Kategoriler
Genel Siteler

Soyak Mavişehir Optimus Değerlendirmem!

Haziran ayında İzmir’in en yeni projelerinden Soyak Mavişehir Optimus, Park Yaşam Mavişehir, ve Mavişehir Modern projelerini m2 ve fiyat açısından karşılaştırmıştım.

Son bir kaç gündür emlakkulisi.com’da Soyak ile ilgili yorumlar geliyor. Hatta bugün Mahmut adlı bir bey sorudan çok yorum olan sorusunda beni Soyak’a karşı taraflı davranmakla suçlamış ve hatta bana kendi işimi nasıl yapmam gerektiğini söylemiş. Herhalde kendisi daha önce yazdıklarımı okumadığı için böyle bir yorum yaptı…

Dayanamayıp, bugün vakit bulup Soyak Mavişehir Optimus örnek dairelerini ziyaret ettim. 1+1 tip A, 2+1 tip A ve 2+1 tip B dairelerini dolaştım.

– 1+1 tip A dairesi çok ideal bir öğrenci evi. Garibime giden 2 şey vardı bu dairede; ufacık bir daire için acayip çok mutfak yapmışlar (tezgah ve dolap olarak), ikincisi de çamaşır makinesi için bir yer göremedim. Belki de sitede çamaşırhane olacaktır, bilmiyorum.

– 2+1 tip A dairesi İzmir’e geçici gelmiş bekar veya yeni evli bir çift için ideal olabilir. Bu evde de çok ciddi miktarda mutfak var ama misafir oturtacak bir masa yok.

– 2+1 tip B dairesi benim en beğendiğim örnek daire oldu. Ufak olmasına rağmen mekanlar çok güzel kullanılmış. Her yer ferah, mutfak hariç ama bu daracık mutfakta bile yine tezgah ve dolap dolu. Bu evde misafir ağırlanabilir. Diğer bir artısı, ebeveyn banyosunun olması.

Genel olarak;

– Klasik Soyak mamüllerinden farklı olarak, mutfak dolap kapaklarını biraz daha kaliteli ve yakışıklı kulplu yapmışlar

– Balkon korkuluklarını sevdim mi karar veremedim

– 2+1 tip B haricindeki dairelerdeki seramikler biraz uyumsuz geldi.

– Daire girişlerinde gömme dolap olması hoş.

Tabii ki bir Soyak klasiği olarak, yaklaşık 20 dakika vakit geçirdiğim örnek dairelere girerken veya çıkarken bir kişi bile kim olduğumu veya ne istediğimi veya ne düşündüğümü sormadı 🙂

“Soyak Mavişehir Optimus Değerlendirmem!” için 4 yanıt

Sizin Mahmut beye verdiğiniz cevapta dikkatimi çekti;
Bir projenin başarılı olabilmesi için; 400’e yakın satış yapması yeterli mi?
Tek kıstas bu mu?

Sevgili Mehmet, muhit ve fiyatlama açısından başarılı dedim. Proje kısa sürede 400 tane sattıysa, dediğim doğru oluyor. Projenin başarılı olması herkese göre değişir; mimari, fiyat, inşaat kalitesi, oturan kalitesi, prim, kira getirisi, sürdürülebilir olması vs…

Yazınızı okuduktan sonra bende Optimus örnek daireleri ile ilgili nacizane fikirlerimi paylaşmak isterim.
1+1’lerde çamaşır makinesi banyoda kapının arkasındaki tavana kadar olan dolabın içinde.
2+1 A tipi dairede bence de mutfak eve göre çok büyük ama oturma bölümü de bir o kadar dar anca bir kanepe sığmış.Mutfağı biraz daha dar yapılıp oturma bölümü geniş olabilirmiş.Antre bana evin boyutlarına göre biraz büyük geldi,ama ferah olmuş giriş o da ayrı konu.Banyoda dolap olmaması ve çamaşır makinesinin mutfakta olması eksi bir durum.
Kesinlikle örnek daireler içinde en iyisi bence de 2+1 B tipi olan.
Keşke 3+1 de yapsalarmış,İncelediğim kadarı ile 3+1 in salon,banyolar ve odaları 2+1 B ile aynı,sadece 9m2 bir oda fazlası var ve mutfak ile balkon büyük 2+1 B ye göre.
Balkonlar şeffaf cam olsa sanki daha iyi olacakmış gibi ama belki bitince güzel bir görüntü olur.Orası soru işareti.

2+1 dairede bahsettiğiniz kapı arkası dolabı gördüm ama 1+1’de atlamışım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.