Kategoriler
Ev Satın Almak Genel İlk defa ev alacak olanlar Yatirimlik Ev

Konut alacaklara uyarı!

Sayfayı takip edenler bilir; ‘Şimdi konut almanın tam zamanı! gibi basit söylemleri hiç kullanmam. Bence konut almanın en iyi zamanı, kişinin kendisini madden ve manen en hazır hissettiği zamandır; evlenmek ile ev’lenmek arasındaki en büyük benzerliklerden birisi de budur.

Ama şu son bir haftadaki görüşmelerimden sonra 1 uyarım olacak!

Tiyosunu verdiğim yeni projemizin hazırlıklarını yaparken yoğun olarak bankacılar ile görüşmekteyim. Bankacılar özellikle 2 konuda önlem alınması gerektiğini söylüyorlar;

1. Ekonominin yavaşlatılması yönünde alınan ve alınacak kararlar ile konut kredisi faizleri sene sonuna kadar aylık %1’leri bulur!

2. Bence bu daha da vahşi!!!! Şu an evin değerine karşılık alabileceğiniz konut kredisi oranı %75 iken, bu rakam %60’lara kadar düşürülebilirmişşşş. Yani 25.000 TL birikiminiz ile 100.000 TL’lik bir ev alabilirken, artık yaklaşık 60.000 TL’lik bir ev alabileceksiniz!!!

Faizler vahşi hızlı bir şekilde artmadığı sürece problem yok; ama eğer %75 kredilendirme oranı %60’lara düşürülürse çoğumuzun ev alma hayali çok başka baharlara kalır!

Yani, eğer ev alma niyetiniz var ise, daha fazla beklemeyin…

“Konut alacaklara uyarı!” için 2 yanıt

ben istanbul için yazdım siz izmiriçin sölüyorsunuz yanlışlık oldu herhalde peşinatsız daire varsa hemen alalaım istanbulda

İzmir, İstanbul, Kars farketmez. Söylediğim her yer için geçerli. Expertiz değeri yüksek göstertip peşinatsız ev alanlar oluyor, onları uyarmaya çalıştım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.