( 2007 Ağustos'tan bugüne... )
2015 Mart :
yavuz inal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2015, Çarşamba
yavuz inal: yatırım amaçlı gaziemirdeki kala garden konutlarından ev almayı düşünüyoruz sizce uygun bir yatırım olur mı proje hakkında ne düşünüyorsunuzSerdar Dağıstan: Su anki fiyatlari nasil bilmiyorum. Etrafi gelisirse degerlenecek bir proje. Yapanin mimar olmasi avantaj.
Barış Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2015, Çarşamba
Barış: Merhabalar, Temmuz-ağustos ayında tutmak üzere müstakbel eşimle Göztepe civarında hem metroya ve hem sahile yakın 1100TL civarı olacak bir kiralık daire bulmak istiyoruz. Ailece emlakçıları, kazık atmak için fırsat bekleyen simsarlar olarak görüyoruz ki sizin yazılarınız doğrultusunda bu varsayımın yüksek oranda doğru olduğunu söyleyebiliriz. Pazarlık ve evin gerçek ederini görebilme gibi konularda açıkçası pek başarılı değiliz.
mustafa cem küçük Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mart 2015, Pazartesi
mustafa cem küçük: Yaklaşık üç ay önce Bursa ilinin Mudanya İlçesinde Aydınpınar Mahallesinde 0 ada 1467 nolu parseli satın aldım.Satın almadan Mudanya Tapu Müdürlüğü'ne gittiğimde bana buranın villa imarlı olduğunu ancak yolu açılmadan ruhsat tanzim edilemeyeceğini söylediler ve planın fotokopisini çektiler.Aldığım tapu senedinde de almış olduğum yerin niteliği "arsa" olarak yazıyor.
Güngör Meyva Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mart 2015, Pazartesi
Güngör Meyva: Palmiye teras evlerinden Canada da yaşayan kardeşime ev almıştım , beni hatırladınızmı ...Yenı Foçadan yenı yapılmış müstakil bir ev aldım..Amacım huzur içersinde oturmak, ileriye dönük yatırım amacıda gütmedim , ama merak ettim sağlıklı bir kararmı verdim....
SERTAN CEM PELİN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Mart 2015, Pazar
SERTAN CEM PELİN: Selamlar, Mavişehir Modda evlerinden 2+1 bir ev beğendim.Ara kat ve manzarası güzel.Fiyatı ise biraz yüksek sanki 360.
gökçen cömert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2015, Cumartesi
gökçen cömert: oyak buca evlerinin konumu, geleceği ,oraya yapılacak başka projelerle ilgli görüşleriniz, öngörüleriniz var mı serdar bey. 1+1 52 m bir konut almayı düşünüyorum.Serdar Dağıstan: Buca Oyak konutları ile ilgili sayfada arama yaparsanız bu proje hakkında tüm yazılarımı ve cevaplarımı inceleyebilirsiniz.
Mahmut KADER Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2015, Cumartesi
Mahmut KADER: Merhaba. Ankarada Mühye 516 parseldeki 1000 m2 arsamızdan imar geçiyor. Emsal oran 1,4.
İlker Bey Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2015, Cumartesi
İlker Bey: Serdar Bey merhaba, Yurtdışından gelip İzmir'e yerleşecek kayınpederlerim için 120,000 - 140,000 arasında bir bütçeyle ev aramaktayız. Artık çalışmayacakları için şehir merkezinden biraz uzakta daha uygun fiyatlı ve daha sakin bölgeleri araştırıyoruz. Menderes, Güzelbahçe, Menemen vb.
ender bulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Mart 2015, Cumartesi
ender bulut: merhaba emlak gurmesi otogar civarında ve ankara asfaltı alt tarafında ki semtler ne zaman çekim merkezi olur, bu civardaki yeni konut projelerinden ev almak uygun olur mu?Serdar Dağıstan: Neredeyse geç kaldınız...
Mustafa Kemal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Mart 2015, Perşembe
Mustafa Kemal: Hocam evim ruhsatta 97metrekare ben iskan işlemlerimi yapiyorum oturma izni falan evin tapusunu ben cins degisikligine ugratmadan {arsa olarak biraksam eve cevirmesem banka bana kredi verirmi ] Cins degişikligi ücreti ne kadar hocam adana/yüregir.. kolay gelsin aLLah senden razi olsun hocamSerdar Dağıstan: Konut kredisi vermez, ihtiyaç veya ticari kredi verir. Cİns değişikliği fındık fıstık parası, eğer eviniz iskan almaya uygun ise.
Nisan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Mart 2015, Salı
Nisan: İyi çalışmalar, çiğli Balatçık egekent pazaryerinin biraz üst tarafında 7 kat müsaadeli 10 hisseli Belediyenin de hissesi olduğu toplam 1425,00 m2 arsamız var. Karşıyaka satış memurluğu bu parsel için m2 değer olarak 700 TL bilirkişi raporu hazırlanmış. sizce bu değer normal mi yoksa itiraz etmeli miyim.
erol bulunmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Mart 2015, Salı
erol bulunmaz: iyi çalışmalar, geçen yıl aldığımız tarlanın üzerinden bu ay yüksek gerilim hattı döşenmeye başlandı. Bu durumla ilgili neler yapabilirim? saygılarımlaSerdar Dağıstan: Hemen ilgili belediyeye basvurun.
Eşref Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Mart 2015, Salı
Eşref: Merhabal Serdar bey, torbalı İzban yakını 4 bloklu havuzlu, güvenlikli bir çok artısı olan siteden 2 sene önce temelden 157 m2 daire aldım. çok kar ettim. fakat eşim hemen satmayalım dedi, İZBAN dün tarihiyle denemelere başladı.
SERAFETTIN ÖZCAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Mart 2015, Pazartesi
SERAFETTIN ÖZCAN: Merhaba evimizin oldugu siteyi yaptiran mütahit iflas etmis dolayisiyla sgk borcuda var. Evlerin henüz ruhsati yok. oturmma ruhsati alabilmek icin mütahitin SGK ya olan borcunu simdi Ev Malikleri ödemek zorunda mi?
Hamza Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Mart 2015, Perşembe
Hamza: Merhaba Serdar Bey, Kavuklar İnşaatın Altındağ'da yapacağı konutlardan yatırımlık daire almak istiyorum. Şu anda gecekondu bölgesi olan Altındağ mezarlığının üst tarafındaki yamaç bölgedesinde inşa edilecek olduğu için bazı tereddütlerim var. Ulaşım kolaylıkları ve çevresinin gelişmesi konusunda endişeliyim.
utkan alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Mart 2015, Çarşamba
utkan alsancak: Cengiz inşaat Mavişehir bölgesinde inşaata başlamış (Süleyman demirel lisesi ile taypark arası cadde üstü olan kısma) ben flamingolardan (600-650 civarı )ya da mavişehir tokiden (580-650 civarı-yolun karşısındaki) ev almayı düşünüyordum. Cengiz İnş.tan bugün görüştüğüm bayan Fiyatların civardaki emsallerinde fazla olacağını ve 6 ay sonra satışa çıkacağını söyledi.
ibrahim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Mart 2015, Çarşamba
ibrahim: merhaba mavişehir albatros sitesinde dairem var. önüne birşeyler yapılacak diye duyum aldım. karşıyaka imar müdürlüğünden baktım kat sınırlaması koyulmamış.
Faika Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2015, Salı
Faika : Merhaba Serdar Bey Kavukların yeni projesi Altındağ Konutları hakkında bilgi verebilirmisiniz. Yatırımlık olarak düşünüyorum.. Uçanyol buradan gececek diyorlar, yani gelişime açık olduğu ilgililer tarafından belirtilmekte ancak, Sizin bu konudaki görüşlerinizi almak istiyorum.
Selçuk YAĞCI Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mart 2015, Pazartesi
Selçuk YAĞCI: Serdar Bey, OYAK Buca konutları ile ilgili daha önceden cevaplamış olduğunuz soruları ve Palmiye Park Sole projesi ile karşılaştırma tablonuzu inceledim. Tablo Oyak Buca konutları için hiçte iç açıcı görünmüyor. Ben Ankara'da ikamet ediyorum ve Oyak üyesiyim.
Toprak Aslan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mart 2015, Pazartesi
Toprak Aslan: Merhaba Serdar Bey, benimde bir sorum olacak, ilgi ve bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim. Bayraklı da 2 yıl önce 1 daire aldım 5.kat.
geylani cömert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mart 2015, Pazar
geylani cömert: merhabalar serdar bey ben t.s.k mensubuyum.
arzu köse Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mart 2015, Pazar
arzu köse: merbaha biz 3 arsa sahibi bir mütahidtle anlastık bize bir projedeki daire 2 tane karsılıgı arsamızı verdik ama 2012 yıllında yapılan anlasmadan sonra gecikmeyle beraber 2014 de tabularımızı aldık ve bize tabuda fazladan 2daire cıktı yanlıslıkla oldugu söylendi ve bize mütahit zoruyla bir tanesini hiçbir para almaksızın sattık simdi digerini satmamızı istiyorlar diger arsa sahiplerinede aynısı olmustur evlerin arsa sahiplerine fazladan tabulanması normal mi ne yapmalıyız ?Serdar Dağıstan: Piyango mu bu hanimefendi?? Yanlisliksa yanlisliktir.
geylani cömert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mart 2015, Cumartesi
geylani cömert: merhabalar serdar bey ben t.s.k mensubuyum.
çetin kaya Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2015, Perşembe
çetin kaya: serdar bey bayraklı şehir hastahanesi tam olarak bayraklının neresine ne zaman yapılacak, tesekkürler.Serdar Dağıstan: Uzun bir süre önce gazetelerde okuduğum kadarıyla çevreyolu civarında bir yerlere yapılacaktır...
Serhan YILDIRIM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2015, Perşembe
Serhan YILDIRIM: Serdar Bey Tekrar Selamlar, İzninizle bir soru daha sormak istiyorum. Bir süredir araştırmalar yapıyorum. Şu anda MyVia 414 isimli projeden 1+1 büyük tip bir daireyi 250.
belgin başarık Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2015, Perşembe
belgin başarık: 120ile 300arası ama illada deniz manzarası olan bir daire almak istiyorum izmirden. kuçük yalıda bir çatı katı buldum manzaralı 150 metre kare 195 bin tl dediler bina yaşı 20yıl asansörüde yok 3katlı son katı çatı var ne dersiniz uygunmudur. yoksa manzaralı başka bir semt öenirirmisiniz.
oğuz çağlayan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Mart 2015, Çarşamba
oğuz çağlayan: Hayırlı Çalışmalar, Eskiden köy statüsünde bulunan bir yerde ; köyde ikamet edenlere köy muhtarları tarafından 5 yıl içinde ev yapılmak kaydıyla yerler verilmiştir.Bu yerler 5 yıl sonra tapusu verilerek belgelendirilmiştir. Şimdi satın alacağımız yer yukarıda anlattığım süreçten geçmiş , tapusu çıkmış ve tapu niteliği arsa gözükmekte ; ancak imar planı içerisinden bulunmamaktadır.
MUSTAFA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mart 2015, Salı
MUSTAFA: HOCAM ADANADAN BİR EV ALDİM EVİN İSKANİ YOK EVİN TAPUSU ARSA GÖZÜKÜYOR BELEDİYEDEKİ ADAM BANA DEDİKİ ARSA VEYA EVİ ALDİKTAN SONRA Gelip beyanname verideksin { evi aldigim kişi evi yaparken beyanname vermemiş ] ÜCRET GİDİYORMU giderse ne kadar gider evin arsasi 262 metrekareSerdar Dağıstan: Belediyedeki adama sorsaydın be abicim. matah birşey olmaması lazım.
Serhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mart 2015, Salı
Serhan: Selamlar, İzmir'de yatırım amaçlı konut almayı düşünüyoruz.. Satın alacağımız evi kiraya verip borcu bitince satacağız. Bizim için önemli olan kira getirisinin yüksek olması ve 8-10 yıl sonra sattığımızda değerini kaybetmemiş olması.
Pelin Kara Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mart 2015, Pazartesi
Pelin Kara: İyi günler. İzmir-Bayraklı-Postacılar Mahallesi'nde, 3+1, 160 metrekare, 2010 yapımı, 6 katlı binanın 3. katı (zemin hariç) olan satılık bir dairenin fiyatı 260 milyardır Sizce, evin bu özelliklerine göre fiyatı uygun mudur?
karabey can Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mart 2015, Pazartesi
karabey can: avcılar inşaat cadde teras projesi 1+0 55m2 145 bin tl fiyatlı. yatırım olarak uygun mu sizce.sizin fikrinizi alabilir miyim.
selin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mart 2015, Pazartesi
selin: çok güzel cevap vermişsiniz.teşekkürler....saygılar...
Zeynep Benlisoy Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mart 2015, Pazar
Zeynep Benlisoy: Merhabalar, Dairemi 2014 Mart ayinda kiraya verdim. 2015 Mart ayinda UFE'ye gore kira tutarinda yapmam gereken artis orani kactir?% 9.
2015 Şubat :
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2015, Cuma
selin yıl: merhaba Serdar bey, bu soru belki sorulmuştur ama, ev alacam 125.000 kredi için 120 ay mı 48 ay mı daha mantıklı . ikisinde de sıkışmadan ödeyebilirim.
ece arabacı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2015, Çarşamba
ece arabacı: merhabalar serdar bey cecvabınz için şimdiden teşekkür ederim size 2 kere yazdım hemen cevapladınız tekrar sorum olacak size yeşilovada oturuyorum altındağda 2 katlı evim var fakat birinici katın tapusu var kentsel dönüşümü bekleyim mi yoksa satıp yeşilovadan tek daremi alayım çök saolun iyi günler Serdar Dağıstan: Eğer 2. katınız kaçak ise, kentsel dönüşüme girdiğinizde bu kaçak kat için hiçbir hakkınız olmayacak. Bence satın geçin.
Cengiz Erten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2015, Çarşamba
Cengiz Erten : Merhabalar Serdar bey Memleketim Eskişehirde Tepebaşı belediyesi 1/5000 ilçe imar planı çıkarmış .Büyükşehir belediyesinin 1/100000 ölçekli imar planı olmadığı için iptal edilir deniyor. Öğrendiğim kadarıyla 150 dönüm üzerindeki imar planları büyükşehir belediyesi yetkisindeymiş.
Cengiz Erten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2015, Çarşamba
Cengiz Erten : Merhabalar Serdar bey Memleketim Eskişehirde Tepebaşı belediyesi 1/5000 ilçe imar planı çıkarmış .Büyükşehir belediyesinin 1/100000 ölçekli imar planı olmadığı için iptal edilir deniyor. Öğrendiğim kadarıyla 150 dönüm üzerindeki imar planları büyükşehir belediyesi yetkisindeymiş.
İzmir Konut Projeleri - NLatis Değerlendirmem
24 Şubat 2015, Salı
İlk nerede gördüm bilmiyorum ama ilk görüşte çok etkilendiğimi hatırlıyorum. Biraz araştırmadan sonra projenin sayfasına ulaştım ve daha sonra tanıtım ofislerine davet edildim. Bence şu an İzmir'deki en farklı projelerden birisi; 'NLatis'.
yeter in Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Şubat 2015, Salı
yeter in: yaklaşık 2 ay önce kredi ile sakaryada bir yazlık sitede 60000 tl ye giriş kat bir daireyi müteahhitten satın aldım. ancak müteahhit iskan parasını kendinin toplu olarak ödediğini ve site sakinlerine 750 tl bedel biçerek bizden tahsis etmek istiyor .istediği bu bedeli ödemek zorunda mıyım yoksa zaten kendinin ödemesi gereken parayı bizden mi çıkarmaya çalışıyor?
nursen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Şubat 2015, Pazartesi
nursen : iyi akşamlar serdar bey foça gerenköy yolu girişine yakın yıllar önce arsa almıştım şimdi buraya timincioğlu grup tarafından foça outlet yapılacakmış fakat bu proje hala başlamadı bu konuyla ilgili bilginiz varmı acaba arsamı satayımmı bekleyeyimmi iyi akşamlar şimdien teşekkür ederimSerdar Dağıstan: Konuyla ilgili bir bilgim yok ama eğer böyle bir yatırım olacaksa arsanız da değerlenir. Aceleniz yoksa bekleyin derim.
ersin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Şubat 2015, Pazartesi
Tarkan Aykan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Şubat 2015, Pazar
Tarkan Aykan: Serdar bey merhaba, Alsancak'ta Talatpaşa caddesinde Tansaş'ın karşısında ana caddede 2. kat 2+1 90 m2 bir daire mevcut satılık. 300.
Cengiz Erten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Şubat 2015, Cuma
Cengiz Erten : Merhabalar Serdar bey Güzelbahçe çamlı köyüne orta vadeli yatırım yapılır mı ? Teşekkürler .
Mehdi Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Şubat 2015, Cuma
Mehdi: Merhabalar... yeni yapılmış dairenin, mütahit tarafından dairenin ilk satışı olcağı için bi raiş bedel gösterilcek. gösterilen bu raiş bedelden, dairenin ilk satışı olcağı için, mütahit vergi ödermi.
MEHDİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Şubat 2015, Perşembe
MEHDİ: Merhabalar... sıfır oturulmamış dairenin ilk sahibinden satışında raiş bedel üzerinden vergi ödenir mi? Serdar Dağıstan: Soruyu anlamadım.
şeref öz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Şubat 2015, Çarşamba
şeref öz: 600 metre kare üzerinde iki katlı bina şeklinde ev miras kaldı iki kardeşiz fakat ben dairenin birini bana düşen katı satmak istiyorum tapuyu ayırmadan sata bilirmiyiz satamazzak tapuyu ayırmak için ne yapmamız gerekir nekadar sürer nekadar masraf çıkar çok açil çevap lütfen has oğlum var amaeliyat olması lazım para lazım onun için teşekkür ederim saygılar Serdar Dağıstan: Tapuya başvurup ayırmanız lazım. Ayırmadan satarsanız diğer varislerin de satışa ve paranın size gideceğine daire onay vermeleri lazım.
Ozgur Ak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Şubat 2015, Salı
Ozgur Ak: Merhaba Serdar Bey, Mavisehir bolgesinde oturum amacli 3+1 ev aramaktayim. Butcem en fazla 160000 pesin kalani kredi olmak uzere 400000TL. Bu sartlarla, Sedef sitesinde 375000TLye 3+1 daire almak sizce uygun mudur ya da onerebileceginiz baska alternatifler nelerdir?
Cezmi İzmirli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Şubat 2015, Salı
Cezmi İzmirli: merhaba Serdar be 250000 Tl nakit param ile İzmirde arsa yatırımı yapmak istiyorum. 5-10 yıl içinde kazanç bekliyorum .Önerilerinizi almak isterim.
Cengiz Er Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Şubat 2015, Salı
Cengiz Er: Merhabalar Serdar bey Gaziler caddesine yakın , Konak güney mahallesinden arsa almak istiyorum. Buralar şu an esmer vatandaşlarımızın yaşadığı alanlar. Ancak Konak bölgesine yakın , İzban ulaşımı iyi gecekondu bölgeleri.
onur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2015, Pazar
onur: merhabalar benim 1 evim var 2 yıldır kiracı oturuyor 800 tl kiraı var,ama son 2 ydır kirayı vermiyor banka kredisiyle aldım evi kira gelmeyince zor duruma düşüyorum ne yapmam gerekiyor sözleşme yapmadık kirayı elden alıyorum avukata mı vermem lazım?Serdar Dağıstan: parayı elden veriyorsa ve aranızda sözleşme de yoksa adam evinizi işgal etmiş demek. hemen polis çağırın bence.
ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2015, Pazar
ufuk: Serdar bey iyi çalışmalar,Şemikler metro yakınında bh yapının başladığı Tellibahçe Siena evlerine 3+1 net:115.4 m 300.000 tl.
Utku Inan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2015, Pazar
Utku Inan: Serdar Bey, Narova 2 projesınden 2+1 daire almayı planlıyorum. Brut 136 m2 Net 98 m2, (balkonu cıkarsak 83 m2). Kuzey batı cepheli.
Merve Mesci Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2015, Salı
Merve Mesci: Merhaba Serdar Bey..Atakentte merkezi yerde 4+1 180 m2 7 senelik bir ev almaya niyetlendik, evin fiyatı 400.000 ancak içerisine 20.
sevgi Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Şubat 2015, Pazartesi
sevgi: mütayitten yeni bitmiş kat iltifsklı ev satın aldık nakit 15 gün önce 18 daire var şuan binada 7 kişi oturuyo şantiye suyu ve elektirik kullanıyorlar su saatii oturanların kapısında var doğalgaz abone olduk mütahit neyi bekliyo anlamadım şantiye suyu ve elektiği normal hale gelmesi için henüz biz taşınamadık ne yapmam gerekir benimSerdar Dağıstan: Dogalgaz aboneligi alabildiyseniz elektrik ve su da alabilirsiniz.
Cem Taskin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Şubat 2015, Salı
Cem Taskin: Serdar Bey, Urla tarafinda proje planiniz varmi (gelecekte)? satilik evlerin coklugu Narlidere,Guzelbahce ve Urla da insana guvensizlik veriyor neden satiliyor diye? acaba Rant mi?
Murat Oğuz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Şubat 2015, Salı
Murat Oğuz: onut kredisi ile almak istediğim ev, vefat eden şahsın eş ve çocuklarına miras kalmış, tapu vefat eden şahsın adına, veraset ilamı çıkarılmış, tüm kardeşler bir kardeşe satış için vekalet vermiş. Bu evi konut kredisi ile satın alabilir miyim? Ev satışında miras kalan çocukların eşlerinin rızası gerekir mi?
erhan köylü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2015, Pazartesi
erhan köylü: Serdar Bey iyi çalışmalar.Benim izmirde bir yatırım düşüncem var.Eğer yardımcı olursanız sevinirim.
Ahmet Turan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2015, Pazartesi
Ahmet Turan: Serdar Bey merhaba, Dün çeşme şifneden bir sıfır yazlık alımı için müteahhit ile sözlü anlaşma yaptık.Kredi için tapu ve yapı kullanım belgesini kendisinden aldık.Fakat daha sonra tapuyu incelediğimde cinsi bölümünde mesken yerine arsa yazdığını gördüm.
tolga duman Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Şubat 2015, Pazar
tolga duman: Merhaba ben bir ev almaya niyetlendim. Müteahhitten alacağım evin bir kaç eksiği olduğu için notere gitmeden kendi aramızda bir sözleşme yaptık eksiklikler tamamlanacak vs. Şeklinde sözleşmede belirttik ve 500 tl kapora verdim.
2015 Ocak :
Arif Demir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ocak 2015, Cumartesi
Arif Demir: Iyi akşamlar, Menderes'in geleceğini nasıl görüyorsunuz ? Yatırım için konut alınır mı? Maalesef izban durağı ilçe merkezine uzak, üniversite vs.
Halil Karbeyaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ocak 2015, Cumartesi
Halil Karbeyaz: Narova 2 projesiyle ilgileniyoru sizce fiyati normalmi konum olarak yakinindaki cimento fabrikasi projedeki evleri etkilermi. TesekkurlerSerdar Dağıstan: Bölgedeki arsa fiyatlarına göre normal. Çimento fabrikasının sahipleri bu projeyi yapıyor, onlara sormak lazım.
atilla arslan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ocak 2015, Perşembe
atilla arslan: saydığınız projelerin içerisinde sadece mistral ve ege perlada konut var.bu projelerde ise 1+1 fiyatları çok yüksek ve proje içerisindeki sayılarıda az.diğer saydıklarınız ofis projeleri.
Cihan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ocak 2015, Perşembe
Cihan: Serdar Bey, Gaziemir Beyazevler mh.nde müstakil evlerin arasına 6 - 8 katlı binalar yapılmaya başlandı. İmarla ilgili bir değişiklik olmadığını öğrendik fakat yapılan ve devam eden inşaatlarda dairelerin satışa çıkmamış olması bir değişikliğin habercisi gibi duruyor.
atilla arslan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ocak 2015, Perşembe
atilla arslan: 1+1 daire 39m2 net. o bölgede başka bir proje göremedim.genelde forum ve etraflarında projeler var.
Bahar Monkul Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ocak 2015, Çarşamba
Bahar Monkul: Merhaba Serdar Bey, İstanbul'daki evimizi satıp İzmir'de tev alacağız. Yaşam kalitesi ve yatırım değeri açısından şu üç seçenekten hangisini önerirsiniz: 1-Narlıdere Limanreis Ata Evleri'nde 700.000 TL'ye 700 m2 bahçeli dubleks 140 m2 olan evi 2-Özbek Urla Yeni Devlet Hastanesi ile sahil arasında 300.
ayhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ocak 2015, Çarşamba
ayhan: Serdar Bey Merhaba, Çok yeni ama Narova 2. etap hakkında incelemelerinizi nezaman yapabilirsiniz, Bugun görüştüğüm yetkliler aldığım bigiler doğrultusunda fiyatlar biraz abartılmış geldi, sizde değerlendirip dönebilirmisiniz, Sizinde 1.Etapta eleştirilerinize dikkate alıp kat planlarındaki oda yerleşimlerini düz yapsalarda 130M2 dairelerin 500binlerden başlaması ki 2.
TÜLAY Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2015, Salı
TÜLAY: İzmir rin neresinden ev alırsam bana 3 senede değer kazandırır.Serdar Dağıstan: Üniversitelere yakın, yeni ailelerin tercih edebileceği, arsanın az kaldığı her yer kazandırır; bornova yeşilova, urla güzelbahçe arası, çiği, buca...
atilla arslan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2015, Salı
atilla arslan: serdar Bey, ontan bayraklı projesi ile ilgili fikriniz nedir? 1+1 daire için 210.000tl bir rakam isteniyor.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2015, Pazartesi
ahmet: Antalyadan İzmire yeni taşındık, huzurlu oturmak için ve uzun vadede prim yapabilecek, sıfır bir ev almak istiyoruz. maliyeciler mahallesinde mantıklımıdır? gelişime açıkmıdır?
yüksel saraç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2015, Pazartesi
yüksel saraç: oturma alınmayan bir ev satın aldım.Müteahhitin ssk borcu varmış.ileride bir sıkıntı yaşarmıyım?
fahri kara Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2015, Pazartesi
fahri kara: Merhaba Serdar Bey size çok soru sormadım ama sayfanızdan emlak piyasasıyla ilgili çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Size sormak istediğim 850 konutluk folkart bornova projesiyle ilgili yatırım amaçlı olacak. 1+1 balkonsuz genel brüt 56 m 2 ,brüt 40 m 2, net 34.
özgür aydoğ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2015, Pazartesi
özgür aydoğ: http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-ege-universitesi-tip-fakultesi-karsisi-satilik-1-plus1-sifir-daire-189218211/detay serdar bey merhaba ilandaki daireden cuma günü 180000 tlden bir adet alıp 1000 tl den kiraya verdik, bir 180.
mehmet çakmak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Ocak 2015, Pazar
mehmet çakmak: ev almayı karar verdiğimizde internetten araştırırken sitenizi buldum tüm bilgileri ve videoları izledim. çok fazla bilgim yoktu sayenizde iyi bilgi sahibi oldum. ve buca şirinyerde 13 yıllık asansörlü 123 metrekare içi tamamen yenilenmiş, okula yakın, pazara yakın evi 205.
Uğur EREN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ocak 2015, Perşembe
Uğur EREN: Merhaba serdar bey benim sormak stediğim 60000 nakit 120000 kredi ile 180000 civarında bütçemiz var izmirde nerden ev alabiliriz genelde buca da düşünüyoruz Yıldız mahallesini tavsiye eder mısınız yada nereleri tavsiye eder siniz 3+1 olması iyi olurSerdar Dağıstan: Buca, Çiğli, belki Ulukent...
Ayhan Yazici Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ocak 2015, Perşembe
Ayhan Yazici: Sayin Ilgililer merhaba, Benim sorum oturma ruhsati olmayan ancak yine belediye tarafindan verilmis isletme ruhsati olan satilik bir apart otelin satin alinip alinmamasi hakkinda. Bu apart otele belediye fazla insaattan dolayi oturma ruhsati vermemis. Bu iskani yok anlamina gelen bir durum benim anladigim, yani iskan ve oturma ruhsati ayni seyler mi yoksa farkli birsey mi once onu ogrenmek istiyorum.
İzmir Konut Projeleri - B-Life Ataşehir Değerlendirmem
19 Ocak 2015, Pazartesi
Bu sayfada kötü projeleri tanıtmadığımı takip edenler bilir. İşte yine İzmir'e ve bulunduğu bölgeye değer katacak güzel bir projeyi daha ziyaret ettim ve değerlendirdim; 'B-Life Ataşehir'. Ziyaretimden kısa notlar; - Bölgeyi çok iyi bilmeme rağmen, oraya Ataşehir dendiğini bilmiyordum.
caner Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Ocak 2015, Pazartesi
caner: 9 ay önce daire aldık 1 aya kadar çıkacak dedi satış alırken 8 ay geçti nasıl yasal işlem yürütebilirim Serdar Dağıstan: Çıkacak olan ne?
BÜLENT ŞİMŞEK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ocak 2015, Çarşamba
BÜLENT ŞİMŞEK: İzmir Narlıdere Güzelbahçe civarlarında site içinde 3+1 veya 4+1 daire almak istiyorum.Bitmiş veya 1 yıl içinde Teslim olacak Site içinde daire nerde bulurum.İnşaatına güvenebileceğim İşçiliği iyi Orta ve Üst düzey gelirli insanların oturduğu Site olması TercihimdirSerdar Dağıstan: Böyle projeler o bölgede tonla var Bülent bey.
hüseyin doğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Ocak 2015, Salı
hüseyin doğan: İyi akşamlar Serdar bey, Palmiye Park Mare konutları için planlanan başlama ve satış tarihi verebilir misiniz? Saygılarımla.Serdar Dağıstan: Hüseyin bey merhaba, Palmiye Park ile ilgili soruları www.
Rafet Dönmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ocak 2015, Pazartesi
Rafet Dönmez: 350 bin Tl aralığında ev almak isiyoruz. bir çocuğumuz var, sıfır ev almak için, Evka 3 deki daire mi? yeşilovada ki havuzlu sitelerden mi almak mantıklı olur?
Oyak Buca 2. Etap Fiyat Değerlendirmem...
10 Ocak 2015, Cumartesi
Ekim 2013'te ilk etap satışa çıktığında Oyak Buca projesini değerlendirmiştim. Kısaca hatırlatmak gerekirse; - Oyak haricinde hiçbir müteahhit firmanın bu fiyatlar ile o bölgede satışa çıkamayacağını - Toki evlerinin bu kadar yakında olmasının fiyatlar üzerinde baskı yaratacağını - Projenin genel anlamda başarılı olduğunu söylemiştim. O zamanki değerlendirmemi incelemek için lütfen buraya tıklayınız.
mehmet çakmak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Ocak 2015, Cumartesi
mehmet çakmak: Otogarın karşısında yapılan İsmet bey evleri ile ilgili bilgi verebilirmisiniz? 3+1 127 metrekare fiyatı tapu masrafı ve doğalgaz abonelik masrafı dahil 265.000 lira.
Caner Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Ocak 2015, Cumartesi
2014 Aralık :
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Aralık 2014, Cumartesi
mustafa: Biraz önce soru sormuştum size.Artık karar vermek istiyorum Renova projesi 1+1 90m2 9 katlı bina 8.KAT = 155.
AHMET TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Aralık 2014, Cumartesi
AHMET TURAN: Çeşme Şifne den yazlık bakıyoruz.350.000 tl ye dubleks 1 yaşında denize 300-400 metre uzaklıkta ve bahçesi geniş ikiz villalardan biri için anlaşmaya vardık sayılır.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Aralık 2014, Cumartesi
mustafa: Merhaba soyak 1. etap siestalarda 155.000 tl buldumu söylemiştim.
Harun ULUTÜRK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Aralık 2014, Cumartesi
Harun ULUTÜRK: Ben 1.5 yıl önce bir apart aldım.Kat mülkiyetli olarak her şeyi bitmiş vaziyette.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Aralık 2014, Cuma
mustafa: Merhaba Anneme oturmasi için ev arıyorum. Yanlız bir kadın olduğu için site tercihim. Maks ödeyebileceğim 150.
Müjde Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Aralık 2014, Perşembe
Müjde: Merhaba Serdar Bey, benim sorum Harmandalı bölgesi ile ilgili,çok sayıda konut projesi yapılmaya devam ediyor.Katip Çelebi Üniversitesinin kampüslerinin arttırılacağı söyleniyor sizce konutların değeri, kısa sürede artmaya başlarmı?Serdar Dağıstan: Yapımcıların maliyeti artıyor ama bu daha fiyatlara yansımadı.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Aralık 2014, Perşembe
mustafa: Merhaba çiğli şanslı evlerde 1+1 daire buldum. 120.000 TL.
Doktor Olmaya Karar Verdim!
24 Aralık 2014, Çarşamba
Her Türk inşaatçı doğarmış demişti bir meşhur. Yalan da söylememiş. Billboardlarda, gazetelerde, televizyonlarda gördükleri şatafata kanan ve kendi işinde memnun olmayan bir ton paralı kişi, doktorlar dahil, inşaatçı olmaya devam ediyor.
Mehtap Kandemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Aralık 2014, Çarşamba
Mehtap Kandemir: İyi çalışmalar Serdar Bey.Biz şuan İzmir'de yaşamıyoruz fakat 5 10 yıl içinde tekrar memleketimiz İzmir'e dönecegiz inşallah.Bizim elimizde 55bin nakit var ve en fazla 100bin kredi çekip en fazla 60 ayda geri ödeme yapacağız.
utkan alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Aralık 2014, Pazar
utkan alsancak: İyi günler Serdar bey, Uzun zamandır yatırımlık arsa bakıyorum. Bekleyebileceğim ama zarar etmeyeceğim bir yer arıyordum. Torbalı subaşında bir yer buldum.
muharrem kaymak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
muharrem kaymak: sorum biraz uzun olacak lakin problem bu bursadan soruyorum 15 ay öncesi banka kredisi kullanarak bir müteahhitten sıfır daire aldım müteahhit le bir sözleşme yaptık işte kapısı bacası özellikleri yazıyo + dediki 5-6 ay içindede oturma izninizi vericem fakat olmadı 11 daireli bir apartman şantiye olduğu için elektirik su katlı geliyor bizde 6 ay sonra dedikki sözünü tutmadın suyu ortak ödeyeceğiz dedik su tek saat ve müteahhit adına geliyor tamam dedi fakat 4-5 ay böyle ödedik sonra ağır geliyor izin çıkmıyor su saatlerini üzerinize yaptırın dedi 700 tl civarı masraf bizde dedikki böyleyken sen bize oturma izni vermiyosun uğraştırma bizim ruhsatımızı ver dedik oda olmadığını suyu üzerimize almamızı yoksa su borcunu ödemeyip suyu kestireceğini söylüyor bu konuda ne yapabiliriz saygılarSerdar Dağıstan: Bağlı bulunduğunuz imar müdürlüğüne başvurup niye oturma raporu alamadığını öğrenin.
Yeni Yıl İçin Hazırlık!
8 Aralık 2014, Pazartesi
2014 bitti bitiyor... Yeni yıl yeni ümitler, yeni beklentiler, yeni hayaller demek. Yeni yılda oturmak veya yatırım için nasıl bir ev istersiniz?
Gönül ERİŞ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
Gönül ERİŞ: Serdar bey,bana "sahibinden com"olarak cevap vermişsiniz.Ben onu biliyorum.Sanırım anlatmak istediğimi iyi ifade edememişim.
sırrı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
sırrı: Merhaba serdar bey , veranova, point bornova ve narova projelerinden hangisini almamız sizce daha iyi getiri sağlar önümüzdeki süreçte. Serdar Dağıstan: Üçü de güzel projeler. Fiyat / m2'lerine bakmanızı öneririm.
ömer karasu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Aralık 2014, Pazartesi
ömer karasu: merhaba. iki sene önce arsa tapusu üzerinden almış olduğum dairemi benden önceki satışta ifade edilen satış bedelini biraz arttırarak 21.000 tl beyan ederek satın aldım.
Gönül ERİŞ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Aralık 2014, Pazar
Gönül ERİŞ: İZMİR-Karşıyaka'daki dairemi şehir değişikliği nedeniyle acilen satmak istiyorum fakat emlakçı vasıtasıyla satışı çok uzun sürdüğünden,direkt alıcılara ulaşabileceğim daha açıkcası satılık daire arayanların ilanlarını nasıl bulabileceğim konusunda beni aydınlatmanızı rica ediyorum.Serdar Dağıstan: sahibinden.
mehmet elci Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Aralık 2014, Pazar
mehmet elci: selamlar. babam 1978de baskasiyla 13dönümlük ortak tarla almis ,simdi satmak istiyor ama babama belediyeden satamayacagini ve 20dönümden asagisi bir kisiye ait olmasi gerektigini ve sadece ortagina veya ikisi birlikte satmasi gerektigini söylemisler.ortagi ne satmayi ne de istedigi parayi vermeyi düsünüyor .
leyla tan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Aralık 2014, Cumartesi
leyla tan: merhaba, size bir sorum olacak biz bir daire aldık inşaata 1998 yılında bir inşaat firması başlamış fakat kabasını bitirip yarım bırakmış daha sonra başka bir firma ince işlerini bitirmiş ve SGK dan ilişki kesme belgesi almıış ama evrakta inşaatın %30 unun ilşkisinin kesildiği yazıyor bu durumda sorun çıkarmı?Serdar Dağıstan: İlişik kesme alınmadığı için oturma raporu da alınmamıştır. İleride problem çıkarır.
Mehmet ÇAKMAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Mehmet ÇAKMAK: Serdar bey rahatsız ediyorum ama bir sorum daha olacaktı. Deprem yönetmeliğinden sonra yapılmış bakımlı bir evde olabilir demişsiniz. bu deprem yönetmeliğinin tarihi nedir acaba?
Mehmet ÇAKMAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Mehmet ÇAKMAK: merhaba Serdar bey; eşim ve ben devlet memuru olarak tepecikte hastanede çalışıyoruz. aylık elimize toplam 4.500 lira geçmektedir.
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Aralık 2014, Çarşamba
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, Katip Çelebi Üniversitesi çevresinde 1+1 ev bakıyoruz, fakat geçen gün haber çıktı.Katip Çelebi Üni. , Bayraklıda yapılacak şehir hastanesinin hemen yanında çok büyük bir arazi almış ve yavaş yavaş oraya taşınacakmış.
Onur Görgülü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Aralık 2014, Salı
Onur Görgülü: serdar bey merhaba nasılsınız, Yatırımcılara yönelik açtığınız evlenme üniversitesine katıldık şimdi sıra yatırım yapmaya geldi, biz aslında lobi parlas projesinden motive olarak peşinat tutarında 90bin gibi bir nakde cevirdik arabayı falan sattık, pazarlıkla lobi parlas'ta son noktaya geldi, ancak inşaatı gezip daireyi görünce küçük geldi bize. tabi biz alışkın değiliz sizce 46m2 (36 iç +10m2 balkon) daire alanı 1+1'ler için normal midir? Lobi parlas'ın bulunduğu mevki mi daha iyi (Ankara cd.
2014 Kasım :
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Kasım 2014, Salı
Özgür: Serdar Bey merhaba; İzmirden emekli olacak olan anneme tek başına oturabileceği bir ev almak istiyoruz, 140bin civarı nakdimiz var, bornovadan salihli arabalarına rahat gidip gelmesi ,ulaşım açısından rahat olması , muhit olarak sıkıntı yaşamaması, zarar ettirmemeside önemli tabi ilerisi için. İlk olarak üçyol metro yakınlarına baktık fakat buralar pek hoşumuza gitmedi,ben izmirde yaşamamış birisi olarak seçenekleri azalttım bornovada migros yakınlarında 2+1 eski evler var 185-200 arası satılıyor, yada karşıyaka demirköprü mahallesinde metroya yakın 2+1 sıfır evler 180 civarına bulunabiliyor. şemiklere baktığımızda ise 150-160 civarına 2+1 evler mevcut fakat şemikler metroya ulaşım olarak biraz uzak.
hacer cem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Kasım 2014, Perşembe
hacer cem: merhaba Serdar Bey; yaklaşık 30 bin tl peşinatım var ve 100-110 bin tl arası bir ev almak istiyorum. yeni bebeğim oldu ve onu yetiştireceğim muhitte önemli. uzundere tokileri çevreden dolayı düşünmedik, o civarlarda meşale evleri var.
resul Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Kasım 2014, Salı
resul: Serdar bey kolay gelsin. bi konuda bilginizi almak istiyorum izmirin yabancısıyım 75000 tl ile toki uzundere konutlarından 95 m2 bi daire almayı dusunuyorum fiyatı uygunmu ileride para kazanabilirmiyim istediğim zaman satabilirmiyim cevabınız için şimdiden teşekkürler....Serdar Dağıstan: Fiyat çok uygun.
Yavuzsahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Kasım 2014, Pazartesi
Yavuzsahin: Geri dönüşleriniz için teşekkürler, Bana yinede studyo35 fiyatı o lokasyon olarak çok gelmektedir. Etrafında bu fiyatlara siteli 3+1 daireler vardır. Tower yanındaki Cebeci inşaatın ve Güven Erberk yaptığı 3+1lerin fiyatı 550binden başlamaktadır.
Yavuzsahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
Yavuzsahin: Serdar Bey tekrardan merhaba, Hafta sonu katal insaatin katip celebi univ. yakininda yapacagi studyo35 projesinin lansmani vardi, 1+1 den olusan dairelerin baslangic fiyati 200bin den basliyordu, tamam universite bolgesi olacak ama fiyatlarda daha gelismemis bir yer icin bu kadar yuksekten cikilmaz dogrumudur? Bu durumda size daha once sordugum bayrakli tower yaninda zabitci inssatin yaptigi 1+1 daireler fiyati 195bin daha makul gelmekte hemde lokasyon olarak fark atmaktadir ne dersiniz?
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
Özgür: Serdar Bey merhaba, Nest Bornova Projesi'nden 1+1 ev almayı planlıyorum. Kanala ve Godiva Kuzey'e bakan cephede olan dairenin fiyatı 220.000 TL (artı masraflar için 10.
AYLA KASAP Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Kasım 2014, Pazar
AYLA KASAP: bızım 15 yıl once yaptımız evın ıskanı ruhsatını nasıl cıkartırız kaca cıkarırız tekkatlı 2. katı cıkıp onları cıkartya bılırmıyız Serdar Dağıstan: Tekrar inşaat ruhsatı almanız ve daha sonra oturma raporuna başvurmanız gerekecek.
İNCİ ATAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Kasım 2014, Cuma
İNCİ ATAK: Serdar bey kolay gelsin. Yatırım için iki bölge hakkında düşüncenizi almak istiyorum. Yeşilova-Goldiva mı yoksa Mevlana'nın dışında kalan Forum'a yakın bölge-yanında hemen İzmir Koleji bulunan ve inşaat için ayrılmış yan yana 3-4 parselin bulunduğu alan mı ?
Utkan Alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
Utkan Alsancak: Sayın Serdar Bey, Size iki sorum olacaktı. 1- 35.sok.
volkan yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
volkan yurtoglu: Teşekkür ederim hızlı yanıtınız için Serdar bey Siz nereyi tavsiye edersiniz(eşim ve bende kamuda calısıyoruz aylık gelirimiz 5000 civarı, aylık 600-700 arası kira gelirimiz var ve bebek bekliyoruz) Saygılarımla Serdar Dağıstan: Bornova Yeşilova, Buca, Karabağlar otobana yakın olan kısım olabilir.
volkan yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Kasım 2014, Perşembe
volkan yurtoglu: Teşekkür ederim hızlı yanıtınız için Serdar bey Siz nereyi tavsiye edersiniz(eşim ve bende kamuda calısıyoruz aylık gelirimiz 5000 civarı, aylık 600-700 arası kira gelirimiz var ve bebek bekliyoruz) Saygılarımla Serdar Dağıstan: Bornova Yeşilova, Buca, Karabağlar otobana yakın olan kısım olabilir.
Volkan Yurtoglu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Kasım 2014, Çarşamba
Volkan Yurtoglu: Serdar Bey Merhaba İzmir' e yeni(ankara dan ) taşındık eşim ve ben konak da calısıyoruz , 200. 000 tl kadar bir butcemiz var ankara da 3+1 110 M2 bir evimiz vardı. egekent2 metro yakının dan 3+1 ev almak istiyoruz bölgeyi tam olarak bilmediğimiz için emin olamıyoruz , eşim ulaşım açısından semikler bölgesini düşünürken ben ileriye dönük hem iyi bir yatırım hemde daha geniş, site içi guvenlikli olması açısından ulukent ,egekent2 yakınlarında metroya yakın bir ev satın almak istiyoruz.
Murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Kasım 2014, Çarşamba
Murat: Oyak Buca 2 nci etap ocak 2015 te satışa sunulacağı söyleniyor. 1 nci etap 2015 Ekim ayında teslim edilecekmiş. Oturmak ve ya kira vermek amacıyla o bölgeden ev alalım mı sevgilerle Serdar Dağıstan: 2.
ahmet mert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
ahmet mert: seyrekte gedız unıversıtesıne çok yakın tarla almayı düşünüyorum.ilerıdekı ımar durumu sızce nasıl?4 donum tarla 300 bın tl fıyat ıstıyolar.
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
Aynur Yılmazer: Serdar bey cevabınız için çok teşekkür ederim. Yer olarak Goldiva Kuzey sanırım daha mantıklı olacak. Bu arada bizim ilgilendiğimiz dairenin fiyatı 400.
nurettin yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
nurettin yılmaz: almak istedigimiz zemin katın altında bodrum katı var.projede bitişik iş yeri olarak belirtilmiş oturma ruhsatı alındıktan sonra alt üst ayrı ayrı is yerine donusturulmus ve isyeri ruhsaı ile satılıyor.SATAN ASAGIDAKİ İZAHATI VERİYOR 2 ADET BAĞIMSIZ TAPULU DAİRE.
ozan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Kasım 2014, Salı
ozan: merhaba serdar bey. su anda kirada oturmaktayiz. haziran ayinda ilk evimi alip hemen oturmak veya sene sonuna dogru herhangi biten bir projeden ev almak niyetindeyiz.
iskender vehbi türk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Kasım 2014, Pazartesi
iskender vehbi türk: Sayın Serdar iyi günler dilerim.Arsa arazi yatırımı yapmak istiyorum.Aliağa civarında şehre 2 .
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Kasım 2014, Perşembe
Aynur Yılmazer: Serdar bey merhaba. Goldiva Kuzey ve Yeşil Kuşak evleri hakkında 05 Kasım da sormuş olduğum soruya dün cevap verildi mesajı geldi. Fakat ilgili alan boş görünüyor.
Aynur Yılmazer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Kasım 2014, Çarşamba
Aynur Yılmazer: Serdar bey merhaba, 2 proje hakkında düşüncelerinizi rica ediyorum. Oturmak için soruyorum fakat aynı zamanda da iyi bir yatırım olmasını ve getiri sağlamasını amaçlıyorum. ..
yavuzşahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Kasım 2014, Cumartesi
yavuzşahin: Serdar By Merhaba, Yeşilova bölgesiden 3 yıl önce aldığım 1+1 dairemi satıp, Bayrklı Tower bölgesinde yeni yapılmakta olan 1+1 konutlardan almak sizce mantıklı olurmu. Yeşilovadaki dairem yaklaşık olarak 200bin civarı satılmaktadır., temelden 140bin almıştık.
ipek menekşe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Kasım 2014, Cumartesi
ipek menekşe : Merhaba, Sakarya Üniversitesinin hemen yanında yapılan bir projeden daire almayı düşünüyorum. Proje sahibi www.fixusyapi.
2014 Ekim :
ömer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ekim 2014, Cuma
ömer: serdar bey merhaba...sitenizin kurulduğundan beri takipçisiyim...gerçekten çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz...
Ömer Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ekim 2014, Cuma
Ömer: ulukent 35. sokağın biraz üst kesimleri için daire alımı uygunmudur...bir site projesi var yaklaşık %75 ortak ve yeşil alan...
Yaprak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Ekim 2014, Perşembe
Yaprak: Serdar Bey merhaba.. Karsiyaka Ornekkoy'de 2007 yikinin ortasinda 118bin'e aldigimiz evimiz suan 230bin ediyor. Kira getirisi ise 850 ₺.
Bahadır Yalçın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Bahadır Yalçın: Palmiye Park Sole projesi ve Oyak Buca projesi karşılaştırma yazınızı gönderebilirseniz sevinirim. Saygılarımla... Serdar Dağıstan: Çok geçti her iki projenin de üzerinden Bahadır bey.
Cengiz Kocatürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Cengiz Kocatürk: tarla tapulu arsaya ikiz villa yapılamaz demişsiniz. Bu durumu soruşturduk. bu arsanın 1/1000 ölçekli şuurlandırılmış arsa olduğunu öğrendik.
Ahmet Eryılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ekim 2014, Çarşamba
Ahmet Eryılmaz: Serdar bey iyi çalışmalar diliyorum. Sorum: Bayraklı Barış Anıtının hemen yanında, 150-200 m önünde aynı hizada yer alan havuzlu Ziyam sitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Site içerisinde villalarda var.
Cengiz KOCATÜRK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2014, Salı
Cengiz KOCATÜRK: Merhaba Serdar Bey: Biz iki kişi bir arsa alarak inşaat ruhsatlarımızı alarak bu arsaya müstakil iki tane dubleks ev yaptık. Evler bitti ve oturma izinlerini aldık. Şimdi bu evlerin tapularını almak istiyoruz.
İlkay Yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Ekim 2014, Salı
İlkay Yılmaz: Serdar bey tekrar merhaba. Birkaç gün önce sormuş olduğum soruma cevabınız için çok teşekkür ederim. Öğrenmek istediğim Bornova Merkez- Özkanlar da 10 yıllık bir binanın-bitişik nizam 4 katlının 2.
Tarkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2014, Pazartesi
Tarkan: Serdar bey merhaba, Konut fiyatları neden artıyor, daha ne kadar artacak başlıklı yazınızı birkaç kez okudum. Yazınızın bir kısmında bir husus dikkatimi çekti. İzmir Konak'ta son 10 yılda konut fiyatları %82 artmış diye bir grafik var.
İlkay Yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ekim 2014, Pazartesi
İlkay Yılmaz: Serdar bey merhaba, Bayraklı- Dünya Barış Anıtının olduğu bölge için ne düşünüyor sunuz? Söz konusu yer Bayraklı Org.Nafiz Gürman Mah.
Duran ŞARA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2014, Cuma
Duran ŞARA: Merhaba Serdar Bey; 100.000 Tl kaynağa sahibim amacım ilerde kat karşılığı verilebilecek İzmir Bölgesinden de arsa veya ilerde imara açılma potansiyeli olan tarla bakıyorum. Teşekkürler Serdar Dağıstan: Koyundere, Gülbahçe, Ovacık, Torbalı olabilir.
ramazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ekim 2014, Cuma
ramazan: merhaba Bir dübleks ev almak üzereyiz ve tapu hakkında haciz ipotek rehin gibi sorunları olup olmadığını öğrenmek için tapu fotokopisi ile tapu müdürlüklerinden yardım alabilirmiyim. yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.
Duran Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ekim 2014, Perşembe
Duran: 100.000 Tl kaynağa sahibim amacım ilerde kat karşılığı verilebilecek İstanbul ve Marmara Bölgesinde 10 sene zarfında rant potansiyeline sahip olan arsa veya tarlalar bakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
SERPİL AYDIN: Serdar Bey,Mimoza Kent Sitesinin yeri Hıfsıhha Dolunay Pastanesinden girince yukarı doğru maliyeciler sitesinin karşısında.İnternetten bakabilirsenizz yeri daha iyi görebilisiniz .Sorularım bu yer içindi.
hasan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
hasan: Serdar Bey merhaba, Torbalı merkezde yeni yapılacak İzban istasyonuna yakın bölgede konut yapmak mantıklı mıdır sizce ? buraya yapılacak mesela 1000 konutluk bir site bölgeye fazla mı gelir ? ve 100 m2 dairelerin fiyatları ne civardadır?
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ekim 2014, Çarşamba
SERPİL AYDIN: Merhaba Serdar Bey; MİMOZA KENT SİTESİ 'nin yeriyle ilgili düşüncelerinizi alabilirmiyim. İkinci elden satanlar 400-420 arası satıyorlar Bir iki yıl sonra edermi. Daha öceki yazımda yeri nedeniyle sonradan içime sinmeyen almış olduğumuz bu daireyi satıp başka alalım mı yoksa bir iki sene oturup değerini buluncamı satmalı.
Zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Ekim 2014, Pazar
Zirve: Merhaba Soyak optimus mavişehirde 2+1 daire buldum. 75 m2. Uzaktan havuz görüyor.
SERPİL AYDIN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Ekim 2014, Cumartesi
SERPİL AYDIN: Merhaba Serdar Bey, yardımınıza çok ihtiyacım var. Sizin söylecekleriniz doğrultusunda bir karar vermem gerekiyor. Şu an HATAY Poligonda 25 senelik bina kendi evimiz oturuyoruz.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Ekim 2014, Cuma
Kerem Tarkan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
Kerem Tarkan: Merhaba Serdar Bey, İsmim Kerem Tarkan.. Size sorum Nurem İnşaat ve Sürmeli İnşaat'ın Aliağa'da yapmakta olduğu SnProje'deki evler ile ilgili.. Projeye göre 1+1 evler 55 metrekare gelmekte ve 85-95 bin TL fiyat aralığında..
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
ahmet: Sorumu hızlıca cevapladığınız için teşekkür ederim. :) Benim için önemli olan kiradan ziyade bölgenin prim yapması. Bornova olarak hangi kısımları önerirsiniz?
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Ekim 2014, Çarşamba
ahmet: merhaba 30.000 civarında nakit param var. ev almak istiyorum.
deniz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Ekim 2014, Salı
deniz: merhaba Aliağa nurem inşaattan 1+1 60m2 kirageliri beklentim 1000tl eşyalı kiraya vermeyi düşünüyorum sizce beklentilerimi karşılar mı yada ilerki yıllar için iyi bir yatırımmıdır tşkSerdar Dağıstan: Satış Fiyat ne kadar?
Konut Fiyatları Neden Artıyor, Daha Ne Kadar Artar?
13 Ekim 2014, Pazartesi
Mühendis şapkamı taktım ve 2 gündür Türkiye İstatistik Kurumu, Reidin ve Merkez Bankası sayfalarında son 10 yıllık farklı verilere bakıp Konut fiyatları gerçekten artıyor mu yoksa kendi kendimize gelin güvey mi oluyoruz diye bir analiz yaptım. Beni bile şaşırtan bir kaç sonuç buldum. Geçenlerde bir arkadaşımız sormuş, 'Konut fiyatları daha ne kadar artabilir ki?
hasan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ekim 2014, Cumartesi
hasan: Merhaba Annem izmirde yanlız yaşayan bir kadın. 100.000 TL civarında ev alacağım annemin oturması için.
Emlak Gurmesi Hürriyet Ege'ye Açıldı!
8 Ekim 2014, Çarşamba
Dün ve bugün Hürriyet Ege'de Emlak Gurmesi ile ilgili güzel bir söyleşi çıktı. Yazı işleri müdürü Adnan Bey'in ellerine sağlık.
2014 Eylül :
Tarkan Aykan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Eylül 2014, Pazartesi
Tarkan Aykan: Serdar bey yine ben :) bu aralar hummalı bir araştırma içindeyim yatırım için :) Enteresan bir husus dikkatimi çekti sizin fikrinizi alırsam çok sevienceğim. Sahibinden.com'a girdim genel bir arama yaptım.
hakancantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Eylül 2014, Pazartesi
hakancantas: Serdar Bey, Arsa yatırımlarında özellikle güzelbahçede eski cevaplarınızıda okudugum zaman sorunsuz çok az arsa var diye dönüşleriniz var, arsa yatırımı yapılırken nelere dikkat etmemiz gerekir, özelikle güzelbahçede rastladığınız sorunlar nelerdir, bunları genel arsa yatırımı yapılırken nelere dikkat etmek adı aldında tavsiyelerinizi paylaşabilirmisiniz.Serdar Dağıstan: Özellikle Güzelbahçe'de gelen arsalarda hisseli olmaları sebebiyle problem yaşanıyor. Bazılarında da arsanın bir kısmı imara açılmamış olabiliyor.
Meltem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Eylül 2014, Cumartesi
Meltem : Serdar Bey merhaba. Bornova'da, yatırım amacıyla, yüksek kira getirisi ve 1+1 olan daire arıyorum. Bütçem 170.
Savaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Eylül 2014, Cuma
Savaş: Aliağa'da Nurem inşaatın yapmış olduğu dairelerden yatırım amaçlı almak uygunmudur.Serdar Dağıstan: Fiyat, m2, kira beklentisi??
Ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2014, Perşembe
Ufuk: SerdarBey, Gürsel kardeşim aracılığı ile sizi ve projelerinizi takip ediyoruz. Hafta sonu Zeytinalanı Palmiye konutları inşaat alanını görmeye gittim. Planlar , fiyatlar,ödeme planı ve teslimat bilgileri açıklığa kavuşunca paylaşırsanız sevinirim.
Tuncay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Eylül 2014, Perşembe
Tuncay: slm, izmir de görev gereği ailemle hatay bölgesinde lojmanda oturuyorum. çocuklarım ilköğretim öğrencileri olmaları ve arkadaş çevrelerini kaybetmek istememeleri nedeniyle, anlaşılan bir süre daha bu bölgede ikamet etmek zorundayız. ev fiyatları da sürekli yükseldiği için izmir, ankara ya da İstanbul'dan bir ev almayı planlıyorum.
hakan cantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Eylül 2014, Çarşamba
hakan cantas: Gunaydınlar, Guzelbahcede arsa yatırımı yapmak istiyorum, yazın populerliğinden fiyat bakımından daha uygun olabileceğini düşünerek kıs aylarını beklemiştim, elimde yaklaşık 200bin civarı nakit var, araştırmalarında yelki tarafından bu fiyatlara villlalık arsalar mevcut ama çok fazla satılık arsa var, bu arz miktarı ile Yelki mevki hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bu fiyatlara yelki yatırım yapılırmı, İzbanın güzelbahce ile seferihisar mevkine bağlanması planları geçiyor, yelkide bu noktada keşisim bölgesinde hat üzerinde kalacaktır gözüküyor, Başka bu bölgenin gelişimini hızlandıracak yatırımları biliyormusunuz ? Yoksa arsaların getirisi normal yıllık eflasyon artısındamı kalacaktır ?
hüseyin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
hüseyin: Merhaba 350.000 tl nakit param var. Mavişehir modern 4 projesinden 64 m2 - 310.
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, 1 yıl kadar önce bu soruyu sormuştum ve bilmiyorum demiştiniz.Belki nedenini öğrenmişsinizdir diye tekrar izninizle sormak istiyorum.Gediz Üniversitesi Çiğli kampüsü inşaatı neden bir türlü başlamıyor.
Tarkan Aykan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
Tarkan Aykan: Serdar bey merhaba, Uzun süredir sizi takip etmekteyim zevkle okuyorum. 2 konuda fikrinize ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim 1) Seferihisar merkeze çok yakın (1,5-2 km) 8.000 m2 bir Zeytinlik tarlam var.
yavuz sahin, Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
yavuz sahin,: Serdar Bey, Dairelerdeki kiracılardan uğraşmaktan sıkıldığım için daireleri nakite çevirmek istemiştim, benim aslında aklımdan geçen nakite geçip yeşilova gibi prim yapacak bölglerden lansman proje fiyatlarından daire alıp aynı şekilde devam etmekti, ama bir yandan da kendi işimi kurup inşaatta değerlendirmek için sizin görüşlerinizi almak istemiştim. Bu durumda insaat riski almaktansa, yeni proje kovalamak yada bir önceki yorumunuzdanda çıkardığım arsa yartırımı olmak daha mantıklı geliyor şuan, ne dersiniz.
yavuz sahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Eylül 2014, Salı
yavuz sahin: Sedar Bey Merhaba, Daha öcenki yıllarda yeşilova bölgesinde tavsiyeleriniz ile birlikte yaptığım yatırımlardan iyi prim yaptım, Öncelikle öngörülü ve kazandıran bu tavsieriniz için çok tesekkür ederim. Şimdi dairelerimi elden çıkarıp, arsa alıp insaat işine girmek istiyorum, yaklaşık 700bin nakit çıkarabileceğim, sizinde bu konuda düşüncelerimi öğrenmek istiyorum. 1) Sizce bu kadar para bu işelere girmek için mantıklımı 2) Bu sermaye ile hangi bölgelerde arsa yatırımı yapılabilinir 3) Ortak alıp sermayemi arttırmak mantıklımıdır.
mustafa kılıç Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Eylül 2014, Pazartesi
mustafa kılıç: Serdar Bey MERHABA, Şahsen dizel otomatik full donanımlı orta sınıf bir arabanın fiyatının 90000 tl olduğu yerde ev fiyatlarının daha da artacağını düşünüyorum, bu konuda esneğim ama bunun da bir matematiğinin olması gerektiğine inanıyorum yani bu artış sınırsız olamaz. Bu ev fiyatları ne olacak ve nereye kadar artmaya devam edecek? Haftasonu Mavişehir Modern 4 lansman fiyatları açıklandı, daireler lansmandan ortalama 5000 tl/m üzerinde fiyattan satışa çıktı.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Eylül 2014, Cumartesi
zirve: Merhaba sabah mavişehir modern 4 projesi hakkında sorum olmuştu. park yaşam 1+1 evler şuanda 320.000 tl civarında.
zirve gümüşçağlayan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Eylül 2014, Cumartesi
zirve gümüşçağlayan: Merhaba Mavişehir modern4 projesi fiyat listesi açıklanmış. 1+1 evlere 298.000 TL isteniyor.
orhan güneri Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Eylül 2014, Çarşamba
orhan güneri: palmiye park yeni proje anketi sonucu ne oldu ? saygıyla.
fahr Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Eylül 2014, Salı
fahr: Merhaba Yatırım amaclı daıre bakmaktayım.Amacım kıradan daha cok 5 yılda deger artısından getırı saglamasıdır. Ulukent te umsan ınsaatın yaptıgı ulukent bahce ıle ılgılı goruslerınız nedır?
Can Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Eylül 2014, Perşembe
Can: Serdar Bey Merhaba, Ben çiğli A.O.S.
Utkan Alsancak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Eylül 2014, Perşembe
Utkan Alsancak: Sayın Serdar Bey size iki sorum olacaktı., 1- Bir arkadaşım Mendereste (yeni yapılacak Menderes Devlet Hastanesi karşısında) yapılacak yeni bir inşaattan 75 bin peşin 100 bin daire teslimi 3+1 ev alacak. Banada almak istermisin diye sordu.
HUSEYİN YURUR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2014, Salı
HUSEYİN YURUR: Serdar bey merhaba, Bilgi ve deneyiminiz ile size kısa ve basit bir sorum olacak. yardımcı olursanız sevinirim. 2012 ağustosda bir ev aldım çeşme'den.
nazan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Eylül 2014, Salı
nazan: içradan ev aldık tek kat olarak ikinci katıda bitik ama onun oturma ruhsatı yok oraya ruhsat alabilirmiyiz yoksa baş vurursak yıkarlarmı kaçak olmasınıda istemiyoruz yol gösterirseniz sevinirim Serdar Dağıstan: İmar durumu iki kata izin veriyor mu?
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Eylül 2014, Pazar
ali veli: s.a serdar hocam 2002 yılında 15 hisseli bir miras yerinden 1/15 oranında 486,66 m² lik bir bahçe(tarla) aldım.tapuda şu ibare var 1/15 payı ......
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Eylül 2014, Cumartesi
ali veli: s.
raşit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Eylül 2014, Çarşamba
raşit: MERHABA SİZE BİR SORUM OLACAK 9 DAİRELİ BİR BİNADA YANLIZCA BİR DAİREYİ İSKAN TARİHİNE YETİŞTİREMEDİK ( 1998 YILINDA ) ŞİMDİ BÜTÜN DAİRELERİN DAİRE TAPUSU VAR BU DAİRENİN YOK ARSA PAYLI BU DAİREYE KREDİ ÇEKİLEBİLİRMİ ( SATMAK İSTİYORUMDA ALMAK İSTEYENLERİN SORDUKLARI ) KISMI İSKAN DURUMU BU DAİREDE UYGULANABİLİRMİ MALİYETİ NE OLUR BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİMSerdar Dağıstan: Maliyeti bulunduğunuz belediyeye göre değişir. Eğer iskan alamama sebebi kaçak bir yapılaşma değilse matah bir masraf çıkmaz. 1998 yılında olduğu için artık binanız deprem yönetmeliklere uygun değil, bu sebeple oturma raporu alabilmeniz için deprem iyileştirmeleri isteyebilirler.
Cengizhan Yıldırım Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2014, Salı
Cengizhan Yıldırım: Merhaba. Bireysel kredi almak amacıyla ipoteklenmiş bir dairenin satışı nasıl gerçekleştirilir. Bu süreç nasıl işler.
Utkan ALSANCAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Eylül 2014, Salı
Utkan ALSANCAK: Sayın Serdar Bey, Bir tanıdığımız şehir değişikliği nedeniyle Mavişehir 2. etapta flamingolarda (3. kat.
2014 Ağustos :
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ağustos 2014, Pazar
zirve: Mavişehir modern4 projesine katılma düşüncem var. Mavişehir modern3 projelerine baktığımda çok iyi primler yapmış. Bu projeye mutlaka katılmak istiyorum fakat 2 şekilde katılma şansım var.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ağustos 2014, Pazar
zirve: merhaba izmir park yaşamda 1+1 dairem var. Mavişehir modern4 projesi eylül ayında satışa çıkacakmış. Park yaşamdaki dairemi satıp, mavişehir modern 4 projesine lansman fiyatlarıyla katılmam mantıklı olur mu?
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
29 Ağustos 2014, Cuma
mustafa: Merhaba arsa almak istiyorum. bütçem 100.000 tl civarı bugün 100bine alıp 5 yıl sonra 400-500bin edebilecek bir konum var mı?
Özgür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ağustos 2014, Pazar
Özgür: Urla Megapol projesi hakkında görüşlerinizi alabilir miyim? Özellikle 2+1 villaları değerlendirebilirseniz memnun olurum.Serdar Dağıstan: Dün gittim dolaştım.
sahibe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ağustos 2014, Pazar
sahibe: Merhaba serdar bey....yazlıkla ilgili tüm ayrıntıları yazmışım ..oturduğum yeri belirtmemişim...
esma Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
esma : merhaba serdar bey Karşıyaka dedebaşı 120 m2 7 katlı binanın 1. katı dükkan üstü 205 milyar istiyor fiyat ve mevki yatırım için nasıl?İdeal Yaşam Evleri çiğli nasıl 1.
sahibe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
sahibe: Merhaba Serdar bey.. Emekli öğretmenim..Yazlık düşünüyorum ama .
samet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ağustos 2014, Cumartesi
samet: iyi günler serdar bey kolay gelsin, benim iki ortaklı bir arsam vardı ortağım öldükten sonra 6 katlı bir apartman yaptım.çünkü arsayı üzerime alamadım adamın hiç akrabası filan yoktu.şuan daire satmak istiyorum fakat arsa ortaklı oldugundan acaba sıkıntı olur mu ?
cem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Ağustos 2014, Cuma
cem: beylıkduzu veya esenyurrta 50 bın pesın ayda 800 taksıtle 2+1 alabılırmıyım onerebılecegınız proje varmı tskSerdar Dağıstan: Ben İzmir'le ilgili ahkam kesiyorum. İstanbul'daki projeler ile ilgili sizden fazla bilgim yok.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Ağustos 2014, Perşembe
ahmet: gaziemirde semt garajının arka tarafında kale garden diye yeni yapılan bi site gördüm temelden 3+1 137 m2 270 bin civarı bu fiyat o bölge için nasıl inşaat firması güvenilir mi ? bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim Serdar Dağıstan: Bu projeyi etrafına göre değerlendirmek yanlış olur. Etrafında bunun gibi bir yapılaşma yok.
Bülent Barış Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Ağustos 2014, Cumartesi
Bülent Barış: Merhaba Serdar Bey, Güzelbahçede taraflarında ileride (9-10 yıl) villa yapmak için arsa arıyorum. Genelde imar durumu %15-30 gibi. Bu bölge ileri de gelişir mi?
İzmir'de Gökdelenlere Yatırım Yapmadan Önce Düşünmeniz Gereken 3 Şey!
14 Ağustos 2014, Perşembe
Yükseklerde uçmak için metrekaresine 2000 - 3000 dolarcık saymadan önce düşünmeniz gereken 2 şeycik var! Her ne kadar çoğunluk yüksek binaları sevmese de, şehir merkezinin sıkışmasının kaçınılmaz sonucu olarak İzmir'de binalarımız yükselmeye başladı. İzmir Bayraklı bölgesi yeni şehir merkezi ilan edileli yıllar oldu ama gökdelenler ancak son 2-3 senede yükselmeye başladı.
halil Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Ağustos 2014, Çarşamba
halil: Merhaba çektiğim kredimi 1 yılda kapatabileceksem, kredi ile ev almak mantıklı mı? ev fiyatları devamlı yükselmekte. bankaya ödediğim faizler, evin rayicin yükselmesini karşılar mı?
mesut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2014, Salı
Sevil Özdemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Ağustos 2014, Salı
Sevil Özdemir: Geçen hafta Urla-Güzelbahçe sahil yoludan geçerken "Palmiye Park Yakında" levhası gördüm. Sanırım bu sizin projeniz? Levha arkasında çirkin boyasız natamam binalar vardı.
Ertan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Ağustos 2014, Pazartesi
Ertan: Öncelikle Merhaba Satış Bedeli 10.000.000 Yüzölçümü:289 m2 Vasfı: Tarla ------------------------------ Sınırı: Planı Gibi Gayrımenkulün İktisabı : 8/100 Hissesi Ahmet Öztürk Adına Kayıtlı Olup 5/100 Hissesini Uhdesinde İpka Ederek 3/100 Hissesini Satmasından Tescil Edildi Sahibi: Musa Özyurt 3/100 Ahmet Öztürk 5/100 Tapunun Arkasındada Şu Yazı Yazmaktadır Bu hisse satış ve devrinin ifraza imkan vermediği yasal gereği yapılmadan bu hisse üzerinde muştakil bir bölünmeye veya yapılaşmaya gidilemeyeceği bundan doğacak cezai ve hukuk sorumluluğun devreden ve devralana ait olduğu Ev ailemden kaldığı için konu hakkında pek bilgi sahibi değilim.
alkım Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ağustos 2014, Cumartesi
alkım: Merhaba Serdar bey, Katip Çelebi Üniversitesi öğrenci girişi kapısına çok yakın bir konumda yatırım amaçlı 1+1 daire almayı düşünüyoruz. Eşyalı olarak 900-1000 tl kira getirisi olacağı söyleniyor. Fiyat olarak da 135.
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
şahin çakar: merhaba ben izmir karşıyaka nar evlerinde 1400 tl ye kirada oturuyor um oturduğum sitede satılık bir daire var maliyeti400.bin.tl170 bin nakitim var gerisine kredi kullanacağım sizce bu daireyi almalımıyım birde gecen sene sitemizde daire ffiyatları yaklaşık 330 bin ile 350 bin tl idi acaba daha ne kadar pirim yapar cevabınız icin şimdiden tşk.
tevfik ayter Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
tevfik ayter: izmir gaziemirden ocak ayinda insaat firmasinda (mehmet ogullari )insaat dan bir daire aldik insaat asamasindaydin bize bir ay icerisinde icine gecebilirsiniz dedi ve dedigi gibi yerlestik evi aliriken oturma russatini mutahit siz alacaksiniz dedi bizde o islerden anlamayiz masrafi nedir dedik oda 500 tl alinabilirsiniz dedi biz bu parayi ayriyetten mutayite verdik almasi icin ama aradan 7 ay gecti mutahit bey halen bizi sallamakta oturma raporu icin hic bir dairenin yok bu arada basvurusu bile yok parasi yokmus beyfendinin olunca alacakmis bu mutayite herhangi bir yaptirim uygulanabilirmi binada henuz satilik daireleri ve dukkanlari var birde mutahit bey sanki bu binayla isi bitmis gibi baska bir yerde daha insaata baslamiz bize nasil yardimci olabilirsiniz Serdar Dağıstan: Aranızdaki sözleşmede oturma raporunu kimin alacağı yazıyor mu? Paranızı kurtarmaya ve belediyeden kendi başınıza oturma raporu almaya bakın. Oturma raporu alınabilmesi için müteahhidin SGK ve belediyeye borcunun olmaması lazım.
Öğretmenler için İzmir'de En Uygun Evler Nerede?
1 Ağustos 2014, Cuma
Ağustos ayında 40.000 öğretmenin atamasının yapılacağı duyuruldu. Ciddi rakam.
ömür Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Ağustos 2014, Cuma
ömür: İzmir konak çınartepe ye tayinim çıktı.okulumda sabahçı olacağım.okula toplu taşıma araçlarıyla zamanında yetişebilmem için 230 enfazla 250 bin liraya sıfır yada iyi tadilatlı 5 yıla kadar olan daireleri olan hangi siteleri önerirsinizSerdar Dağıstan: Bütçenize en uygun 2+1 daireleri Buca Tınaztepe veya Bornova Yeşilova civarında bulabilirsiniz.
2014 Temmuz :
huseyin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Temmuz 2014, Perşembe
huseyin: Basmane meydanında oteller bölgesinde konut yapmak mantıklı bir yatırım olabilir mi? Olursa m2 fiyatı ne olur sizce ? TeşekkürlerSerdar Dağıstan: Günlük veya kısa dönemli kiralamaya yönelik küçük konutlar yapmak mantıklı olabilir.
Ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Temmuz 2014, Perşembe
Ahmet: Merhaba.Sarnıç'ta 7 blok 42 daireden oluşan havuzlu bir siteden ev almayı düşünüyorum.( Sarnıç Modern Yaşam Evleri.
huseyın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Temmuz 2014, Pazartesi
huseyın: bi ev aldım.iskanı yok mütahıt tapu da bı evrak imzalattı. iskanı bız alıcakmışız.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Temmuz 2014, Pazartesi
Mehmet: Gaziemir beyazevlerde bir arsa almayı düşündüm 230m2. 103m2 taban alanı çıkıyor.fiyat olarak 210.
Kadriye Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Temmuz 2014, Cuma
Kadriye : Mrb; Ben Eskişehirden Kadriye. Biz müstakil evimizi 2011 yılında müteahhite verdik. firma bizim evimiz karşılığında bize 2 adet 2+1 daire verdi ancak; inşaatı kaba olarak yaptı iç kısmını hiç yapmadan kaçtı.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Temmuz 2014, Perşembe
selin yıl: merhaba serdar bey... üniversite yakını evim var sıfır daire. kiracı var 500 lira eşyasız.
selçuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Temmuz 2014, Perşembe
selçuk: merhaba serdar bey; Yaklaşık 4 saat' dir sitenizdeki zihin açıcı bilgilerle ufkumu açmaya çalışıyorum. Öncelikle engin bilgilerinizi esirgemediğiniz için teşekkürler. Serdar Bey, küçük ailemiz için Karşıyaka(Örnekköy ve Yeni Girne), Bornova(Yeşilova) yada Gaziemir(Beyazevler- villa tipi) muhitlerinden herhangi birisinden ev almayı düşünüyoruz, Bölgeler hakkında düşünceleriniz nelerdir yada alternatif bölge tavsiyesi alabilirmiyim.
Özlem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2014, Salı
Özlem: Merhaba Serdar Bey, Samimi yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Size danışmak istediğim konu artık yaş itibari ile çalışmadıkları için sağlam bir ek gelir olarak birikimlerini emlağa çevirmek istiyorlar...Kim bilir belki ileride kendi evimizin olduğu Aydın'dan ayrılıp, torunlarını görmek için aldıkları daireye de yerleşmeyi düşünebilirler:) Birikimimiz yaklaşık 440.
Orçun Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Temmuz 2014, Salı
Orçun: Merhaba,my via projesinin hemen yanındaki Nest Bornova projesiyle ilgili yorumlarınızı alabilir miyim.Bir cephesi myvia,DSİ,sanayi ve su kanalı olan bu projedeki 2+1 (120m2) daire fiyatları 310 binden başlıyor,daıre büyüklüğü ve planı olarak oldukça iyi bulduğum bu daireler için fiyat değer açısından makul görülebilir mi?Ayrıca projenin yanıbaşındaki sanayi ve su kanalı ile ilgili taşınma ve ıslah konusunda herhangi bir öngörünüz var mıdır?
Ali ÇİÇEK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Temmuz 2014, Pazartesi
Ali ÇİÇEK: Studio ctiy projesinin konum ve prim yapması hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim?Serdar Dağıstan: Seyrek ile ilgili geçen ay yazdığım yazıyı okuyunuz lütfen. http://www.
Burcu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Temmuz 2014, Cuma
Burcu: Eşimin babasının arsa tapusu var.1 girişte, 3 kat ve en ust katta içi yapılmamış inşaat halinde bir daire var.Kardeşler aralarında para toplayıp binayı yıkıp tekrar yapmak istiyorlar.
MERT YILMAZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
MERT YILMAZ: serdar bey merhaba, konut kredisi çekeceğim 140.000 . 10 yıl vade mi yoksa 4 yıl vade mi çekmek daha mantıklı olur serdar bey her iki durumda da ödeyebileceğim bunun hesabını yapamadım...
ferhat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
ferhat: krediyle almış olduğumuz ev daha önce 1+1 imiş daha sonradan öğrendik.şuan 2+1 binanın sığınağından çalınarak oda eklenmiş.kat ittifarkı yok iskan alma işlemi sırasında bi sorun çıkarmı?
Onur I Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
Onur I: Evia plus projesi ile ilgili görüşleriniz nelerdir. Saygılar,Serdar Dağıstan: Daire planları ve mimarisi başarılı bir proje. Lokasyon olarak merkezi, daha önce de söylemiştim, tek dezavantajı otobanın biraz altında kalması.
gülşah büçkün Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Temmuz 2014, Çarşamba
gülşah büçkün: izmir nergizde 3 katlı ruhsatlı ve kat mülkiyetli bir binamız var.parsel 9.arkamızdaki 17.
onur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Temmuz 2014, Salı
onur: merhabalar serdar bey 2013 şubat ayında ev aldım 750 tl kiraya verdim aynı zamanda başka bir şehirde 500 tl kiraya oturuyorum acaba kira beyannamesi verecek miyim?borcum ne kadar olur hesaplayabilir misiniz?
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Temmuz 2014, Pazartesi
şahin çakar: iyi akşamlar bornova pointe batı cehpe 22 kat 1+1 daire bir arkadaşım devir etmek istiyor dairenin bana toplam maliyeti 240 tl ye geliyor sizce almalımıyım pointeki satış yetkilisi deniz gören 1+1 dairelerin güncel fiyatının 270 bin tl söyledi cevabınız icin şimdiden tşkSerdar Dağıstan: Ödeme koşullarını karşılaştırın. Bir de devir koşullarına bakın, sonradan bir sürpriz olmasın.
akın tekcan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Temmuz 2014, Pazar
akın tekcan: Merabalar Serdar Bey. İzmir'e tayin dolayısıyla geliyoruz.İş yerimiz Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semtinde olacak.
deniz çavus Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Temmuz 2014, Cumartesi
deniz çavus: kat irtifakıyla aldıgım dairemde döseli olan merkezi kalörüfer sistemınden cıkmak ıstıyorum.yerıne klıma kullanmak ıstıyorum.yasal sakıncası varmıdır.
beyza turkmen Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Temmuz 2014, Cumartesi
beyza turkmen: izmirde,sağlam ve güvenilir bir ev almak istiyorum.Yapı denetim firmalarının çoğuna güvenmiyorum.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
ozgur Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Temmuz 2014, Perşembe
ozgur: Merhabalar , esenyalı metin oktay mahallesinde 2+1 ev buldum . Bu evin fiyatı 210.000 tl .
2014 Haziran :
Sevgi bekmezci Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Haziran 2014, Pazartesi
Sevgi bekmezci: Merhaba, özbey köyünün kuzey ile ilgili bir proje var mı? Zeytin restoran ve abalıoğlu tavuk çiftliğinin olduğu bölgeden, içinde su olmayan tarlaya dönümüne 24000 tl den 14300 m2 arazi almayı düşünüyoruz. Arazinin bir cephesi zeytin restoranın önünden geçen yola bir cephesi otobana sınır.
çetin kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Haziran 2014, Pazar
çetin kaya: simdieden tesekkürler, serdar bey semikler izbahna 500 metre mesafede 2+1 daire buldum fiyat 160000 tl burada kiralar ortalama 750tl ve ev en üst , üst kat sorun yaratırmı ilerde. 90m2 ortalama tamamen aydınlık ve ıkı cepheli bir ev her katta tek daire sıfır bina almak mantıklı olurmu ,ordu caddesinden gelen yolun burdan gececegi söyleniyor durum nedir Serdar Dağıstan : 750 TL kira için fiyat yüksek.
Deniz Sezer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Haziran 2014, Pazar
Deniz Sezer : Bu daireler tam olarak nerede olıyor ve ne zaman teslım eksiliyor acaba cok teşekkürler Serdar Dağıstan : Hangi daireler?
Meryem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Haziran 2014, Çarşamba
Meryem: Merhaba Serdar Bey, ben Narlıderede Yeni Kaleden bir daire almaya karar verdim. Daire dedigim gibi yeni kale mahallesinde. Başaran Sitesi 2 olarak gecen bu daire en üst (6.
Meryem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Haziran 2014, Çarşamba
Meryem: Merhaba Serdar Bey, ben Narlıderede Yeni Kaleden bir daire almaya karar verdim. Daire dedigim gibi yeni kale mahallesinde. Başaran Sitesi 2 olarak gecen bu daire en üst (6.
Mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2014, Salı
Mustafa: Merhaba Soyak Siesta Oxygen projesi sizce nasıl? Prim yapar mı? Temelden girip kazanabileceğim bir proje varmı?
emre elçi Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Haziran 2014, Salı
emre elçi: Selamlar, Kavuklar Tower yanında yapılmakta olan 8 katlı ofis projeleri için m2 3500 TL fiyatı nasıldır, yatırımlık için bu fiyatlar uygunmudur ? Serdar Dağıstan: Pazarlik yapin, fiyat cok degisiyor. Tamamlanmis olanlar ile yeni baslayanlarin arasinda pek fiyat farki yok.
M.Levent Melik Emlak Kulisi üzerinde sormuş
23 Haziran 2014, Pazartesi
M.Levent Melik : Merhaba Serdar bey Balçova Korutürk Mah No:61 Kat :4 D.10 ( Selçuk apt) olan dairem için sizce en az ne kadar istemeliyim.
HÜLYA AYTİ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
19 Haziran 2014, Perşembe
HÜLYA AYTİ: Merhaba Serdar Bey; Benim İzmir'de 75 m2 bir evim var.Kendim eşimin işinden dolayı Marmaris'te ikamet etmekteyim.İzmir'deki evim kirada ama aynı zamanda Marmaris'tede kirada oturuyorum.
Meliha Karcı Hoşyılmaz Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Haziran 2014, Salı
Meliha Karcı Hoşyılmaz: Merhaba, şirket olarak bir yatırım yapmak istiyoruz. Myvia 414 projesini inceledik, 32 m2 süpürülebilir alan+8 m2. balkon =40 m2.
Samet nurkan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Haziran 2014, Pazartesi
Samet nurkan: Merhaba serdar bey.bodrum milas meşelik kemerdağında 700m2 büyüklüğünde 60 bin civarında bir arsa bulunmaktadır ..dağın en üst bölgesindedir arsa ..
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Haziran 2014, Pazartesi
mustafa: Merhaba Soyak mavişehir optimus yani yeni teslim soyaklarda 55m2 - 43 m2 brüt havuz manzaralı 200.000 tl buldum. Sizce fiyatı nasıl?
arda kaan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
15 Haziran 2014, Pazar
arda kaan: egeinci konut aliapark cigli evlerinden 3+1 daire aldim ve pesin ödeme yaptim insaat normalde kasim 2013 de bitecekdi,malesef bitiremediler,ve suan insaatin sonlarina dogru bizden ek ücret olarak 10000 lira daha istiyorlar ödeme yapmazsak bizler magdur olacagimizi söylüyorlar,27 aralikdan sonra malzemelerin fiyatlari degistigi icin 120 aileden 10000 ek ücret istiyorlar,ama anlasmamizin 4 maddesinde hic bir ek ücret istenmiyecek diye bir yazi var ,,sizce ne yapmaliyz,, Serdar Dağıstan : Seneler önce yazmıştım ve sonra bir ton küfür yemiştim. Girmişsiniz bir kere yapacak birşey yok. Sözleşmenizi alıp bir avukata gidin diyeceğim ama nereye kadar nasıl uğraşacaksınız?
Birkan Birlik Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Haziran 2014, Cuma
Birkan Birlik: Merhaba, İzmir Karşıyaka Mavişehir Soyak'larda 1+1 70 metrekare bir evi 200.000 TL fiyatla almak mantıklı bir seçim olur mu ? Bu evlerin kiraları araştırmalarıma dayanarak söylüyorum 1.
nazegül yıldırım Emlak Kulisi üzerinde sormuş
12 Haziran 2014, Perşembe
nazegül yıldırım: merhaba serdar bey. bizim ayrancılarda 400m2 3 kat %30 imarlı arsamız var. bu arsayı satıp kemalpaşa da 4,5 dönüm kiraz bahçesi alsak kazançlı olur mu.
Erdoğan Mutlu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Haziran 2014, Çarşamba
Erdoğan Mutlu: menderes ilçesi daire yatırımı için sizce uygun mu? özellikle havaalanı karşısındaki görece göçmen konutları civarı için yorumunuz nedir?Teşekürler..
alper ocalan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Haziran 2014, Salı
alper ocalan: Merhaba Serdar Bey, İstanbul'da yaşıyorum, İzmir'de 1+1 daire alıp kiraya vermeyi planlıyorum. Düşündüğüm siteler Soyak Siesta 2 veya 3. Özetle Mavişehir bölgesi.
Ali BAYSAL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Haziran 2014, Pazar
Ali BAYSAL: 6 Ay önce almış olduğum 800m2 hisseli arazimin, yeni kanunun çıkmasından sonra satışını nasıl yapacağım hakkında hiç bir yerden bilgi alamadım.(Tapu Kadostro Dahil) Bu konuyla ilgili bilgi verebilirmisiniz. Bu araziyi satmak istediğimde satabilecekmiyim.
cetin kaya Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Haziran 2014, Pazar
cetin kaya: merhba, bayraklı onur mah körfez evlerinde bir dairem var ve satmak istiyorum,bu bölge için aqua park avm projesi var denılıyordu sizce beklemek gerekir mi daha bu arada evi alalı 1,5 sene oldu .tesekkurler. Serdar Dağıstan : Bana bu konuda 2-3 sene önce sorulan sorularda da aqua parktan bahsediliyordu ama hala yok böyle birşey.
ALİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Haziran 2014, Cumartesi
ALİ: serdar bey merhaba şirinyer çaldıran mahallesinde 1994 yapılmiş iki daire bir dükkan olmak üere binamız var fakat imarımız yok imar affından yararlanamıyoruz çevremizde bulunan bir benzin istaasyonu bizi şikeyet edip evimize yıkım kararı çıkmış herhangi bir ödeme olmadan yıkılırmı veya bu duramda bizim ne gibi hareket etmemiz gerekir sizin görüşünüz nedir belirtirseniz teşekkür ederimSerdar Dağıstan: Belediye ile görüşmeniz lazım.
İzmir'de Kentsel Dönüşüm Ne Durumda?
6 Haziran 2014, Cuma
3 Haziran salı günü Milliyet grubunun düzenlediği İzmir Kentsel Dönüşüm ve Yeşil Çevre Zirvesi'ne katıldım. Kendimi şaşırtan izlenim ve duygular ile konferanstan ayrıldım; - İstanbul'lu yatırımcılar İzmir'e benden çok daha pozitif bakıyor. - İstanbul'luların İzmir'e olan ilgisinin en önemli sebebini bence Folkart'ın sahibi Mesut Sancak söyledi; 'İstanbul'a en çok benzeyen şehir İzmir' dedi.
Mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Haziran 2014, Cuma
Mustafa: Merhaba Narova projesi bitince 2+1 kira fiyatları ne kadar olur? aşağı yukarı?Serdar Dağıstan: 800 - 1100 TL arası değişir.
Gürhan Sümer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
Gürhan Sümer: Merhabalar, İzmir Hilton Otel AVM'sinde 50-60m2 aralığında, zemin katta, dükkan veya ofis almak istiyorum. 225.000 TL-250.
adem deve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
adem deve: bizim 440 metrekare arsamız var.yüzde 30 imar izni..zemin artı 2 kat müsade izni var.
mithat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Haziran 2014, Perşembe
mithat: merhaba evimi satacağım bir yanlışlık nedeniyle tapunun çizim bölümüne baş vurdum ve çizimci dairenin kat irtifakı dosyası olmadığı için onaylanmadığını söyledi ne yapmalıyız Serdar Dağıstan: Cok ciddi problem bu. Elinizde ne tapusu var?
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Haziran 2014, Çarşamba
ali veli: s.a serdar hocam bi sorum olacak bir adet kendi evim var 3 adet daire de miras olarak 5 kardeşim olarak satılacak eğer o evler satılıp ben yazlık alrısam emlak vergisi ödemem gerekecekmi kendim emekli değilim eşim emekli 1 ev var teşekkürelerSerdar Dağıstan: Odemeniz gerekir diye dusunuyorum ama bir mali musavire danisirsaniz daha saglikli olur.
2014 Mayıs :
MUTLU KASAP Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
MUTLU KASAP: Serdar Bey, Daha önceki projelerle ilgili yorumlarınıza tekrar aynı soruyu sormamk için baktım ancak Goldiva Kuzey ile ilgili özellikle kat planı yorumlarınızı göremedim. Bu proje genel ve kat planı noktasında yorumlarınızı rica ederim. Serdar Dağıstan : Planlar gayet güzel.
yaver özdemir Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
yaver özdemir: serdar bey iyi akşamlar ben avcılar lobi parlastan 1+1 daire satın aldım fiyatı 250.000 bin tl. 100 bin nakit verdim kalan miktarı daire tesliminde vereceğim benim size sormak istediğim avcılar inşaat daireyi 2000.
serkan uçar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
serkan uçar: Serdar bey merhaba, Ben göksu mahallesi / Buca sakiniyim. Evimin yanındaki arsaya 2004 yılında kaçak olarak bir dükkan yaptırdım. 2011' de de üzerine bir kat çıktım.
Cihan Türkay Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Mayıs 2014, Salı
Cihan Türkay: Serdar Bey merhaba, bizi çok zorlamayacak bir bütçe ile alabileceğimiz, kiraya vereceğimiz ve lokasyon olarak gelişecek bir yerde ev yatırımı yapmak istiyoruz. Gaziemir in çıkışındaki Görece Konutları ile yeni fuar alanına yakın Evka 7 ye bakıyoruz. Sizce hangisi daha iyi bir yatırım olur ve yakın şartlarda başka hangi bölgeleri tavsiye ederiniz?
volkan necati Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mayıs 2014, Pazartesi
volkan necati: merhabalar serdar bey sizinde tavsiyeniz üzerine 2012 yılında buca hipodrom karşısındaki 2002 yapımı prestij sitesinden 3+1 117 m2 11 katlı binanın 10.ncu katından 95 bine bir daire satın aldım. hemen yan parselimize koç inşaat tarafından mia residance buca projesi yapılmaya başlandı.
arda Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mayıs 2014, Pazartesi
arda: Selam serdar bey Sorduğum soruya yanıt tam olarak gelmemiş.Verilen cevap şu şekilde '' Konum ve kalite olarak başarılı bir bina, oturan tanıdığım da var ama s '' Fiyat olarak yorumunuzu alamadım.620.
Havva Görkem Şenol Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
Havva Görkem Şenol: Sayın Dağıstan, merhabalar. 2016-17 de teslim bir proje arıyoruz. elimizdeki nakit 200.
MEHMET SÖNMEZ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
MEHMET SÖNMEZ: Merhabalar sn.Serdar Dağıstan, 3 ay sonra işim ve özel nedenler dolayısı ile İzmir'e yerleşeceğim..Ancak bu şehri hiç tanımıyorum..
Murat Yıldız Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mayıs 2014, Cumartesi
Murat Yıldız: Merhaba, Katip Çelebi Üniversitesi yakınında 1+1 açık mutfak, brüt 55 , net 38 m2 , 100.000 TL , tek blok apartmanda daire , temelden yatırım için uygun mudur ? Tahmini kira getirisi ne kadar olur?
Baki YILMAZ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Mayıs 2014, Perşembe
Baki YILMAZ: İyi çalışmalar dilerim.Öncelikle özür dilerim. Çünkü İzmir ile ilgili konularla sizin ilgilendiğinizi bilmeden sorumu Tebernüş Beye yönelttim.
arda Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Mayıs 2014, Perşembe
arda: Selam serdar bey Mavişehirde ev almayı düşünüyorum.Aliberti rezidansta ( şu an binanın altında vatan computer var) beğendiğim 180 metrekare brüt daire için 620000 tl istendi.Lokasyon olarak yerinin iyi olduğunu düşünüyorum.
ömer önal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Mayıs 2014, Salı
ömer önal: iyi akşamlar serdar bey benim buca mayvia da 1+1 dairem var 2011 de 100. bin tl ye almıştım aylık getirisi 800.tl satlığa cıkardım 135.
emrullah aydın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
17 Mayıs 2014, Cumartesi
emrullah aydın: İyi günler Serdar bey..Bayraklı dan daire almayı düşünüyoruz.Ancak bugün Bayraklıda(folkart yanı) yeni yapılan bir inşaatın temeli kazılıyordu ve su çıktığını gördüm.
evrenmert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Mayıs 2014, Perşembe
evrenmert: merhaba serdar bey umarım rahatsızlık vermiyorumdur, myvia bahçe projesinde 2+1 dairem var, lansmandan girmiştim şuanda %20 pirimli fiyatlardan satılabiliniyor, elimde de bir miktar nakitim var. Nakit param ile Lobi parlas projesinin peşinatını ödeyip, parlasın teslim zamının da bahçe projesindeki evimi satıp, borcu kapatsam, mantıklı bir iş yapmış olurmuyum.Serdar Dağıstan: 5 sene geçmeden sattığınız için %35 vergi ödeyeceksiniz aradakı farktan.
selin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
selin : Serdar Bey, Katlara ve KDV oranlarina gore tekrardan yaziyorum 1) 75M2 280.000 tapuda mesken --9. kat ve ilave %1 KDV olacak 2) 95M2 350.
selin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
selin: Merhabalar, Tavsiyesiniz uzerine Atek yapida karar kildim, ama hangi ofis tipi konusunda suanda kararsizim, alttakilere gore yardimci olurmusunuz. 1) 75M2 280.000 tapuda mesken 2) 95M2 350.
nalan yorgancı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
nalan yorgancı: Merhaba Serdar bey, genelkurulumuzda çimlerin yenilenmesi-çevre demirlerinin yapılması hakkında kat malikleri kararının alınmadığı divan heyetinin imzası altındadır. 1-Mevcut yönetim, üç blok çiminin yenilenmesi için 15.02.
TURGAY YILDIZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mayıs 2014, Çarşamba
zirve: Merhaba Park yaşamda 1+1 dairemi satıp aklımda varyant karşıyakadan daire almak var. ne kadar mantıklı? 2+1e 420.
ömer önal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Mayıs 2014, Salı
ömer önal: selamlar serdar bey yatırımlık 1+1 daire bakıyorum iki proje icin karar veremedin bir kavukların bornova point birde avcıların lobi parlas hangisi ileriye dönük daha iyi bir yatırımdir şimdiden tşk.Serdar Dağıstan: Her ikisi de özellikli projeler. Her ikisinin de konumu gelişmeye açık.
Arzu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
11 Mayıs 2014, Pazar
Arzu: merhaba serdar bey , çocuklarımız küçükken yatırım yapmak istiyoruz kredi ile max. 125000tl limitimiz var bu fiyata mevlana da sıfır 1+1daireler var kira getirisi açısında ve ileride değer kazanması açısında tavsiye eder misiniz . Serdar Dağıstan : Mevlana'nın çok içlerine gitmeden Bornova Anadolu'ya yakın bir yerler ise olabilir.
ayşe koca Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
ayşe koca: iyi günler, Öncelikle burdan tüm annelerimizi anneler gününü kutlarım. Yeni Lansmanı yapılan Novus Ventus projesi ile ilgileniyorum, bireysel yatırımcıyım. A) Tapuda ticari gözüken ofis 88 brüt + %18 KDV toplamda şuanki fiyat 450.
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
şahin çakar: iyi akşamlar serdar bey size bornova point den satın almış olduğum daire icin soru sormus kafamın karışık olduğunu yazmışdım sizde bana kafa niye karıştı diye cevap yazdınız şimdi serdar bey benim korkum zarar etmekten kar etmekten vaz gectim cünkü 1+1daireyi kaca kiraya vermeliyimki ve ya kaca satabilirimkikavuklara gittim vaz gecmek istediğimi söyledim cok zorluk cıkarıyorlar benim asıl öğrenmek istediğim bornova point bittiğinde benim 224 bine aldığım bu daireyi 300 bine satabilirmiyım o kadar edecekmi şimdiden cevabınız icin cok teşekür.Serdar Dağıstan: Alım yapmaya karar verdiğinizde bir taahhütte bulundunuz. Firma da sizin verdiğiniz bu alım taahhüttüne güvenerek inşaatı yapıyor.
Memet Nergis Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
Memet Nergis : iyi aksamlar Serdar Bey ben daha öncede size soru yöneltmistim cok bilgilendirici aydinlatici cevaplarizi tekrar tsk ederim size, su anki sorum Izmir gaziemirde eski bir evimizi %50 sözlesmeyle 2012 mütahit firmaya verdik arsamizi karsiliginda yapacak olan insatan daire karsiliginda... Su anda 19.75 m2 bizim arsada hazine fazlaligi var oldugunu söylüyorlar o metrekariye bizim ödememizi istiyorlar arsamiz gaziemir gazi mah bunu biz ödemelimiyiz mütahit firma daha önce söylemedi anlasmalar olurken birde ödememiz gerekiyorsa buradaki metre birim fiyatlari nedir bilmiyorum yurtdisinda yasyiorum hazinedeki ödemem gereken mikti ögrenmek istiyorum tsk ederim iyi calismalar size..
Musa Dermancı Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Mayıs 2014, Cumartesi
Musa Dermancı: Buradan kampüsün karşısından yatırılmamalı 1+1 ev almak istiyorum . Genelde 110 bin tl diyorlar yerine göre 700 tl civarı kira garanti ediyorlar uygunmudur sizce teşekkürler Serdar Dağıstan : Anlamadım soruyu?
şahin çakar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
şahin çakar: merhaba serdar bey 28.02.2014 de bornova pointe 1+1 daireyi 224 bin tl ye yüzde30 nakit ve 24 ay 0 faizle aylık 5610 te taksitle yani senetle aldım daire deniz görüyor 22 ci katta şimdi kafam cok karıştı vaz gecmeyi düşünmeye başladım size sorum nasıl bir yatırımdır daireyi teslim aldığımda kac paraya satmalıyımki zararım olmasın.
cihan arabacı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
cihan arabacı: merhaba Serdar Bey. Kızım istanbul daki evini satıp, izmir' de hem oturmak için hemde yatırım için daire alacaktı. Gezerken daha önce düşünmedikleri bir yerde.
tulin tekeli kapluhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mayıs 2014, Cuma
tulin tekeli kapluhan: serdar bey merhaba benim soyak siesta 1. etap 2+1guney cepheli yılda 10000tl kira getirisi olan dairem var.simdi oturacağım evi almak istiyorum.
selin eren Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mayıs 2014, Perşembe
selin eren: Serdar Bey, Bugun öğleden sonra Atek adress ile de görüştüm onlardaki ofise fiyatları 75M2 ofis için 280.000 , etrafındaki diğer gökdelen projelerine göre fiyatı daha makul gözükmekte, bu durumda Lobi Parlas mı yada atek adress projesini tercih edersiniz. Atekde dediğim bu fiyatları peşin istiyorlar, avcılarda ödeme kolaylığı var, bu hafta sonuna kadar yatırımımı yönlendirmek isityorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.
selin erel Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Mayıs 2014, Perşembe
selin erel: Merhabalar, Sizden ricam Avcılar Lobi Parlas projesini değerlendirimisiniz., şuanda 1+1 65 m2 dailereri KDV dahil 250.000 satıyorlar, sizce bu fiyatlar yatırımlık için uygunmudur.
Mustafa SAĞLAM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
Mustafa SAĞLAM: Sayın Serdar Bey Arsaya 3000 M'2imar pilanı vermişler. ve 3 kad müsade etmişler. Biz bunu itirazla değiştirebilirmiyiz.
AHMET TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
AHMET TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim.Eşim dün Mevlana mahallesinde yeni yapılan türk kolejinin ve yamanlar kolejinin yanında bir daire bulmuş.ev 140 m2.
Mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mayıs 2014, Çarşamba
Mehmet: merhaba Narovada 2+1 alacağım. Fiyatları 230.000 tl civarında teslimde 300bin leri görür mü?
Uğur ÖZBEY Emlak Kulisi üzerinde sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Uğur ÖZBEY: Merhaba Serdar bey ; Bornova'da taşkent civarında lokasyonu ve görüş açısı iyi olan 25 yıllık bir binadaki dairemi 265.000.00 TL civarında satmayı planlıyorum.
Mustafa SAĞLAM Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Mustafa SAĞLAM: Serdar bey Merhaba iZMİR KARABAĞLAR PEKER mah.9979 M2 arsamız var. İmarda %70 yeşil alan ve park olarak görünüyor.
teoman sahin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
teoman sahin: Serdar Bey Merhaba, Gökdelenler bölgesinde yeni yapımı devam eden bir projeden lansman fiyatlarına 95m2 ofis için teslimi 20 ay sonra ama şuanda peşin 350000TL sizce yatırım amaçlı fiyat uygunmudur ? yada vadeli %25 peşim 20 ay sıfır faiz ile 380000 fiyatta nedersiniz ?Serdar Dağıstan: Vadeli fiyat daha uygun.
Ahmet TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
6 Mayıs 2014, Salı
Ahmet TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim.İlk bahsettiğim sitenin otaparkı var fakat herkes için yeterli değil.Sitenin güvenlik görevlisi var.
AHMET TURAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
AHMET TURAN: Sayın Serdar Bey Merhaba, Yeşilova 4016 sokakta 2 senelik bir daire baktık.Daire 160 metrekare.İçinde şu ana kadar hiç kimse oturmamış.
güler Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
güler: merhaba, 2000 yılında İstanbulda kat ittifaklı bir daire satın almıştık. şimdi bu daireyı satmak istedik.alacak kişiler kredi için başvuruda bulunduklarında belediyenın biz tapuları aldıktan 3 ay sonra ruhsatı iptal ettiğini öğrendik.
M.A.A. Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mayıs 2014, Pazartesi
M.A.A.
yusuf Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Mayıs 2014, Pazar
yusuf : sn.dağıstan çeşme altınkum da buluynan koop.arsası ile ilgili fikrinizi sormuştum.
mert Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mayıs 2014, Cumartesi
mert: merhaba serdar bey, antalya üniversitesi yakını (tip B) balkonlu asansörlü 3 katlının 1.katı1+1 (banyo 2 m2 - salon.mutfak 13 m2 - yatak odası 6 m2) daire var.
Seyrek'te Konut veya Arsa Yatırımı Yapılır mı?
2 Mayıs 2014, Cuma
Herkes bir sonraki Yeşilova veya Gaziemir'in peşinde. Peki Seyrek'te bu potansiyel var mı? Seyrek adını seneler önce Villakent ile duymuştuk.
mehmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Mayıs 2014, Cuma
mehmet: Merhaba Kendim gazimagosa kıbrısta okuyorum. yeni bitmiş bir evin fiyatı 130.000 tl yıllık kira bedeli 11.
Erdem Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Mayıs 2014, Perşembe
Erdem: Merhaba, 1,5 yıldır İzmir Gaziemir'de ikamet etmekteyim.Buraya geldiğim ilk günden beri beni şaşırtan ev fiyatlarının yüksekliği oldu.Şu anda ırmak mahallesinde giriş katta 105 metrekare olan bir eve 800 tl kira veriyorum.
2014 Nisan :
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Nisan 2014, Çarşamba
selin yıl: serdar bey tekrar rahatsız ediyorum... bi önceki mesajımda ilanın adresini vermiştim size. 45 m2 (brüt) 1+1 daire için .
şükrü aydın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
30 Nisan 2014, Çarşamba
şükrü aydın: 51 daireli birsitede 25 daire tek bir kişiye ait diğer25 daire ise 25 ayrı kişiye ait genel kurulda 25 daire sahbininoy hakkı kaçtır teşekkürlerSerdar Dağıstan: Her daire sahibinin her dairesi için 1er oy hakkı vardır.
Senem MAYA Emlak Kulisi üzerinde sormuş
28 Nisan 2014, Pazartesi
Senem MAYA : Cigli Balatcik Mah.yapilan Ideal Yasam Evleri projesinden 2+1 149.000 tl`lik dairelerden bir tane almayi dusunuyorum.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Nisan 2014, Pazartesi
selin yıl: merhaba serdar bey, 45 m2 1+1 bir daireye (antalyada üniversitenin yakını) esyalı 650 kiralanabilir diyor emlakçı. 45 m2 (brüt) bir eve bir öğrenci ancak sığar ve o da tek başına 650 veremeyebilir. diye düşünüyorum...
SEBLA ÇİLOĞLAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Nisan 2014, Cumartesi
SEBLA ÇİLOĞLAN: Merhaba, İZKA İnşaat projelerinden Park Yaşam Ofisleri ve Karşıyaka Tower için genel görüşünüz nedir? Park Yaşam Ofisleri tamamlandı, ancak satış devam ediyor. Çok rağbet görmedi mi, yoksa mağazaların dolması sonrası hareketlenir mi?
selim sarımollaoğlu Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Nisan 2014, Cumartesi
selim sarımollaoğlu: Serdar bey selamlar ; Menemen / Seyrekköy de almış olduğum , belediye ve üniversite binasına yakın konumdaki arsam için mütahit firma , % 30 kat karşılığı inşaat yapmak istemektedir . Arsam yanyana 3 adet 500 mt toplam 1.500 mt.
ÖZGÜR Emlak Kulisi üzerinde sormuş
25 Nisan 2014, Cuma
ÖZGÜR : Serdar Bey, Alaçatı Haydariye mevkiinde 3.derece doğal sit statüsünde tarlamız var(alaçatı merkeze 1,2 Km), bu bölgenin imar açısından şansı nedir bir öngörünüzvarsa paylaşmanızı rica ederim. Saygılarımla, Serdar Dağıstan : Alaçatı'da 100 küsur tane parsel kalmış.
Sebla Çiloğlan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
22 Nisan 2014, Salı
Sebla Çiloğlan: Merhaba, Yatırım amaçlı Bayraklı bölgesinde ofis almak istiyoruz. Lider centrio ve Atek yapı projeleri ile ilgileniyoruz. Hangi proje yatırımcıya daha fazla kazandırır?
ufuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Nisan 2014, Pazartesi
ufuk: öncelikle iyi günler şimdi bizim duruz biraz karışık dedem 2005 yılında vefaat etti 240 metre kare arsa üzerine 180 metre kare iki kata geçiçi ruhsat alınmış şimdi benim akllıma iki katın ruhsatı var 4 daire var 5 ortakçı var şimdi ben bu işin içinden nasıl çıkarım nasıl bir yol izlemem lazım Serdar Dağıstan: 4 ev sahibi hissedar 5. ortakçıya o evlerin bir tanesinin değeri kadar para verir.
ALTAN EROL Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Nisan 2014, Pazartesi
ALTAN EROL: Merhaba Serdar Bey. Belli bir süredir yazlık arsa alıyorum , geçen seneden beri ,bütçem biraz kısıtlı olduğu için rağbet gören yerlerden malesef alamıyorum , geçen sene karaburun'da olan kamukent kooperatifinde olan arsaları görmüştüm. ozaman için alamamıştım ama şuan tekrar bakıyorum fiyatlar halen aynı rakamlarda , arsa tapularıda verilmiş ama sanki fiyatlarda hareketlenme olmuyor gibi , sizce uzun süreli için buradan yazlık arsası almayı tavsiye edermisiniz ?
yusuf karaş Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
yusuf karaş: merhaba serdar bey.çeşme altınkumda denize mt. 28 üyeli 14 dönümlük arsaya sahip kooperatifin ortağıyım.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
Tajdin sayın: Merhaba.izkanın karşıyaka tower projesi ile ilgili düşünceniz nedir deniz gören tarafta 1+1 78 m2 310000 tl.değerlenir mi sizce?
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Nisan 2014, Cumartesi
Tajdin sayın: Merhaba.izkanın karşıyaka tower projesi ile ilgili düşünceniz nedir deniz gören tarafta 1+1 78 m2 310000 tl.değerlenir mi sizce?
Ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2014, Cuma
Ali: Merhaba Karşıyaka albatrosta 1+1 evim var. Bunu satıp point bornovadan almak mantıklı mı? teşekkürlerSerdar Dağıstan: Eğer piyasanın çok üstünde bir rakama satabiliyorsanız tabii ki.
tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Nisan 2014, Cuma
tajdin sayın: Bolivada 2+1 daireler bitmiş zaten sayısı azmıs evka 3e bakan taraftaki 1+1ler 320000 tl bütün eşyaları da bu fiyatın içinde veriyolar bornozundan bardak çatalına kadar.sizce fiyat uygun mu?bana yüksek geldi açıkçası bundan daha fazla da artmaz gibi geliyor.
ALİRIZA ADAY Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
17 Nisan 2014, Perşembe
ALİRIZA ADAY: Oyak Buca projesinin raporunu göndermenizi istirham ediyorum. Çok teşekkürlerSerdar Dağıstan: Baya vakit geçti üzerinden ama...
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Nisan 2014, Çarşamba
Tajdin sayın: Merhaba.boliva bornova ve goldiva projeleri hakkındaki görüşleriniz nedir?Serdar Dağıstan: Goldiva'yı biliyorum, yeri ve kendi güzel bir proje.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Nisan 2014, Pazar
Tajdin sayın: Merhaba.Mevlana mahallesinde otobanın kenarında havuzlu sitede 115 m2 2+1 dubleks daire 190000 tl iyi bir yatırımmıdır?mevlana mahallesi prim yapıp değerlenecekmi sizce?
osman altug Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Nisan 2014, Pazar
osman altug: Serdar Bey Selamlar, Tavsiye ile internet sayfanizi ilk defa ziyaret ediyorum, hem kendi projeleriniz ile hem bu iletisim yolu ile insanlara yardim etmeniz cok guzel bir sey. Bu vesile ile sizden bizde tavsiye istiyoruz. Biz uc arakadas, yatirim amacli arsa alip bir sure sonra uzerine insaat yapmak istiyoruz.
Bülent Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Nisan 2014, Cumartesi
Bülent: Merhaba Serdar bey, egekoopun gediz üniversitesi yanında keyifli yaşam evleri projesini nasıl buluyorsunuz? O bölge uzun vadede prim yaparmı?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Nisan 2014, Cuma
engin: Pardon, point bornovanın yanında 2 adet bitmiş bir bina var, bu binalardaki daileri size söylemiştim, bu binalardaki daireler satışta, yalnız dediğim gibi yanında Altındag Spor Kompleksi ve Point Bornova insaatları devam etmekte, ve en azından bir yıl Point AVM si çıkıncaya kadar insaat tozları etrafta olacaktır diye düşünüyorum, daha önceki sorularımda dediğim gibi etrafından çevrili değil, yani site değil tek bina, bu satarken sorun olurmu? Benim gönlüm fiyatı biraz daha uygun geldiği için 3+1 den yana ama 265bin için biraz borça girmem gerekli ama 2+1 alınca cebimdeki paramda kalıyor. Bu yüzden iki daire arasında prim potansiyeli arasında git gellerdeyim, ne dersiniz ?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Nisan 2014, Perşembe
engin : Serdar Bey, Pardon 2+1 85 m2 , 3+1 125m2 bu durumda tekrardan değerlendirirmisiniz, 2+1 salon mutfak açık ( bu yapıya hala alışamadım), 3+1 de her oda bağımsız ve yatak odasında giyinme bölgesi mevcut. Bu dairelerin inşaatı bitmiş gözüksede yanında 2yıl devam edecek point bornova projesinden dolayı inşaat gürültüsü ve tozları nedeniyle, kiralamada ve satmada zorluk yaşarmıyım. Tesekkürler.
hakan cantas Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Nisan 2014, Perşembe
hakan cantas: Selamlar, Öcelikle bu kadar kişinin , hiç bir şey beklemeden , gelecek için umutlarına yardım ettiğiniz için teşekkürler. Seyrek tarafında gediz üniversitesi civarında yapılacak 1+1 ve 2+1 projeleri ile ilgileniyordum, sonra izmir teknoloji nekadar urla-gülbahçe bölgesini tam geliştiremediği için , seyrek tede şu aşamada yatırım kararımı , izmir merkeze doğru yönlerdirmiştim, Forumda bu kadar point bornova ve etrafı geçince bugun bölgeyi gezdim, Kavuklar point bornova için arsa sahipleri için yaptığı nedeyse 95 %bitmiş ve daire kat ittifakı tapuları ile daireler satışa çıkmış, satıştaki dailerde 1+1 yok, 2+1 90 m2 evleri 220000 ve 130m2 3+1 evlerere 270000 istenmekte, Sizce bu fiyatlar bölgenin geleceğinide düşünürsek uygunmudur ? M2 hesabına vurdugunuzda 3+1 fiyatı daha cezbedici geliyor,ne dersiniz?
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
engin: Serdar Bey tekrardan merhaba, Altta enson sorduğum sorunun sizin cevabınız internet sitesind eksik çıkmış, şöyle gözükmekte : Serdar Dağıstan: Yatırım olarak d Yatırım yapmak üzereyim, sizinde görüşünüzü almak istedim, sayfayı kontrol edermisiniz. Sorum da şöyleydi : Serdar Bey Merhaba, Benimde kafam karışık olduğu için sorularıma yansımış olabilir, kusura bakmayın.Bir önceki soruda belirttiğim point bornova yanı proje olarak 2+1 85 m2 215 bin TL, 3+1 85 m2 265 bin TL, yatırımlık olarak hangisine yönelirsiniz ?
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
Mehmet Karabulut: Serdar Bey, Yurdisinda yasayanlara arsa tavsiye etmiyorsunuz. Dükkan ve güvenllir firmalarin konut projelerini tavsiye ediyorsunuz.Hangi firma bunlar Balcova ve o bölgeye yakin tavsiye edeceginiz somut projeler varmi ?
MURAT TUNÇ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
MURAT TUNÇ: Serdar Bey Merhaba, yeni İzmir-İstanbul Yolunun Kemalpaşa'dan geçecek olması 5.sanayi sitesi dükkan fiyatlarında önemli bir artış meydana getirir mi? şimdiden teşekkürler.
ZEHRA KAYA Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Nisan 2014, Çarşamba
ZEHRA KAYA: Merhabalar; Oturduğum daire babamın 15 senelik evi zemin kat bu dairenin 10 sene öncesine kadar tapusu vardı. evi satmak istediğimizde tapunun aynı apt.deki bir başka dairenin ortak tapusu olduğunu TAPU müdürlüğünden öğrendik diğer sahipleride bunu öğrenince biraz tehdit biraz feryad figan yalvarmayla babamı ikna edip tapuyu devraldılar.
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
Mehmet Karabulut: Merhaba Serdar Bey, Almanyada yasamaktayim.Izmir´den uzun vadede yatirim amacli ilk sirada arsa, ikinci sirada dükkan, ücüncü sirada daire ariyorum. Arsa icin nereleri tavsiye edersiniz .
yaşar genç Emlak Kulisi üzerinde sormuş
8 Nisan 2014, Salı
yaşar genç: MERHABA SERDARBEY BUCA SEYHAN MAHALLESİNDE İKİ AD DÜKKANIM VAR BURADA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ RİCA EDİYORUM ESEN KALIN Serdar Dağıstan : Belediyenin bir çalışması olduğunu biliyorum ama ne aşamada olduğunu belediyeden öğrenmelisiniz.
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
engin: Serdar Bey Merhaba, Benimde kafam karışık olduğu için sorularıma yansımış olabilir, kusura bakmayın.Bir önceki soruda belirttiğim point bornova yanı proje olarak 2+1 85 m2 215 bin TL, 3+1 85 m2 265 bin TL, yatırımlık olarak hangisine yönelirsiniz ? türk insanı olarak büyük evde outmak isteriz ama artık küçük konutlarada giderek talep artıyor bu şekilde düşündüğümüzde hangi daire tipi prim yapma olasılığı vardır.
engin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Nisan 2014, Salı
engin : Serdar Bey Merhaba, Point Bornoca lokasyonda yatirimlik daire bakiyorum altta konularda bana yardimci olursaniz sevinirim. Proje agustos teslim ve point bornovaya cok yakin (aslinda dibi), point de 2+1 dailerin en dusugu 270 bin TL satiliyorken bu projede fiyatlar 215 bin TL. 3+1 daire fiyatlarida pointte min 310 bin TL bu projede 265 bin TL.
Mehmet Karabulut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Mehmet Karabulut: Serdar Bey, Almanyada yasiyorum Izmir Emlak fiyatlarini bilmiyorum,uzun vadeli yatirim amacli arsa, dükkan yada daire almak istiyorum hangi yatirim aracini tavsiye edersiniz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkür ederim.
Tajdin sayın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Tajdin sayın: Merhaba.Bornovadaki veranova projesinde 2+1 115 m2 bahçeli dubleks daire yatırım için uygunmudur sizce 200000 tl fiyatı var.Bornova bölgesindeki en çok prim yapacak proje hangisi sizce?
Seyfi Tekinel Emlak Kulisi üzerinde sormuş
7 Nisan 2014, Pazartesi
Seyfi Tekinel: Merhaba Serdar Bey... Nasılsınız ? YArdımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..
fatih Arikanli Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
fatih Arikanli: Serdar bey kolay gelsin 170bin lira izmirde yatirim için hangi bölgelerden ev alınabilir menderesten havuzlu site içerisinde daire almak 123 m mantikli mi?(biraz merkezden uzak) yada menderes merkeze yakin 2 katli binada daire mi ? Menderesin geleceğini nasil görüyorsunuz?
devrim koc Emlak Kulisi üzerinde sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
devrim koc: Serdar bey merhaba, Soyak mavisehir 2. Etapta site disina bakan 4. Katta bir 1+1 dairem var, su anda 255 - 260 bin TL civarilarinda satmak.
Müslüm Kızılgeben Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Nisan 2014, Cumartesi
Müslüm Kızılgeben: Serdar bey; Emlak sektöründe yer alan web sitemizin tanıtımını yapmak istemekteyiz, bu noktada web siteniz üzerinden tanıtım yazısı satın almak istiyoruz.. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim... Serdar Dağıstan: Tanıtım yazısı satın alma veya ilan gibi uygulamalarım yok.
Palmiye Park Yeni Proje Anketi
4 Nisan 2014, Cuma
Palmiye Park'ın yeni projesi için çok kısa bir anketimiz var. Fikirleriniz bizim için yönlendirici ve önemli. Zaman ayırdığınız için teşekkürler...
emin çakaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
4 Nisan 2014, Cuma
emin çakaz: Slm hocam yatırım amaçlı dükkan mı almalıyım veya arsa alsam mı iyi?
Mehmet Ali Okutan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
4 Nisan 2014, Cuma
Mehmet Ali Okutan: Sayın Dağıstanlı; 1. Torbalı ilçesi Saipler köyünde, tapuda tarla - zeytinlik görünen 8250 metrekare tarlayı Kasım 2012 ayında 140.000 TL' ye satın aldım.
selin yıl Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
selin yıl: merhaba serdar bey, bursa görükle sizce iyi bir yatırım yeri mi? saygılar...Serdar Dağıstan: Vallaha hic bilmedigim bir yer.
murat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
murat: merhaba ben Fİ TOWER dan ev almak istiyordum fakat kat irtifakı olduğu yazıyor tapusunda 60 m2 ve 3 katta 1+1 daire tapuda bodrum kat olarak görülüyormuş emlakçı bana yapının fazla kat olması nedeni ile belediyede izni olmamış onuda yapıyı traslama yerine katları zemine doğru kaydırmış olarak göstermişler mesela 5. kat suan 1 kat olarak görülüyor. bu daire sizce ilerde sorun yaratırmı ?
PINAR DENİZ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Nisan 2014, Perşembe
PINAR DENİZ : Serdar Bey Merhaba... Bizim rahmetli babamdan kalma izmir mordoğan karaburun da kamukent yapı koop.bir hissemiz var.
ilhan kurtuldu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
ilhan kurtuldu: selam, sorum kısaca şu şekilde, mütahit iskanı yaklaşık 1 yıldır geciktiriyor. özellikle 1. katlar için cam korkulukları yaptırmak isityoruz.
AYŞE Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
AYŞE: Merhaba; Almak istediğim ev tapuda özel amaçlı daire olarak gözüküyor.Daire tamamen oturulabilecek tarzda yapılmış.Ama merak ettiğim tapuda niteliği özel amaçlı depodan çevirebilir miyim?
Sadi Dogan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
Sadi Dogan: Merhaba Serdar Bey, Yesilova-Isıkkent izmirin prim yapacak en favori bolgeleri deniyor. Bende yatırım amaclı ev almak icin bolgeyi inceledim. Çimentaşın yaptıgı Narova projesi ile Kavukların Point Bornova projesi hosuma gitti.
Sadi Dogan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Nisan 2014, Çarşamba
Sadi Dogan: Merhaba Serdar Bey, Yesilova-Isıkkent izmirin prim yapacak en favori bolgeleri deniyor. Bende yatırım amaclı ev almak icin bolgeyi inceledim. Çimentaşın yaptıgı Narova projesi ile Kavukların Point Bornova projesi hosuma gitti.
2014 Mart :
serhat gezer Emlak Kulisi üzerinde sormuş
31 Mart 2014, Pazartesi
serhat gezer: buca koopta tinaztepe hastanesine ikiyuz metre onbes yillik dokuz katli binanin altinci.kati cift asansorlu 3+1 mutfagi banyosu yeni 140000 tl sizce uygunmudur ilerde pirim yapar.mi Serdar Dağıstan : Deprem yönetmeliğinden önce yapıldığı için 2.
OTO TAMİRİ Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Mart 2014, Pazartesi
OTO TAMİRİ: Evimiz 5 kişiye verasetli . Satmak istiyoruz ruhsatıvurma izni yok diye alıcı kişi kredi almıyor. Eksik evrakları nasıl alabiliriz?
hayriye gürün Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Mart 2014, Cumartesi
hayriye gürün: bankadan dolayi maasimda haciz var ama bir baska yerden daha haciz eldi ve mallarima el koyulacagina dahil sms geldi evime haciz gelebilirmi?? Serdar Dağıstan : Ev sizin üzerineyse gelir.
cemal emir Emlak Kulisi üzerinde sormuş
27 Mart 2014, Perşembe
cemal emir: merhabalar, kavukların point bornova projesinin ilerleyen süreçte ( ortalama 5 yıl gibi) iyi prim yapıp yapamayacağı ile ilgili düşünceleriniz nedir? özellikle bulunduğu bölgeye ilişkin tereddütlere istinaden soruyorum sorumu. gerçi çimentaş ın ilerleyen süreçte oradan kaldırılacağı söyleniyor.
esin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Mart 2014, Çarşamba
esin: merhaba ..bikaç aydır satın alıp kendimiz oturmak için ev arıyoruz ... bayraklı .
R. Deniz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Mart 2014, Salı
R. Deniz: Sayin Emlak Gurmesi, Evimiz (apartman dairesi) kalabalik ailemize kucuk geliyor. Yan dairede oturan komsumuz (tek kisi) odasindan birisini bize kiralayabilecegini soyledi.
Hikmet Aydoğan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Mart 2014, Pazartesi
Hikmet Aydoğan: Merhaba, Yesilova bolgesinde yatırım amaclı(kira degil, bitince satmak istiyorum) daire bakıyordum. Narova projesi cok hosuma gitti. Son 1 tane 1.
Halil Ak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Mart 2014, Pazar
Halil Ak: Merhaba iyi akşamlar Serdar bey ben Şubat ayında bir apart daire aldım aldığım kişi müteahhit ten almış ve sıkışınca bana sattı ama satarken kat irtifakı tapusu vardı böyle aldım ama aramızda sözleşme imzaladık evin eksiği vardır diye evi 60000 Tl ye aldım 40000 Tl verdim 20000 Haziran ayında verecem eksik olarak. 1.oturma ruhsatı 2.
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - Tasarruf Yolları
19 Mart 2014, Çarşamba
Ülkenin gündemi o kadar acayip ilerliyor ki, bizim sohbeti yayınlayacak zaman ve ortam bulmak imkansızlaştı. Deniz Tor ve Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin 4. bölümünde tasarruf yapmanın gerekliliği ve en kolay 2 yolunu konuştuk.
neşe Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Mart 2014, Salı
neşe: merhaba, ben izmirde yeni yapılacak olan narova projesi ile ilgileniyorum...bu bölge yatırım için uygun bir bölgemi ?Serdar Dağıstan: Bugun yazdim tum projeyi.
İzmir Konut Projeleri - Narova Değerlendirmem!
17 Mart 2014, Pazartesi
[caption id="attachment_8519" align="alignleft" width="150" caption="Narova - 2+1 Daire"][/caption] Çimentaş grubuna ait Yapıtek firması tarafından geçen hafta ilk etabının lansmanı yapılan Narova projesinin fiyat listesini geçen hafta paylaşmıştım. Şimdi de projeyi değerlendiriyorum; Narova konut projesi değerlendirmemin özeti için buraya tıklayabilirsiniz. Detaylar için okumaya devam ediniz.
zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Mart 2014, Cumartesi
zirve: Zirve: merhaba park yaşamda ve albatrosta 1+1 dairem var. Albatrostaki full kuş cenneti manzaralı. Full bataklığa bakıyor.
Zirve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mart 2014, Cuma
Zirve: merhaba park yaşamda ve albatrosta 1+1 dairem var. Albatrostaki full kuş cenneti manzaralı. Full bataklığa bakıyor.
mustafa Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Mart 2014, Cuma
mustafa: merhaba İzmir narova projesinden 2+1 daire alacağım.Sizce prim yapar mı?Serdar Dağıstan: Henuz degerlendirme yapmadim ama ilk bakista m2 fiyati yuksek geldi.
İzmir Konut Projeleri - Narova satışa çıktı!
13 Mart 2014, Perşembe
[caption id="attachment_8506" align="alignleft" width="150" caption="Narova konut projesi fiyatları"][/caption] Çimentaş arsalarında Bornova'da bizim Renova'ya bir kaç yüz metre yakınlıkta bulunan Narova konut projesi dün satışa çıktı. Henüz planları inceleyemedim ama fiyatlara ulaştım. Projenin görsellerine göre satış fiyatları uygun gibi duruyor.
Arzu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Mart 2014, Salı
Arzu: Merhaba, Ulukent'te ki Jad İnşaat Jasmine Hill evleri olarak adı geçen proje ve yapan firma hakkında bir bilginiz var mı?Görseller çok güzel görünüyor ama tam olarak nerede olduğu,firmanın geçmişi vs. bir bilgi bulamadık.
Ayşe Kostak Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
Ayşe Kostak: Merhaba .projeleriniz incelediğim kadarıyla çok güzel .İzmir dışında da yaptığınız konutlar var mı?
figen gümüşoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
figen gümüşoğlu: mavişehir 2.etap flamingo 11 daire 14 adresindeki 165 metre kare olan evimi 480 binliraya alıcı buldum satış masrafları alıcıya ait.sizce bu fiyat nasıl satmamı tavsiye edermisiniz.
Mustafa Onder Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Mart 2014, Pazartesi
Mustafa Onder: Merhaba Serdar Bey, Tamamen yatırım amaclı, kira getirisi yuksek, aynı zamanda prim yapacak daire bakıyorum. Siesta O2 110bin den satısa cikmis(gerci anlamadım kimi ilan 125bin diyor,smslerde 110bin). sahibinden.
ersun gümüşoğlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Mart 2014, Pazar
ersun gümüşoğlu: hocam mavişehir flamingo 11 kat 3 teki daire 480.000 tl seçimden sonrayımı beklemek lazım nedersinizSerdar Dağıstan: Kac m2? Secim sonrasi indirim mi varmis?
tuba Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
7 Mart 2014, Cuma
tuba: hocam geçen sene şubat ayında bir ev aldım ve hemen o ay kiraya verdim 750 tl den 1 yıllık peşin 9000 tl aldım kiracıdan şimdi kira vergisi ödeyecek miyim?ne işlemleri yapmam lazım ve ne kadar olur vergim acaba?Serdar Dağıstan: Evet odeyeceksiniz.
Hakan Yiğit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2014, Çarşamba
Hakan Yiğit: Merhaba Serdar Bey, Çiğli Ahmet Yasevi caddesi ( Egekent ile Evka 5 arasında ) dolayında yeni yapılmış teslime hazır manzaralı daireler var. Lüks olarak geçiyor 3+1 125 mt önü ve etrafı açık bir daire için 170.000 gibi bir rakam istiyor firma.
Hakan Yiğit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
5 Mart 2014, Çarşamba
Hakan Yiğit: Merhaba Serdar Bey, Çiğli Ahmet Yasevi caddesi ( Egekent ile Evka 5 arasında ) dolayında yeni yapılmış teslime hazır manzaralı daireler var. Lüks olarak geçiyor 3+1 125 mt önü ve etrafı açık bir daire için 170.000 gibi bir rakam istiyor firma.
2. ve 3. Bölümün Ardından - Konut Kredisi Faizleri ve Kredisiz Alımların Riski
4 Mart 2014, Salı
2014 Konut Piyasasında beklentiler başlıklı söyleşimizin 2. ve 3. bölümün arkasından akılda kalan 2 soru şunlardı; - Niye konut kredisi faizlerini önemsememek gerekiyor?
Merve Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Mart 2014, Pazartesi
Merve: Saklıbahçe evleri hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Yapı kalitesi, zemin sağlamlığı, inşaat firması güvenilirliği vs?Serdar Dağıstan: Bitmiş ve konum olarak güzel bir proje.
S.ELİF KURTULMUŞ Emlak Kulisi üzerinde sormuş
1 Mart 2014, Cumartesi
S.ELİF KURTULMUŞ: Serdar bey merhaba, Kuşadası Soğucak bölgesinde şu anda bitmek üzere olan villalardan birini almak istiyorum.Fiyatı uygun olduğu için yatırım amaçlı alıyorum.
2014 Şubat :
serkan yavuz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
serkan yavuz: Merhabalar,benim urla içmelerde 55 hanelik bir site içinde dubleks evim var satmak istedim talip olan kişiler tapu fotokopisi ile banka kredisi başvurusu yapmışlar oturma raporu yok diye onaylanmamış ben oturma raporunu bireysel olarak alabilirmiyim nasıl bir yol izlemem lazım.Teşekkürler.Serdar Dağıstan: Öncelikle imar müdürlüğünden oturma raporunuz niye verilmemiş öğrenin.
levent yapıcılar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
levent yapıcılar: kiralayanın ve satanın evini portföyüme almanın sırlarını anlatırmısınızSerdar Dağıstan: Sizin bu işi yapabileceğinize güvenmesi gerekir. Güvenmesi için de; kiralayacak veya satılacak evin benzerlerini daha önce kiralamış veya satmış olmanız, piyasayı çok iyi bilmeniz, müşteri portfoyünüzün genişliği, hızlı bir şekilde kiralamak veya satmak için yapacağınız çalışmaların anlatımı çok önemli.
ahmet Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
28 Şubat 2014, Cuma
ahmet: merhaba serdar bey yazılarınızı takip ediyorum. bu siteyi açtığınız için ayrıca teşekkürler. soyak siesta etapları ile ilgili görüşlerinizi okudum.
2014′te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? – 3. Bölüm
27 Şubat 2014, Perşembe
Her ne kadar ülkenin gündemi saat başı değişse de, ben bir şekilde normal akışımızı korumak istiyorum. 2014 Konut piyasası beklentileri söyleşimize konut alacakların çok dikkat etmeleri gereken bir konu ile devam ediyoruz.   Deniz Tor ve Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin bu bölümünde kredisiz, kefilsiz satışların riskini konuşuyoruz.
beyza Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
beyza: Merhabalar kolay gelsin Edirne ilinde 2013 yılında yeni ve eski konut satışları ortalamasını öğrenebilir miyim?Serdar Dağıstan: hurriyet emlak sayfasında belki bulabilirsiniz bu bilgiyi.
Alper Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
Alper : Narova İzmir hakkında bilgi verebilir misiniz? Serdar Dağıstan: Işıkkent kolejinin hemen yanında, Çimentaş tarafından yapılıyor. 2+1 aireler 300bin TL'den başlıyor diye duydum.
Ferhat ÇULCUOĞLU Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Şubat 2014, Perşembe
Ferhat ÇULCUOĞLU: Serdar abi merhaba ferhat ben.. Sizi sordugum sorunun cevabındakı degerlendırmelerımde (asma bahcelermı poınt mı ?) poınt bornovada karar kıldım.
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
25 Şubat 2014, Salı
ali: s.a serdar hocam size bir sorum olacak izmir kemalpaşa bağyurdu 2 adet yan yana çarşı 100 metre mesafede 300 mettekare büyüklüğünde 2 adet arsamız var 1 adet arsanın bu civarda aşağı yukarı fiyatları nedir . birde aynı yerde bağyurdu ovada 3,5 dönüm içersinde zeytin ağaçları olan tarla var onun fiyatı ne kadar olabilir ..
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - 2. Bölüm
24 Şubat 2014, Pazartesi
TEB Konut ve Oto finansmanı sorumlusu Deniz Tor ve Bölge Müdürü Ayda Özeren ile yaptığımız söyleşinin 2. bölümü, ev alım kararını konut kredisi faizlerine göre verecekler için önemli ve olumlu mesajlar içeriyor; - 2014'te konut kredisi faizleri ne olur? - Daha uzun vadede faizlerde nasıl bir hareket bekleniyor?
1. Bölümün Ardından - Doğru Konut Ne Demek?
21 Şubat 2014, Cuma
İlk bölümünü yayınladığım Emlak Gurmesi sohbetleri - 2014 Konut Piyasasını neler bekliyor söyleşimizin hemen başında TEB Konut ve Oto finansmanı sorumlusu Deniz Tor 'Bu dönemde konut alınır mı?' soruma şöyle cevap vermişti; 'Konut her zaman alındı, alınır da; doğru konut ve doğru yatırım olduğu sürece!' Doğru konut ne demek?
Mehmet Şit Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
20 Şubat 2014, Perşembe
Mehmet Şit: Merhaba; oturduğum apt. yarısı bize ait diğer yarısı ise müteahhite ait.Müteahhit evlerini sattı sadece dükkanları kaldı.
Erdal Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
19 Şubat 2014, Çarşamba
Erdal: Merhabalar, Bir sorum olacaktı. Kiracımız atm'den kira yatırırken kira bedeli şeklinde yatırıyor ve 10 lira kesinti oluyor. 700 ise bize yansıyan kesintiyle 690 geliyor.
2014'te Konut Piyasasını Neler Bekliyor? - 1. Bölüm
19 Şubat 2014, Çarşamba
Uzuuuuuun bir süre sonra gönüllerin müdürü Ayda Özeren ve misafiri TEB konut ve oto finansmanından sorumlu Deniz Tor bey ile buluştuk ve 2014 yılında konut piyasasındaki beklentilerini konuştuk. Bölümler halinde yayınlayacağım söyleşimizin ilk bölümünde; - Bu dönemde konut alınır mı? (Özellikle ilk evini alacaklar için durum nedir?
Ferhat Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
18 Şubat 2014, Salı
Ferhat : Merhaba Serdar bey Yeni evli genç bir çiftiz ev almak istiyoruz. ilk tercihimiz temiz hava daha sonra denizi görmesi.. Asma bahçeler ile poınt bornova arasında kaldık.
Ayten Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
16 Şubat 2014, Pazar
Ayten: Merhaba Serdar bey. Folkart ofis deniz manzaralı 61 m2 net 41 m2 Fiyatı 480.000 tl min getirisi 2000 tl sizce yatırım için uygun mu bu fiyatlara Nergis demirköprü civarı iş yerleri var getirisi 3000 tl civarı .
aydın Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
15 Şubat 2014, Cumartesi
aydın: ben sıfır daire aldım 70 m2 mütait şimdi isyan almak için üçret talep ediyor vermek zorundamıyız teşekkürlerSerdar Dağıstan: Eger oturma raporu yok ise almak zorundasiniz. Onemli olan parayi verdikten sonra muteahhitin o parayla oturma raporunu alacagindan emin olun.
ALİ ÇALIŞAN Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
14 Şubat 2014, Cuma
ALİ ÇALIŞAN: 1990 yılında babam ev yapmaya karar vermiş belediyeye gitmiş fen işleri memuru ve mimar olan kişi arsaya bakıp inşaata başlayabilirsin demiş ama inşaat ruhsatını daha sonra halladeriz demiş in şaatımızın planı projesini çizdirmiş elektiriğin planı projesi ve harcırahını yatırmış suyu da belediyede gelmiş akıtmış orum şu anda benden belediye inşaata başlama ruhsatı istiyorlar ne yapmam gerekiyor belediye benden 15 ,20 milyar masraf tutar diyorlar şim di ben ne yapmam gerekiyor yolu yöntemi varmı bişlerin lütfen yardım cı olabilirmisinSerdar Dağıstan: Kacak kalsin istemiyorsaniz, ruhsati almak zorundasiniz.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ali veli: serdar hocam elimde 120 / 130 bin tl kadar ev arıyorum yatırım kira getirisi için hangi semtleri tavsiye edersiniz hangi semtlerin kira getirisi yüksek ulukent askeriye olduğu için mantıklı olduğunu duydum siz ne dersiniz Serdar Dağıstan: Öğrencilerin yoğunlukta olduğu semtleri öneririm.
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ali veli: s.a serdar hocam nasılsınız bugün rastgele bayraklı belediyesi borç sorgulama girdim 2013 yılından ve 2014 yılına ait borç görünüyor Yol harcamalarına katılım payı adı altında borç toplam 47 tl bu ne borcu bilginiz varmıdır Yol harcamalarına katılım payı bana teblig edilmedi bu borcu ödememiz gerekiyormu teşekkürler Serdar Dağıstan: Sevgili Ali Veli, borcu sana tebliğ eden belediye; onlara bu soruları sorsan daha iyi olmaz mı? Evet ödemen gerekiyor.
Orhan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
Orhan: Serdar Bey, Ulukentteki bir iki emlakçı Mavişiehir'de artık arazi kalmadığı için Soyak'ın bornova ve ulukentte arsa aldığını yakın zamanda Ulukentte 35.sokak gibi markalı projelerin yapılacağını ,bölgenin çok gelişeceğini söylüyorlar.Önce,daire/arsa pazarlama taktiği diye düşündüm ama bir iki kişiden duyunca doğru mu acaba diyorum Soyakın falan arsa almasına?
ada Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
13 Şubat 2014, Perşembe
ada: Yeni Foça'da, Defne Sitesi ve Turkuaz Evleri v.s. var.
gülin tan Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
12 Şubat 2014, Çarşamba
gülin tan: serdar bey özderede kentsel dönüşümü kapsıyor diye duydum imar verilecek ve jeofizik gelmiş bakmaya sizce eski dubleksler yıkılır mı sağlam olmasa bile yıkılır mı öğrenmek istiyorum beni aydınlatırsanız sevinirimSerdar Dağıstan: Hiç böyle bir habere rastlamadım.
Bu dönemde ev alınır mı?
11 Şubat 2014, Salı
Biraz emrivaki yapıyorum ama başka türlü kendisini yakalama şansım olmuyor; en son Aralık 2009'da yaptığımız söyleşiye o zamanların TEB Alsancak Şube müdürü, şimdinin TEB Bölge Müdürü Ayda Onan Özeren hanım ile kaldığımız yerden devam etmek istiyorum. Kendisine soracağım soruları şimdiden söylüyorum; - Nasılsın? - Konut kredisi faizlerine neler oluyor?
Ada Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
11 Şubat 2014, Salı
Ada: Apartman normalde 3 kat olarak yapılmış, sonradan terasa 4 daire ilave edilmiş. Bu terasa ilave edilmiş katların ilavesi belediye projelerine işlenmiş. Tapuda Çekme Kat olarak gözüken kat mülkiyeti tapusu da verilmiş.
gülin Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2014, Pazartesi
gülin: merhaba izmir özderede eski dubleks evler yıkılacak mı sizce Serdar Dağıstan: Niye yikilsin?
Gokcen Cabuk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
10 Şubat 2014, Pazartesi
Gokcen Cabuk: Merhaba Serdar Bey, Ulukent Sahintepesi Konuklari'ni yakindan takip ediyorum. Suanki fiyatlari 3+1 ler 185.000 tl civarinda.
tunahan mutlu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
tunahan mutlu: serdar bey ,kat irtifakı olan bir daireyi aralık ayında satın aldım.elektrik su baglı,doğalgazda var.benim sorum bu daire tapuda arsa gözüküyor,bu ev için emlak vergisi verilecekmi.
sule Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
sule: merhaba serdar bey,mordoğan a çevre yolu yapılıyor.mordağan köyünden arsa almak istiyoruz.iyi bir yatırım olur mu.
Yeliz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
8 Şubat 2014, Cumartesi
Yeliz: Merhaba Serdar bey, Ksk Girne bulvarındaki bankalar bölgesindeki gıtmış ofis projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? 150 m2 450.0000 tl min 2500 tl getirisi varmış.
burçin karadut Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
3 Şubat 2014, Pazartesi
burçin karadut: bir daire alacağım. Site içindeki apartmanın yapı kullanım izin belgesi var. Yani oturma raporunda daire mesken olarak görünüyor.
mevlüt bayar Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Şubat 2014, Pazar
mevlüt bayar: serdar bey merhabalar.99 yapımı dublex bir daire almaya karar verdik.krediye muracat ettik fakat beklediğimiz kredi onaylanmadı.
Hasan Avcı Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Şubat 2014, Cumartesi
Hasan Avcı: 2. derece sit alanı olan ve iskan raporu olmayan bir yazlık ev satın almayı düşünüyoruz. Ev tapuda bahçeli ev olarak görünüyor.
şükrü Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
1 Şubat 2014, Cumartesi
şükrü: merhaba serdar bey Bornova point hakkında düşüncelerinizi okudum.o bölge için verdikleri bilgi genelde olucak gelicek buda olucak ya olmazsa. gelecek zaman :) sizce o bölgede yatırım uygunmudur.
2014 Ocak :
Semih YAŞAR Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
31 Ocak 2014, Cuma
Semih YAŞAR: Sn. GURME; İyi günler. 2010 temmuz ayında, köye (şimdi ilçe bld.
ali Emlak Kulisi üzerinde sormuş
30 Ocak 2014, Perşembe
ali: Merhaba Serdar Bey, Buca Tınaztepe de kampüse yakın bir lokasyonda yatırım olması için 100 bin tl civarında 1+1 ev almayı düşünüyorum. Bu lokasyonda kiralar yaklaşık 600-700 tl imiş. Ancak bölgede okuduğum kadarıyla 1+1 ev sayısı artmakta.
habib güven Emlak Kulisi üzerinde sormuş
29 Ocak 2014, Çarşamba
habib güven: serdar bey ; varyant karşıyaka ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim.örnek daireyi gezdik ve çok beğendik 3+1 daire fiyatları 480.000 civarında sizce proje için bu fiyat uygun mu?
2014'te Emlak Yatırımı ve Riskler (Ögeday Söğüt)
28 Ocak 2014, Salı
Konuk yazarımız Ögeday bey'in 2014 için ilk yazısını biraz geç olsa da yayınlıyorum. 2014 yılı için ön görülerini paylaşmış. Risk ve değer hesabının çok iyi yapılması gereken bir yıl olacak.
eren Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2014, Pazartesi
eren: Merhaba. Benim sıfır bir ev alma durumum var. evin değeri 190000 civarında.
Mustafa Kemal Varol Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
27 Ocak 2014, Pazartesi
Mustafa Kemal Varol: Almak istediğimiz dairede oturma ruhsatı yokmuş. Binadaki diğer dairelerde var. Emlakçı ev sahibinin ihmalkarlık ettiğini başvuruyu yaptığını bir aya kadar oturma ruhsatını bize temin edeceğini söyledi.
Osman TOPRAK Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
26 Ocak 2014, Pazar
Osman TOPRAK: İyi günler Serdar Bey,Eşimle birlikte emekli olduk ve İzmirde oturacağımız yer alacagız.Araştırmalarımız sonucu İzmir Modda mavişehir Sitesinde Haziran ayı teslim 3+1 daire ve bu daire 195 m2 fiyat olarak 580000 TL istiyorlar.Fiyat size göre normal mi,yatırım amaçlı düşünürsek diyelim 3-4 yıl sonra satsak bize zarar ettirirmi?
emre ertekin Emlak Kulisi üzerinde sormuş
26 Ocak 2014, Pazar
emre ertekin: Selamlar myvia 414 projesinden 219 bin liraya 1+1 daire aldım. 2014 kasım ayında teslim oluyor.Bittiğinde ne kadar eder acaba?
ahmet yılmaz Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
ahmet yılmaz: İzmirde Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesinde tapulu 400 m2 yerimiz var.Kentsel dönüşüm yapılacak diyorlar eğer böyleyse satmayımı kat karşılığı vermemizi önerirsiniz.Sizin yorumunuzu alabilirmiyim ?
Hasan Akfırat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
Hasan Akfırat: 3 gün önce göndermiş oldugum sorunun neden yanıtlanmadıgını öğrenebilirmiyim? Serdar Dağıstan : Soruların yanıtlanması veya zamanlaması ile ilgili bir taahhüdüm yok Hasan bey.
Murat Yalçın Emlak Kulisi üzerinde sormuş
24 Ocak 2014, Cuma
Murat Yalçın: Serdar Bey merhaba,Bayraklı Adliyesi Civarında yeni Yapılacak Ofis-Home ofisler hakkında ve fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Adliyenin karşısında yapılacak olan (?),Avcılar Office,Mistral Yapı vs...
Nevzat Çiçek Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
Nevzat Çiçek: Merhaba Serdar Bey, Gediz Üniversitesi Çiğli kampüsü inşaatı hala başlamadı.Acaba gene klasik İzmir davalarımı açıldı projeye karşı.Eski haberlerde 2013 başında inşaat başlıayacak diye yazıyordu ama hala başlamadı.
ibrahim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ibrahim Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ilkay yıldırım Emlak Kulisi üzerinde sormuş
23 Ocak 2014, Perşembe
ilkay yıldırım: Merhabalar Serdar Bey, Yatırım amaçlı İzmir Mordoğan çatalkaya mevkiinden %5 imarlı deniz manzaralı m2 fiyatı 40-45tl civarı olan arsalar var. Bunlardan birinden 5-6 dönüm alabiliyorum. Siz mordoğanın geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Hasan Akfırat Emlak Kulisi üzerinde sormuş
22 Ocak 2014, Çarşamba
Hasan Akfırat: Merhabalar. Ege Üniversitesi'nin yanındaki Kipa'nın bitişiğinde yükselen Bornova Park sitesinde 71 m2 1+1 daireyi 150.000 TL ye satın almayı düşünüyoruz.
süleyman köktürk Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
21 Ocak 2014, Salı
süleyman köktürk: Sayın serdar bey, müstakil tapulu tek kat evime 3 kat çıktım ve şuan evim 4 kat oldu fakat belediye yasal olarak 3 kat'a izin verdiği için oturma ruhsatı alamıyorum buna bağlı olarak da hiç bir aboneliği alamıyorum. (4 katın hemen hemen her şeyi tam oturmaya hazır. 2 katın oturma ruhsatı ve planı var fakat yenilenmedi.
MUSTAFA TOPCU Emlak Kulisi üzerinde sormuş
21 Ocak 2014, Salı
MUSTAFA TOPCU: Merhaba iyi çalışmalar Serdar bey arsa rayiç değerlerini incelerken geçen yıl 44,44 olan arsa rayiç değerleri bu yıl 196,00 TL olmuş bu kadar bir artış normalmidir?Yada bu artışın yerleşim birimine bir faydası olurmu ? gültepe ulubatlı mah.
Bahar Akıncı'ya aşk mektubu! Nasıl bir İzmir İstiyorum?
20 Ocak 2014, Pazartesi
Hürriyet Ege’nin tek okuduğum köşe yazarıdır Bahar Akıncı. İzmir severdir. Bir süredir ‘İzmir’inizi nasıl alırdınız?
ilker aslan Emlak Kulisi üzerinde sormuş
16 Ocak 2014, Perşembe
ilker aslan: Merhaba, Ulukent'te 410 m2 köşe başı arsam var.kota 2 kat,Ayrıca giriş katla birlikte 3 kat müsadesi var.Belediye yüzde 40 imar veriyor.
Orhan turkmen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
14 Ocak 2014, Salı
Orhan turkmen: merhaba serdar bey 2010 yılında baslayan izmir bayraklı kentsel dönusum calısmaları yıl 2014 ve halaa sözlesme ımzalama safhasında oda karınca hızıyla gıdıyor ben 2013 yılı ağustost ayında sözde sözlesme ımzaladım ama tek taraflı bır ımza sadece benım ımzam var beledıye yetkılılerınden bırının ımzası yok bılahare toptan ımzalanacak ve 2 2.5 ay ıcerısındede tapu devirlerıne baslayacaz denmıstı yıl 2014 halaa tık yok ınsaat yapmak yasak ruhsat vermıyorlar tadılat yapacam belkıde heran yıkılma rıskı var ne yapacağımızı bılmıyoruz halk arasında söylentıye göre yerel secımler sonucuna kadar calısmalar askıya alınmıs memleketımızde secım bıtmez yerel secımlerden sonra cımhur baskanlığı daha sonrada genel secımler 2010 yılında baslayaan calısma yıl 2014 4 sene gecmıs bır 4 sene dahamı bekleyecez bu konu bılgılerınızı öğren ısterım selamlar Serdar Dağıstan : Haklısınız. Bu yüzden bu bölgelerde konutu olanlar sorduğunda verdiğim cevap, istediğiniz rakamı isteyen varsa satın geçin oluyor.
Orhan turkmen Emlak Kulisi üzerinde sormuş
10 Ocak 2014, Cuma
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali: Serdar Dağıstan: Masraflar tek daire içindir ama tüm binanın oturma raporu alınmasına uygun olması lazım; ortak alanlar, sığınak, asansör, kanal bağlantıları vs… s.a tekrardan serdar hocam sorum ben tek daireme oturma ruhsatı alamazmıyım illaki tüm bina için mi almam gerekecek bunu öğrenmek istiyorum ben ilk başvuru yapan ben olacağım ama kardeşler birbiri ile küs miras 3 ev için nasıl olması lazım satılacak o evler satın alan çıkarabilir mi oturma ruhsatı + elektrik + su satın alacak yapabilir miSerdar Dağıstan: Daha once de yazdım; tek basınıza alabilmeniz icin binanın diğer ortak alan vs... Gibi yerlerinin ve kanal bağlantılarının yapılmış olması lazım.
ali Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali: Serdar Dağıstan: Oturma ruhsatını bina olarak almanız gerekiyor. En dogrusu inşaatı yapan müteahhidin alması. s.
Muhammet Yildirim Emlak Kulisi üzerinde sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
Muhammet Yildirim: Merhaba Bornova karacaoğlan mahallesi baumax ve forum bornovaya 1 km kadar uzak olan bir arsa 112 m2 ve 120 bin tlden satılıyor.Acaba almaya değermi. Arsa iki ev arasında ve ara sokakta .
ali veli Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
9 Ocak 2014, Perşembe
ali veli: s.a iyi günler bi sorum olacak biz 5 kardeşiz annemlerden bi arsa kalmıştı bizde kooperitife kat karşılığı verdik 8 daire bize verdi yeni bitti daha 5 kardeşe 1 daire kendi üzerilerine geçti kalan 3 daire 5 kişiye üzerine çıktı 1 kişi oturma ruhsatı için başvuru yapsa komple 8 daire içinmi oturma ruhsatı çıkacak yoksa herkes kendi mi başvuracak ben dairemi satmayıp kiraya vereceğim kendim kalan 3 miras dairede satılacak onun için oturma ruhsatı + elektrik + su bağlamak gerekir mi mecburimi satın alacak kişilerde bunları yaptırabilir mi teşekkürler Serdar Dağıstan: Oturma ruhsatını bina olarak almanız gerekiyor. En dogrusu inşaatı yapan müteahhidin alması.
Sahin Sünmez Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2014, Perşembe
Sahin Sünmez: Iyi Seneler Serdar Bey, Focaköy de arsa almayi düsünüyorum, sadece yatirim amacli prim yapma durumu varmi?Serdar Dağıstan: Uzun vadeli düşünmeniz gereken bir yatırım.
nuri koyuncu Emlak Gurmesi üzerinden sormuş
2 Ocak 2014, Perşembe
nuri koyuncu: merhabalar serdar bey izmirde yeniyapı konut firmamızla birlkte güzelbahçe mevkiinde güzelvadi villaları adında bir projeye başladık ve şu an temel aşamasındayız şubat ayı içerisinde örnek dairelerimiz bitmiş olur projemizle ilgilenmek isterseniz tel 0530 872 0 444Serdar Dağıstan: Teşekkürler davet için. En yakın zamanda ziyaretinize geleceğim.