Kategoriler
Genel Krediler

Vade farksız konut kampanyalarının sırrı!

Konut kampanyalarının yeni çılgınlığı, vade farksız satış!!! Tamamen bir matematik cambazlığı ama insanlar ne yazık ki inanıyorlar.

Geçen ay Ağaoğlu başlattı, onu takiben tüm diğer inşaatçılar atladı. Daha dün Dumankaya şanslı 100 aile için yeni bir vade farksız kampanyası başlatmış. Aşağıdaki ödeme alternatifleri Dumankaya’nın sayfasından alıntı.

Satış fiyatı 104.000 TL daire için peşin alım ödeme planı şöyle;

 

Aynı dairenin vade farksız ödeme planı da şöyle;

104.000 TL’lik daire peşin indirimi ile 91.520 TL olurken, 24 ay vade farksız planda 104.000 TL oluyor. Yani 104.000 – 91.520 = 12.480 TL vade farkı ödüyorsunuz!!!!

Nerede bunun vade farksızı yahu??? Gerçekten inanıyor mu insanlar buna?????

“Vade farksız konut kampanyalarının sırrı!” için 2 yanıt

Söylediklerinizde haklısınız.
Ancak müşterinin bunu hesap etmediğine ben pek inanmıyorum. Çünkü bana göre olayın cazip tarafları bankaların kredi onay süreci gibi prosedürlerinin bu sistemde kullanılmaması zira zaten memlekette artık şu ya da bu şekilde pek çok insan kara listede, diğer taraftan konu tamamıyla inşaat firmasının elinde ve ödeme geciktiği takdirde firmalar bankalara oranla bu konuda daha esnek davranabiliyor. Geciken ödemeler nedeniyle daire satışını tümden iptal etmek yerine gecikmiş ödemeleri farklı seçeneklerle tahsil yoluna gitmek firmalarında işine geliyor.

Söyledikleriniz doğru ama o zaman Vade Farksız yerine Konut Kredisiz ödeme planı demeleri daha doğru olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.