Ev almanın tam haftası!

22 Şubat 2012

İzmir'de bu hafta hava durumuBu hafta ev almak için en uygun hafta! Niye mi?

Bir uzmanın her defasında gazete veya televizyona çıkıp ‘Ev almanın tam zamanı’ dediğini duyduğumda bir kenara 3-5 kuruş atsaydım bugün herhalde bir araba parası biriktirmiş olurdum! Bu yazı onlardan değil merak etmeyin…

Ev almak için kendi kafama göre bulduğum bir çok pratik kuralım var; mesela 30 yaş mucizesi

Yaşınızı başınız ne olursa olsun, eğer ev almaya karar verdiyseniz bu hafta ev almak için en uygun hafta! Sebeplerim şöyle;

– Cemre düştü, kış bitti! En azından İzmir’de. Hava 10 küsurların üzerine çıkmaya başladı. Kış uykusuna yatan inşaatçılar, kapıdan müşterinin girdiğini görünce cenneti görmüş kadar sevinen satış elemanları daha kış havasından çıkmadan evi almak lazım. Malum bahar aylarında hava güzel, ziyaretçi çok… Ziyaretçi çok olunca da pazarlık gücünüz azalacaktır.

– Güneşin aydınlığı değişmeye başladı. Dün farkettim, güneş kış güneşinden çıktı, daha bir sarı, daha bir aydınlık. Kış aylarının karanlığında depresifleşen ortam tekrar yerini aydınlığa bırakıyor. Bu da satış elemanlarının moralini yükseltip sizin pazarlık gücünüzü düşürecek etkenlerden.

– 2 haftadır bankacılar hareketlendi. Belli ki merkezden baskı var, müşteri bulun diye! Onlar da müşteri bolluğundan rehavete girmeden fırsat bu fırsat diyip konut kredisi oranı ve masraflar için ciddi pazarlık yapabilirsiniz.

– Şubat sonu hemen şuracıkta. Şubat bitip Mart başladığı an insanlar evden dışarı çıkacak, satışlar artacak, piyasa canlanacak vs… veee fiyatlar yine artacak.

İşte bu teorilerim yüzünden diyorum ki, İzmir’de ev almak için en uygun hafta bu hafta!

 

Be Sociable, Share!