Kategoriler
Genel

Urla’da yeni bir proje – Siz olsanız ne isterdiniz?

İzmir’in en yeni gayrimenkul danışmanlık firmalarından Port GD’nin sahiplerinden şehir plancısı ve bu sayfanın arada sırada takipçisi Bülent Gündüz arkadaşım geçenlerde bana Urla’da ilgilendikleri bir proje ile ilgili sorular sormuştu. Ben de soruların bu sayfayı okuyanların da ilgisini çekebileceğini söyleyince kendisi soruları buradan sizlere yöneltmeye karar verdi. Cevaplarınızı aşağıdaki yorum kısmına bırakabilirsiniz.

Serdar Bey merhaba,
Satış ve konsept danışmanlığını yaptığımız, önümüzdeki aylarda Urla-Kekliktepe’de hayata geçirecek olduğumuz küçük kapsamlı projemizle ilgili olarak dostlarımızdan fikirlerini alıyoruz. Bu kapsamda sizin ve sitenizin tkipçilerinin de düşüncesini aşağıdaki birkaç soru çerçevesinde almak istiyoruz. Ne kadar çok kişinin düşüncesini alırsak o kadar iyi olacak. İşte sorular: 


  1. Projemizde 3 ya da 4 villa olacak, bu sayıda evden oluşacak bir sitede mi yaşamak istersiniz, yoksa aynı sokağı paylaşan müstakil evleri mi tercih edersiniz?

  2. Aynı tip plana sahip evlerde seçimi sadece konuma göre yapmak durumunda kalıyoruz. Yaşayacak olduğunuz evlerde bazı detayları değiştirme özgürlüğü size cazip gelir miydi? Daha büyük mutfak, daha az sayıda ama geniş odalar, ya da dörtgen değil de “L” formunda bir salon gibi…

  3. İkinci sorudaki imkan yok ise, aynı tip evler yerine önceden belirlenmiş dört farklı mimari özellikleri olan evlerden seçim yapmak ilginç olur muydu?

  4. Evinizi kaba inşaat seviyesinde alıp yine müteahhit firmanın rehberlik ve uygulamasıyla banyonuzun, mutfağınızın model ve rengini, ya da parkelerinizin rengini kendiniz belirlemek ister miydiniz?

Bu soruların cevapları küçük projemizin özelliklerini belirlemekte bize yardımcı olacak. İlerleyen haftalarda projenin netleşen detaylarını tekrar paylaşacağım. Katkı sağlayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Bülent Gündüz
Broker-Şehir Plancısı
Port Gayrimenkul
Alsancak-İzmir

“Urla’da yeni bir proje – Siz olsanız ne isterdiniz?” için 12 yanıt

1. Müstakil
2. Farklı olmasını isterdim, maliyeti çoook yükseltmeyecekse.
3. Hayır
4. Evet

çocukken mahalle vardı komşular en ufak derde koşardı canlardı sıcacık sevecen,aynı apartmanda bile selam vermeden geçen kaçkişi varşimdi bazen yan komşuyu bile tanımıyo insanlar böyle yerde oturmakdansa mahallede birbirini tanımaya çalışan insanlar arasında olmak en iyisi !!!En iyiside iyinin bedeli ne:)) o yok ortalarda sevgiyle kalın

kesinlikle profosyonellerdi :)) Türkiyenin en iyi inşaat firmasının yurtdışında en gözde projesinde profosyonel olmayan kımse çalışamaz. Profosyonel oldukları için incelikleri biliyorlar kabul etseniz de etmeseniz de maalesef yuzde 80 boyledir.

size yuzde 20lik kısım denk gelmiş ama inanın maddi kaynağı kıstığınız veya kardan vazgeçtiğiniz sürece onlar da yapacağı işten kısmak zorunda kalacaklar.Siz kardan vazgeçiyorsanız ne mutlu.. İyi kötü diye bir ayrım yok işverenin insiyatifinde herşey bu camiada.

buarada wc klozetının rakamından sizin deyiminizle paradan kastım projenin nasıl bir proje olduğunu göstermekti.Böyle bir projede bile yeri geldiğinde aksaklıklar olduysa 3-4 villada neler döner tahmin edersiniz.

Umarım bu arkadaşlar müteahhit firmasını iyi seçer. bol şans dilerim. Allah bol kazançlar versin

Kötülerle çalışmışsınız demekki 🙂 Herşey parayla olmuyor, çalıştığınız insanlarda güven ve sadakat yaratmanız lazım. O zaman sizi kazıklamaya çalışmazlar. Biz hala babamların zamanından kalma taşeronların çocukları ile çalışıyoruz.

hayır alakası yok sevgili SD 🙂 İşimiz gereği bizler de şantiyeciyiz..Konut ,ev den ziyade kentsel gelişim projelerinde çalıştık.

Bu projeler villa&apartman;(konut projelerine benzemeyecek kadar çok adette),otel,hastane,tiyatro,yaşam alanları,kreş vb. bir çok kompleksi barındırıyordu.

Başlıbaşına lüks bir kent diyelim.. sırf wc klozeti için 4500Usd gibi bir rakamdan bahsediliyordu projede ve uygulandı.Bu işin inceliklerini biliyoruz o yüzden buna önyargı diyemeyiz

Selamlar saygılar

Sayın Pinyata,
Bana bir kaç hafta önce yazdığınız yorum aynen şöyleydi;
Sevgili SD,

Ben insanlara ınanmayı tercıh edıyorum 🙂 Sabırlı ve klas dıye ınsanları ayırmıyorum herkes eşit gozumde.Dr. da çöpçüde birdir benim için..İçlerine bakarım genelde samımıyetlerıne ukelalıklarına..İçtenlıkle yazılmıs sıcak bır yazı okudum sahsen. Gerçekten canı gonulden samımıyetımle yazılarınızda cok fazla genelleme,kategorıze etme,kesın hukum verme var. Tarafsızlık sıze cok sey kazandırır.En başta profosyonellık.. Neden olmasın?

Böyle bir yorumdan sonra yukarıdaki yorumunuzda yaptığınız şuna buna güvenmiyorum genellemesi sizin de biraz benim gibi önyargılı olduğunuzun belirtisi!

1)Kesinlikle müstakil..Varsın bahçesi(sitedeki ortak alan babında) küçük olsun ama diğer villalar benim özel alanımı,bahçemi,şezlongumu görmesin.

2)Evet cazip gelirdi

3)Daha mantıklı olur.Özgün evler= özgün komşular

4)İstemem.Çünkü müteahhit firmalara,şantiye mühendislerine,formenlere güvenmiyorum.Hazır yapılı olanla taahhüd edilen arasında çok fark oluyor.. Mutfakta sade,açık renkler (beyaz lake veya ham ahşap),banyoda kaliteli cam duşkabin gibi son trendler ve kaliteli malzeme,sıkı işçilik yakalanırsa herkes beğenecektir diye düşünüyorum. Bu sağlanırsa kimsenin ben kırmızı severim nıye yapmadınız diyeceğini sanmıyorum

1) müstakil ev tercih ederim.
2) evdeki oda, mutfak vs metrajları ve şekilleri kendim belirlemek isterdim.
3) 4 farklı ev de mantıklı..
4) bir daha ev alırsam zaten kesin kabasında alırım, hatta mümkünse tesisatı yapılırken başında dururum. tesisat evin herşeyi bence, üst yapı her zaman istenildiği gibi değiştirilebilir, ama tesisat işi çok zor ve zahmetli.

Merhaba
Urla da genelde mustakil ev yani villa tarzi evler cogunlukda o Uzden mustakil tarzda ama ev renkleri ve modellerinin hepsinin ayni olmak kosulu ile (farkli renkleer goruntu kirliligine neden oluyor) ev syhibi ic mimariyi kendisi yapabilmeli projenizi takip edecem basarilar

Benim cevaplarım;

1. Ben müstakil isterdim. 4 ev olunca paylaşacak pek bir şey kalmıyor. 4 evlik site ancak akrabalardan oluşabilir, diğer türlü problem olur gibime geliyor.
2. Eğer her şey aynı ise konuma göre belirlerdim. Eğer proje ile oynama imkanım olsa hoşuma giderdi tabii ki.
3. Olurdu.
4. Evet kesinlikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.