Kategoriler
Genel

Çalışan Bir Bayan Gözünden Ev Alma Süreci!

Ev ararken karşılaştığınız emlakçılar ve en son dağları yaratmış ev sahipleri sizi çıldırttı mı? Makyaj Çantam sayfasının mimarı Iraz hanım ve eşi bir süredir ev arayışı içindeydiler. Serüvenleri harika.


Hatta bir ara Palmiye Park ile de ilgilendiler. Kendileri ile hiç tanışamadım ama sanal bir arkadaşlığımız oluştu. Kimsenin sormadığı kadar detaylı soruları, fanatik Bornova’lı olmaları ve renkli gözlemleri sayesinde her ikisinin de takipçisi oldum.
Iraz hanımın kendi dünyasını paylaştığı Irazca sayfasında ev ararken başından geçenleri çok eğlenceli bir yazı ile paylaşmış. Kendisinin izniyle biraz alıntı yapıp sizi yazının devamını okumak için Iraz’ın sayfasına yönlendirmek istiyorum.
Iraz ve eşinin başına gelenler ev arayanların %99’unun başına geliyor. Her ikisi de önceliklerini çok iyi belirledikleri için onca safsatanın ve aldatmacanın arasında kendileri için doğru karar vermeyi başardılar.

Tabii eğer benimle oturup konuşsalardı belki bu yazıyı yazmasına bile gerek kalmayacaktı!

Bir Memurun Ev Alma Günlüğü
Ev alma sürecinde en çok karşılaştığımız umut veren ama yalan çıkan vaatlerden ve ürkütücü izlenimlerimden size bir demek sunmak istiyorum.

Ev Alma Güncesinde Tuhaflıklar

– Baktığımız eve bizim bey nem ölçme cihazıyla gitti. Ev sahibi bizi manyak sandı.

– Klima söktürüp taktırma 200tl. yeni eve taşınmanın değeri paha biçilemez ?!!!

– Ankastre cam davlumbaz diye birşey varmış. fiyatı 1000liradan başlıyor.. çüüüüüş.

– Yeni lüküs evlerde “havlu kurutucusu” diye bir aparat varmış. ben su borusu sandıydım görünce.

– Ankastre fırın ile ocak iki ayrı şeymiş. Öyle gidip tek cihaz olarak satın alınmıyormuş. Kekomançi Iraz, ankastreyi ne sandın sen?


YAZININ DEVAMI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

“Çalışan Bir Bayan Gözünden Ev Alma Süreci!” için 4 yanıt

Hedef kitlemsiniz unutmayın! Esas size benim daha bi ton sorularım olacak. Eviniz oldu diye benden kurtuldunuz sanmayın 🙂

Eğer, karar anlamında bir üst levele geçmiş olsaydık, sorulmayı bekleyen daha da detaylı sorularımız olacaktı. Çabuk kurtuldunuz sayılır 😉

Iraz'ın da dediği gibi kahveye bekleriz. 🙂

Sabreden derviş muradına ermiş 🙂
Bizim de hatalarımız oluyor tabii ki ama çok eminim ki İzmir'de ev alacaklara en samimi şekilde yardımcı olmaya çalışan ekip biziz!

Serdar Bey, biz de sizi çok sevdik, her şeye sabırla cevap veren birisini bulmak imkansız gibi bir şey ev bakarken. Hele hele tuttuğunun kafasını koparmaya çalışan emlakçılar arasında. Sosyal medyada sizi aktif görmek de harika, başkaları hâlâ daha web sitelerini kartvizit niyetine tutmaya devam etsinler 😉

Palmiye Park vesile oldu, kahve içmeye de bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.