Kategoriler
Konut Projeleri

Evime acil yardım gerek

Evim Dergisi, evlerde sık rastlanan problemlerin çözümlerini biraraya getirdi.. işte yanıtlar!

Problem: Aslı Hanım ve eşi eve ilk taşındıklarında klasik desenli birhalı, onunla uyumlu berjerler ve kanepelerle çok mutluymuş. Ancakzaman içinde hem zevkleri, hem de kullanım şekilleri değişmiş. Gelinennokta, bu haliyle salon stilden yoksun ve sönük duruyor. Üstelik derinliğiçok fazla olduğu için kısmen karanlık da duruyor.


Çözüm:
Küçük odada öncelikle kalabalık mobilya yığını yerinedaha sade ve az desenli seçenekler tercih etmelisiniz. Koyu renkcilalı mobilyalar yerine açık tonlar odanızı hem daha aydınlık, hemde çok daha modern gösterecektir. Ayrıca kütüphane için odanınderinliğinden biraz alarak iki niş ünitesi ile duvarda sabit bir çözümönerilebilir. Açık tonlarda, yalın formlu kanepeleri karşılıklı yerleştirerekderinliği görsel olarak da azaltabilirsiniz. Ayrıca niş duvarına asacağınızayna da genişlik etkisini pekiştirecektir. Beyaz sehpalar geçişi bölmez.Üstelik parlak lake cila ışığı yansıtacağından odada daha ferah birhava elde edebilirsiniz.


Boyanın gücü:
Oda derin ancak eni darolduğundan ve tek yönlü ışık aldığındanduvarlar için açık tonlar seçmelisiniz. Amabiraz renk seviyorsanız beyazla gri, koyubej ve siyah temalarını birlikte uygulayın.Parlak lake cilalı mobilyalar özellikle kromaksesuarlarla uyumu yakalar bu yüzdenduvarda grimsi bej ve kahve tonları uygulayarakkrem rengi kanepeleri de ön planaçıkartabilirsiniz. Eğer dikkat çekici birodak noktası yaratmak istiyorsanız nişlerleböldüğünüz kitaplık duvarının orta bölümünükrem ve kirli bej tonlarında çizgiliolarak boyayabilir veya çizgili duvar kağıdıuygulayabilirsiniz. Bu hem modern veher zaman moda bir desen, hem de mekanahareket kazandırır. Dilerseniz çizgileriyatayda da kullanabilirsiniz.


Etkili detaylar:
Nişli duvarın orta bölümümevcut aynayı değerlendirmek için uygunbir alan. Ancak çok daha hareketli ve özgünbir düzenleme isterseniz siyah beyazaile fotoğraflarını siyah veya ahşap çerçevelerleasabilirsiniz. Eğer bu duvarda dikeyçizgili bir uygulama yaptıysanız çerçeveleriçizgileri takip eden eşit aralıklarla asarakodanın yüksekliğini görsel olarak artırabilirsiniz. Çerçeve boylarında kural dışıbir uygulama yaparak 45×45 cm ya da30x50 cm’lik seçenekler kullanarak oldukçamodern bir efekt yakalanabilir.


Doluluk-boşluk oranı:
Aynalar hemenher mekanda sıra dışı etkiler bırakan objeler.Ancak önerimiz eğer mümkünsepencere karşısında konumlandırarakışığın odaya yansımasını ve yayılmasınısağlamak. Bu görsel olarak odayı ikikatı daha büyük gösterir. Ancak bunuuygularken aynaya yansıyacak görüntüyüde hesaplamanız gerekiyor. ÖrneğinAslı Hanım’ın odasında bu mümkünolmuyor çünkü hem giriş, hem de misafirtuvaleti aynadan yansıyor. Bu nedenleaynayı niş duvarına asarak ışığı yandanalmasını sağladık.

Kaynak: http://www.hurriyetemlak.com/evime_acil_yardim_gerek/emlak-yasam-sektorden-haberler/S11qpwUUeR0=/Ks1koaHZTSk=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir