu kullandık ;bu gün 29/11/2013 iskan raporu alacam diye bana diyorki sular idaresine ön abone için benden 700 tl para istiyor bu parayı vermemmi lazım , bana bilgi verirseniz sevinirim saygılar sunarım.Serdar Dağıstan: Kendiniz abone olun. Oturma raporu olmadan su bağlamazlar.
mustafa kilic Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Kasım 2013, Perşembe
mustafa kilic: Moddamavisehir hakkinda yorumunuz nedir, metrekare fiyati4500 tl, sizce iyi mi?Serdar Dağıstan: Daire planları Soyak\'ın amcasının oğlu gibi duruyor. Site yakışıklı ve yeri Mavişehir ama 4500 TL/m2 (herhalde net üzerinden di mi) verince insan 2+1 dahi olsa bir ebeveyn banyosu istiyor.
dilek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Kasım 2013, Perşembe
dilek: istasyonaltı mavikent sitesinde 11 katlı binada 10. katta çok güzel manzaralı 115 m2 3+1 evi kaça satabilrim.Serdar Dağıstan: Kaç senelik bina?
Hande Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Kasım 2013, Perşembe
Hande : Daha uygun olur diye düşünüyorum ödemesi... V Bildiiniz var mı?? Başka ne olabilir??
Hande Dağlı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Kasım 2013, Çarşamba
Hande Dağlı: Merhaba ben uzun zamandır kooperatif ev istiyorum.yeni başlıyacak olan kooperatifleriniz var mı??bu arada İzmir bölgesinde olmasını istiyorum deniz kenarına yakın olursa sevinirim Çeşme,Urla...
mustafa kılıç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Kasım 2013, Çarşamba
mustafa kılıç: Merhaba Serdar Bey, Daha önce sizin yönlendirmelerinizle ev sahibi oldum Allah razı olsun. Geçen sene 225000 tl’ye aldığım dairenin fiyatı bu yıl 300000 tl’nin üzerinde, Allah bin kere razı olsun. Annem ve babam emekli beni de evlendirdikten sonra kendilerine yatırım yapmaya çalışıyorlar şu anda oturdukları bir evleri var halihazırda ama hem bize daha yakın olmak hem de daha nezih bir hayat sürmek için Mavişehir’de site içerisindeki ufak 2+1 evlere bakıyorlar.
Ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Kasım 2013, Pazartesi
Ahmet : Serdar Bey, Çiğli K. Çelebi üniversitesine yürüyüş mesafesinde, inşaatı devam eden güvenlikli bir sitede, net 70 metrekare , 2+1 açık mutfak daire, metrekaresi 2000 tl.den yatırım için alınır mı?
Rau Mahmudov Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Kasım 2013, Pazartesi
Rau Mahmudov: Serdar Bey merhaba. Örnekköy Karşıyaka 'da Samanyolu Inşaat'tan 2+1 daire beğendik, müteahit Arsa payılı Tapu verebileceğini ve 7-10 gün için Oturma Raporu alabileceğini söylüyor. ** Oturma raporu Arsa Tapulu daire için alınabiliyor mu ?
AYDIN BUĞALIDÜZÜ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Kasım 2013, Pazartesi
AYDIN BUĞALIDÜZÜ: Merhabalar, Bursa Zümrüt Evlerde 80 m2 taras ev, doğal gazlı 2 odalı 4.kat 40bin tl.lik evi yatırım amaclı almak istiyorum.
tekin ince Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Kasım 2013, Pazar
tekin ince: Serdar bey ben c.kale bigada oturuyorum burda 70zemin 70normal kat olmak uzere bir ev yaptirmak icin 6ay once c.kale ozel idaresine basvudum bana sadece 3 ayda imar durum belgesini verdiler dosyalar kayboldu vsaire dediler arsam belediye sinirlari icinde degildi 4 ay oldu projeyi onylayip bize 22.
atila oktay Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Kasım 2013, Pazar
atila oktay: bornova mevlanada MYVİA dan 2012 yılında 143 bin liraya 1. 1 ev aldım şu an satmak istiyorum ev tamamen dayalı döşeli beyaz eşyalı cam balkonlu şu an 170 bin lira istiyorum sizce normalmi ev 65 metre kare Serdar Dağıstan : Normal, az bile...
ömer faruk aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
23 Kasım 2013, Cumartesi
ömer faruk aydın: Merhabalar.Konak güney ve imariye mahallesinde iki küçük arsa diyebileceğim üzerind ekonomik değeri olmayan gayrimenkullerim var.İstanbul da ikamet ettiğim içinKonak belediye sitesinden kentsel dönüşümü takip etmeye çalışıyorum.
hakan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Kasım 2013, Cuma
hakan: Katip Celebi universitesi yakininda, Evacity , 85m2 2+1 daire, 140bin tl civari, yatirim icin alinir mi? Tesekkurler.Serdar Dağıstan: Kira getirisi nedir?
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Kasım 2013, Cuma
fatma : Merhaba Serdar Bey Ulupark evleri ile ilgili herhangi bir yorum göremedim sitede. Acaba bu proje ile ilgili olumlu/olumsuz düşünceleriniz nelerdir? Düşünceleriniz bizim için çok önemli çünkü TeşekkürlerSerdar Dağıstan: İzmir Ulukent Ulupark projesi hakkında daha önce verdiğim cevabı aşağıdaki adresten inceleyebilirsiniz.
Banu ceyhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Kasım 2013, Cuma
Banu ceyhan: Altındağ çamdibi projesinin iptal edildiği İzmir mimarlar odası ana sayfasında var benim Merak ettiğim bundan sonrası nasıl olur TeşekkürlerSerdar Dağıstan: Genelde böyle durumlarda planda gerekli düzenlemeler ve değişiklikler yapılıp tekrar süreç başlatılıyor.
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Kasım 2013, Perşembe
ali: Almis oldugum dairenin iskan ruhsatı alinmadi mutahitinde bu ruhsati almaya niyeti yok gibi eger toprak sahibiylede boyle bir anlasma yapmadi ise ben hukiki yoldan bir hak talep edebilirmiyim Serdar Dağıstan: Aranızda bir sözleşme yok mu? Niye almıyor veya alamıyor?
sibel türkeri Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Kasım 2013, Perşembe
sibel türkeri: sizce bayraklı gümüşpalada deniz manzaralı ev yatırımı yapılır mı...2+1 180000 ve 200000 arası değişiyor sıfır evlerSerdar Dağıstan: Daha iyi konumlu bir yere bakmanızı öneririm. Herşey manzara değil.
eray dogan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Kasım 2013, Perşembe
eray dogan: şu an askeri lojmanda oturmaktayımve yaz sonu itibariyle çıkmak durumundayım 2 yıl sonra tayin olacağımdan dolayı bu süreye kadar otu rup sonrasında kira veya satış için değerlendirebileceğim bir ev almak istiyorum...yine karşıyaka ve bayraklı civarı olmak üzere sizce nereye yatırım yapmalıyım..gümüşpala civarı deniz manzaralı evlere baktım çok güzel ama ezavantajları malm..
Gökçe Kuyucu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Kasım 2013, Perşembe
Gökçe Kuyucu: Serdar Bey Merhaba; Şuan Bayrampaşa' da yeni başlayan Pashador' dan ev almak istiyoruz. Ancak araştırmalarımız sonucunda şuan imar sorunu olduğunu, imza sorunları olduğu için de projenin durduğunu hiçbir şey yapamadıklarını öğrendik. Ailelerimize yakınlığı ve gelecek vaad eden bir proje olduğu için, gözümüzü karartıp borca girmeyi düşündük.
Hakan Özçelik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Kasım 2013, Perşembe
Hakan Özçelik: Merhaba , Ulupark evleri ve ideal yaşam evlerinde 3+1 daire almayı yatırım için önerir misiniz ? uluparkta fiyatlar 235'ten , ideal yaşam evlerinde 180'den başlıyor. Metrekareler birbirine yakın.
Banu ceyhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Kasım 2013, Çarşamba
Banu ceyhan: Altındağ çamdibi kentsel dönüşüm projesi iptal edildi Sizce şimdi ne olacak o bölge aynı mı kalacak İptal edile projede revizyon mu yapılır Teşekkürler banuSerdar Dağıstan: Nerden duydunuz bunu?
AYLİN CELİK Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Kasım 2013, Çarşamba
AYLİN CELİK: MERHABA SERDAR BEY.BİZ 2 YIL ÖNCE SOYAK OPTİMUSTAN DAİRE ALDIK.AYNI ANDA BAŞLAYAN TÜM SİTELER BİTTİ ŞU ANDA.
önder göbül Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Kasım 2013, Çarşamba
Merve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Kasım 2013, Pazartesi
Merve: Merhabalar, Yüksekvadi evlerinde kiracı olarak oturuyoruz. Çocuk düşündüğümüz için şehir merkezine yakın (atakent, bostanlı) bir yerde ev satın almak istiyoruz. İşin kötü yanı şu ki eşyalarımızın sığabilmesi için büyük bir eve geçmemiz gerekiyor ve beğendiğimiz evler 380000-500000 arasında.
Orkun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2013, Cumartesi
Orkun: Merhaba, Oncelikle boyle bir hizmet verdiginiz icin tesekkurler. Ben ev almak istiyorum lakin Soyak Siesta Blue 3+1 ile Soyak Optimus 3+1 arasinda kaldim, sizce hangisi daha karli bir yatirim olur ve mevki ulasim acisindan daha niteliklidir? Serdar Dağıstan: 3 soru sorun kendinize, 2 cevabı kazananı alın;\r\n- 2 proje de aynı yerde olsaydı hangisini secerdiniz\r\n- 2 proje de aynı fiyatta olsaydı hangisini secerdiniz\r\n- 2 proje de aynı fiyatta ve aynı yerde olsa hangisini secerdiniz?
fedayi gök Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Kasım 2013, Cumartesi
fedayi gök: sayın serdar bey öncelikle insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkürler ben bucada oturuyorum seyfi demirsoy caddesi üzerinde eleganc evler diye 2 blok bina yapılıyor bu evlerden internette satılık daireler 150metrekare fiyatı 340000tl bu fiyatlar o bölge için uygunmu? teşekkürler Serdar Dağıstan : İlanı gönderir misiniz? Net mi brüt mü m2?
Goksal Yildiz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2013, Cumartesi
Goksal Yildiz: ben bir inşaat firmasından 35 m2 ofis aldım.ofis 1,5 senedir inşaat firması kiraya veremedi şimdi bizden 6 7 aylık bizden aydat istio şu anda dükkan boş bir şekilde aydat vermem gerekiyomu?
turgay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Kasım 2013, Cuma
turgay: Arkadaslar sorum su. Babam 6 yil once 30 Metre kareye Bi dukkan aldi. Simdide o dukkani satacak Yanliz soyle bir anormallik var dukkan 30 metre kåre ama tapuda 260 metre kåre yaziyor.
numan adıgüzel Emlak Kulisi üzerinde sormuş
14 Kasım 2013, Perşembe
numan adıgüzel: numan adıgüzel : merhaba serdar bey..benim izmir menderes gölcükler mah. kısıklı sanayi sitesinin arka tarafında hava alanına 5 km önünden otobüs yolu geçiyo 13 dönüm zeytinliğim var ben istanbulda oturuyorum akrabalarım var orda onların sayesinde aldım dönümünü 20 bin tl den aldım istanbulda her yerde bir konut projesi var izmirde çok az ayrıca istanbulda en ucuz tarlanın bile dönümü yaklaşık 100 bin tl uzun vadede izmirde istanbul gibi bir patlama yapabilirmi yoksa burayı satıp istanbuldanmı yer alayım..
Ayten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2013, Çarşamba
Ayten: Merhaba Serdar bey Soyak optimus projesinden yatırım için 2 adet 1+1 daire almıştım.teslim tarihi bu yılın sonuda fakat adrese gelen yazı işe teknik nedenlerle dolayı Haziran ayında teslim edeceklerini belirtiyorlar da Daireyi 145.000 tl ye aldım 200.
Bora Kallem Emlak Kulisi üzerinde sormuş
13 Kasım 2013, Çarşamba
Bora Kallem: Merhaba Serdar bey, Atasehir Metropol projesinde A Blok kulede 88 m2 1+1 kat bahceli bir ofis düsünüyorum. Fiyat yaklasik 980.000,- TL.
İzmir Nasıl Dönüşecek ve Değişecek!
13 Kasım 2013, Çarşamba
Ege Bölgesi Sanayi Odasi'nin kentsel dönüşüm konulu konferansındayım. Belediye dönüşüm şube müdürü Uzundere ve Bayraklı için yapılmış dönüşüm planlarını paylaştı. Kaçak video çektim ama yine de şehrin nasıl değişebileceğini görebilirsiniz.
yeliz kiliclar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2013, Pazartesi
yeliz kiliclar: Evia konutlari hakkindaki goruslerinizi rica ediyorumSerdar Dağıstan: Daha önce bu proje ile ilgili verdiğim cevaplara bakın isterseniz, farklı bir sorunuz olursa yine yardımcı olurum.
dürdane özdemir haylaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Kasım 2013, Pazar
dürdane özdemir haylaz: saygılar sunarak soruma şöyle başlıyorum ben imarlı hatta 3 kat bina yapılabilir projeli 486 metre kare bir arsa buldum ama şöyle bi durum var benim için aslında çok iyi ama sonradan başım ağrırmı diye size danışmak istedim arsanın içinde 10 yıl önce kaçak yapılmış bir dublex var sahibi hem ev beyannamesi ödüyormuş hemde arsa hiç bir hukuka aykırı bişey yok diyo elektirik su var sadece yıkmadıktan sonra ömürboyu oturulur diyo ben doğruluğu ne kadar merak ediyorum birde eğer doğruysa tadilat yaptırabilirmiyim şunuda ekliyeyim bu arsa ilçenin kıymetli semtinde teşekkür ediyor cevabınızı bekliyorum.Serdar Dağıstan: Kaçaksa kaçaktır. Bir şikayet gelir veya belediye farkına varırsa yıkılma riski var.
hakan küçük Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Kasım 2013, Pazar
hakan küçük: merhabalar serdar bey. Buca fırat mahallesi şelale evlerinden ev almak istiyorum evin fiyatı 230 bin tl fakat yakınında seyhan mahallesi bulunmakta. bilindiği gibi burası sanayi mahallesi ve aşırı çarpık bir durumda.
özer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Kasım 2013, Pazar
özer: selamlar müteahhitten aldığım yeni bir konut kredili ev aldım aldığım evin mutfak ve salonumun iç kısmından gececek şekilde üst katımdaki dairelerin lahım borularını evimin iç kısmından geçirmiş alçıpanla giriş havası vererek kamufle atmiş müteahit dışarı ana logara bağlamış belediyeyede dilekçe verdim oturma iznini alma aşamasında diye ama izmir buca belediyesi dilekçe verdim işi örtpas ederek oturma iznini vermiş ben hakkımı nasıl arayabilirim Serdar Dağıstan: İnşaat ruhsat projeleri belediyede vardır. Ruhsat projelerine aykırı bir imalat yapılmış ise şikayet edebilirsiniz. Ayıp etmiş müteahhit.
Erdoğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Kasım 2013, Cumartesi
Erdoğan: SAYFANIZI DEVAMLI TAKİP EDEN BİRİSİ OLARAK İZMİR GRANADA RESİDENSE PROJESİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖGRENMEK İSTİYORUMSerdar Dağıstan: İddialı bir projeye benziyor. Konum merkezi. Fiyatları bilmiyorum.
hayri Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Kasım 2013, Cumartesi
hayri: Kolay gelsin Topuz yapının projesi olan ulukent ulupark evleri ile ilgili düşünceleriniz nedir acaba?Serdar Dağıstan: Topuz başarılı projeler yapmış bir firma. Bu arsa ile ben de ilgilenmiştim ama arsa sahipleri kurnaz çıktı...
zeki gökkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Kasım 2013, Cuma
zeki gökkaya: arsa tapulu olan ruhsatsız binamıza kentsel dönüşümden hasarlı bina raporu aldım.kanunda belediye harçlarından muaf olduğum yazılı olmasına rağmen aldılar.
Ahmet Emin YILMAZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Kasım 2013, Perşembe
Ahmet Emin YILMAZ: Merhaba.. Size müsadenizle iki sorum olucak 1) Benimde dairem bulunan bina mütahit tarafından yarıda bırakarak eksikliklerini gidermiyor yaptığımız görüşmede 1,5 senedir yapacağım diyerek oyalıyor arsa sahibi ile baştan savma sözleşme yapılmış her hangibir yaptırım uygulayamıyoruz o yüzden kısmı iskan almak istiyorum ne yapmam lazım dairem en son kat..tşk 2) Ben kivi ve çay üreticiliği yapıyorum ve belediye sınırları içerisinde bir mahallede biraz kuytu yer.
uğur yüksel Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Kasım 2013, Perşembe
uğur yüksel: Ankara incek tokiden evini satan bir bürokrattan 250.000 peşin 100.000 tl boçla ev almak üzereyim.
Vedat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Kasım 2013, Çarşamba
Vedat: Merhaba, Mavişehir gibi kalabalık olmayıp,bir nebze daha sessiz sakin olduğu için; 35.Sokak ve Yüksek Vadi Evleri siteleri ,oturum ve yatırım açısından bakınca ikisinden hangisi mantıklı olur?35.
şeref Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Kasım 2013, Salı
fatma yusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Kasım 2013, Pazartesi
fatma yusuf: Merhaba kendi evimizi satıp peşinat haline getirerek menemende bir konut projesinden ev almak istiyoruz. Proje sahipleri bir banka ile düşük faiz oranı ile anlaştıklarını söylediler. Fakat projenin bitim tarihi 2014 sonu.
ali can Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Kasım 2013, Pazartesi
ali can: çeşme ovacık bölgesi hakkında ne düşünüyorsunuz acaba bölge imara açılır mı? alaçatı ovacık çeşme yolunun açılacağı söyleniyordu kaç senedir var ama açılmadı sizce ne zaman açılır ya da açılır mı? Serdar Dağıstan: Bence yatırım yapılabilir bir bölge ama bu yaz dolaştığımda fiyatlar çok yüksek gelmişti bana.
yonca aksoy Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Kasım 2013, Pazar
yonca aksoy: Merhaba, bir ev almak için krediye başvurdum. kredi için tapu istediğimde kat mülkiyeti tapusu verildi bende bankaya sundum. Expertiz raporunda evin mevcut durumunun değerinin onaylı projede gösterilen 65 m2 daireden yüksek olduğu belirtildi.
Mine Tuncer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Kasım 2013, Cumartesi
Mine Tuncer: Serdar Bey, Alsancak Mahmut Esat Caddesinde, içi yenilenmiş, 4 + 2 ve geniş salonlu 140 m2 bir dairem var. Apartman 38 yıllık. Uzun zamandır dairemi satıp site içerisinde olan yeni bir daire almak istiyorum.
onder Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Kasım 2013, Cumartesi
onder: merhaba ben onder yilmaz gecenlerde annem fevat etdi bizim evimiz 3 kat 2dairenin tapusu var ama benim dairenin tapusu oturma ruhsati yok evimizin bahcesi vardi orayada abim ev yapdi masraf yapdi biz ne yapmamiz gerekiyor tabularimizi alalim 6 kardesiz evimiz tabuda zemin ve 1kat ve bahce olarak gozukuyor saygilarimla onder yilmazSerdar Dağıstan: Başınız sağolsun Önder bey. Tapusu ve oturma raporu olmayanlar kaçak durumda. Mevcut tapuları paylaşmanız lazım.
ruhi Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Kasım 2013, Cumartesi
ruhi: merhabalar serdar bey oyak buca konutları ile ilgili imail nizi gönderirmisiniz .teşekürler Serdar Dağıstan : lütfen emlakgurmesi.
2013 Ekim :
fatmayusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ekim 2013, Perşembe
fatmayusuf: Merhaba Serdar Bey Ulukent Bölgesinden ev almayı düşünüyoruz. Ama semt konusunda çekincelerimiz var. 200bin liraya geniş ve ferah bir evde oturmak istiyoruz.
Gurhan Kar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2013, Çarşamba
Gurhan Kar: Merhabalar Serdar bey; Konut biteli 2 ay olmus ve diger daire sahipleri kira odememek icin tasinmislar. Mutehahit noter onayli sozlesme yaparak oturma raporu hakkinda garanti veriyor en gec 1 ay icinde teslim edecegini soyluyor ve sozlesme yapabilecegini soyluyor. Evi kredi ile aliyoruz heralde exper de bunu arastirmadan onay vermez diye dusunuyorum ama sizede sormak istedim.
yılmaz okur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2013, Çarşamba
yılmaz okur: buca oyak konutlarının yapılacağı bölgede alternatif yollar hakkında bilginiz var mı ? mesela uçan yol veya direk çeşme otobanı gibi tşk.Serdar Dağıstan: Zaten otobana bağlantısı çok kolay.
Hasan KESER Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2013, Çarşamba
Hasan KESER: Merhabalar, 70000tl nakit paramız var üstüne belirli miktar kredi çekerek 180000tl lik ev almak istiyoruz.Eşim öğretmen oldugundan dolayı 3 yıl sonra tayinimiz olacak ve evimizi o zaman satmak zorunda kalacagız.(Bu arada menemen de oturuyoruz ve bende çiğli de çalışıyorum).
serap Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2013, Çarşamba
serap: Merhaba, Yorumlarınız gerçekten çok değerli, teşekkür ederim. Ben Ankara'da yatırım ve oturma amaçlı konut almak istiyorum. 2 bölge ve 2 konut arasında kararsız kaldım.
Sadik Kiyici Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Ekim 2013, Çarşamba
Sadik Kiyici: Yatirim amacli Cigli, Harmandali´dan arsa almayi düsünüyorum. metrekare fiyati 250 TL civari, konut imarli 8 katli bina yapma projesi hazir. sizce harmandali mevkii´nde cok fazla konut yapilmiyormu?
Gurhan Kar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2013, Salı
Gurhan Kar: Merhabalar Serdar bey; Oncelikle bu bilgileri bizlerle paylastiginiz icin cok Tesekkur ederim. Benimde size bir sorum olacak, Buca Inkilap mah.de bir ev almak uzereyim, Bina bitmis durumda ve 8 daire var 4u dolu durumda fakat oturma raporu alinmamis, ben banka kredisi ile alicam evi, kredi onaylandi pesinatini odedik kalan kismini tapu islemleri sirasinda odeyecegiz satici mutehahit degil mutehahit kardesine satis yapmis bize onun uzerine kat irtifaki olan tapu ile satis yapacaklar ve en gec 1ay icinde oturma raporunu alacaklarini soylediler, sozlesme yaparak yazabiliriz dediler bu sozlesmenin bana bir faydasi olurmu?
celal Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Ekim 2013, Salı
celal : merhaba ,alı fuat cebesoy mah 9197 /1 sok 2kat ımarlı gozukuyo. bu mart secımlerınden sonra ımar artısı olacagı soylentısı var dogruluk payı varmıdır. arka sokakda granada rezıdans yapılıyo , sızce artıs olursa kac kat artar.
meral Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2013, Salı
meral: oyak buca ile solenin karşılaştırmasını mail atarmısınızSerdar Dağıstan: TSK mensubu musunuz?
Yurtdışından Türkiye gayrimenkul sektörüne bakış!
28 Ekim 2013, Pazartesi
2 hafta önce bu sayfada inşallah paylaşacağı bir çok yazısından ilkini paylaştığım sevgili Ögeday Söğüt arkadaşımız bugün de yurtdışından farklı bir gözle Türkiye gayrimenkul sektörüne bakıyor ve 2014-2015 beklentilerini açıklıyor. Kısa vadeli düşünmeyi ve heyecanı seven biz Türkiye'dekiler için yararlı bir açı olduğunu düşünüyorum. Yurtdışından Türkiye gayrimenkul sektörüne bakış.
zeki gökkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
zeki gökkaya: arsa tapulu kaçak binamıza hasar raporu aldık belediye tüm harçları alıyor alabilirmiSerdar Dağıstan: kaçak bina için ne harcı alıyorlar anlamadım??
hayat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
HALİL TÜRKEL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
HALİL TÜRKEL: merhaba soyak siesta blue projesinden 1+1 daire kdv+tapu harcı dahil 1 kat havuz görmüyor. sizce prim yaparmı. kiraya rahat bir şekilde verebilirmiyimSerdar Dağıstan: Halil bey 2011 yılından beri eğer hala daire almadıysanız başka bir problem olsa gerek...
alphan güveli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
alphan güveli: Serdar bey , Karşıyaka ilçe emniyetin hemen ilerisinde, gün sazak bulvarı olarak geçen; şemikler ve demirköprü alt geçidine giden yolların kesiştiği lokalde bir daire var. 1 yıllık daire, 160 mkare brüt 4. kat iki cephe batı ve güneye bakıyor.
nilhan erdoğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
nilhan erdoğan: Merhaba serdar bey,şuan kendi evimizde oturuyoruz yatırım amaçlı izmirden ev düşünüyoruz yatırım amaçlı olacağı için yeni yapılan projelerden 1+1 gibi 150 bin tl civarında düşünüyoruz.bu şekilde bir yatırım mı mantıklıdır yoksa aynı fiyata 3+1 yada 2+1 almak mı.zaten şuan ev fiyatları çok yüksek gibi beklemek mi gerekiyor...
Evrim Örnek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2013, Pazartesi
Evrim Örnek: Merhaba Serdar Bey , Çiğli-İstansyonaltı mah. kent hastahanesi.ve pehlivanoğlu marketine çok yakın dört yol ağzı köşe mevkiinde ; dörtyola ve parka bakan güney ve doğu cehpeli net 133 m2 ,3+1 ,bina yaşı 4 olan site içerisinde 7 katlı binanın 3.
pervin varol Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Ekim 2013, Pazar
pervin varol: merhabalar benimde sorum satın almak istediğim evle ilgili.Ev Bostanlı da eskı 4 katlı bir apartman da .2+1 160 tl .
Ali Çelik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2013, Pazar
Ali Çelik: Merhaba.
semra Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2013, Pazar
semra: İzmir soyak evleri ile ilgili bir degerlendirme istiyorum.Birde emekli oluanca oturacağım bir ev olsun istiyorum izmirden.Yeni oyak toki ev projesi için yorumunuzu bekliyorum.
Nevin Köse Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Ekim 2013, Pazar
Nevin Köse: Merhaba;sakin şehir olarak bilinen Seferihisar'ın Sığacık mahallesi yatırım olarak nasıl?yeni bildiğiniz projeler var mı? Serdar Dağıstan : Yeni bildiğim proje yok ama yatırım için uygun bir bölge.
Hasan YEŞİL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ekim 2013, Cumartesi
Hasan YEŞİL: Selamlar, Selamlar, Ben üzerinde İPOTEK olan 38 dönüm(38000 metrekare) tarım arazisinin 7 dönümünü satın alacağım. Fakat ipotek benim aldığım yerdede borç bitene kadar devam edecekmiş.Ben ilerde bir proplemle karşılaşmamak için ne yapmalıyım?
özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Ekim 2013, Cuma
özgür: iyi akşamlar 200 bin tl değerinde bir daire beğendik eşimle , 125 bin tl kadar kredi kullanmamız gerekecek , müteaahit tapuda bedeli 125 bin tl gösterebileceğini söylüyor , emlakçı 'da bu şartlar dışında bu bölgede daire bulamazsınız diyor , bizde arada kaldık bu şartlarda daireyi alırsak ileride bize bir sorun yaratır mı ? saygılarımla / özgürSerdar Dağıstan: Birçok kişi bunu yapıyor ama yanlış bir hareket. İleride bir denetlemeye girerseniz maliye farkın vergisini faiziyle alacaktır.
İzmir Buca OYAK Konut Projesi Değerlendirmem
25 Ekim 2013, Cuma
Son 1 aydır Oyak'ın yeni Buca projesi hakkında çokça soru gelmeye başladı. Özellikle yeni Palmiye Park Sole projesi ile ilgilenen çok asker müşterim olduğu için onlara da yardımcı olması amacıyla hem projeyi hem de projenin bulunduğu konumu inceledim. Palmiye Park Sole projesi ve Oyak Buca projesini detaylı olarak karşılaştırdım ama bu raporu dileyenlere özel olarak email yolu ile gönderiyorum.
ERDENİZ İŞYAR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2013, Perşembe
ERDENİZ İŞYAR: KONU : OYAK – BUCA 1.ETAP 272 konut projesi.(Tınaztepe bölgesi) PROJE İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM ŞUNLARDIR: 1 – PROJENİN ÇOĞUNLUĞU 3+1 OLAN DAİRELERDEN OLUŞMASINA RAĞMEN, PROJEDE NEDEN MUTFAĞA BALKON KONULMAYIP, SALONA BALKON KONULDUĞUNU ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM…….!!!
LEVENT MAŞAOĞLU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2013, Perşembe
LEVENT MAŞAOĞLU: OYAK tarafından yapılacak olan Buca Konutlarından (İL J.K.LIĞI KARŞISI) yatırım amaçlı almak istiyorum.
erdinc Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ekim 2013, Pazartesi
erdinc: serdar bey merhaba, Onur mahallesinde ege koop'un 25. yıl konutları hakkında görüşünüz nedir, sizce bu bölge prim yapar mı. Buradan temelden bir ev aldık ve bu aylarda oturulmaya başlandı.
DİLEK DUMANLIDAĞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ekim 2013, Pazartesi
DİLEK DUMANLIDAĞ: Serdar bey merhaba,8 yıldır aynı evde kiracıyız.Evin bataryaları yani çeşmeleri ( her biri 80 TL civarında) eskidi,bunca zamandır ufak tamiratlarla geçiştirdik,ancak artık onarılmaz oldu,çok eskidi.Bunlar evin demirbaşı diye ev sahibinden istedik ,olumsuz yanıt verdi.
Mahmut Genç Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Ekim 2013, Pazar
Mahmut Genç: Soyaktan 1 + 1 daire (optımus fıst) daire aldım 2013 aralık ayı gibi teslim (150.000 tl) alacağım daireyi dairenin şuanki satış değeri 210.000-230.
himmet çelen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Ekim 2013, Cuma
himmet çelen: ben yenı evlenen bır cıftm bana sıfır faızlı kredı verıyorlar mı bunu sız ıyı bılırsınız bır de satılık bı arazı var bılgınız olsun bergama da ıyı calısmalar Serdar Dağıstan : size niye sıfır faizli kredi versinler??
nalin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Ekim 2013, Perşembe
nalin: iyi calismalar ali fuat cebesoy kordrlye sitesine yakin dairelerin m2 fiyati ne kadar ve bir kac yil icinde ne kadar prim yapabilir yardimci olursaniz sevinirim. Serdar Dağıstan : 2000 - 2500 TL civarı. Eğer site ise yapar.
salim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Ekim 2013, Perşembe
salim: merhaba serdar bey biz 2003 yılında bir daire satın aldık hisseli toprak tapusu var sadece bizde 11 yıl olcak burda bu dairede oturuyoruz. mal sahibi evin çatısını bir başkasına satıyor ev 2 katlı. adam çatıya ev yapamıyor izin çıkmıyor yapı kaçak olarak gözüküyor adam mütaiti mahkmeye veriyor mahkeme binayı yıkma kararı veriyor dosya temyize gidiyor.
talha er Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Ekim 2013, Salı
talha er: merhaba çiğli kaklıçtan tarla almak istiyorum bir tane buldum mevkisi tam askeri hava alanının yanında (küçük olan) sınır .5 km sine kadar depolar yapılmış. az ilerisinde doğal yaşam parkı var ve sasalı vilları .
Murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ekim 2013, Pazartesi
Murat: Serdar bey iyi aksamlar Almanyada yasiyorum. ve izmir menderesten arsa almak istiyorum yatirim amacli kisa vadeli 2sene icerisinde gelismesini nasil görüyorsunus tesekürler Birde yatirim amacli 2 ve 5 sene arasi 300 000 -400000 ytl izmirde nereyi önerrirsiniz ve arsa mi evmi hangisini terci edersiniz tesekürlerSerdar Dağıstan: Kısa vadeli düşünüyorsanız arsa almayın. 5 senelik bir pencereden bakmanız lazım.
Metin Göktaş Emlak Kulisi üzerinde sormuş
13 Ekim 2013, Pazar
Metin Göktaş: iyi günler Serdar Bey, Halide Edip Adıvar caddesi üzerinde yükselen bir proje olan Gloria Part hakında görüşlerinizi almak istiyorum. Şu an için 2+1 85 m2 daireyi 235bin tl ye teslim edilmektedir. bölgenin gelişip gelişmeme yada kentsel dönüşüm sonrası değerlenmesi yada değerlenmesi durumu beni düşündürüyor.
11 adımda doğru ve sorunsuz kiracı bulmanın yolu!
13 Ekim 2013, Pazar
Bu sayfada daha çok yapmak istediğim şeylerden birisi de, bilgi birikimi ile değerli fikir sahibi kişilerin sektör hakkındaki görüşlerini kendi ağızlarından yayınlamak. İşte bugün onlardan birisinin bence çok akıllı tiyo ve öngörülere yer verdiği ve özellikle yatırımcıları ilgilendiren yazısını paylaşıyorum. Ögeday Söğüt bir çok ortak arkadaşımız olan ve başarılı kariyerine Kazakistan'da devam eden ve bu sayfada sık sık yorumları ile paylaşımlarıma değer katan bir arkadaşımız.
A.Recep Altınkut Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Ekim 2013, Cumartesi
A.Recep Altınkut: İyi günler; Salhane'de,Adliye binasının karşısında Adnan Kılıçoğlu İnşaat'ın başlayacağı söylenen Sunset of City projesi;büro yatırımı için uygun olur mu? Folkart'tan sonra bu proje'nin devreye girmesiyle,o bölgede kiralarda belirgin düşüş olur mu?
ozan cetin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ekim 2013, Cumartesi
ozan cetin: merhaba serda bey almanyada yasiyorum izmire tasinmak istiyoru zailece ama fiyatlar cok pahali ozellikle guzelbahcede bir proje hakkinda bilgi almak istiyorum saykap yapinin 3g projesi guzlebahcekonaklari green park bu villalar cok guzel ama kafami karistiran bir konu var bu projelerde yakalsik 2 sene once bitmis olan guzelbahce konaklarinda bile bir sure villa hala satilik bunun nedeni nedir acaba bide fiatlar sizce nasil 600 bin liradan basliyorSerdar Dağıstan: Güzelbahçe hakkında daha önce bu sayfada yazdım, çok pahalı ve düzgün ev yok diye. Saykap\'ın bir projesini ben de gezdim ve beğenmiştim. Güzelbahçe\'de genel problem çoğu yeni tamamlanmış projenin bir sebepten dolayı oturma raporu alamıyor olması.
Bulut Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Ekim 2013, Cumartesi
Bulut: Serdar bey merhaba, Bayraklı şehir hastanesi nereye yapılacak bilginiz varmı ? Kimi cevre yolu tuneller tarafı diyor, kimi doğançay tarafı diyor, sizin bu konu ile ilgili bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum.
Kadir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2013, Cuma
Kadir: Selamlar, İzmir Saklıbahçe evlerinde dublex içi yapılı bir daireyi beğendik gibi. Burası için 390 bin fiyat olma ihtimali var. Sizce, siteyi, dublex bu daire için fyatı ve yatırım anlamındaki yorumlarınızı iletebilir misiniz?
Elmas MACİT Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2013, Cuma
Elmas MACİT: Dört yılı aşkın maltepe fındıklıda bahçe katı konumunda bir evimiz var. Bu evde halen oturmaktayız. Ev kat irtifakı olan evimizin satışını yapabilirmiyim.
özer kalay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2013, Cuma
özer kalay: eski kiracımın halen ödememiş olduğu aidat ve yakıt borçları var. ben bu borçları tahsil edemeden evi başka birisine sattım. yeni sahibi elektriği açtırmaya gittiğinde de elektrrik borcu olduğunu da öğrenmiş.
neslihan gürcan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2013, Cuma
neslihan gürcan: mrb biz konyada belediye öncülüğünde kurulmuş olan seyirtepe kooparatifinden bir daire almak istiyoruz fakat dairenin durumu şöyle: arsa sahipleri toplanıp Seyrantepe kooparatifinin kurmuş ve arsaları karşılığında seyirtepe kooparatifi inşaatı sürdürüyor.3 etap var şu an 1. ve 2.
nil arabaci Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Ekim 2013, Cuma
nil arabaci: İyi çalışmalar ev alma planımız var daha once de sorduğum yerden vazgectim merak ettiğim çigli egekent in geleceği nasıl goruyorsunuz gelismeye devam eder mi .calıstıgim yer egekentte oldugu icin oradan ev almayi dusunuyorum yeni yapilar da var ancak eski yapilar cok olmasi bir dezavantaj mi alacağim ev yatırim amaçli olmayacak sonucta Serdar Dağıstan : Egekent ve Evka-5 bölgesi önümüzdeki 3-5 sene İzmir'in en çok değerlenen bölgelerinden olacak. Eski yapılar var ama yeni yapılan ve yapılacak daha çok iş var o bölgede.
Orhan Sarıkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Ekim 2013, Perşembe
Orhan Sarıkaya: Mrb Serdar bey.Buca Kozagaç 34 nolu ASM karşısında 180-190 bin arası alınabilecek 50 m2 Eczane için işyeri var.Emlakçı 1500-2000 tl arası rahat kiraya verebilirsin diyor.
mehmet yaşar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ekim 2013, Çarşamba
mehmet yaşar: merhabalar serdar bey ben emlak üstüne bi işyeri açma aşamasındayım yanlız fazla bi bilgim yok sizden bi ricam samimi olduğum bi dostum evini satmayı düşünüyor yanlız fiyatını bilmiyor bunun fiyatını nasıl hesaplarız yada nasıl öğrenebiliriz bu ve farklı konularda yardımınızı alacam şimdiden teşekürler Serdar Dağıstan: sahibinden.com, tüm emlak sayfaları, etrafınızdaki emlakçı arkadaşlar, gazete ilanları vs...
sevinc gur Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Ekim 2013, Pazartesi
sevinc gur: sevinc gur : Merhabalar, Buca da sanırım Tınaztepe deki Toki konutlarının bulunduğu yere yakın, yani Buca nın en doğusunda İl Jandarma K.lığının yanında OYAK bir konut projesine başlıyor şimdi başlayıp Ekim 2015te bitecek fiyatlar 2+1 için yaklaşık 38 peşin, 1 sene ayda 1000 ödeme sonrası bankadan 150-155 kredi kullandırarak toplamda 200 bin civarı ödenmesi...tabi çekeceğiniz 150 bini 5 yılda ödeyim derseniz aylık 3.
meltem gök Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Ekim 2013, Pazartesi
mehmet koc Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Ekim 2013, Pazar
mehmet koc: Ben izmir cigli izkente insat devem ederken daire aldim bu binanin oturma izini gecen mart ayinda alindi binanin suan kanaliziyon baglatisi yok ve tedasta temuzun sonlarinda ceyran verildi izsu su nisanda bagladi simdi beninim anlamadigim konu binanin hangi sartlarda oturma ruhsati verilir binanin elektiri su kanal ve telekom baglamadan ruhsati alabilirmi mühtahit alabilirmi yoksa bu yukarda beyhan etigim hizmet yapisinin bitrme zorunlu varmi var ise su kanal elektirik telekom hizmetleri yapmadan oturumruhsati verilmise bunun yasal haklari nasil ve daire saibleri nereye bas vurma hakina sahiptir ve binanin kanalizyon baglatisi helende yapilmais binanin etrafi pis koku lar kati atiklari sarmis lütfen bu beyan etigim konulari hukiki haklari ögrenmek isterim NOT BEN YABANCI UYRUKLU MAVI TC KIMLIGIM VAR SAYGILAR Serdar Dağıstan: Binanın elektrik, su ve telefon servislerinin bağlanabilmesi için oturma raporunun alınması gerekiyor. Oturma raporu almadan hiçbirisi bağlanmıyor. Yalnız, kanalizasyon bağlantısının oturma raporundan önce yapılması gerekiyor.
Füsun Kayan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Ekim 2013, Cumartesi
Füsun Kayan: Merhabalar, Bornova İkea civarındaki 1+1 bitmiş projelerden ev almak istiyorum. Aylık 1100 TL kira getirisi olduğu söyleniyor. Ancak üniversite ve hastane nedeniyle bu bölgede 1+1 rezidans projeleri hızla artıyor.
gürsel savran Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Ekim 2013, Cuma
gürsel savran: şu an elimde 70000 tlnakitim var. kalanı kredi çekeceğim.izmirde nerelereyatırım yapabilirim.
Beytullah ALTINIŞIK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Ekim 2013, Perşembe
Beytullah ALTINIŞIK: Serdar bey benin 55000 tl civarında param var ben şu an İzmir dışındayım 2 sene sonra memleketim olan izmire gelmek istiyorum fakat bu süre içinde elimdeki para ile sizin yardımınzla değer kazanabilecek bir yerden arsa alıp paramı değerlendirmek istiyorum bana kısa vadede değer kazanabilecek hangi bölgeden arsa almamı önerirsiniz bukonuda bana yardım ederseniz çok sevinirim. Serdar Dağıstan: Kısa vadede değerlensin diye arsa alırsanız sükutu hayale uğrarsınız.. 5 senelik pencereden bakmanız lazım Gayrimenkul yatırımına.
Cihan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Ekim 2013, Perşembe
Cihan: Serdar Bey bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz. Mümkünse fikrinizi almak istediğimiz sorularımız şöyle; - Üçkuyular pazaryerinde planlanan alışveriş merkezinin yapılabilirliği ve alışveriş merkezi ile metro tamamlanırsa etrafındaki evlerin değerlerine katkısı ne olur? - Güzelbahçe veya Narlıdere de bir SOYAK projesi ile ilgili bilginiz var mı?
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Ekim 2013, Perşembe
mustafa: Serdar Bey teşekkürler.Brüt 152 m2, önü açık ara kat.Serdar Dağıstan: Çok cazip bir fiyat değil ama çok da uçuk değil.
Mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ekim 2013, Çarşamba
Mustafa: Serdar bey sizi epeyce yorsun ama son kez sormak istiyorum Ege idareciler sitesinden ev alınır mı? (275bin)Bu tip kooperatif evlerinde en sık yaşanan problemler neler olabilir?teşekkürlerSerdar Dağıstan: Koopertif problemleri ile ilgili bu sayfada onlarca soru var, onları incelemenizi öneririm.
Sahin Sünmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ekim 2013, Çarşamba
Sahin Sünmez: Sayin Serdar Bey, Yurtdisinda yasiyorum ve yatirim amacli bir gayrimenkul almak isitiyorum. Hangi proje veya bölgeden almami önerirsiniz? SaygilarSerdar Dağıstan: Cigli, Bornova, ve bütçeniz yetiyorsa Bayrakli tarafındaki, güvenilir firmaların yaptıkları projeleri öneririm.
mustafa alp Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ekim 2013, Çarşamba
mustafa alp: Öncelikle hızlı cevabınıza ve ilginize teşekkür ederim.Serdar Bey bu sitede ara kat önü açık blokta 150m2/ ancak halihazırda tamamen tamamlanmamış evler 275-300 bin arası.Aynı m2 ve malzeme kalitesi ile site içi konumu daha iyi yerde bu evler 450 bin civarı asıl sormak istediğim aslında bu.
mustafa alp Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ekim 2013, Çarşamba
mustafa alp: Serdar Bey Merhabalar, iyi çalışmalar. , ort birim fiyat 1900-2000 tl civarında olan ve yatırım amaçlı değil de oturma amaçlı alınması planlanan daha önce sadece binaların birbirine yakınlığı ve projenin uzun sürmesi yönünde fikir beyan ettiğiniz onur mah.İdareciler sitesi hakkında değerli yorumlarınızı rica edebilirmiyim.
ilyas şen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ekim 2013, Salı
ilyas şen: Serdar Bey 25 yıllık bir apartman dairem var.Apartmanda 15 daire ve asansör var.Benimkisiyle beraber 2-3 dairenin oturma ruhsatı yok.
2013 Eylül :
Ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Eylül 2013, Pazartesi
Ahmet: Ferdileşme tapusu olan bir evi almanın ne gibi sakıncaları olur? ev 13 yıl önce bitmiş ama kooperatif 13 yıldır feshedilmemiş hala aidat ödeniyor. Geçmişe ait borçlardan sorumlu olur muyuz?
Ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Eylül 2013, Pazartesi
Ufuk: Serdar Bey; Karşıyaka projeniz ile ilgili bir gelişme oldu mu? Bizleri bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla.
Bahar Ayakta Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Eylül 2013, Pazartesi
Bahar Ayakta: OYAK Buca Konut 1.etap projesi açıklandı.Ben emekli subayım.
murat aslanoğlu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Eylül 2013, Pazartesi
murat aslanoğlu: Serdar Bey merhaba; max 150.000 TL. bütçe ile Çeşme'de yazlık almak istiyorum ama Alaçatı, Boyalık vs gibi yerlerde bulmak mümkün değil.
orhan sırma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Eylül 2013, Pazar
orhan sırma: YENİ YAPILACAK BAYRAKLI HASTANESİNİN BORNOVA ATATÜRK MAHALLESİNE ETKİSİ NASIL OLUR.Serdar Dağıstan: Tabii ki olumlu olur ama eğer yaratacağı trafik için gerekli düzenlemeler yapılmaz ise işkence de olur.
Ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Eylül 2013, Cumartesi
Ufuk: Serdar Bey; http://www.oyak.com.
mehmet kürkçü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Eylül 2013, Cumartesi
mehmet kürkçü: şuan oturduğum ev 3 katlı 1.katın herşeyi tamam elektirik su falan.2.
Toprak Akın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Eylül 2013, Cuma
Toprak Akın: Kooperatif inşaatı 1993`te başlıyor. Ferdileşme yapılıyor.1996 inşaat projesi iptal ediliyor.
Ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Eylül 2013, Cuma
Ufuk: Serdar Bey; OYAK Buca evleri 1. Etap 270 adet konut inşaatı ve talep alımları başladı. Yorumlarınızı bekliyoruz.
Ali Asker Dumlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Eylül 2013, Perşembe
Ali Asker Dumlu: cok Uyanik bir Firma bütün Tapu masraflarini bize odetiler mukavelede oyle hazirlamislar, fitnes ve Sauna yerini bizden toplayacagi üyelik paralarinda yapmayi dusunuyorlar Boyle bir seye yapmaya haklari varmi ,yoksada bizim firmanin sartlarini yerine getirmedi diye mukaveleyi fes Edip paramizi geri alabilirmiyiz, bir kac aile karar aldik firmayi mahkemeye vermeye dogrumu yapiyoruz.iskani alinmismi ,?bizi alindi diyorlarSerdar Dağıstan: Hangi firma hakkında konuşuyorsunuz Ali bey?
İzmir'de genç bekarlar için en iyi semtler!
25 Eylül 2013, Çarşamba
Lafım genç bekarlara; bekar ruhlulara değil!!! Bir şekilde ailenizden ayrı yaşamaya karar vermişsiniz veya izin almışsınız, nispeten sevdiğiniz bir iş sayesinde cebiniz biraz para görmüş, aile-eş-dost-kıskanan dayatmalarına cesurca karşı çıkıp evlilik olayını erteleyebilmişsiniz, bekarlık sultanlıktır prensibinin korkusuz savunucusu olarak İzmir'in keyfini çıkarmak istiyorsunuz. Peki nereleri sizi keser?
Ali Asker dumlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2013, Çarşamba
Ali Asker dumlu: Merhaba ben yurtdisida yasiyorum, antalyada bir site icinde bir sözde superlux bir Villa satin aldim evimin cok eksikleri var bizim da bu firmaya 9500 evro verecegimiz var, ve bizi bu odemekte zorluk cikarmiyoruz yanliz bize söyledikleri eksikler yapilmiyacak ve parayida en kisa zamanda ödememisi istiyorlar yoksa evin anaktarlarini bir cingircila degistirlemeyle Tedit ediyorlar,ve biz de 06.10.13 te tatile gidecegiz bir Avukat ve bir espert ile görusmek istiyorus.
özgür kırıcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2013, Çarşamba
özgür kırıcı: merhaba Serdar Bey, Eskişehirde bir konutum var, 1993 yapımı, 20 yıllık, bu konutu 2005 yılında 84.000 tl fiyatla aldım, 24000 nakit 60000 konut kredisi ile, krediyi 120 yıllık (% 1 civarı faiz oranı ile 10 yıllık çekmiştim) 5. yılda toplu ödeme ile kapattım.
Soyak Siesta Blue fiyat ve m2 karşılaştırması
24 Eylül 2013, Salı
Soyak Siesta Blue geçtiğimiz hafta satışa çıktı. İlk gözüme çarpanları haftasonu paylaşmıştım. Bugün de fiyatları inceliyorum.
ömer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2013, Pazartesi
ömer: merhaba almak istediğim bir konut var 2+1 110 m 2 diye internette ilan vermiş inşaat firması fakat 1+1 olarak güya mühendilik hatası yapıldığını söyledi telefonda görüşürken halletmeye çalıştıklarını söyledi konut kredisiylle alacağım için banka yardımcı olur mu .sizce düzeltmeden tapu müdürlüğüne gitmeden birşey yapmamalı mıyım ? ve kat irtifakı tapusu varmış bitmiş binada sorduğum sorulara kaçamak cevaplar veriyor bankadan krediye uygun deyip duruyor her lafımaSerdar Dağıstan: Uzak durun aklınıza yatmadıysa.
Soyak Siesta Blue satışa çıktı!
21 Eylül 2013, Cumartesi
Soyak Siesta'nın yeni etabı Soyak Siesta Blue dün satışa çıktı. Dün bir arkadaşımız bilgi almak için ziyarete gitti. Henüz planları ve diğer Soyak Siesta'nın tamamlanmış etapları ile bir karşılaştırma yapamadım.
ebru temiz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Eylül 2013, Cuma
ebru temiz: 1-Küçük çocuklu bir aileye bornovada satılık daire almak için (max 500.000) konum öneriniz evka-3 mü olurdu bornova-bayraklı-manavkuyu mevkii mi? Birkaç sene sonra satma ihtimalini de hesaba katarak.
İyi kiracı nasıl anlaşılır?
19 Eylül 2013, Perşembe
Bir tanıdığımın yatırım için aldığı bir daireye kiracı bulmak için bir süredir sahibinden.com'a ilan veriyordum. Başlı başına bir deneyimmiş.
Şafak ÜSTÜNDAĞ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Eylül 2013, Perşembe
Şafak ÜSTÜNDAĞ: merhaba serdar hocam nasılsınız hocam ben muğlada yaşıyorum izmirden arazi almak istiyorum şehre şuan pek hakim değilim yatırım amaçlı nerelerini tavsiye edersiniz izmirin?prim yapacağı vaadedilen yerleri nereler? yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerSerdar Dağıstan: Ulukent, Koyundere, Urla, Seferihisar, Ayrancılar, Torbalı civarlarını öneririm.
nurum Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Eylül 2013, Perşembe
nurum: evliyim saglık problemlerim dolayısıyla ailemle aynı apartmanda kirada oturuyorum sıfır ev alıp kiraya vermeyi planlıyorum bende oturdugum evde kiracı olmaya devam edeceğim sizce kiraya vermek için sıfır evmi alınmalı yoksa 5-10 yıllık depreme uygun bir evmi almalıyım Serdar Dağıstan : En kolay kiraya verebileceğiniz evi almanızı öneririm. Kiralamada en önemli şey fiyat.
nurum Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Eylül 2013, Perşembe
nurum: elimde 45.000 kadar birikmişim var ev almak istiyorum 140.000 kadar kredi çekmeyi planlıyorum ancak ev fiyatları ve kredileri oldukça yükseldi bu dönemde ev almalımıyım yoksa beklemelimiyim Serdar Dağıstan : Faizler düştüğünde fiyatlar yükselecek, hiç beklemeyin, beğendiyseniz ve hesabınıza geliyorsa alın.
ferhat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Eylül 2013, Perşembe
ferhat: bodrum katı nedir bütün binaya mı ait Serdar Dağıstan: Olabilir de olmayabilir de. Eğer projelerde dükkana bağlı depo olarak gösterildiyse binaya ait değildir.
Alper Diker Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Eylül 2013, Perşembe
Alper Diker: Serdar bey merhaba , Uzun süredir yazılarınızı soru ve cevaplarınızı merakla takip etmekteyim. İdeal Yaşam Evleri projesinden yatırım amacıyla 3+ daire satın almak istiyorum. Bu konuda fikriniz benim için çok önemlidir.
Halil türkel Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Eylül 2013, Çarşamba
Halil türkel: Merhaba Serdar bey Katip çelebi üniversitesinin çok yakınında evacity 2+1 daireler 110.000 tl dem başlıyor sizce iyi ir yatırım olur mu?Serdar Dağıstan: Fiyat fazla uygun o lokasyon için.
mahsum Arslan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Eylül 2013, Salı
mahsum Arslan: Serdar Bey Ege Koop un Menemen de yaptığı Gedizkent evlerinden 127m2 , 3+1 , 150,000 tl , 30 ay sonra teslim . Sizce iyi bir yatırım olur mu ? Serdar Dağıstan : Konuma göre fiyat çok da ucuz değil.
Erinç Arıkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Eylül 2013, Salı
Erinç Arıkan: Önümüzdeki aylarda bir çok kişi bir ekonomik krizin bizi beklediğini söylemekte, bu şartlar altında Mavişehir gibi fiyatların fazlasıyla şiştiği bölgelerden emlak almak dezavantajlı olur mu? Son 1.5 yıllık deneyimim bu bölgede fiyatların düzenli olarak yükselmekte olduğu yönünde.
Tulay Kaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Eylül 2013, Pazartesi
Tulay Kaya: Merhabalar, Benim emlak alim/satimi ile ilgili bir sorum olacak. 5 katli bir binada (giris kati dukkan, en ust katlar dublex), ayni cepheyi goren 2. kattaki (dukkan ustu) ve 4.
hacer sümer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Eylül 2013, Pazar
hacer sümer: merhaba serdar bey,harmandalıda türksal inşaatın yaptığı ideal yaşam evlerinden 3+1 daire almayı planlıyorum 0,59 faiz oranıyla 120 ay vade imkanı var,kapsamlı ve özellikli site fiyatı ve oranı uygun prim getirecek bir projeye benziyor yapım aşamasında almak bana bir getiri sağlar mı?çöplüküğün alkacağı tarih bellimi? Serdar Dağıstan : Demek ki ciddi bir indirim yapıyorlar.
fatih menteşe Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Eylül 2013, Pazar
fatih menteşe: Merhaba, Tebernüş Bey.Benim Ayakkabıcılar sitesinde 20 m2 lik bi dükkanım var. Ne satılıyor ne de kiralanıyor.
ismail kurt Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Eylül 2013, Cumartesi
ismail kurt: 16 yıl önce 3 kat yığma ve tek daire olarak yapılmış bir binamız var, Çeşitli sebepler ve tapuya müşterek şahısların tutumlarından dolayı oturma ruhsatı alınamamıştı. Şu na almaya çalıştığımızda ise yığma binaların 3. katlarına ruhsat verilmediği bilgisine ulaştık; doğrumudur..
ORHAN SARIKAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Eylül 2013, Cumartesi
ORHAN SARIKAYA: Mrb.Nergis 22 nolu aile sağlığı merkezi karşısında 1000 tl eczacı kiracılı 45 m2 işyeri için 200.000 tl fiat sizce nasıl ?
ilkay acar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Eylül 2013, Perşembe
ilkay acar: babam muteahhıt beledeyeye sıkayet etmısler.projede catı kıremıt yazıyormus ancak babam yazdıgı gıbı yapmamıs.sıkayet eden kısı bunu onceden bılıyormus(yapmadıgını)bu kısıyle babam anlasma yapmıs bellı sure zarfında ıskanı vermezse 15bın verılecegıne daır.
Hasan Aksoy Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Eylül 2013, Çarşamba
Hasan Aksoy: Serdar bey Granada rezidanstan ev almayi dusunuyorum net 170m2 lik evler 280-370bin tl arasinda degisiyor fiyati manzarasina ve konumuna gore. Sizde bu bolgeden (Karabaglar Alifuatcebesoy) almak mantiklimi keyifli oturum disinda prim degerini de merak etmekteyim. Onun disinda Tirazli koyunden arazi almak 10senelik bir periyotta basarili bir yatirim olurmu sizce saygilar.
NUR DANIŞMAN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Eylül 2013, Salı
NUR DANIŞMAN: Sayın Dağıstan Yurtoğlu sitesinde net 84 m2 3+1 , 5 katlı apartmanın 4. katında dairem var. Kira getirisi 400 TL.
mustafa hamarat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Eylül 2013, Salı
mustafa hamarat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Eylül 2013, Salı
mustafa hamarat: merhabalar serdar bey iki ev arasında kararsız kaldım.biri 3+1 sıfır ebeveyn banyolu karanlık odası yok ferah bir ev 115 metrekare şemikler ahmet piriştina kültür merkezinin orada 185000 ocakta teslim.biri yalı mahallesinde 2+1 sıfır cihat kora anadolu lisesi civarında 175000.
Gulben Korkmaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Eylül 2013, Salı
Gulben Korkmaz: Merhaba, Sizce Karsiyaka'ya bagli Yamanlar ve Sancakli koyleri civarlarindaki tarlalara yatirim yapmak mantikli mi? Yakin zamanda olmasa da uzun vadede imar gecme durumu olabilir mi? Zamaniniz icin tesekkur ederim.
Can ALAŞEHİRLİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2013, Pazartesi
Can ALAŞEHİRLİ: Gaziemir Beyazevler Mh., Optimum alışveriş merkezinin arkasında yeni siteler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Ev fiyatları 250-280 bin aralığında.
Basriye ONUR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2013, Pazartesi
Basriye ONUR: Eşimle ikimizde devlet memuruyuz. Birikmiş150.000- 160.
cenk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Eylül 2013, Pazar
cenk: iyi akşamlar ben bir ev için bir emlakcıyla anlaştım emlakcı aynı zamanda evin kanuni vekaletcisi emlakcıya 3000 tl kapora verdim emlakcılar odası komisyon sözleşmesi olarak yazılı evrak aldım.evin tapusunun fotokopisini aldık bankaya gittik kredi başvurusu için. ekpertis ücretini de verdim dekontu aldım.
çağrı çiğdem bora Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Eylül 2013, Cumartesi
çağrı çiğdem bora: eşim ve ben bir süredir izmirde markalı konut projelerine bakıyoruz. yeni evliyiz.gelirimiz; senelik 90 bin, aylık ise 10 bin civarı.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Eylül 2013, Çarşamba
mustafa: Merhaba park yaşamdan 1+1 ev almayı düşünüyorum. fiyatı 295.000 tl sizce park yaşam prim yaparmı?
Cem Arslan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Eylül 2013, Çarşamba
Cem Arslan: Merhaba Serdar Bey, Buca Yeşilbağlar mahallesinde Site içerisinde doğalgazlı 145.000 liraya 3+1 satılık bir daire buldum yatırım için bana çok uygun geldi. Çevreyi tanımıyorum ama emlakçı arkadaş bana anlattı.
neslihan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Eylül 2013, Salı
neslihan: avukat yapabilecek bir şeyi olmadıını söylüyor.binanın tamamına ait bir oturma ruhsatı olması gerekiyormuş.yani şu an her dairenin ayrı ayrı oturma izni var.
neslihan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Eylül 2013, Salı
neslihan: merhaba.benim bi sorum olcak 3 yıl önce inşaatı henüz tamamlanmamış bir binadan banka kredisiyle daire satın aldık.tapuda kat irtifaklı yazıyor.
Dilara Kaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2013, Pazartesi
Dilara Kaya: Serdar Bey, merhabalar, daha önce de projelerinizle ilgili bilgi almıştım. Konum olarak bize uygun olmamıştı. Şimdi urlada bir proje yapacağınızı gördüm facebooktan.
bilge dönmez Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Eylül 2013, Pazartesi
bilge dönmez: izmirdeki basmane çukurunda inşaatın ne zaman başlayacağı ve burası için kemal zorlunun bulduğunu açıkladığı sürpriz yatırımcı ile ilgili bilginiz var mı? Serdar Dağıstan : Kim olduğunu bilmiyorum ama çok olumlu konuştu.
ASLI HATUN ÇOBAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2013, Pazartesi
ASLI HATUN ÇOBAN: 2 KİŞİNİN ORTAK OLDUĞU BİR ARSA TAPUSUNDA HİSSELER 1.KİŞİ 1/3 2.KİŞİ 2/3 OLARAK BÖLÜNEBİRLİR Mİ?
2013 Ağustos :
süleyman kumcu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ağustos 2013, Çarşamba
süleyman kumcu: serdar bey arap deresi yada yeşilyurt son durak mevkisinde konut almak istiyorum fakat teretdütlerim var bölgede gelişim hızlı fiyatlarda degişken 180-200metre kare sıfır bir daireye 250-300 bin verip bu bölgeden almak mantıklımı bölge pirim yaparmı.
Ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ağustos 2013, Çarşamba
Ahmet: Serdar bey merhaba. Çamdibi konutları projesinden daire bakıyoruz.kentsel gelişimle ilgili bu bölgenin önümüzdeki 5 yıl içinde ne kadar değerleneceğini öngörüyorsunuz?
Taner Birer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Ağustos 2013, Salı
Taner Birer: Serdar Bey merhaba İstanbul dan İzmir e yeni taşındık şu an Bornova evka 3 de kiralık bir evde oturuyorum ilk izlenimlerime göre Narlıdere çok pahalanmış evler değerinin üstünde gibi gözüküyor 350-400 arası bir fiyata ev bakıyorum ,alımı hem oturmak için hemde prim açısından değer yapabilecek bir bölgede bakıyorum Bornova Evka 3 ,Bostanlı arasında karar vermek mantıklı gibi geliyor sizce bu iki bölge hem oturum hem de prim beklentisi açısından doğurmudur yoksa bakmam gereken başka bölgeler varmıdır?Bayraklı da prim beklentisinden söz ediliyor fakat oturmak için çok uygun gelmedi bana ,işyerlerimiz bornova ve konak .şimdiden teşekkürler Serdar Dağıstan : Hangi tip evlerin prim yaptığına bakmak lazım.
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ağustos 2013, Pazartesi
fatma: Merhaba Kredisi bitmemiş olan daireyi almanın riskli durumları hakkında bilgi alabilir miyim. Serdar Dağıstan: Kredinin taksitlerini kim ödeyecek, ipotek ne koşullarda nasıl kalkacak?
Admina alter Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Ağustos 2013, Cumartesi
Admina alter : Merhabalar,, Ben kendime emlak ofisi açmak istiyorumTecrübem var emlakçılık için ama izmirin neresinde çok konut satışı yapılıyor bilemiyorum kiralıklar yada satılıklar en çok nerede oluyor sizce birde 2013 emlak piyasası için nasıl gidiyor önümüzdeki aylar için öngörünüz nedir ... cevap verirseniz çok teşekkür ederim Saygılar Serdar Dağıstan : Tecrübeniz var ise bu soruların cevaplarını benden çok daha iyi bilmeniz lazım. 2013 iyi gitti ama 2014 zorlu geçecek gibi duruyor.
umit basar Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Ağustos 2013, Perşembe
umit basar: Mrb serdar bey oturmak amaçlı karsiyaka civarinda 2+1 ev bakiyorum kriterlerim yeni bina olmasi ve 150 bin tl yi gecmemesi.genelde karsima semikler ve ornekkoy cikiyo sizce buralarda bu fiyatlar normal mi? Siz karsiyakada nereleri tavsiye edersiniz Serdar Dağıstan : Eğer site içerisinde bu fiyatlara o bölgelerde ev bulursanız kaçırmayın.
zeynep yalçın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ağustos 2013, Çarşamba
zeynep yalçın: serdar bey merhaba, buca fırat mahallesi 165m2 2000 kirası varmış. 325.000 .
Yatırımlık evinizi kiraya verirken kiracıya sormanız gereken 16 soru!
21 Ağustos 2013, Çarşamba
Banka faizleri biraz yükseldi ama hala herkes uygun bir eve yatırım yapıp kira geliri toplamak istiyor. Herşey kulağa hoş geliyor tabii ama kiraya verdikten sonra durum değişebiliyor. Veren de pişman alan da pişman durumuna düşmemek için evinizi kiraya verirken kiracıya sorumanız gereken 15 soruyu belirledim!
SEHER Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ağustos 2013, Çarşamba
SEHER: Merhaba Projeden ev aldık.Eylül ekim gibi ilk etabın biteceği söylenmişti.Ekim ayında sonuncu ödemeyle borcumuzu tamamlıyoruz.
Özkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Ağustos 2013, Çarşamba
Özkan: Merhaba Serdar Bey, Bugün-yarın kredi ile alacağımız ev için karar vermemiz gerekiyor. 2 aydır Bostanlı ve Bornova merkez bölgede araştırma yapıyoruz. Bütçemiz yeni-deprem yönetmeliğine uygun binalara yetmiyor.
seyfettin çiçek Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Ağustos 2013, Salı
Mustafa Korkmaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Ağustos 2013, Pazartesi
Mustafa Korkmaz: Selam ve saygılar İzmir dışında oturuyorum.200.000 tl nakitim var, kredi çekmeyi düşünmüyorum.
Hakkı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Ağustos 2013, Pazartesi
Hakkı: Mrb Serdar Bey sorum şu ki bizim Yağhaneler caddede 100 m2 nin biraz üzerinde arsamız var üstünde 2katlı altta dükkan üstte ev şeklinde(kavuklar Bp nin orada).oranın toplamı 800 m2 üstü ,arsalar şuulu.8 kat imarı var.
selahattin erol Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Ağustos 2013, Pazar
selahattin erol: merhaba 1990 yılında mustakil ev yaptık insaat başlangıcında ruhsata başvurulmustu sonrasında oturma ruhsatı alınmadı 1990 dan beri elektrik su abonesi var bütün vergilerini ödüyoruz ruhsatımız yok ikinci katı kalktım 2 katada ruhsat nasıl alırım acaba kat mülkiyeti yapmak istiyorum nasıl yaparımSerdar Dağıstan: Oturma ruhsatı için ilk önce inşaat ruhsatını tekrar almanız gerekecek. Ruhsat alabilmeniz için binanın mevcut yönetmeliklere uygun hale getirilmesi gerekecek... Yani çok çok çok zor.
mustafa topbaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Ağustos 2013, Pazar
mustafa topbaş: bornova mevlana mahallesi1737- 1740sk 75metrekare üniversite hemen arkası 120000tl evi alayımmı yatırımlık için uygunmudur kaç tl kira getirir ev yeni (sıfır)Serdar Dağıstan: 600 tl üzeri kira alabiliyorsanız ve bina yeni ise alın.
Levent Talun Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Ağustos 2013, Pazar
Levent Talun: Sayın DAĞISTAN benim sorum egekoop villakentte natamam ikiz villa satın alıp tamamlamakla ilgili.Şu an fiatları 120-140 000 arasında değişiyor.Böyle bir yatırım sizce akıllıcamıdır.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Ağustos 2013, Pazar
ahmet: merhaba mahkemede hesaplanacak bir arsanın rayiç bedeli hakkında şimdiden kaba taslak bir tahminde bulunabilir miyiz?
gul yusufoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Ağustos 2013, Cumartesi
gul yusufoğlu: serdar bey beyaz evlerde bir dubleks evim var kendi yaptığımız maliyeti 200.00 civarı, yakın zamanda değerlenme ihtimali var mıdır. satmak ve aparman dairesi almak istiyorum.
sahibe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ağustos 2013, Çarşamba
sahibe: merhaba.izmir de iki semtten yatırımlık daire bakıyorum.yaklaşık aynı fiyata alsancak kapalı spor salonu tarafı mı yoksa ...
nurdan taylan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
13 Ağustos 2013, Salı
nurdan taylan: Merhaba Serdar Bey, Örnekköy Yamanlar Lisesi civarı yeni yapılanmalar var, yatırım amaclı daire almak istiyoruz. Bütçemiz 150-170.000 tl civarı degerli yorumlarınızı bekliyoruz tesekkurler Serdar Dağıstan : Güzel bir konum.
deniz uyumaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Ağustos 2013, Pazartesi
deniz uyumaz: izmir çiğl icivarında sitede olacak bir ev arıyorum Serdar Dağıstan : Buldunuz mu?
zeynep yalçın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2013, Pazartesi
zeynep yalçın: kuruçeşme mahallesinde öğrencilere 600 tl. nisanda teslim aldığımda mobilya koyucam içine.. güvenlik otopark oyun yerleri playstation yerleri,spor salonu barbekü...
zeynep yalçın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2013, Pazartesi
zeynep yalçın: Serdar bey merhaba, yatırımlık ev aramaya devam:) BUCAKOOP TURYAP'TAN TINAZTEPEDE SATILIK 1+1 LÜKS DAİRELER 90.000 TL peşin. NİSAN 2014 TESLİM.
Mertowen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Ağustos 2013, Pazar
Mertowen: Mrblar Serdar bey, alsancakta, ingiliz konsolosluğu yanında, gar tarafına cepheli konumda bir dairem var... 35 yıllık bir apartman dairesi... uzamanlığınıza ihtiyacım var, sizden ricam malum yeni kent merkezi projelerinin başlamasıyla benim mülküme olumlu bir etkisinin olup olamayacağı...
Sebahat Kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Ağustos 2013, Pazar
Sebahat Kaya: Merhaba limontepe mahallesi kentsel dönüşümde riskli alan seçilmiş buradan arsa almak mantıklımı , riskli alan ne demek ya da bazıları evlerini satıyorlar ev mi almak gerekir kentsel dönüşümden yararlanmak için almayı düşündüğümüz ev kordelya sitesinin karşısında orası gibi değer kazanır mı birde birçok emlakçı protokol yolu olacak diyor bunun kentsel dönüşüm için anlamı ne olur prim mi yaptırır limontepenin tam karşısında yeşilyurt tarafında yapılan daireler 300 bine satılıyor ama limontepe de mi böyle prim yapar mı .ayrıca 5 yıllık bir bekleme Süresi sonucunda değer kazanması beklenen nerelerden tarla Yada arsa almak gerekir. Cevap verirseniz sevinirim.
Fatma Öztürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Ağustos 2013, Cumartesi
Fatma Öztürk: Üsküdar Ünalan mahallesinde 2012 yılında yapılmış bir binada 3 adet dairemiz bulunmaktadır. Daireleri yatırım amaçlı satıp tümüyle ailemize ait olacak bir bina yapmak ve alınan paranın kalanıyla da yeni binalar inşa edip satmak niyetindeyiz. Danıştığımız emlakçılar fikirtepe yapılan kentsel dönüşümün bir benzerinin yakın zamanda Ünalan da gerçekleşmeye başlayacağını ve bu sebeple daireleri satmamamız gerektiği söylüyorlar.
Mert Genç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Ağustos 2013, Çarşamba
Mert Genç: Serdar Bey, Seyrek de 750-800 m2 4 kat imarlı taks 0.30 arsanın ne kadar olmasını beklersiniz ? Üniversite karşısı gibi düşünebilirsiniz.
Sevim Öz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Ağustos 2013, Cumartesi
Sevim Öz: Merhaba Ayvalık Cunda Adası'nda, l3. derceden sit alanı (zeytinlik) olan ve yaklaşık 30 yıldır üzerine çivi dahi çakılmamış bir arsam var, Devletin sitleri yeniden gözden geçireceğine dair bilgim var. Ancak süre konusunda kimse net birşey söyleyemiyor.
erdinc s Emlak Kulisi üzerinde sormuş
3 Ağustos 2013, Cumartesi
erdinc s: serdar bey selamlar. 120-150 bin tl civarı 8-10 yıl unutacağım 3-5 dönüm tarla almak istiyorum. Nereleri önerirsiniz.
mrz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
3 Ağustos 2013, Cumartesi
mrz: merhaba serdar bey ben izmirli değilim ama izmiri ve insanlarını seven biri olarak oraya yerleşmeyi çok istiyorum fakat şehir gürültüsünü ve kalabalığı da hoşuma gitmiyor onun için güzelbahçe tarafını çok beğeniyorum ama orası da arsa ve müstakil anlamda çok pahalı ve yatırım amaçlı da mantıklı gelmiyor,Foca ve Dikili(çandarlı) da arsalar gayet uygun üstelik deniz manzaralı hatta denize sıfır olanlarda var,sizce buralara yatırım yapmak mantıklı mı hem şehire yakınlık hem yerleşik hayat açısından da değerlendirmek lazım ve sizin bana tavsiye edebileceğiniz yerler var mı deniz manzaralı lütfen :)) Serdar Dağıstan : Çok iyi gözlemlemişsiniz. Alternatif olarak Urla Karaburun arasına bakabilirsiniz. Çeşme Reisdere, Ildır arası da olabilir.
Damla Saatçi Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ağustos 2013, Cuma
Damla Saatçi: Slm.. siz olsanız İzmir in hangi ilçesinde emlak ofisi açardınız ? Emlakçılık bilgim var ama karar veremiyorum nerde açabilirim diye hangi bölge de tapu çok yapılıyor ??
mehmet can GÜNEŞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
1 Ağustos 2013, Perşembe
mehmet can GÜNEŞ: Serdar bey urla ilçesi merkez ve köylerinde arsa/ arazi almak istiyorum semt olarak tavsiye edeceğiniz bir semt var mı? Yatırım açısından kanaatinizi paylaşmak istiyorum. Serdar Dağıstan : Otoban gişelerine yakın her yer olur.
2013 Temmuz :
esra polat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
31 Temmuz 2013, Çarşamba
esra polat: Serdar Bey merhaba, Çiğli Evka 5 tarafında Efe City isimli bir proje başlamış.Telefonla bilgi aldım.2+1 115 m2 daire için taban fiyat 165 Bin diyorlar.
Oğuz Alankaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Temmuz 2013, Çarşamba
Oğuz Alankaya: Merhaba, son değişiklikler ile oturma izni bireysel alınabiliyormuş. Bu konu hakkında detaylı bilgilendirebilir misiniz? Serdar Dağıstan: Bu konuda henüz bir bilgim yok.
ogün şengül Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Temmuz 2013, Çarşamba
ogün şengül: benım sorum mırasla ılgılı olucak bız ıkı katlı ev 5 ortak var 1. katın tapusu var 2. katın tapu yok oturma raporuyok nasıl bır yol cızıp oturma raporu ve tapusunu alabılırız izmir bornovadan bana yardımcı olurmusunuz Serdar Dağıstan: 2.
Dilek Kaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Temmuz 2013, Çarşamba
Dilek Kaya: Merhaba, Örnekköy Saklı Bahce evlerinde 340000 TL ye dublex veya 365000 TLye 192 m2 daire almak iyi bir yatirim midir? 250000 nakit parayla ve kredi kullanarak havuzlu, guvenli, mumkun oldugunca yesil bir site aradim. Bulabildigim en uygun site Sakli Bahce evleri oldu.
zeynep Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Temmuz 2013, Salı
zeynep: tekrar merhaba, 70.000 liram var. buca atatürk mahallesinde, tınastepede, 1+0 ve 1+1 daireler görüyorum satılık.
Mert Genç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Temmuz 2013, Pazartesi
Mert Genç: Serdar Bey, Kemalpaşa Ulucakta konut imarlı arsa yatırımını tavsiye edermisiniz ? SelamlarSerdar Dağıstan: Fiyat ve imar durumu nedir?
serap Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Temmuz 2013, Pazartesi
serap: Merhaba Buca Tınaztepe Mahalleslnde Oyak üyeleri için yapılacak konutlar hakkındaki fikrinizi almak istedim. Başvurular Eylül ayında başlayacak, yatırım amaçlı başvuru yapmak istiyorum ama bölge hakkında bilgim hiç yok. Bölgenizn geleceği açısında iyi bir yatırım olur mu acaba?
ahmet ozturk Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Temmuz 2013, Pazartesi
ahmet ozturk: iyi gunler serdar bey, Alsancak'ta bornova sokağının migros tarafından bir alt sokağında(1467 sokak) 2 ayrı girişi,WC ve mutfağı olan ve bu özelliğinden dolayı istenirse 2'si de ayrı ayrı kiraya verilebilecek olan dubleks dükkan şu anda içinde yaklaşık 20 yıllık kiracısı vardır.Kirası 2-3 ay içinde 900 tl olacaktır.Ancak çok uzun süredir kiracımız olduğu için kirası emsallerin altında kalmıştır yeni sahibi isterse 1100-1200tl civarında kiraya verebilir.
Halil Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Temmuz 2013, Pazar
Halil: Merhaba Serdar bey Yatırım amaçlı daire yada iş yeri almak istiyorum Nergis merkezi yerde 150.000 tl 800 tl kiracılı işyeri buldum pazarlık aşamasındayım. Ayrıca bornova merkezde yenı bına 1+1 daire eşyalı 150.
gurkan keklik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Temmuz 2013, Pazar
gurkan keklik: Serdar Bey merhaba. Site uzerinden verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. Ben Ankara'dan konut almak istiyorum.
Mert Genç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Temmuz 2013, Cumartesi
Mert Genç: Serdar Bey, Seyrek'de 500-600 m2 civarı %30 kaks 4 kat imarlı arsa 150.000 TL makul bir fiyat olarak değerlendirilebilir mi ? TeşekkürlerSerdar Dağıstan: Bence yuksek ama seyrekte fiyatlar artık böyle oldu.
zeynep Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Temmuz 2013, Cuma
zeynep: büro ; ofis yazıyor... bir de buc;a yeşilbağlar mah. 600.
Yusuf kolay Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Temmuz 2013, Cuma
Yusuf kolay: Selam izmir karabağlar çamlık.ta bir arsam vardı olay 1990 ylında oluyor arsayı ibb su deposu yapacağım diye istimlak ediyor arsa fakat depo yapmıyor arsa şuan boş üzerinde herhangi bir yapı yok ama biz arsanın istimlak olduğunu yıllar sonra öğreniyoruz istimlak olana kadar vergisini falanda düzenli bir şekilde ödemişim ibb tüm bunları hukuki şartlarla yapıyor o zamanki değerinden parasını bankaya yatırmış biz para falan almadık belediye bize ulaşamamış bana bu konuyla ilgili geriye dönük bir yol gösterirseniz çok seviinirim Serdar Dağıstan : Yusuf bey hemen bu işlerden anlayan bir avukata danışın.
yasemin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Temmuz 2013, Cuma
yasemin: Gunaydin, Tek daire olarak alabilirmiyiz?
yasemin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Temmuz 2013, Perşembe
yasemin: Tekrardan mrb, Binamiza curuk raporu cikaramadilar saglammis, kentsel donusumde yok henuz yinede tikma ihtimalleri varmi:( Serdar Dağıstan: Oturma raporunuz var ise hemen kat mülkiyetine başvurun. O zaman yıkma ihtimalleri kalmaz.
zeynep Emlak Kulisi üzerinde sormuş
25 Temmuz 2013, Perşembe
zeynep : merhaba, izmirde yatırım için dükkan arıyorum; iyi kira getiri olan . bORNOVA USLU LOFT 1+1, 70 m2, 367sokak . 168000 tl.
YASEMİN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Temmuz 2013, Perşembe
YASEMİN: MRB, ARSA TAPULU BİR BİNADA OTUYORUZ,BİNA SAKİNLERİNİN BAZILARI MÜTAHİTLE ANLAŞIP YIKTIRIP TEKRARDAN YAPTIRMAK İSTİYOLAR KİMİSİ ANLAŞMIŞ SANIRIM BU ARADA (METREKARE OLARAK KÜÇÜK EV YAPICAKLAR) BUNDAN DOLAYI KABUL ETMİYORUZ BUNUN KARŞILIĞINDA MAHMKEMEYE VERİCEKLERMİŞ BU DURUMDA YIKILIRMI?Serdar Dağıstan: Mahkemeye vermelerine gerek yok; kentsel dönüşüm kanunu çerçevesinde binanın çürük olduğunu raporlayabilirler ise azınlık veya cogunlugun kararına bakmadan bina 60 gün içerisinde yikilabiliyor.
giray Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Temmuz 2013, Perşembe
giray: izmir ,üçkuyular ,f.altay kira getirisi için uygun bir semtmidir .Serdar Dağıstan: Kiracı adayı sayısı açısından kesinlikle evet ama kira çarpanı biraz yuksek olabilir.
Mehmet Sungur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Temmuz 2013, Çarşamba
Mehmet Sungur: Serdar Bey merhaba, Mavişehir için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yeni yapılan imar planına tepkiler olduğunu okuyoruz. Bu imar planının nasıl görebiliriz acaba? Siz de mevcutmudur?
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Temmuz 2013, Salı
Ahmet Altan: Serdar Bey , uzun bir arayıştan sonra ilk yapılan Soyak Mavişehir B etabından bir ev sahibi olduk , bu süreçte hem benim sorularıma hemde diğer takipçilerin sorularına vermiş olduğunuz cevaplardanda çok faydalandım. Teşekkür ederim. Serdar Dağıstan: Ben teşekkür ederim.
muhammed sait çelik Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Temmuz 2013, Pazar
muhammed sait çelik: ben tokiden kendime bir evalmak istiyorum ama nasıl yazılacagımı bilmiyorum ve ücreti nedir kac taksit tir ve taksittde kac tl dir bu soruma cevap ala bilirsem cok sevinirim : Serdar Dağıstan : TOKİ'ye soracaksınız Sayın Çelik.
öznur şimşek yılmaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Temmuz 2013, Pazar
öznur şimşek yılmaz: 2022 yasadayım yüzde 80 raporluyum mağaş alıyorum kirada oturuyorum ev sahibi olmak istiyorum sizlerden haber bekliyorum beni bilgilendrseniz cok sevinirim teşkkürler Serdar Dağıstan : Nasıl yardımcı olabiliriz?
Çağatay Güven Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Temmuz 2013, Cuma
Çağatay Güven: Merhabalar Serdar Bey; Şu an Ankara'da ikamet etmekteyim. Fırsatım olursa İzmir'den ev almak istiyorum. Yalnız alacağım konuta bir an önce kiracı bulmak durumundayım.
abdullah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Temmuz 2013, Perşembe
abdullah: Mrb serdar bey tapu belgesinde binanin yaşí yazarmi Serdar Dağıstan: Yazmaz. İnsaat ve oturma ruhsatına bakmanız lazım.
seda avhan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Temmuz 2013, Perşembe
seda avhan: merhaba;beş yıllık çalıştığım emlakçım evimi hazira ayında tanıdığına kiraya verdi.kontratı her ikimizde görüşmeden emlakçı vasıtasıyla imzaladık.konrat üzerinde sadece kiracının adı ve imzası var.
Süleyman BAHADIR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Temmuz 2013, Perşembe
Süleyman BAHADIR: 1992 yılında yapılmış 2 depo ve 4 daire bir yapım var bunlarla ilgili kat irtifakı yapılmamıştır.Dairelerin birinde oturuyorum şuan diğer daireler boş ve kaba inşaat halinde.
nil arabaci Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Temmuz 2013, Salı
nil arabaci: iyi çalışmalar serdar bey üç yıldır izmir de oturuyorum oturmak için bütçeme de uygun ev arayışı içindeyim dbm inşaattın ege çamlıkent sitesi uygun görünüyor ancak çevre olarak düşündüruyor gelişime açık mı ileride prim yapar mı ....ayrıca harmandalı çöplüğüde var.. Serdar Dağıstan : Çöplük kapanacak.
gulseren Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2013, Pazartesi
gulseren: Slm biz bes kardesiz 5 katli dairemiz var tapular annemin ustune yapildi buyuk abimiz annemi oyuna getirip zemin kati ustune almis tapularda irtifak yaziyo simdi evimi bosaltin saticam diyo sata bilirmi lutfen yardimci olun cok tsk ederimSerdar Dağıstan: Bakın Tamer bey bunun cevabını çok güzel vermiş. http://emlak.kanald.
ramazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2013, Pazartesi
ramazan: evin kat irtifaklı tapusu üzerinde herhangi bir şerh, ipotek vs yok. kooperatife üye olmadığım halde kooperatifin mevcut borçlarından sorumlu tutulabilir miyim,(kooperatife borcu olmayan diğer üyelere borcunuz var şeklinde tebligat gönderiyorlar bana henüz bir şey gelmedi gelirse ne yapmam gerekirSerdar Dağıstan: Gelirse avukata. Bence sorumlu olduğunuz birşey yok.
Pınar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2013, Pazartesi
Pınar: Satın almak istediğimiz bir ev var site içerisinde bize kat irtifakı tapusu verilecek, tüm konut oturuma başladığı zaman kat mülkiyet tapusu verilecekmiş. Bizimde şüphelerimiz var eğer vermezlerse kat mülkiyet tapusunu n'olur? vermedikleri taktirde biz kendi dairemiz için kat mülkiyetini gidip alabilirmiyiz belediyeden ve nelere dikkat etmeliyiz şimdiden teşekürederiz.
İbrahim Sarli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2013, Pazartesi
İbrahim Sarli: Serdar Bey merhaba, Sürekli para biriktiriyorum, elimde 75.000 TL civarı bir para olduğunda Buca'da veya Bornova'da 1+1'lerden ev alıp ortalama 500-600TL'ye öğrenciye kiraya vereceğim. Bunu her defasında yeniden yapacağım.
ramazan ez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Temmuz 2013, Pazar
ramazan ez: ben emlakçı dan kat irtifak tapulu bir ev aldım.(tabiki kat mülkiyeti ve kat irtifakı nedir bilmeden. emlakçı evi kooperatiften evi borçlu bir üyenin borcu karşılığında aldığını söyledi.
Serpil Sevimli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Temmuz 2013, Çarşamba
Serpil Sevimli: Sizce Bornova Mevlana Mahallesinden yatırım amacıyla ev almak mantıklı mıdır?Prim yapabilir mi?Serdar Dağıstan: Üniversite ve Forum\'a yakın bölgelerde ise olabilir.
Neyi Almanın ve Almamanın Tam Zamanı?
10 Temmuz 2013, Çarşamba
Çok bilenler hep der ya 'Ev almanın tam zamanı!' diye, esasında her şeyin alınması gereken ve alınmaması gereken bir zamanı var... Örneğin, temmuz ayında ne almalı, ne almamalı?
Oğuz Alankaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2013, Salı
Oğuz Alankaya: Serdar Bey merhaba, onur mahallesi idareciler sitesinden ev almayı düşünüyorum. Araştırmalarım neticesinde kullanılan malzeme kalitesi sebebi ile izmirin en iyi projelerinden olduğu bahsediliyor. Ve civarında kendisi gibi lüks projelerin başlayacağını duydum.
emıne Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2013, Salı
emıne: ben oturma ruhsatı olmayan bır evı banka kredısıyle aldım ve aynı bınadan ıkıncı katıda almayı planlarken evın oturma ruhsatı olmadıgını ogrendım banka kredı verırken bunlara dıkkat edecegını dusundum ancak oyle olmadı daırede yedı yıldır oturanlar var ve elektrık su hepsı yasalara uygun bır sekılde acık normalde bunlarında verılmemesı gerekmıyormu?sızden rıcam benı aydınlatmanız ve ne yapmam gerektıgıyle ılgılı bır akıl verırsenız sevınırımSerdar Dağıstan: %70\'i tamamlanmış ise banka kredi verir; inşaat ruhsatı ve kat irtifaklı tapusu olduğu sürece. Bina eski ise oturma raporu almak ile uğraşmanıza bile gerek yok çünkü baş edemezsiniz.
Konut Kredisi Faizleri Yükselişe Geçti!
8 Temmuz 2013, Pazartesi
Hepimiz için tatsız geçen bir Haziran ayından sonra daha güzel ve iç açıcı bir yazı yazmak isterdim ama olmadı... Gerek ülkemizdeki gerekse de dünyadaki gelişmeler sonucunda faizler yükselişe geçti. Son 2 haftada konut kredisi faizleri rekor düşük düzeylerden biraz arttı.
nurdan taylan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Temmuz 2013, Pazartesi
nurdan taylan: Merhabalar Serdar Bey , bir miktar nakit paramız var uzerine kredi cekip iyi kira getirisi elde edebilecegimiz ve zamanla deger kazanabilecek yatırım yapmak istiyoruz . bornova mevlana mh. ve baumax cicvarı 1+1 (USLU LOFT)daireleri gezdik.
Gülçin Ören Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Temmuz 2013, Pazar
Gülçin Ören: Merhaba, sizin projelerinizden 2+1 Teraspark ve Renova ile ilgileniyoruz. Eşim Gaziemir'de çalışıyor, bense Basmane'de. Çocuğumuz yok.
Suzan Özkan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Temmuz 2013, Cuma
Suzan Özkan: İyi günler,kavukların point Bornova projesinde 2+1 daire iyi bir yatırımmıdır?..yeriyle ilgili tereddütlerim var... Serdar Dağıstan : Alacağınız fiyata göre iyi yatırım olabilir.
Armağan Kaptan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Temmuz 2013, Cuma
Armağan Kaptan: Serdar Bey, Peşin fiyatı 560.000 liraya geliyor. Serdar Dağıstan: Fiyat o bölge için uygun ama şu değişken faizli ödeme planları beni korkutuyor.
Nemci Yıldız Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Temmuz 2013, Cuma
Nemci Yıldız: Serdar bey kahramanderede akgün sitesinde iç yapılı bir ev buldum fiyatı 275.000 ev bahçeli 4+1 ve 4 kat üzerine fakat evler arası çok sıkışık acaba bu fiyat burası için nasıldır değerlendirmenize şimdiden teşekkür ederim Serdar Dağıstan : Yeni Asır'da 255.000 TL'ye de aynı sitede ilan var...
Armağan Kaptan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Temmuz 2013, Perşembe
Armağan Kaptan: Serdar Bey merhaba, Emlak Konut Mavişehir Evlerinde brüt 184 m2 Carrefour tarafına bakan arakat 3+1 bir daire için karar vermek üzereyim. İzmir piyasasına yabancı olduğum için görüşlerinize acil ihtiyacım var. Fiyat 90.
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Temmuz 2013, Perşembe
Ahmet Altan: Serdar Bey merhaba , Soyak B etaptan 2+1 daire alma aşamasındayız ama nakit durumumuz fazla olmadığı için 240.000 TL kredi istedik , bu konuda bir duyum ya da tecrübeniz varmıdır , o evlere 320.000 TL ekspertiz değeri çıkar mı ?
ayşe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Temmuz 2013, Perşembe
ayşe: merhaba,balçovadaki müstakil evimizi kat karşılığı müteahhite verdik,1 daire ve 1 dükkan alacağız.Daire 2+1 90m2,dükkan ise 60m2,yeri ise balçova sakarya caddesinde merkezi bir konumda,sizce maksimum satış rakamları ne olmalıdır? bu iki mülkümüzden gelecek olan satış geliri ile de mavişehirden yeni bir projeden güzel bir ev almak istiyoruz ,sizce bu mantıklı bir tasarrufmudur,yada sizin önerileriniz nedir?
mehmet topçu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Temmuz 2013, Salı
mehmet topçu: buca hipodrom karşısı koşu ana caddesi üzeri 2001 yapımı 12 katlı sitenin (2 blok 44+44 daire) 10.katında 3+1 120 metrekare bir daire almak istiyorum. istenen fiyat 115 bin, koşu metro istasyonuna yakın birde karabağlar buca kavşağı üzerinde.
tuba Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Temmuz 2013, Pazartesi
tuba: izmir gayrimenkul piyasası ile ilgili soruları yanıtladığınızdan sormuştum size ama neyse teşekkür ederim:)Serdar Dağıstan: Almadan önce sorsaydınız yanıtlardım ama şimdi ben iyi veye kötü desem birşey değişecek mi? Kızmayın hemen...
tuba korkmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Temmuz 2013, Pazartesi
tuba korkmaz: merhabalar izmir balçova korutürk mahallesinden 150000 tl ye ev aldım ev 12 yaşında ekonomi üniversitesi,teleferik,termal ve alışveriş merkezlerine yürüyerek 3-5 dakika mesafede sizce iyi almış mıyım?ev 100 metre kare ayrıca 3+1Serdar Dağıstan: Siz mutluysanız, ben mutluyum. Karar vermişsiniz, artık etrafa sorup huzurunuzu kaçırmayın.
onur uzun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Temmuz 2013, Pazartesi
onur uzun: merhabalar bundan 4 ay önce 105000 tl banka kredisi kullanarak kredi ile 12 yıllık bir ev aldım ev izmirde ve yeride çok güzel expertizde eve 150000 değer biçmişti.ama evi aldıktan sonra bu tapu meselelerini yeni öğrendim aldığım ev kat irtifak tapulu acaba bu bana ileride sorun çıkarır mı?evin belediye sitesinde imar bilgileri var şerh zemin irtifak kaydı da yok 12 yıldır elektrik-su-jeotermal bağlantılarıda var kullanılıyor.
Ayten erbab Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Temmuz 2013, Pazartesi
Ayten erbab: İzmir buca kozağaç mahallesinde yeni yapılmış 4 katlı bir binanın 2. katını satın almak istiyorum. 120 m2 daireye 120.
2013 Haziran :
nermin yildiz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Haziran 2013, Cumartesi
nermin yildiz: Merhabalar,neredeyse bütün soruları ve cevapları okudum ama benim durumumu tam karsilamadigi icin ayrintili sormak istedim.Kisa sure once Menemen'den ikiz tripleks bir binanin yarisini aldim.Binanin benim aldigim tarafi % 75'i tamamlanmis,muteahhit 2011 de tamamlama sozu vermis ama halihazirda bitirmeyince satin aldigim kisi muteahhitten kat irtifak tapusunu alip kalan 25000TL'odememis.
Hakan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Haziran 2013, Cumartesi
Hakan: Merhaba iyi günler benim 10 sene önce yaptığım evime şimdi ruhsat almakistiyorum binanın daha önce projesini çizen mühendisle görüştük 3500 TL'ye anlaştık işlemler bittikten sonra bize iki işçiyi sigortalı yapmak zorundasınız diyor ve bunun için 3500 TL'yi istiyor bana bukonuda bilgi verirseniz çok sevinirim iyi günlerSerdar Dağıstan: Doğru söylüyor. Bir mali müşavire danışırsanız daha iyi bilgi alabilirsiniz.
Yusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Haziran 2013, Cuma
Yusuf: Hocam ev satın alırken Örneğin 120 milyarlık evi pazarlık yaparak 110 milyara alabilirmiyiz. Nasıl pazarlık yapmalıyız. Teşekkür ederim.
gulsah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Haziran 2013, Cuma
gulsah: merhabalar.benim 3 katlı evim var.tapularını kat irtifakından kat mülkiyetine 2001 yılında çevirdim.
mehmet yaşar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Haziran 2013, Cuma
mehmet yaşar: merhaba şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekür edrim yapmak istediğim işler arasında emlakçılk bulunuyor ama bu iş konusunda tecrübem sıfır nasıl bir yol izlemem gerekiyor yada napmam lazım yardımcı olursanız sevinirmSerdar Dağıstan: Kurumsal bir emlak danışmanlık firmasında başlayıp, eğitimlere katılarak başlayabilirsiniz. Nişinizi bulmaya çalışın.
orhan güneri Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Haziran 2013, Perşembe
orhan güneri: Güzelbahçe ile ilgili bir gelişme varmı? saygıyla.Serdar Dağıstan: Komutanımız bile pes etti :( Güzelbahçe\'de problemsiz 2 arsa bulduk, onlar da çok pahalıydı.
Avni GÜNSEVEN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Haziran 2013, Çarşamba
Avni GÜNSEVEN: Merhaba. Ben inşaattan 200bin yl değerinde daire almak istiyorum. Satıcı ilk önce noterden satış sözleşmesi yapılacağını söylemişti ama sonra sözleşmenin noterden değilde alıcı satıca arasında bir sözleşme yapılacağını söyledi.
mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Haziran 2013, Çarşamba
mehmet: iyi günler benimde size bir sorum olucak beni aydınlatırsanız sevinirim, 2007 yılında inşaatı yeni bitmiş giriş kat bir daire aldık daireyi aldığımız zaman müteahite tapu durumunu sorduk inşaat daha yeni bittiğinden şuan tapu veremeyceğine ama daha sonra diğer katlar ile birlikte tapu müracatı yaptığımız zaman senin dairen içinde tapu çıkaracaz dedi aradan 6 yıl geçti müteahite her sorduğumda oyalayıp durdu diğer dairelerin tapusu çıktı ben kendim belediye ye müracaat ettim daire projede kapıcı dairesi göründüğü için rayiç bedeli biçilemeyeceğinden tapusuda çıkmaz dediler bunun üzerine müteahit ile aramızda bir satış protokolü imzaladık ben bu belge ile hukuki yoldan hakkımı arayabilirmiyim. şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.Serdar Dağıstan: Arayabilmeniz lazım.
cesur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2013, Pazartesi
cesur: Merhaba. Ben 17 yıldır devam eden 650 üyesi bulunan bir konut kooperatifi üyesiyim. 5 yıl öncesinde 150 üyeden tercihli üyelik şeklinde ve bir daha aidat alınmamak üzere 15.
gözde gürbüz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2013, Pazartesi
gözde gürbüz: Park renova evlerinde 3+1 satış fiyatının 269.000 tl oldugu yazıyor.Aralık 2014 de teslim edildiğinde bana kira getirisi ne olur?
Metin Bulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Haziran 2013, Cumartesi
Metin Bulut: iyi günler serdar bey benim sorunum kat mülkiyeti tapusu olan evimin şatışıyla sorunlar başladı sattığım kişi konut kredisi için başvurduğu bankanın ekspertiz raporun da inşaat ruhsatının bulunamadığını yazmış.bunun üzerine belediye ve tapuya başvurularımda inşaat ruhsatı her iki kurumdada bulunamadı apartmanımız 3 blokdan oluşmakta 3.cü bloğun projesi veruhsatı var ama 2 bloğun ruhsatı yok bizim apartmandan daha eski olan komşu apartmanların dahi ruhsatlarına ulaşırken bizimkine ulaşamıyoruz tapu sorumluluk kabul etmiyor belediye buluruz deyip oyalıyor bu problemden nasıl kurtulabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
UGUR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Haziran 2013, Cumartesi
UGUR: Merhabalar Marmaristen apartman dairesi almak istiyorum 2 adet 1+1 daire tek tapu uzerinde. Ben bu tapulari evi satin alirken ayirmak istiyorum belki ilerde birni satmak istersem ikisini satmak zorunda kalmiyim diye. Ne gibi islemler yapmak gerekiyor.
serhan demirtaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Haziran 2013, Cuma
serhan demirtaş: merhaba bizim bir kaç dairemiz var ancak izmirde yaşıyoruz ve aramızda 1000küsür kilometre var. oradan en azından bir daireyi 200.000e yakın bir fiyata satıp izmirde al sat yapmayı düşünüyoruz.
fethullah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Haziran 2013, Çarşamba
fethullah: tşk ederim. açıkcası bitmiş daireler yerine temelden bir projeye girip fiyat bakımından avantaj sağlamak istiyorum . biz o bölgeyi prim yapacak ,değerlenecek diye düşündük .
banu ceyhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Haziran 2013, Salı
Esra Polat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Haziran 2013, Salı
Esra Polat: Serdar Bey, Bayraklı adliyesinin çaprazına başlanan Lider Centrio için düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?.2015 sonu bitecekmiş.Brüt 74 m2 ofis için peşin 300.
fethullah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Haziran 2013, Salı
fethullah : Serdar bey, Yeni Girne'de Casa Oliva sitesi ile ilgileniyorum. aygıt inşaat ve göryakınlar ortaklığı ile yapılıyor. 1.
gamze kaplan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
18 Haziran 2013, Salı
gamze kaplan: Merhabalar Serdar Bey, Kavukların Point Bornova Projesinde iki seçenek arasında kaldım. Deniz görmeyen cephede 2+1(Brüt 86m2) 250.000TL civarı Deniz gören 3+1(brüt 120m2) 370.
mustafa hamarat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Haziran 2013, Salı
mustafa hamarat: merhabalar..çiğli istasyonaltında kent hastanesine yakın site içinde 3+1 120 metre kare 5 katlı bir binanın 3.katı site dediysem öyle tam site gibi değil iki tane blok var küçük bir bahçesi var .
yasemin lopçu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Haziran 2013, Pazartesi
yasemin lopçu: Merhabalar, Buca Cezaevi yakınında 337 sokakta (Menderes Caddesinin bir arka sokağı) 4 katlı çift daireli binanın 3. katı ve ön cephedeki dairesini almak istiyorum. Yapının oturma ruhsatı var, binanın inşasına 1975 yılında başlanmış, 1979 yılında tamamlanmış.
yavuz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Haziran 2013, Perşembe
yavuz: 1985 de beledıyelık bır yerde arsam uzerıne 3 katlı ruhsatsız bına dıktım çocuklarıma bunu kat şeklınde tapulandırıp vermek ıstıyom yada arsamı hıselı şekılde nasıl yapmalıyım kat ırtıfakı yada kat mulkıyetı alabılırmıyım bınama ruhsatı olmadanSerdar Dağıstan: Kat irtifakı kurmanız için onaylı inşaat ruhsatınız ve numarataj belgeniz olması lazım. Siz yine de arsayı 3 hisse olacak şekilde çocuklarınız arasında paylaştırabilirsiniz.
ozan emre Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Haziran 2013, Çarşamba
ozan emre: Merhabalar, Point Bornova projesinin konut teslimlerinde yani 30 ay sonra %50 prim öngörüsü var (kendi satış yöneticilerince). Sizce bu tutarlı bir öngörümü? Sizin bu projeyle ilgili beklentileriniz nedir?
Tuna KAZAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Haziran 2013, Çarşamba
Tuna KAZAK : Merhaba Serdar bey , Benim elimde yaklaşık değeri 75bin olan 20yıllık bir daire var. Dairenin yeri çok iyi konumda ancak bina eski bu daireyi elden çıkarmak mantıklı mı ? Yoksa kentsel dönüşüm için ileriye dönük kalması iyi olur mu ?
ayten polat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Haziran 2013, Pazartesi
ayten polat: yatırım için ev almak istiyorum.Sizce Çiğliden (istasyonaltı) ev almalı mıyım?Serdar Dağıstan: Fiyatına göre tabii ki olabilir.
Umut Sinan Özdemir Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Haziran 2013, Pazar
Umut Sinan Özdemir: iyi günler Serdar Bey.benim sorum şu buca işçievlerinde bir daire satın aldım bundan 2 ay önce.bina ise yeni bina sıfır yaşında.
nalin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Haziran 2013, Cumartesi
nalin: iyi calismalar serdar bey yaklasik 7 ay önce kordelye evleri civari daire m2 fiyatlarini sormustum, sizde 2 bin civari demiestiniz.fiyattta bir degisiklik varmi veya o bölge gelecekte ne kadar deger artisi kazanir.tesekkurler Serdar Dağıstan : Tüm şehir genelinde bir değerlenme söz konusu ama 7 ay çok uzun bir süre değil.
abdullah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Haziran 2013, Cuma
abdullah: Mrb bir bina var satilik 4 katli dogalgaz herdairede cekili elektrik su vb fakat arsa tapulu alsak sorun cikarmi ileride veya ilk once neyapmaliyiz saygilarSerdar Dağıstan: Oturma raporu alamazsanız problem olur.
Yeliz Narlı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Haziran 2013, Salı
Yeliz Narlı: Serdar Bey Merhaba; Soma Turgutalp'de şu an inşaatı devam eden bir projede son 2 katı dubleks olarak kurgulanmış. (3 ve 4. katlar) Bu 180m2 dubleks daire için temelden peşin olarak 65bin TL bir tanıdık aracılığıyla fiyat aldık.
2013 Mayıs :
mehmet hakan tarhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Mayıs 2013, Perşembe
mehmet hakan tarhan: Merhabalar serdar bey; bende gayrimenkul piyasasını yakından takip eden bir birey olarak birkaç sorum olacaktı; 1- 1+1 stüdyo tipi daireler (sıfır) karşıyaka/atakent-yalı mah-yeni girne-bornova muhitlerinde yatırım amaçlı yaklaşık 100000 tl(bornova hariç) ye ev almak sizce mantıklımıdır?özellikle 1+1 olması sebebiyle birkaç beyaz eşya ve oturma grubu koyarak eşyalı kiraya veriliğinde yaklaşık 650-700 tl ye çok rahat kiracı bulunabilir mi? 2-özellikle buca da dokuz eylül üniversitesi çevresinde son yıllarda 1+1 daireler de inanılmaz bir patlama oldu.
gökçe sabanoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Mayıs 2013, Perşembe
gökçe sabanoğlu: dükkan tapulu daire(yüksek giriş kreş olarak kullanılıyor) satın almak sorun yaratır mı?ev krediye uygun değil. nakit alınacak.
esra Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Mayıs 2013, Perşembe
esra: Narlıdere de 4+1 satılık daire bakıyoruz. Plama Rezidans bloklarını beğendik. 800-850 bin TL fiyat veriliyor.
Özer Elik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Mayıs 2013, Çarşamba
Özer Elik: merhaba serdar bey.karşıyaka nergizde oturuyorum,ve yatırım amaçlı daire almak istiyorum.baktığımda fiyatlar çok yüksek geliyoru bana 3+1 100 m daire 225-250 gibi .
KADİR ÇALIŞKAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Mayıs 2013, Çarşamba
KADİR ÇALIŞKAN: serdar bey mütahitten yeni ev satın alıyorum evin m2 si bize söylenen 165 m2 brut ancak bankadan kredi çekeceğimizden eve giden ekspertizin raporunda ve dask poliçesinde ev brut 145 m2 geciyor.mütahite sordugumuzda gercekte 165 m2 ancak iskan ruhsatında m2 dusuk gösteriyoruz vergi fazla ödememek için diyor.belirli m2 geçince lükse girip vergisi yuksek oluyormuş konu hakkında bilgininiz varmıdır.
mehmet tuna Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Mayıs 2013, Salı
mehmet tuna: serdar bey merhaba.kat irtifaklı tapuya izale,i şuyu davası açılabilirmi.Ben 5 katlı binanın bodrum katında katirtifaklı tapusu bulunan bir binada oturuyorum.
Ayfer DEVİREN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Mayıs 2013, Pazartesi
Ayfer DEVİREN: Sayın Serdar Bey ; 1998 yılında devam etmekte olan bir kooperatiften 1 daire hisse satın aldık. Biz üyeliğe girdiğimizde kaba inşaatlar tamamlanmıştı. Binamız o günün karot değerlerine uygun olarak yapılmış.
Ahmet Özdemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2013, Pazartesi
Ahmet Özdemir: Serdar Bey merhaba.Size Bursa'dan yazıyorum.Bornova'da üniversite öğrencisi için ev almak istiyorum.
ayhan yazıcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mayıs 2013, Cuma
ayhan yazıcı: Merhaba.yatırımlık kiraya vermek için yeni projelermi eski dairemi?ve hangi semtlerden almalıyım.
sevim yazıcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mayıs 2013, Cuma
sevim yazıcı: Serdar bey önce cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Soyak siestada 9o metrekere 2+1 190 bin fakat kredili alındığı için dairede ipotek var.Ben peşin alacağım.
serkan şahin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mayıs 2013, Cuma
serkan şahin: merhaba iyi çalışmalar, ergene mahallesinde ev almış bulunuyoruz döşemealtı mevkii sinde 891 sokakta acaba burda kentsel dönüşüm projesi varmıdır? teşekkürler. Serdar Dağıstan : Şu an için yok.
sevim yazıcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mayıs 2013, Cuma
sevim yazıcı: Ben İstanbulluyum ve İstanbulda yaşıyorum.Kızım İzmirde dokuz eylülde asistan bu sene düğünü olacak.İzmirde soyak siestadan ev almak istiyorum iyi bir yatırımmı olur sizce yoksa İstanbuldan mı alayım.
Tamer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mayıs 2013, Perşembe
Tamer: Yeşliyurt Bölgesinden Bir Ev Bulduk. Binada Tam Hatırlamasamda En Az 15 Daire Var. Bulduğumuz Dairenin Elektiriği Suyu Doğalgazına Kadar Herşeyi Bağlı.
Oturma raporu / iskan ruhsatı nasıl alınır, masrafı ne kadar?
23 Mayıs 2013, Perşembe
Emlak Gurmesi soru / cevap kısmına en çok gelen soru 'Aldığım evin oturma raporu yok; nasıl alırım, masrafı ne olur?'... Bu soruya cevabım genelde moral bozucu oluyor.
Tolga Sönmez Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Mayıs 2013, Çarşamba
Tolga Sönmez: Merhaba, Kavuklar Point m2 2300 tl sizce yatırım için uygun mu ? Prim potansiyeli nedir ? Teşekkürler Serdar Dağıstan : Uygun.
cengiz ter Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Mayıs 2013, Çarşamba
cengiz ter: merhaba serdar bey, devlet memuruyum, yatırım amacıyla konut almak istiyorum.bildiğm doğup büyüdüğüm eşrefpaşa,yağhaneler semtinde izmir park avm'nin karşısında cadde üstünde 3+1 155 m2 daire 220000 tl isteniyor.yüksek geldi biraz fakat bölgenin daha da değerlenceği söyleniyor.
Serkan Şeker Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Mayıs 2013, Çarşamba
Serkan Şeker: Serdar Bey merhaba, Yeşilova mahallesinde başlayacak olan Studio Nova Bornova projesinde 1+1 70 metrekare daireye temelden girerseniz 155TL isteniyor. Yatırım amaçlı fiyat uygun mudur? 900TL'den kiraya versek kiracı bulabilir miyiz?
Hakan S Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Mayıs 2013, Salı
Hakan S: Serdar bey merhaba. Elimde 215000 TL var. İkon bayraklı ile görüştük.
Z.Yesildurak Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Mayıs 2013, Pazartesi
Z.Yesildurak: Sn.Tebernüs Bey.
AYÇA Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Mayıs 2013, Pazartesi
AYÇA: Merhaba, Manisa Güzelyurt'da temelden bir daire almayı planlamaktayız. Ancak Manisa^da yatırım yapmak ne kadar makul, Güzelyurt tarfaında Sanayinin arıtması kaynaklı koku varmış - bu nedenle Güzelyurt'da yapılacak bir yatırım ne derecede prime yatkın? Bu konularda bilgi alabilmem mümkün müdür?
Elif zaptiyeoğulları Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Mayıs 2013, Pazartesi
Elif zaptiyeoğulları: Telefonla görüşmek istiyorum telefon numaranız nedir?Serdar Dağıstan: Konu nedir?
Mehmet Kışla Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Mayıs 2013, Pazar
Mehmet Kışla: Farklı konseptlerde olmasına rağmen 1+1 yatırıım olarak hangisi tercih edilebilir ? Teşekkürler Serdar Dağıstan : Fiyatları karşılaştırdınız mı? Çok ciddi bir fark var.
ercan.aydin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Mayıs 2013, Pazar
ercan.aydin: ıg buca heykel tarafında 55m2, kırası 3800 tl olan kat ıttıfak tapulu ve krediye uygun 30 yıllık dukkanı 600000 tl ye almak ıstıyorum. sızce yatırım ıcın uygunmu SAYGILAR Serdar Dağıstan : Kira o m2 için yüksek.
GÖKHAN GÜNAYDI Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mayıs 2013, Pazar
GÖKHAN GÜNAYDI: merhaba serdar bey.evet izmir dışında türkiye de bile m2 1000 liraya ev bulabilmek çok çok zor(sıfır)ama izmir merkeze 25 km mesafesinde olmasına rağmen(merkeze bence yakın)koyundere-menemen narevlerinde şu an ev fiyatları hala net 120 m2-havuzlu güvenlikli 140-150 evler değerlenmiyor.sizce nedenleri?
özgür küçükan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mayıs 2013, Pazar
özgür küçükan: point bornova 1+1 155 ten başlıyor. Yatırım için uygunmudur? saygılarSerdar Dağıstan: Uygundur.
necip emrah Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mayıs 2013, Pazar
necip emrah: Cigli esentepe lokasyonundan 1+1 almak istiyorum. Onerirmisiniz.Serdar Dağıstan: Öneririm.
özgür küçükan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Mayıs 2013, Cumartesi
özgür küçükan: merhaba. 1 artı 1 v.byatırım amaçlı projeden mülk almak istiyorum ve işin acemisiyim kira getirisi amacındayım.
ASIM TOKUL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Mayıs 2013, Cumartesi
ASIM TOKUL: Merhabalar Serdar Bey, Kavukların başladığı "Point Bornova" projesi için satış ofislerine görüşmeye gittim. Planları ve daireleri inceledim. 3+1 dairelerin, en büyüğü olan (Net 122metrekare) dairenin denize bakan 14.
özkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Mayıs 2013, Cuma
özkan: iyi günler benim sorum altın piyasası ile ilgili olacak altın fiyatları ne zaman çıkışa geçer bir de altınları bozdurmak istesek bankalar mı avantajlı kuyumcular mı bankalarda altının toplam gramı baz alınıyıormuş bizde bilezik var çeyrek var tam var bankada zaralı çıkarmıyız bu durumdaSerdar Dağıstan: Abi sayfanın ismine bir bak lütfen.
Çaglar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Mayıs 2013, Cuma
Çaglar: Serdar Bey, Örnekköy üzerinde yoğunlaşmış durumdayız. Sıfır site içi, güvenlikli 300.000 TL üzeri rakamlar değerinin üzerinde midir?
Doruk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Mayıs 2013, Perşembe
Doruk: Merhaba Serdar Bey, Örnekköy'deki Yağmur Evleri ve Alyon Yapı firması ile ilgili görüşlerinizi paylaşır mısınız? İyi çalışmalar.Serdar Dağıstan: Firmayı tanımıyorum.
İzmir Konut Projeleri - Kavuklar Point tahminlerim
15 Mayıs 2013, Çarşamba
Kavuklar grubu bir süre önce arsa sahibi bloklarının inşaatına başladığı projesinde kendisine ait blokların satışına hazırlanıyor. Merkez garajın hemen karşısında ve hatırladığım kadarıyla 60.000 m2 arsa üzerine oturan projenin detaylarını bilmiyorum ama tahminlerim var.
ömer yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2013, Salı
ömer yılmaz: Serdar Bey, Onur Mahallesi'nin üst kısmında "Anıtpark" olarak yapımına başlanan ancak daha sonra ismi değiştirilerek "Sağlık-Sen Sitesi" yapılan site hakkında ne düşünüyorsunuz? siteye taşınanlar var ancak oturma ruhsatı hala alınmamış. bu arada dağ manzaralı daireleri 135 000 tl'ye satıyorlar.
mustafa kahramanlar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2013, Salı
mustafa kahramanlar: aile yadigarı 3 + çatı katı (3,5 kat) , rum-italyan stil,hiç oynanmamış, kötü semt/mahallede,bayramyeri-halilrıfatpaşa arası,110 m2,artık hiç deniz görmeyen 1945 yapımı binayı diğer varislerden almamı önerir misiniz.ankara da oturuyorum fiyatları bilmiyorum,300.000 tl.
nigar gündemin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Mayıs 2013, Pazartesi
nigar gündemin: katılım ne zamzn 1 artı bir fiyatı nekadarSerdar Dağıstan: Nerdeki 1+1 fiyatı sordunuz?
İzmir Konut Projeleri - Varyant Karşıyaka Projesi Değerlendirmem
13 Mayıs 2013, Pazartesi
İzmir'de konut projesi yok diyenlerin inadına her geçen gün daha güzel, daha donanımlı ve 'İstanbul'da bile böylesi yok!' dedirten projeler başlıyor. Geçtiğimiz Cuma günü bunlardan bir tanesini dolaştım.
hale aslandere Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2013, Cuma
hale aslandere: Merhaba Serdar Bey, Selçuk Yaşar Endüstri Meslek Lisesi karşısında yapımı başlanan Harika Residence hakkında neler düşünüyorsunuz? Aydın otobanına bakan 2+1 daireler için 110.000 TL isteniyor.
zeynep karakaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2013, Cuma
zeynep karakaya: Merhaba serdar bey, Asmabahceler narlidere projesinden 3+1 210 m2 ev almayi planliyoruz.oturmak amacli Yola cikiyor da olsak su anki fiyati 650000 olan daire iyi bir yatirim olarak degerlendirilebilir mi? Asmabahcelerin farkli konsepti dusunulenin aksine dezavantaj olabilirmi?
Tülay Neşeli Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Mayıs 2013, Cuma
Tülay Neşeli: İzmir ili konak ilçesine bağlı gültepe de kentsel dönüşüme katılacak mahalleler hangileri....(not ) gültepeden müstakil ev almak istiyorumda . Serdar Dağıstan : En doğru bilgiyi Konak imar müdürlüğünden alabilirsiniz.
1+1 Daire Planları - Küçük müçük ama kullanışlı!
9 Mayıs 2013, Perşembe
Son bir kaç senedir yatırımcıların tercihi 1+1 daireler her geçen gün daha da kullanışlı hale geliyor. Çok güzel bir plana rastladım geçenlerde. Geçen sene hangi 1+1 planı daha güzel diye bir soru sormuş, ve bu sayfayı takip edenlerin önerileri üzerine Teras projemizdeki 1+1 tip B dairelerini değiştirmiştik.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2013, Perşembe
Mehmet: Merhaba Serdar Bey, Benim size sorum yeni başlayan bir proje ile ilgili olacak. Varyant Karşıyaka projesi ile ilgili bilginiz var mıdır? Örnek daire, inşaat firması ve projenin özellikleri göz önüne alınarak konum, fiyat , malzeme ve işçilik için ne gibi yorumlarınız olur?
sevgi gülberk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mayıs 2013, Çarşamba
sevgi gülberk: Bir kaç kez sizi rahatsız edip fikirlerinizi aldım bugüne kadar olan ve yapacağınız diğer yardımlar için şimdiden teşekkür ederim. Size sorum bir ev üzerinde yoğunlaştık imkanlarımızıda baya bir zorlayarak bir ev satın almanın arifesindeyiz. Öncelikle satın alacağımız ev mütahitten değil el değiştirmiş yani satışa konu daire mobilyacıya yaptığı iş karşılığında verilmiş şimdi sorum oturma izni olayını araştırıyoruz fakat olmadığını bir alt kattaki evini yeni alan kişiler olmadığını öğrendik.
İzmir'de kira getirisi yüksek semtler hangileri?
7 Mayıs 2013, Salı
Faizler düştü, paralar birşeyler almaya çalışıyor. Aldığı konut değerlenene kadar beklerken kira getirisi de isteyen yatırımcılar, İzmir'in hangi semtlerinde satış fiyatına göre en yüksek kirayı alabilir? Türkiye'nin en içerikli emlak istatistik sitesi Reidin.
melek soylu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2013, Pazartesi
melek soylu: Merhaba Serdar Bey, biz yurt disinda yasiyoruz. biraz birikimiz var izmir eyatirim yapmak istiyoruz ileriye yönelik kar amacli arsa almak istiyoruz.nereleri önerirsiniz?
orhan turkmen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Mayıs 2013, Pazartesi
orhan turkmen: merhaba serdar bey kısılerın bilgılerını parayla sattığı bu dönemde hıc bır karsılık gözetmeden vatandasın sorularına cevap verıyorsunuz tesekkurler sorum bu bayraklı fuat edıp baksi mahallsınde gerceklestırılecek kentsel dönusum sahasında yerım var mahalle sakınlerı konudan bı haber neden dersenız kentsel dönusum burosu var bayraklıda ama calısanların elındekı bılgı veya amırlerının verdığı bılgı yetersız arıyorum orayı bana martt 2013 de verılen bılgı mayısta uzlasma görusmelerı baslayacak denıyordu ama simdıde hazıran dıyorlar buyuk sehıre mail atıyorum zaman zaman ceavap aynı yazı hep sadece tarıhınde bır değişiklik var bızzat bayraklı beledıye baskanı sayın hasan karadağın kendı sesı ve göruntusu ile verdığı bır röpartajda nısan 2012 dıyorkı gelecek sene bu zamanlar temellerı atmıs oluruz yıl 2013 ve mayıs hala dönusum calısmaları devam edıyor ve ucu acık bır calısma sizde bılıyorsunuzdur yasa ile dönusum alanı ılan edılen yerde ınsaat yapmak yasak beledıye ruhsat vermıyor 5 yıl 10 surerse kı muhtemelen öyle olcak ben evımı yıkıp yenıleyemeyecekmıyım veya 3 5 parsel bır araya gelıp mutehıde veremıyecekmıyım evet serdar bey yazım hem soru hemde yorum gıbı oldu ama sizin bır bılgınız varsa lutfen paylasırmısınız cevabınız için cok tesekkur ederım ıyı calısamalr dılerım Serdar Dağıstan : Bu konuda çok soru soran var ama inanın bu Kentsel Dönüşüm olayının İzmir'de nasıl ve ne zaman işleyeceğini henüz kimse bilmiyor, sadece bol bol vaat var.
müjgan çetinkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2013, Pazartesi
müjgan çetinkaya: Merhaba Serdar bey öncelikle iyi çalışmalar dilerim.Benim size yöneltmek istediğim soru 25.yıl konutlarında fıyatlar akıl almaz oranda şişirme fıyatların olması.
Burcu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2013, Pazartesi
Burcu: Serdar Bey, Önceki soruma verdiğiniz cevap için teşekkürler. Hafta sonu ev bakmaya devam ettik ve kafamızı karıştıran bir durum ortaya çıktı. Yine size sormak istedik.
Atilla arslan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Mayıs 2013, Pazar
Atilla arslan: Serdar Bey merhaba, Güzelbahçe mithatpasa cd. Sahil yolunun Maltepe askeri lisesi önünden yalı Mah arasına kadar trafiğe kapanacağının ve rekreasyon alanı olacağına dair belediyede bir plan var, zaten bu yüzdende Maltepe askeri lisesi önündeki alanlara imar verilmiyor, sizin bu konuyla ve güzelbahçeye ne zaman doğalgaz geleceği ile ilgili bilginiz varmı ve birde yeşildere cd. Anayol üzerinde hasyun fabrikasının yanında 315 metrekare bir arsam var.
Kiraya vermek için konut ne zaman almalı?
3 Mayıs 2013, Cuma
Google abi herşeyi biliyor! Eğer banka faizlerinin düşmesi ile birikmiş paranızla nasıl bir yatırım yapmayı kara kara düşünüyorsanız, öncelikle çok karalara bürünmeyin, allaha şükür derdiniz fazla para sahibi olmak! Altın, borsa vs...
mehmet sönmez Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Mayıs 2013, Perşembe
mehmet sönmez: serdar bey selamlar. mavişehir soyakta 2014 de teslim edilecek 1*1 dairemizi eşyalı hale getirerek (maliyet kabaca 10.000 tl) ilk 1 yıl olmak uzere yarı zamanlı otuurup kullanmayı bu vesile ile evi ,siteyi ve yabancısı olduğumuz izmiri tanımayı planlıyoruz.
Burcu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mayıs 2013, Perşembe
Burcu: Merhaba Serdar Bey, Biz Ağustos sonu evlenecek bir çiftiz. Oturacağımız evi ararken, öncelikle Bornova, özellikle de Evka-3 semtinde kiralık ev bakarak başladık işe. 160m2 veya daha büyük, ferah, kat planı iyi, mutfağı banyosu yaptırılmış bir ev arıyorduk ancak 1900 civarındaki kiralar + aidat bizi ev satın almaya yönlendirdi.
m.kudret eren Emlak Kulisi üzerinde sormuş
1 Mayıs 2013, Çarşamba
m.kudret eren: sayın serdar bey ben uz.dr.
mustafa hamarat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mayıs 2013, Çarşamba
mustafa hamarat: merhabalar serdar bey... yeni bir ev almayı düşünüyorum.bizim için ulaşım önemli anadolu caddesine yakın bir yerden ev almak istiyorum.
2013 Nisan :
Uğur Yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Nisan 2013, Salı
Uğur Yılmaz: Öncelikle merhaba. Bu güzel platform ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Benim şöyle bir sorum olacaktı; Çok güzel bir muhite çok çok uygun bir fiyata çatı katı bir daire buldum.
gulsah Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Nisan 2013, Salı
gulsah: mrb serdar bey ben torbalıdan 185m2 4+1 fıyatı 210.000 tl lux sıfır ev begendım( asagıdakı lınk inceliyebilirsiniz )almak ıstıyorum çekecegim krediyle 290.000leri buluyor metroya 100metre mesafede mantıklımı bılemedım zarar edermyım Mahalle torbalı mah.
FİLİZ YALKIN Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Nisan 2013, Pazartesi
FİLİZ YALKIN: Merhaba Serdar Bey.Projeden Soyak Siesta 1 den 2+1 havuz önünde, peyzajlı ,yazlık ev havasında ,zemin kat ,herşeyi full....80 metrekare daire almıştım.
Projeden konut alırken ne kadar indirim beklemek lazım?
29 Nisan 2013, Pazartesi
Geçenlerde bir müşterim projelerimizden birisini ziyaretinden sonra bana attığı emailda 'Sizi tok satıcı gördük, o yüzden...' gibi bir benzetme yapmıştı. Kendisinden 15dk sonra tanıtımı ofisimize gelen ve birebir görüştüğüm 2.
Hayrettin Kuruoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Nisan 2013, Pazartesi
Hayrettin Kuruoğlu: Merhaba, İzmir Mavişehir Soyak Siesta 3. etapta bitmiş hemen teslim iki secenek konusunda fikrinizi almak istiyorum. 1.
Murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Nisan 2013, Pazartesi
Murat: Merhaba 4 ay önce ev aldım 2008 yapımı. vergisini belediyenin rayiç bedeli üzerinden ödüyorum. Ama ben gerçek değeri üzerinden ödemek istiyorum bu mümkün mü?
Deniz Atasoy Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Nisan 2013, Pazar
Deniz Atasoy: Merhaba, bir kac yil oncesinde size yine yaziyordum. Ve hala ev alamadim. Nedeni kararsizligim.
aslı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Nisan 2013, Cumartesi
aslı: Serdar Bey merhaba, Mavişehir veya Bornova'da ev satın almayı planlıyoruz. Mavişehir Sedef Sitesi'ndeki 2+1 daire ile Bornova Selenova evlerindeki 2+1 iki daire arasında kararsız kaldık.Fiyatları ve büyüklükleri yaklaşık olarak aynı.
ali demir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Nisan 2013, Cumartesi
ali demir: merhabalar, öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, izmirde yatırım amaçlı daire alabilirmiyim diye araştırırken mavişehirde emlak konutun kendisine ait 2 sitesi olduğunu gördüm, izmiri iyi bilmediğim için bu sitelerin yeri ve değeri konusunda bilgi verebilirmisiniz, teşekkür ederim..Serdar Dağıstan: Yerleri güzel, değerlerini bilmiyorum.
Derya Şahingil Emlak Kulisi üzerinde sormuş
25 Nisan 2013, Perşembe
Derya Şahingil : sayın serdar bey size sorum İzmir Gültepe Toros ne zaman kentsel yenilemeye tabi olacak her kafadan bir ses çıkıyor net birşeyler biliyorsanız bizi aydınlatırmısınız. Serdar Dağıstan : Şu an kimse net birşey bilmiyor.
Yalcin Temizocak Emlak Kulisi üzerinde sormuş
25 Nisan 2013, Perşembe
Yalcin Temizocak: Sn.Dagistan,EGEPARK Mavisehirde 50 m2,yan koridorda isyeri olan biriyim.Lutfen güncel kira hakkında bilgi verirmişsiniz.
Okan Ayyıldız Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Nisan 2013, Çarşamba
Okan Ayyıldız: Merhabalar Serdar Bey Beylikdüzünde 2011 yılında 3+1 ev aldık. tabii projeden. malum ordaki imar sorunlarından dolayı inşaatın başlaması gecikti.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Nisan 2013, Çarşamba
Mehmet : Serdar Bey merhaba, Biri Soyak Mavişehir'de 1+1 ,diğeri 35.Sokak'ta 2+1 , 2 adet eviniz olsa,ve birinden birini kiraya vermek durumunda olsanız hangisi gelir açısından daha iyi olur?Ve yine hangisi kira değilde oturum açısından daha iyi size göre?
ali berk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Nisan 2013, Çarşamba
ali berk: merhaba.eksper değeri 210bin tl olan bir evi 145 bin lira kredi çekerek almayı düşünüyorum. fakat şuanda oturduğum evi 90 bin tlden sattığım anda bankaya 90 bin tl vererek çektiğim 145 bin tlden düşürtebiliyor muyum?
Aslı Öztürk Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Nisan 2013, Cuma
Aslı Öztürk: Serdar Bey, Çandarlı'da liman bölgesine yakın olan Çandarlı Tatil köyünden alabileceğimiz en güzel konumda ve büyüklükteki yazlığı yatırım amaçlı aldık.Yazlığımız o bölgedekien oturmuş site...Tek kusuru evler 16- 20 yıllık...
bayram Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2013, Perşembe
bayram: merhaba 2 ay önce 13 yıllık bir ev aldım evin tapusunda kat irtifakı yazıyor ben bu kat irtifakı mülkiyeti kavramlarını sonradan öğrendim alım-satım sırasında kat irtifakı olması bi sorun teşkil eder mi?birde evi kredi kullanarak adlım expertiz evle ilgili bir sorun olsa ortaya çıkarırdı değil mi?ruhsat,oturma raporu herşeyi inceliyorlar diye biliyorum ben experlerinSerdar Dağıstan: İnceliyorlar ama siz yine de oturma raporu olup olmadıgını kontrol edin.
hulya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2013, Perşembe
hulya: Merhaba Serdar Bey,bir yazınızda pahalı, oturmuş semtlerde genelde evlerin son fiyatlardan satıldığını belirtmişsiniz.Sanki firmalar artık genelde projedeki evleri bitiş fiyatından satıyorlar.Örneğin Yağhaneler semtinde iyi bir inşaat firmasının yaptığı 140 m2 civarında,güney cephe,3+1,cadde üzeri,7 kat her katta 4 daire olup otopark sıkıntısı olan bir daire için 320 bin lira istenmesi konusunda düşünceleriniz nedir?
ismail Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Nisan 2013, Çarşamba
ismail: Babama ait binada çatı arasinda oturuyorum babam dort kattan 3nu sattı cati ortak alan ben elektirik su , Faturalari varoduyorum burada oturmayadevametmek istiyorum nasil izin veya ruhsat alırımSerdar Dağıstan: Ortak alan ise alamazsınız.
derya kamış Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Nisan 2013, Çarşamba
derya kamış: Evimizin tapusu kayboldu tekrar çıkartabilir miyim ne yapmalıyız çıkartmak ne kadar sürer?Serdar Dağıstan: İlgili tapu müdürlüğüne gitmeniz lazım. aynı gün çıkar.
Onur Görgülü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Nisan 2013, Pazartesi
Onur Görgülü: Kentsel Dönüşümlerin hızını konut satışları belirler diyen Bel. Bşk'ımıza ilave devletimiz doğum oranını artırmak için gösterilen çabalar gibi daire satışlarını artıracak çabalar içine de girer mi, fiyatlar 2/3'üne geriler ve sürümden kazanmaya gidilir mi, Alparslan mh. gibi merkezi ve manzaralı bölgelerin atıl hali ne kadar sürede modern bir hal alacaktır?
nur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Nisan 2013, Pazartesi
nur: merhaba.mavişehir albayrak sitesinde 3+1 çatı dublex ler galeri tipi olanlardan almayı düşünüyoruz şuanda evler satılmadığı için güzel bir kampanyası var.o evler hakkında bi,r b,lginiz varmı?
Nezahat Cengiz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Nisan 2013, Pazartesi
Nezahat Cengiz: İzmir Narlıderede bir site içinde full deniz manzaralı yeni bir dairem var.Görev nedeniyle bunu İst. Mecidiyeköy merkezde yine sıfır bir daire ile takas yapmak istiyorum.
okan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Nisan 2013, Perşembe
okan: yatırım amaçlı home office almak istiyorum.Sizce folkart,ege perla,kavuklar 3 ünü kıyaslarmısınız? sizce söylenen rakamlar balon mu ?
MELİH NACİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Nisan 2013, Çarşamba
MELİH NACİ: ÖNCELİKLE İYİ ÇALIŞMALAR, 2007 YILINA AİT BİR YAZINIZDA NARLIDERE LİMANREİS MAHALLESİ İÇİN 10 ÜZERİNDEN 10 EDER DEMİŞSİNİZ YİNE AYNI DÜŞÜNCEDEMİSİNİZ SİZDE YAŞAMAK İÇİN ORAYA YATIRIM YAPILIRMI MERKEZE BİRAZ UZAKLIĞI DEZAVANTAJMI TEŞEKKÜR EDERİMSerdar Dağıstan: Ben hala çok seviyorum. Bazıları arıtmadan gelen kokudan bahsediyor ama orada yaşayanlara sormak lazım. Ulaşım olarak araba ile çok avantajlı, manzarası harika, yeşil ve sessiz.
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2013, Pazartesi
Ahmet Altan: Serdar Bey merhaba, hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim. Karşıyaka Aksoy bölgesinde sahilin 2-3 sokak paralelinde birbirine çok yakın 2 sokakta , 2 seçenek arasında kaldık , biri 23 yıllık bina içi yapılı , yani boya yap otur şeklinde 110 m2 bir daire fiyatı 215.000 TL , diğeri 14 yaşında içine 10.
Banu Ceyhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Nisan 2013, Cumartesi
Banu Ceyhan: Merhaba Yeşilova çamdibi kentsel dönüşüm projesindeki kent bornova- Nevzat bey sitesi Önünden otogara kadar yol gidecek diyorlar bu konuda bir fikriniz var mı Şimdiden teşekkürlerSerdar Dağıstan: Bilgim yok. Araştıracağım.
Evlenme Üniversitesi'nden yine bir yenilik!
6 Nisan 2013, Cumartesi
Evlenme Üniversitesi sayfasında tanıttım, Gurme takipçilerini bilgilendirmeden olmaz! Evlenme Üniversitesi'nde 6 dersten oluşan EU 101 - İlk Evimi Alıyorum başlıklı bir kurs programı başlattım. Kursun içeriğini, size nasıl yardımcı olabileceğini yukarıdaki videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.
erdinc Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Nisan 2013, Cuma
erdinc: serdar bey bir cevabınızda yatırım önerisi olarak çeşme'nin bazı bölgeleri demişsiniz.çeşmenin hangi bölgelerinde yazlık yatırımı önerirsiniz. arsa mı daha çok prim yapar yazlık mı?
Çeşme'de konut fiyatları nasıl uçtu?
4 Nisan 2013, Perşembe
Bu hafta gazetelerde büyük haberdi; Çeşme'de konut fiyatlarında bu sene görülen artış İstanbul ve Ankara'yı sollamış, hatta İzmir'i 2'ye katlamış! Çeşme'de yazlık ve arsa fiyatlarına her sene 'daha ne kadar artacak ya??' derim ve her sene devam eden artışı görünce şok olurum.
özcan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Nisan 2013, Pazartesi
özcan: Merhaba Serdar bey, Bizim Bursada 5 katli bir evimiz var,orsi 4 kat müsadeli yani 5. kat kacak yapildi bu yüzden oranin oturma Ruhsati ve Kat mülkiyeti yok,gazi suyu ve ceryani resmi yollardan var, Emlak ve Kira vergileri 5 kat üzerinden ödeniyor,Tapuda arsa Beldiyede 5 katli bina gözükyor. Benim size sorum, orasi Babamin üzerineydi simdi satis yapip 4 kardeslerimle arsa payi olarak babam dahil 5 pay üzerimize aldik, Tapuda arsa oldugu halde bizden Tapu masraflarini 5 Kat bina üzerinden 16400 TL aldilar bu dogrumu, ve biz bes ayri ayri tapu beklerken hala 5 hisseli bir Tapu var.
2013 Mart :
nevzat çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Mart 2013, Cuma
nevzat çiçek: Serdar Bey Merhaba, Mavişehir Koçtaş karşısındaki araziye Doğa Yatırım Mabeyn AVM yapılacaktı. Hatta sitelerinde 2013 3. çeyrekte bitecek yazıyor.
FERAY KAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Mart 2013, Perşembe
FERAY KAYA: Merhaba Serdar Bey, Öncelikle çalışmalarınız ve katkılarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Size sormak istediğim şöyle bir durumumuz var. Biz 3 yıl önce Yeşilova'da Atıfbey Sitesi'nden 120 metrekare bir daire aldık.
Asil Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Mart 2013, Perşembe
Asil: Herkes başka bir şey söylediğinden araştırma gereği duydum ve sitenizi buldum. Sormak istediğim şu: 17 yıl önce bana ait arsadaki yer evi yıkıp oraya bina yapmıştım. Bu binanın 3 katı tamamlandı, 4.
Ahmet Erengin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mart 2013, Çarşamba
Ahmet Erengin: Merhaba Serdar Bey,sitenizi beğenerek takip ediyorum.Kat irtifaklı tapu ile ilgili yazınızı okudum sanırım yanılıyorsunuz,o sayfaya yorum yazmak istedim fakat olmadı.Oturma raporu olmasa bile kat irtifaklı taşınmaza ortaklık giderilmesi davası açılamaz.
Kat irtifakı tapulu evde oturanları bekleyen tehlike!
27 Mart 2013, Çarşamba
Son günlerde emlakgurmesi'ne en çok gelen sorulardan birisi; bin senedir oturduğum evin kat irtifakı tapusu var ama müteahhit oturma raporu almamış ve kat mülkiyetine geçirmemiş, ne yapacağım? Ne yapacağınızdan öte, evinizi kaybetme riskiniz olduğunu biliyor musunuz? Kat irtifakı tapusu arsa payı tapusu oluyor.
aydin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2013, Pazartesi
aydin: İyi aksamlar. İzmirde yakin bir zamanda deprem bekleniyor. Yeni kent merkezi denilen alsancak bayrakli, karsiyaka, mavisehir zeminleri kat-4 derecesinde bir zemine sahip buralara cok katli yapi izini veriyorlar.
Dilek Dönmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2013, Pazartesi
Dilek Dönmez: Merhaba, İzmir de emlak sektöründe öncü firmalar arıyorum.Güvenilir,portföyü geniş 5 6 firma önerebilirmisiniz?
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2013, Pazartesi
Ahmet Altan: Serdar Bey merhaba , Mavişehirdeki spor salonunun hemen karşısında bir inşaat hazırlığı var sanırım Doğa grubunun projesi olan Mabeyn alışveriş merkezi başlıyor , sizce bu yatırım Mavişehir'deki evlerin değerini arttırırmı yoksa zaten o evler değerini buldu artık şimdi alalım ileride değerlenir diyeceğimiz noktayı çoktan geçtik mi ?
ibrahim turan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mart 2013, Pazar
ibrahim turan: SLM. 25BİN TL PARAM VAR VE ARSA ALMAK İSTİYORUM. KARABURUN MORDOĞAN'DA KAMUKENT DİYE BİR KOOPERATİF VAR, FİYATLARI UYGUN ALSAM PRİM YAPAR MI.
duygu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mart 2013, Cumartesi
duygu: merhaba-işyeri veya dükkan olarak kira geliri elde etmek istiyoruz.Bugünün değeri ile 1500-2000 lira aylık gelir elde edip emekli olmak istiyoruz.Serdar bey önereceğiniz bölge yada proje varmı.
RANA AKSEY Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Mart 2013, Cuma
RANA AKSEY: Serdar bey merhabalar,güzelbahçedeki arsam 4,5 dönüm kadar...şu anda hali hazırda tarım arazisi olarak görülüyor....güzelbahçe köyünden aşağıya inerken belediye şantiyesine kadar villalar devam ediyor tam belediye şantiyesinde bitiyor ..
Düşen faizler konut fiyatlarını ne kadar artıracak?
22 Mart 2013, Cuma
Geçen gün yolda gördüğüm bir büyüğüm 'Bu inşaatta amma para varmış be, herkes inşaatçı oldu' dedi. Başka bir büyüğüm de 'bu aralar gayrimenkule anormal bir ilgi var!' dedi.
aydın gülez Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Mart 2013, Cuma
aydın gülez: Merhaba Serdar bey, Bizim izmir evka-3 mevkiinde doğal sit alanı olarak görünen bir arazimiz var ve burayı satmak istiyoruz.Fakat sit alanı olduğu için henüz satabilmiş değiliz.İmara açılacağı ile ilgili söylentiler duyuyoruz.
AYÇA TURGUTOĞLU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2013, Perşembe
AYÇA TURGUTOĞLU: Serdar Bey merhaba Bornova Yeşilova mevkinde yükselen Kent Bornova ve GOldiva projelerinden dereye bakan Goldiva mı? Yüksek Gerilimin ortasında bulunan Kent Bornovayı mı tavsiye edersiniz? dere ve yüksek gerilimle ilgili kesin ve net cevaplar alamamakla birlite iksininde kaldırılma düşüncelerinin olduğu yönünde bilgi aldık fakat büyük paralar bağlamayı düşündüğümüz 2 projeden biri için sizin gibi uzman birinin görüşü bizim için önemli.
KAZİM TURGUTOĞLU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2013, Perşembe
KAZİM TURGUTOĞLU: kent bornovada 2+1 110m2 217.000tl, goldiva da 2+1 100m2 220.000 tl.
gizel hazan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Mart 2013, Perşembe
gizel hazan: Yurt disindan gelecek ailenin yazisini tesadufen okudum. urla zeytinalani, Guzelbahceye cok yakin ve 300.000 civarinda sayisiz cok guzel, yepyeni, bahceli VE SATILMAMIS evlerle dolu.
gizel hazan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Mart 2013, Perşembe
gizel hazan: Asagida yazili konuyu tesadufen okudum. Urla veya Guzelbahcede 350.000 e ev bulmak zor diyorsunuz ancak Guzelbahceye 5 dakika mesafede Zeytinalani, sayisiz yepyeni bahceli evlerle doldu, fiyatlar 300.
ali bulut Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Mart 2013, Çarşamba
ali bulut: mavişehirde egeparkın arkasındaki geniş alanda bir çalışma var. hatta şantiyesi dahi kurulmuş. buraya yapılan proje hakkında bilginiz varmı?
filiz kömürcü Emlak Kulisi üzerinde sormuş
20 Mart 2013, Çarşamba
filiz kömürcü: serdar bey izmir çiğli veya karşıyaka bölgesinden 200000tl ye kadar ev almak istiyorum okula giden çocuklarım var bize sunabileceğiniz tavsiyeler ne olabilir ileriyide düşünerek doğru seçim yapmak istiyorum şimdiden ilginizeteşekür ederim Serdar Dağıstan : Doğru bölgelere bakıyorsunuz. Seçeneklerinizi 3e indirdiğinizde tekrar yazışalım.
Müge Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mart 2013, Salı
Müge : Merhabalar Serdar Bey Şu an bütçemize uygun 3 proje arasında kaldık.Sizce yatırım olarak düşünürseniz en uygun hangisidir.1).
süleyman Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mart 2013, Salı
süleyman : soruma vereceğiniz cevap için şimdiden teşekür eder saygılar sunarım.ben bilmeden kooparatif olarak yapılmış bir siteden daire aldım tapuda kat irtifakı görünüyor.site 1994 yılında yapılmış şu an ikamete açık gelin görünki kat mülkiyeti almaya gittiğimde bana oturma izin gelgesi .
deniz kestim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Mart 2013, Pazartesi
deniz kestim: ev sahibi olmak istiyorum, ancak bir kişiye yaptıgınız yorumda gördüğüm kadar ile, hiç peşinatsız ev alabilrsiniz diyorsunuz, biz evimizde 3.500 gelirimiz var, 110000 tl lik ev alamıyoruz bankalardan, yüzde 25 peşinat istiyorlar,,,bilgi verirseniz sevinirim,Serdar Dağıstan: Sayın Kestim, evin expertiz değerinin %75\'ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz. Eğer alacağınız 110.
eylem gülşen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Mart 2013, Pazar
eylem gülşen: merhaba Serdar bey Biz 3-4 ay önce kira ödemek yerine ev alalım diye karar verdik ve ev almak için önce EVKA 3 bölgesine baktık ama oralarda 0-10 yıl arası olan evlerin fiyatları çok yüksek biz de yeşilova bölgesindeki projelere baktık. Daha önce goldiva evlerini sormuştum size. Ama diğer projelere de baktık.
SEYHMUS TAS Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Mart 2013, Cumartesi
SEYHMUS TAS: BORNOVA VERANOVA EVLERİYLE İLGİLİ BİLGİNİZ VARSA PROJE PİRİM YAPCAK BİR KONUMDAMI GELECEĞİ NEDİR?FİYATLAR UYGUN GİBİ Serdar Dağıstan : Veranova projesini duymadım ama Renova'yı biliyorum. Benim projem olduğu için bu sayfada değerlendirme yapmıyorum.
Dilek k Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Mart 2013, Cumartesi
Dilek k: Merhaba Serdar Bey, Benim sorum yakın bir gelecekte almayı planladığım evim için bir miktar peşinatı olacak, bir nevi kaderimi etkileyecek yani. Babamızdan kalan 116 m2 lik (net 108 m2) 2 katlı eski bir evimiz var. Tapuda ?
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Mart 2013, Cuma
fatma: izmirde önereceğiniz gelişmekte olan başka bölgeler varmı?verdiğiniz bilgiler için teşekür ederim Serdar Dağıstan: Benzer sorulara verdiğim cevapları okuyunuz fatma hanım.
fatih türkmen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mart 2013, Perşembe
fatih türkmen: peşinatım yok 100.000 tl bir ev alacam ayda 950 ödeme imkanım var nekadar vadede ödeyebilirim bu evi bankalar veriyor ama çok kafa karıştırıcı şeyler maddeler var kısaca alırsam kaç yılda öderim ve bana kaç tl ye malolurSerdar Dağıstan: Bankalar 180 aya kadar vade yapabiliyor. 100.
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Mart 2013, Çarşamba
fatma: şuan için piyasayı araştırıyorum 120-150 metrekare arası evler 140-180bin arası değişiyor.izmirde sizin önereceğiniz gelişecek farklı bölgeler var mıSerdar Dağıstan: çok da ucuz değilmiş. ben geçtiğimiz yaz torbalıyı incelediğimde 1000 TL/m2 civarındaydı.
35. Sokak'tan haber var!
13 Mart 2013, Çarşamba
Soruyu alınca biraz şaşırdım çünkü 35. Sokak projesinin bir kısmının dahi olsa bittiğinden ve yaşamın başladığından haberim yoktu. Proje ile ilgili görüşlerimi Kasım 2010'da İzmir'in en ütopik projesi başlıklı yazımda belirtmiştim.
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Mart 2013, Çarşamba
fatma: Suan torbalıda ev fiyatları 180 bin civarı mahallesine göre değişiyor hangi mahalleyi tavsiye edersiniz 180 bine aldığım evi bir kaç sene sonra 250 bine satabilirmiyimSerdar Dağıstan: kaç m2? o kadar prim bir kaç senede beklemeyin.
fatma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Mart 2013, Salı
fatma : serdar bey sizce torbalıya yatırım yapmak uygun olur mu?şuan torbalıda ev fiyatlarında gecen seneye oranla iyi bir artış var.metro faaliyete geçtikten sonra torbalı dahada prim yapar mı?
eylem gülşen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Mart 2013, Salı
eylem gülşen: Merhaba Serdar Bey sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.'' önlemlerinizi aldığınız sürece risk size kar olarak dönecektir.'' demişsiniz.
Projeden Doğru Ev Almanın 10 Püf Noktası - 7. Teslimata kadar yapılması gerekenler!
12 Mart 2013, Salı
İnce elediniz sık dokudunuz ve hiç görmediğiniz evi projeden aldınız. Teslimata daha 24 ay var, ne yapacaksınız bu kadar sürede??? İnanın göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.
Hacer S Erulgen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Mart 2013, Pazartesi
Hacer S Erulgen: Sayin Dagistanli: Benim Izmir Karaburun Merkez de yol kenarinda, yat limani yapilacagi soylenen adayi goren denize 500-600 mesafede imarli, elektrigi suyu olan 2 parsel toplam yaklasim 900m2 arsam var. Ic anadolu'da yatirim yapmak istedigimden ve Izmir'e gidip gelemedigimden bu arsalari satmak istiyorum. Arsalara kot farki nedeni ile 3 kata izin alinabiliyor.
İlker Cankara Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Mart 2013, Pazar
İlker Cankara: Serdar Bey, Izmir'de arsa ya da ileride arsaya donusebilecek arsa/tarla yatırımları yapmayı planlıyorum. Metrekare fiyatı dusuk, ileride degerlenebilecek arsa/tarla alıp 10-15 yıl bekleyerek degerlendirecegim yatırımlar yapmak istemekteyim. Bana bu konuda İzmir ve çevresinde nereleri önerebilirsiniz?
Projeden Doğru Ev Almanın 10 Püf Noktası - 6. Sözleşmede dikkat edilmesi gerekenler!
9 Mart 2013, Cumartesi
Herşey güven ile bitmiyor! 2010 yılının Temmuz ayında bizim Palmiye Park Zirvekent’e başlamak üzereyken emlakkulisi.com’dan beni takip eden Almanya’da yaşayan bir gurbetçi okuyucum kendisini aramamı istemişti.
Şule Özeren Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Mart 2013, Perşembe
Şule Özeren: Serdar Bey, Ben İstanbul'da yaşıyorum, daha önce 20 yıl önce müteahhitten topraktan bir inşaata girdim ve sonuç hüsran oldu. Anca kendime geldim, şimdide hazır ev alamıyorum, İdeal Yaşam Evleri sizce proje olarak yatırıma uygun mudur? Bir de inşaat firmasının güvenilirliği konusunda yorumunuzu alabilir miyim?
SAKİNE KARAVUŞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Mart 2013, Çarşamba
SAKİNE KARAVUŞ: Mrhba serdar bey ev almak istiyozuz sitenizi arkdşm tavsiye etti yardımcı olursanız sevinirim...TEŞEKKÜRLER. Serdar Dağıstan : İnşallah.
Kemal Bozkurt Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Mart 2013, Çarşamba
Kemal Bozkurt: Merhaba Serdar bey, Belirli bir bütçe ile (160000- 170000 TL); İyi sayılabilen bir mevkide eski (15 - 25 yıllık) bir konut almak mı, yoksa biraz daha arka planda denizden uzakça yeni gelişen bir yerde sıfır konut mu almayı önerirsiniz. Bu sorum özellikle bostanlı yada narlıdere gibi semtler için olabilir. İlginize şimdiden teşekkürler...
Mehmet SU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2013, Salı
Mehmet SU: Serdar Bey, teşekkür ederim. Belediye kat ve konumuna göre 294 ile 320 arası satıyor. Ama dairelerde ankastre, tv ve kapalı balkonlar yok.
Mehmet Su Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Mart 2013, Pazartesi
Mehmet Su: Bayraklı adalet mahallesi belediye yakını sıfır gencerler inşaat yapımı daireyi 330000 Tl almak uygun mu? Bu daire 5 yıl sonra ne kadar değer kazanır. Serdar Dağıstan: Kaç m2?
Mehmet Su Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mart 2013, Pazar
Mehmet Su: Bayraklı adalet mahallesi belediye yakını sıfır gencerler inşaat yapımı daireyi 330000 Tl almak uygun mu? Bu daire 5 yıl sonra ne kadar değer kazanır.Serdar Dağıstan: Kaç m2?
Pervin Sencan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
3 Mart 2013, Pazar
Pervin Sencan: Serdar Bey merhabalar,140-150.0000 TL civarında bir nakitim var. Elimdeki bu parayla hem geleceğe yönelik değerlenebilecek, hem de şu an kira geliri getirebilecek bir ev satın almak istiyorum.
Harun bilek Emlak Kulisi üzerinde sormuş
3 Mart 2013, Pazar
Harun bilek: Merhaba Serdar Bey, İstanbul'da avrupa konutları ıspartakule'de ikamet ediyoruz, izmir'e taşınma durumundayız gerek kalite gerek fiyat anlamında bu tarz bir site arıyoruz. 35.sokak projesi dikkatimizi çekti.
eylem gülşen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Mart 2013, Cumartesi
eylem gülşen: merhaba serdar bey goldiva evleri 173 m2 3+1 fiyatı 350000 bu evler için uygun bir fiyat mı? Daha sonra değeri artar mı yoksa aynı mı kalır? Sizce yeni inşatı başlamış maketten görüp ev almak riskli bir yatırm mı?
hakan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Mart 2013, Cumartesi
hakan: merhaba karimla ben izmire yerlesmeye karar verdik ve o yüzden burdaki tüm gayrimenkülerimizi satmaya ve yatirimlarimizi izmire yapmaya sizce izmirin hangi bölgelerine arsa / tarla yatirimi yapilabilir hangi yerleri en kisa zamanda pirim yapar ? Serdar Dağıstan : Kısa zamanda prim yapan arsa veya tarla olmaz Hakan bey. Çiğli - Menemen hattı, Torbalı, Ayrancılar, Seferihisar, Çeşme'nin bazı bölgeleri, Karaburun, Çeşmealtı, Urla...
tuncay öz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
2 Mart 2013, Cumartesi
tuncay öz: Sayın Dağıstan 35. sokak hakkında komşuluk önemini vurgulayan yorumlarınızı okudum. Ben bu projeden çok etkilendim, tamamen farklı bir konsept.
İsmail M Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mart 2013, Cuma
İsmail M: Merhabalar Serdar Bey , Gaziemir Binbaşı Reşat Bey Mah. hisse tapu şeklinde biri 148 m² arsa ve biride 120 m² tapuda bina olarak gözüken ama tek katlı gecekondu tarzı olmak üzere mülküm var sizce bunların tahmini değeri ne kadardır ?Serdar Dağıstan: Bölgedeki emlakçı arkadaşlar size en doğru bilgiyi vereceklerdir.
İsmail M Emlak Kulisi üzerinde sormuş
1 Mart 2013, Cuma
İsmail M: Merhabalar Serdar Bey , Gaziemir Binbaşı Reşat Bey Mah. hisse tapu şeklinde biri 148 m² arsa ve biride 120 m² tapuda bina olarak gözüken ama tek katlı gecekondu tarzı olmak üzere mülküm var sizce bunların tahmini değeri ne kadardır ? Serdar Dağıstan : Bir değerleme uzmanına danışmanız daha doğru olacaktır sayın İsmail M.
AYNUR OLGUNER Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mart 2013, Cuma
AYNUR OLGUNER: Serdar Bey, merhaba biz esentepe mimkent civarında yeni yapılan evler ile mimkent sitesindeki evler arasında karasız kaldık.Mimkent evleri sanırım 15-20 senelik fakat sağlam olduğunu düşünüyorum.Diğer taraftan esentepe civarında yeni yapılan bir çok inşaat var.
2013 Şubat :
başar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Şubat 2013, Salı
başar : manisa şehzade konutlarından ev almayı düşünüyorum 3+1 fiatları270,000 ile 330,000 tl arasında değişiyor sitenin konumu merkezi bir yerde adliye hastane ünüversite emniyet müdürlüğü migros.avm gibi yerlerin yakınında ve şimdi de bir büyük avm daha yapılacakmış yanına acaba bu fiyatlar normalmi 136m dairelere sitede sosyal tesis süs havuzu kreş güvenlik gibi unsurlarda var..burası üyük şehirde oldu acaba prim yaparmı nisan2013de teslim ,,yatırım amaçlı düşünüyorum..
meral yazgan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2013, Pazartesi
meral yazgan: İzmir'e yakın sahil köy ve kasabalarında muhtelif yazlıklara baktık ama ne bütçemize göre ne de kafamızdaki yazlık düşüncesine uyacak yazlık bulamadık.Bizde birkaç arkadaş arsa alıp yazlık yaptırmaya karar verdik.Karaburun mevkiinden alınacak arsalarla ilgili sizin bize öneriniz olabilir mi?
Beyhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Şubat 2013, Cuma
Beyhan: Merhaba Serdar Bey, Bir süredir Yeşilova'da devam eden dört farklı konut projesi ile ilgileniyorum; MyVia, Plaza Nova, Goldiva ve Kent Bornova. Sonunda Plaza Nova'dan 2+1 daire almaya karar verdim ama kafama takılan bir kaç nokta var, yanıtlarsanız çok mutlu olurum. 1) 85 metrekare 2+1 daire için 245 .
BERNA KAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Şubat 2013, Perşembe
BERNA KAYA: Serdar bey merhabalar. yazılarınız ve yardımlarınız için çok teşekkürler. özel bir şirkette mühendis olarak çalışıyorum.
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Şubat 2013, Perşembe
Ahmet Altan: Serdar Bey , ilk soruma verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Gaziemir Irmak Mahallesi bölgesinde yapılan siteleri inceleme şansınız oldumu. Nasıl buldunuz ?
Ahmet Altan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Şubat 2013, Salı
Ahmet Altan: Serdar Bey, öncelikle benim gibi ilk defa ev alacak olan kişilere yaptığınız rehberlik için çok teşekkür ederim. 60.000 TL nakit ve 8.
DİDEM TEKDEMİR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Şubat 2013, Pazar
DİDEM TEKDEMİR: Serdar bey,bornova özkanlarda metroya alışveriş merkezlerine yakın içi yaplı doğalgazlı asansörlü 3+1 güneybatı cepheli dairemizi acil ihtiyaçtan satmak istyoruz apartmanımız 7 katlı olup dairemiz 7.katta ancak yalıtımlı olduğu için ısınma ve çatı sorunu yoktur.fiyat olarak 175000 tl ye acil olarak satmak istiyoruz yardımcı olursanız seviniriz.
Evmenaj hastalığı ve belirtileri!
15 Şubat 2013, Cuma
Bu hastalığın adını ben buldum; ne yazık ki ev alacak bir çok ailede salgın şekilde görülüyor. Hastalığın isim babası olarak tedavisi konusunda da önerilerim var... Evmanaj, sürmenaj hastalığının kuzeni olup, çok uzun süre ev arayan kadın ve erkeklerde ve hatta genç irisi çocuklarında da görülebilmektedir.
Nergiz Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2013, Cuma
Nergiz Mehmet: iyi aksamlar Serdar Bey arsanin imar durumu konut imarli..tsk ederim iyi calismalar dilerim..Yesil ova köse arsa etrafi uzun yillardir yapilasma önünde pazar oluyordu en son 12 yil önce görmüstüm o bölgeleri fazlada bilgim yok konut imarli son dönem o bölgeri görmedim yurt disinda olmamda dolayi..
Nergiz Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Şubat 2013, Perşembe
Nergiz Mehmet: Öncelikle iyi calismalar dilerim Serdar Bey ilk mailime cok aydinlatici cevaplar vermistiniz yine tsk ediyorum. Su andaki yeni gelisen izmir yesilovada köse bir arsa 120 m2 22 yil önce almis oldugu enistem bu arsayi satmak istiyor.. istedigi miktar 120.
ülker maşkarağlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2013, Çarşamba
ülker maşkarağlu: yeşilyurt maliyeciler mah 140 liraya 130 m2 sıfır ev ile anlaşmak üzereyiz 6katlı binanın 5.katı önü açık asansör otopark var doğalgaz alınacak birde yeşilova çamdibi projesi 127 m2 190 lira dediler bunun için 50 lira daha gerek ve toplam gelir 1700 kredi çekmem gerekiyor sizce hangisi değerli olurSerdar Dağıstan: Yatırım mı yoksa oturmak için mi? Yeşilova bölgesi çok hareketli ve önümüzdeki 5 sene boyunca çok değerlenecek.
Orhan Sarıkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Şubat 2013, Salı
Orhan Sarıkaya: Mrb Serdar bey.Uzun araştırmalar sonucu mavişehir optimustan 2+1 245.000 tlye daire almaya karar verdik.
mehmet sönmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2013, Pazar
mehmet sönmez: SERDAR BEY önceki 2 mesajımda soyadımı belirtmemiştim kusura bakmayın. Şimdi yazıyorum:) . Mavişehirde gerçekten de fiyatlar tepe noktada mı?
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2013, Pazar
Mehmet: Serdar Bey selamlar. Soyak optımus ve soyak mavişehir hakkındaki yorumunuzu okudum.mart 2014 de optımus gold teslim edilecek.
MEHMET Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2013, Pazar
MEHMET : Halil Beyin sorusuna yanıt olması için yazıyorum Serdar bey.Ben de aynı projeden 0.99 ile konut kredisi kullandım.
cansu topar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2013, Cuma
cansu topar: Sayın emlak gurmesi ilk önce çok sağolun. simdi biz ev alalım dedik de tapuda irtifak yazıyor inşaatken alıp, yaptırıp, 3 yıl kadar oturmuşlar şımdı satıyorlar. sımdı bu satan kısı oturdugu ıcın oturma raporunu almıslar sayılır mı yoksa bız mı mülkiyet yapacagız.
Projeden Doğru Ev Almanın 10 Püf Noktası - 5. Projeden Alınan Evin Ödeme Planı Nasıl Olmalı?
6 Şubat 2013, Çarşamba
Banka faizleri çok geriledi, şu an faizler enflasyondan düşük gözüküyor. Böyle bir ortamda projeden alacağınız ve 24-36 ay içerisinde teslim alacağınız bir evin ödeme planı nasıl olmalı? 1.
ekrem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Şubat 2013, Çarşamba
ekrem : kooperatife ait iş karşılığı satılan bir daireyi iş yapan arkadaşdan aldım,ancak kooperatife gittiğimde benden 4000 Tl ruhsat gideri istediler parayı EFT yapayım dedim kabul etmediler elden makbuzsuz istiyorlar ne önerirsinizSerdar Dağıstan: haraç kesiyorlar sizden. Parayı yatıracakları yere siz gidip ödemeyi teklif edin.
nadire beşoklar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Şubat 2013, Çarşamba
nadire beşoklar : 11.2006 tarihınde arsamızı kat karsılığı bir müth.verdik.
orcun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Şubat 2013, Salı
orcun : Serdar bey selamlar daha onceki soruma vermis oldugunuz hizli cevap icin tesekkurler. Hatirlatma amaciyla , yurt disinda yasiyoruz ve Turkiyede yatirim amacli ileriye donuk arsa ve ya daire alma hevesi icindeyiz. mavisehir, cigli balatcik bolgelerindeki yeni projelere bakiyoruz fakat fiyatlar biraz balon fiyat gibi gozukuyor.
kadir devecioğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Şubat 2013, Pazartesi
kadir devecioğlu: serdar bey merhaba... bikaç aydır sitenizii takip ediyorum... bu süreçte tahmin edeceğiniz gibi ev arayışında idim...
ünal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2013, Cumartesi
ünal: merhaba serdar bey insanı sabırla dinleyen birinin olması ne güzel umarım pes etmezsiniz zira sizin gibileri pek bulunmuyor artık.ben müstakil bahçeli bir dublex almak istiyorum alt yapısı düzgün, sahile yakın,prim yapabilecek bir yerden(güzelbahçe-urla arasından)almayı düşünüyorum tespitim dogrumu ayrıca buraya alternatif yerler neresi son olarak da kazı ördek diye satmayacak güvenilebilecek birine yönlendirebilirmisiniz? Serdar Dağıstan: Niye pes ediyim :) Ben çok seviyorum yaptığım işi...
cengiz ter Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2013, Cumartesi
cengiz ter: iyi günler.eşim ve ben devlet memuruyuz.izmirli olduğumuz için yatırım amaçlı konut almak istiyoruz.
2013 Ocak :
Projeden Doğru Ev Almanın 10 Püf Noktası - 4. Projeden Alınan Evin Fiyatı Ne Kadar Olmalı?
31 Ocak 2013, Perşembe
Projeden ev almak gerçekten daha kazançlı mı? Olup olmadığını anlamanız için 3 sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Olmayan bir evi projeden almanın en önemli sebeplerinden birisi evin alım maliyetinin daha ekonomik olacağı ve teslimata kadar prim yapacağı beklentisidir.
Projeden Doğru Ev Almanın 10 Püf Noktası - 3. Projeden Ev Nasıl Seçilir?
29 Ocak 2013, Salı
Ortada daha hiçbirşey yok, belki bir örnek daire; diğer herşey yazıyla, çizgiyle, maketle, resimle anlatılmış. Haliyle geriliyorsunuz, korkuyorsunuz, merak ediyorsunuz. Mimar mühendis olsanız bile yaptığınız seçimden çok emin olamayabiliyorsunuz.
yusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ocak 2013, Salı
yusuf: merhaba ben 2011 aralık teslim bir daire aldım.bana kat itfaklı tapu verdiler ve kıredi kulandık .evin bütün borclarını ödedim.
Nergiz Memet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ocak 2013, Pazartesi
Nergiz Memet: Serdar Dagistan Bey,yatirim yapmak isteyen halka isik tutan,tünelin sonundaki isigi göstermeniz harika tessekürler,Sorum izmirin hangi bölgesine imarli arsa yatirimi yapmami tavsiye edersiniz bütcemden 40-50 bin TL bir yatim planliyorum, 4-5 yil gibi uzun vadeli hangi bölgeleri tavsiye edersiniz.. iyi calismalar dilerim..Serdar Dağıstan: Ben teşekkür ederim.
Hüseyin Ekiz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Ocak 2013, Pazar
Hüseyin Ekiz: Merhabalar Serdar Bey, Serdar bey Soyak Mavisehir 1-2 veya 3 den Ev almak istiyorum. 49m2 1+1 ler 160 bin lira %74 faiz ayda 1760 tl ödemeli ve bir yil sonra 53 bin lira ara ödemesi var. 2+1 ler 238 bin lira sizce bu projelere girilirmi?
Ercan Balbay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2013, Cumartesi
Ercan Balbay: Serdar Bey selamlar; Geçen gün size bir soru sormuştum ve cevabınız doğrultusunda sıfır yeni projelere bakmaya başladım. Yanlız merak ettiğim bir konu var, soyak siestanın ileride değer kazanacağını söylüyorlar(ve o bölgedeki benzer projelerin ) soyak siestada 2+1 orta halli bir daire için 2-3 yıl sonrası için yüzde kaçlık prim beklentiniz var. Çok teşekkürler, inşallah tavsiyeleriniz doğrultusunda bir ev sahibi olacağız.
mehmet çelik Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Ocak 2013, Cumartesi
mehmet çelik: merhabalar izmir yeşilyurtta 15 yıllık binada ara kat 75.000 e bir daire almayı düşünüyorum. kira getirisi 400- -450 tl arası yatırım için uygunmudur çevresi her geçen gün gelişmektedir.
selime Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2013, Çarşamba
selime: aydın merkezde ulukent sitesi nden ev almak istiyorum bazı bloklar 11 yıllık benim alacağımda bina yaşı 7 yazıyor.ayrıca bu binalar yapılırken depreme dayanıksız falan denmiş ama deprem yönetmeliğine uygun diyorlar bunu nereden öğren,rimSerdar Dağıstan: İnşaat ruhsatının alındığı tarihe bakmak lazım. Eğer 2001 öncesi ise deprem yönetmeliğine uygun değildir.
Ufuk Gündüz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Ocak 2013, Salı
Ufuk Gündüz: Serdar Bey merhaba, Bir alacağım karşılığı Mordoğan köy içi mevkiinde eski taş -2 katlı bir köy evi ve hemen yanında bir arsa sahibi oldum ancak; köy muhtarıyla görüştüğümde buranın maksımum 60.000 TL yapabileceğini söylüyor. Bazı emlakcılar bolgedekı sit alanı olayının kaldırıldıgında köy içinin para etmeyeceğini söylerken bir kısımda şu anda da dahil olmak üzere beklemek gerektiğini yol yapımının bitince daha da degerının artacagaını soylemekteler..!!!
Ercan Balbay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ocak 2013, Salı
Ercan Balbay: Merhaba; 1 yıl içerisinde evlilik planım var, evlilik ile birlikte ev sahibi de olmak istiyoruz, amacımız hazır gelirimiz varken yatırım yapalım, ev kirası ödemeyelim. İkimizin aylık toplam geliri 7.000 TL, ancak nakit 10.
MURAT BULUT Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ocak 2013, Salı
MURAT BULUT: 9 dairelik kat irtifakı tapusu olan fakat oturma ruhsatları alınmamış bir apartmanda oturuyorum.böyle bir apartmanda yönetici bulunması yasal olarak zorunlumu.eğer zorunlu ise tutulacak defter ve kayıtlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Projeden Doğru Evi Almanın 10 Püf Noktası - 2. Sorulması gereken sorular!
22 Ocak 2013, Salı
1996 yılında Amerika'ya yüksek lisans yapmaya gittim. Türkiye'de mühendislik okumuş birisi olarak çevremdeki bir çok insan Amerika'da öğrencilerin çok akıllı olmadığını, derslerin bana çok kolay geleceğini söylemişti. Meğer beni neler bekliyormuş...
selma ersoy Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ocak 2013, Pazartesi
selma ersoy: ankarada oturuyorum izmirden daire almak ve yerleşmek istiyorum.ben yeni emekliyim eşim doktor,düzeyli çağdaş insanların oturduğu semtlerde oturmak istiyoruz.paramız 150000tl ile200000tl arasında gelişime açık semtler konusunda yardımınızı istiyorum.
Orhan Sarıkaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Ocak 2013, Cumartesi
Orhan Sarıkaya: Mrb Serdar bey.Bu hafta sonu siesta, park yaşam,modern 3 ve soyak optimus projelerini gezdim.Siesta lokasyona göre bence fiatları yüksek.
HALİL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ocak 2013, Salı
HALİL: merhaba serday bey soyak optimus projesinde .099 faiz oranla 96 ay kredi kullandım.şu an faizler düştüğü için yenilemek istedim fakat vakıfbank girnebulvarı şubesi proje aşamasında olduğu için ve konut teslim edilmediği için yenileme yapamadıklarını söylediler.
aynur aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Ocak 2013, Salı
aynur aydın : bir dükkanda 7 yıldır kiracıyım 03.01.2013 de kontratım bitiyor dükkan sahibi ihbarname yollamıs dükkandan cık diye fakat geçen sene ben o dukkana 25 30 bin gibi masraf yaptım ve bu dükkandan cıkarsam maddi olarak çok kaybedicem ne yapabilirim nasıl bi hakka sahibim yardımcı olursanız cok sevinirim:( Serdar Dağıstan : Kontratınıza uyduğunuz, kirayı zamanında ve kira artışını sözleşmeye uygun yaptığınız sürece çıkaramaz.
Murat Dinçer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Ocak 2013, Salı
Murat Dinçer: Karşıyaka da belediye sırasında kapalı otopark girişindeki net 130 m2 olan 7-8 m cepheli içinde brüt 5000 TL ye kiracı olan (kafeterya) işyerinin satış değeri yaklaşık ne olmalıdır.(Kira çarpanı tahminen nedir).Teşekkür ederim.
Bıkmış bir okur mektubu!
15 Ocak 2013, Salı
Emlak Gurmesi takipçisi bir dostumdan mesaj aldım, yazı dizisine bir gün ara veriyorum; virgülüne dokunmadan, sadece kendisi istediği için ismini çıkararak yayınlıyorum... Merhaba Serdar Bey , Öncellikle emlak konusunda verdiğiniz profesyonel hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Değerlendirmeniz içinde ayrıca teşekkür ederim.
Kerem Tuna Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ocak 2013, Pazartesi
Kerem Tuna: Merhabalar, Yelki bölgesinden ev almayı düşünüyoruz. Karşımıza 15 Nisan teslim tarihli 3+1 145 metrekare site içinde bir ev çıktı. Fiyatı 175000 tl.
Hatice Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ocak 2013, Pazartesi
Hatice: Serdar Bey merhaba, Balçova Onur mah. Mithatpaşa caddesi (Agora AVM karşısı) ana yol üzerindeki dairelerin hemen arkası güzel bir mevkide ama yaklaşık 35 senelik, 4 katlı bina, ara kat , termali, bakım gerektiren 75 m2 daireyi 85000 Tl'ye kiraya verilmek üzere almak istiyorum. Fiyat nasıldır?
Projeden Doğru Evi Almanın 10 Püf Noktası! - 1. Projeden Ev Kimden Alınır?
14 Ocak 2013, Pazartesi
Cevabı veriyorum, isterseniz sonrasını okumayın; değişmeyen değerlere sahip, moda peşinde koşmayan firmaların projelerinden ev alınır. Büyüklerinize bir sorun; 10-20 sene önce ev almak nasıl bir olaydı diye. Eskiden seçenek yoktu; Babamların zamanında 1 tane beyaz, 1 tane mavi, 1 tane de pembe fayans vardı; tezgahların hepsi musalla taşı gibiydi.
mustafa yıldız Emlak Kulisi üzerinde sormuş
13 Ocak 2013, Pazar
mustafa yıldız: serdar bey merhaba.ÖNCELİKLE BİLGİNİN EN ÇOK PARA ETTİĞİ BİR ZAMANADA BU KADAR BİLGİYİ BEDAVA PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN HERKES ADINA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM. ATA SANAYİ DİBİNDE K.
Mine Korkmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ocak 2013, Cumartesi
Mine Korkmaz: Merhaba,soyak optimus gold dan 2+1 c tipi(açık mutfaklı) havuz manzaralı daire almak yerine aynı fiyatlarda 2+1 daha büyük soyak mavişehirden ikinci el daire almak mı daha uygun olur yatırım için?Serdar Dağıstan: Yatırım için mi, oturmak için mi? m2\'leri nedir?
büşra Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ocak 2013, Cuma
büşra: bodrum katı aldım 6 ay önce oturulma izni verilmiycek diye bi duyum aldım doğruluk payı varmı? Serdar Dağıstan: Ruhsatta bodrum kat ikamet edilecek alan olarak gösterildiyse problem olmaz ama büyük ihtimal depo olarak gösterilmiştir.
ORHAN SARIKAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ocak 2013, Cuma
ORHAN SARIKAYA: Mrb Serdar bey . Soyak ın yapmış olduğu Siesta 1-2-3 ve mavişehir optimus projeleri ilgili fikirlerinizi alabilirmiyiz.(proje bazında konuşmayı sevmiyorsunuz ama en azından bölgeleri ve konumları açısından fikir verirseniz sevinirim) Serdar Dağıstan: www.
Projeden Doğru Evi Almanın 10 Püf Noktası!
10 Ocak 2013, Perşembe
Projelerin çoğunluğunun daha inşaat bitmeden satıldığı bir dönemdeyiz. JLO bile gelip Türkiye'de projeden ev sahibi oldu... Topraktan girilen projelerin daha ekonomik olduğu, ve güzel dairelerin en başta satıldığı inancı ev alıcılarını maketten ve proje üzerinden ev alımına yönlendiriyor.
Oguz Celep Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Ocak 2013, Perşembe
Oguz Celep: Bornova Evka-3 Su Evlerinden daire almak istiyorum. 155m2 brüt 3+1 lerin fiyatı 460-470 bin civarı, m2 si 3.000 TL ye geliyor.
ORCUN KANIER Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2013, Çarşamba
ORCUN KANIER: Serdar bey selamlar, yurt disinda yasamaktayim, Turkiyede ileriye donuk yatirim amacli arsa/bag-bahce almak istiyoruz. Seferihisar Sigacikta 2.2 donum mandalina bahcesi(120 agacli) 150m2 imara acik ana yola cepheli marinaya yakin mesafede 245,000 fiyatli (m2si 110 liraya geliyor) sizce boyle bir arsa yatirim amacli ya da ozel kullanim amacli mantiklimidir?
faik erkan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Ocak 2013, Çarşamba
faik erkan: merhaba serdar bey,ismim faik erkan son iki yıldır izmir küçükyalıda uzlaş gayrimenkul olarak gayrimenkul sektöründe hizmet vermekteyim.arsa arazi agırlıklı çalışıyoruz bu sektörde kurumsal ve markalaşma çabalarım var degişik projelerim var sizin deneyim ve görüşlerinizi önemsiyorum,sizinle tanışmak paylaşımlarda bulunmak isterim,saygılarımla hoşçakalın. Serdar Dağıstan : Merhabalar Faik bey.
zehra çakmak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2013, Çarşamba
zehra çakmak: 1artı 1daire almıştım şimdi satacağım.
nalin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Ocak 2013, Salı
nalin: iyi calismalar serdar bey, size sik sik yaziyorum umarim vaktinizi cok almiyorumdur.Duydugum kadariyla kordelye evleri civarinda yeni bir projeye baslancakmis.Bu proje hakkinda bilginiz var mi?
nalin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Ocak 2013, Salı
nalin: iyi calismalar serdar bey, sigacikta cok uygun fiyata 60-100 bin arasi buyuk arsalar var sanirim bunlar imarsiz olmali bunlara ileriki yillarda imar verilmesi söz konusumu yardimci olursaniz sevinirim.Basarilar Serdar Dağıstan : Seferihisar kontrollü büyümek istiyor; çok yakın zamanda bir beklentiniz olmasın. Buna rağmen eğer tl/m2 uygunsa bu arsalara yatırım yapılabilir.
Bu sefer ben soruyorum!
7 Ocak 2013, Pazartesi
Her sene başında biraz kaşınırım ve bu sayfada yeni ve daha çok işinize yarayacak ne yapabiliriz diye sayfayı kurcalamaya başlarım. Mesela geçen sene yukarıdaki hesap makinelerini ve daha sonra soru/cevap bölümlerini başlattım. Ercüment ve Yeşim taşınma işlerini bitirsin daha bir kaç yenilik daha var beklediğim ama çok sıkıştırmıyorum.
sefa selcan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Ocak 2013, Pazartesi
sefa selcan: 250 000 tl nakit ile yatırım amaçlı yaz kış yaşamak için çeşmealtı mı sığacıkmı tercih etmeliyim tşk Serdar Dağıstan : İkisi de güzel seçenekler. Hem yatırım hem de yaz kış yaşam amaçlı demişsiniz; sadece yatırım ise Sığacık değerlenir ama Çeşmealtı'nda pek bir hareket olmaz.
Orçun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Ocak 2013, Pazartesi
Orçun: Serdar bey merhaba; Bornova,Yeşilova bölgesinde Ramsa Yapının projesi olan 'Kent Bornova' mevcut,insaatı baslayalı henuz 1,2 ay kadar olmus fakat oldulça hızlı ilerliyorlar.Myvia Bahce ve Plaza Nova arkasında yer alan bu projedeki 2+1 daırelerle ılgılenıyorum.Bu projeyı ve projedeki 2+1 110m2 daire planı hakkındaki değerli yorumlarınızı alabilir miyim.?
üzeyir yıldırım Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Ocak 2013, Pazartesi
üzeyir yıldırım: Sayın Serdar bey, Gaziemir mimozapark sitesinde yaklaşık 2,5 yıl önce temelden aldığım bir dairem var. 3+1 145 m2, havuza bakan,ara kat. bana maliyeti 250,000 tl.
ZAFER BARIŞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Ocak 2013, Pazar
ZAFER BARIŞ: İYİ GÜNLER SERDAR BEY, EVKA 5 İLE EGEKENT ARASINDA 2010 YILINDA BİTİRİLMİŞ VE OTURUM DAHİLİNDE OLAN BİNADA 115.000 TL YE HİÇ OTURULMAMIŞ BİR DAİREYE RASTGELDİM. DAİRENİN BRÜT ALANI 147 M2 .
sami sincan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Ocak 2013, Cumartesi
sami sincan: serdar bey iyi günler yeni yılınız sağlık ve işlerinizde başarılarımla biz ankarada yaşıyoruz geçensene çeşmeden ev aldık birde izmirden merkesten alalım dedik konak tarafına baktık yani deniz tarafına güzel manzara var ama evler hempalı hemde ara katlar hoşumuza gitmedi birde balçova kipa karşısı hoşumuza gitti denizde görüküyor ara sokaklarda deyilde yol üzerinde orda fiyatlar 350 bin 300 aralarında fiyat diyorlar fiyatlar orda normalmı yoksah çokmu diyorlar sizden bir bilgi almak istıyorum birde bize tafsiye edecek bir yer varmı sadece dayre olacak villa zaten var birde çeşmede merkeste villalar nasıl fiyat gelçi biz aldık düblex 270 bine ozaman iyi günler dilerim hayatta başarılar Serdar Dağıstan : Teşekkürler Sami bey. Fiyatlar normal. Deniz manzarası önceliğiniz ise Narlıdere ve Güzelbahçe'ye de bakabilirsiniz.
mustafa hamarat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Ocak 2013, Cumartesi
mustafa hamarat: merhabalar.karşıyaka bahriye üçokta 20 senelik 3+1 110 m2 son kat asansörlü bir ev baktım.fiyatı 125000 almayı düşünüyorum.
fatma kaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
fatma kaya: oğlum Atatürk devlet hastanesine gidecek.ben çalışan bayan olduğum için izbanı kullanmak istiyorum.Üçyol,hatay civarı yeni ev almak istiyorum.
ömür oran Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
ömür oran: Serdar bey merhaba. Bilindiği gibi bornova mevlana mah. kentsel dönüşüm içerisinde yeralmakta.
Özkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
Özkan: Serdar bey, selamlar Ben aslen izmirli olup, şu an ankarada ikamet etmekteyim ocak 2013 ayı içinde emekliye ayrılacağım ve bir ev sahibi olmayı planlıyorum, emeklilik ikramiyesi ile yatırım amaçlı 150000-200000 tl arası izmir veya ankarada öneride bulunacağınız projeler varmı? Şimdiden teşekkürler.Serdar Dağıstan: Özkan bey sayfaya yenisiniz anladığım kadarıyla; öncelikle hoşgeldiniz.
Önder Eroğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
Önder Eroğlu: Merhaba Serdar Bey Soyak Mavişehir 3 +1 bir eve en fazla ne kadar vermeliyim. brüt 135 m2 diyor. 1 kat ve 15.
nalin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
nalin: iyi calismalar serdar bey Izmirde kentsel dönusum hangi bölgelerde olacak.Bu bölgelerden birinde arsa alip kendimiz yapip satmak istiyoruz.Hangi bölgeyi önerirsiniz.
mustafa topcu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
mustafa topcu: merhaba serdar bey iyi çalışmalar.%1 kdv oranının kentsel dönüşüm alanı içindeki yeni yapılan yapılarda uygulanacak olması buralarda yüksek kazançları tetiklermi? yatırım yapacakların buralardan yerler alıp mütahitlerin gelmesini beklemesi kısa vadede büyük kar getirisi gibi görüyorum.
Canan Ercan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Ocak 2013, Cuma
Canan Ercan: Serdar Bey, tek kelime ile harikasınız! Sizin burada verdiğiniz bilgileri, devletin halkına, devletle ilgili işlem yaptığı her alanda vermesi gerektiğini düşünenlerdenim. Örn.
Onur Kıvrak Emlak Kulisi üzerinde sormuş
3 Ocak 2013, Perşembe
Onur Kıvrak: Serdar bey 210 000 tl ye içinde sağlam ve çıkma riski çok düşük kurumsal kiracı bulunan yıllık ödeme yapan tüfe artışlı köşebaşı dükkan için anlaştım 9.ayda yaklaşık 17700 tl kira alacağım. 100000 tl kredi kullandım 0.
İLKAY KABUL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2013, Çarşamba
İLKAY KABUL: merhabalar Serdar bey ben aylık ödemeleri 1000 - 1500 tl yi aşmıcak şekilde taksitle ev sahibi olmak istiyorum bir tavsiyeniz olabilir mi?Serdar Dağıstan: Hangi bölgelere bakıyorsunuz? Faizlerin düşmesi ile beraber çok uygun kampanyalar mevcut piyasada.
Konutlarda Yeni KDV Oranları!
2 Ocak 2013, Çarşamba
Senenin ilk yazısı pek sevimli değil. 6 aydır beklediğimiz konutlarda KDV oranı düzenlemesi dün açıklandı. Henüz onaylandı mı bilmiyorum.
Önder Eroğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2013, Çarşamba
Önder Eroğlu: Merhaba Serdar Bey Bu kdv değişikliği 0 dan ev almada mı geçerli yoksa ikinci el satışlardada geçerlimi. Bu ruhsat tarihi olayı var ben bunu anlıyamadım açıkçası yapılmaya başlanmış bir projeden alırsam etkilemiyecekmi ? Teşekürler.