Kategoriler
Genel

Yollar Yürümekle Aşınmaz!

37 derece tipik bir İzmir Mayıs Pazar gününde eşinizi komşunuzu alıp yollara dökülüp boynunuz tutulurcasına kafanızı yukarı kaldırıp satılık ev arayanlardan mısınız?
5 aydır yılmadan sıkılmadan websitelerine ilan vermem için peşimden koşan birisi var. Milliyet Emlak websitesinin İzmir temsilcisi olan bu bayan her aradığında bana kendi emlak sayflarının ne kadar etkili olduğunu anlatıyor ama bir türlü ikna olamadım.
Milliyet’in emlak sayfası her ne kadar diğer emlak sayfalarına göre daha profesyonel gözükse de, bu ve benzeri sayfaların kullanıcılarının kim olduğu konusunda ciddi şüphelerim var. 4 ay önce biraz paraya kıyıp MYNET.com emlak sayfasına Palmiye Park’ın ilanını koymuştum. 2 ay boyunca 3 veya 4 geri dönüş aldım, onlardan bir tanesi de bana küfrediyordu projemiz için!.
Bu deneyimden sonra myneti de kestim.
Yerinden kıpırdamadan ve parmaklarının ucunda ev aramak kulağa çok seksi gelse de, bu sayfaları bence çoğunlukla emlakçılar kullanıyor. Yani gerçek ev arayan yok.
Mevcut emlak arama sayfaları çok karışık ve kalabalık ve güncel değil.
Palmiye Park’ta prensip olarak fiyat satmadığımız için milliyet emlak veya benzeri sayfalarda sadece fiyatımız ile rekabet etmeyi kabul etmiyorum.
Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

“Yollar Yürümekle Aşınmaz!” için bir yanıt

Peki emlakciligi yeniden bir reformdan gecirip MLS gibi bir sistem kurulsa? En etkili marketing olarak sen ne goruyorsun su anda?
Benim calistigim proje de mesela geleneksel maerketing metodlarinin hicbiri ise yaramiyor. Haftasonu signlari koyuyoruz etrafa. Very old school, but it works.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.