Kategoriler
Çiğli Gaziemir İlk defa ev alacak olanlar İzmir Satılık Ev Siteler Yatirimlik Ev

Aklımdan geçip de yazamadıklarım!

Zaman bulup da yazamadığım bazı gözlemlerimi kısa kısa geçiyorum;

– Nisan ve Mayıs ayları İzmir konut piyasasında çok hareketli geçiyor.

– Gaziemir’de konut ve arsa fiyatları uçmuş gitmiş. Gaziemir’de site içerisinde 300.000 TL’nin altına ev yok artık. Buna rağmen, bu paraya değecek ev sayısı o kadar az ki. Kişi başına doktordan fazla müteahhit düşünce kalite de yerle bir olmuş!

– Bornova Yeşilova çok hareketli. Fiyatlar çok hızlı ve çok yükseldi. Bazı projeler satışta zorlanıyor ve kampanya üzerine kampanya yapıyorlar.

– Folkart kulelerinden 1 tanesi sonunda yer yüzüne çıkmaya başladı. Müthiş bir inşaat, vaktiniz olursa gidin görün.

– Kavuklar Tower’ın kabası hızla devam ediyor. Satış müdürü Gülçin hanımın söylediğine göre satışlar da çok iyiymiş.

– Yelki’de acayip bir hareketlenme var. Toprak sahipleri müteahhit olmuş, her yerde mantar gibi yeni inşaatlar fırlamış.

– Çeşme’de denize yakın bölgelerde arsa fiyatları mantık ve cep dışı; 120 m2 bir villa için sadece arsa payı 400.000 ve üzeri!!! Niye ve nereye kadar böyle gider anlamadım!

– Karşıyaka Serinkuyu ve Şemikler bölgesi kısa bir süre sonra çok değerlenecek.

– Yakında başlayacağı konuşulan bazı yeni projeler; Rönesans / Tekfen Ankara asfaltı girişi, İş Bankası adliye yakını, Kavuklar Altındağ ve Garaj karşısı, eski Famerit fabrikasının yerinde büyük bir proje…

– Konut kredisi faizleri bir miktar düştü; Akbank 120 ay %1,02 ile şu an en uygun oranı verenlerden, TEB de çok yakın.

– Ulukent’te konut fiyatları Çiğli’ye yaklaştı ve bazı yerlerde geçti ama gerçekçi değil.

– Park Yaşam Mavişehir’in kabası bitti gibi; devasa bir inşaat, etrafındaki herşeyi eziyor.

– Çiğli 3 sene içerisinde Gaziemir’i yakalayacak ve geçecek 🙂 (Her 2 bölgeyi de çok iyi biliyorum; Gaziemir’in yolları mevcut yapılaşma hızını kaldıramıyor, Optimum’un açılması ile de daha da yoğunlaştı… Ve bu kadar talebe rağmen hala düzgün bir okul ve hastane açılmadı!)

“Aklımdan geçip de yazamadıklarım!” için 4 yanıt

Merhaba Serdar Bey, bugun programinizi izledim tebrik edrim, bu arada hic kizarmadiniz merak etmeyin 🙂
Ben idareciler kooperatifinden ev almayi dusunuyorum ama verdikleri farkli teslim tarihleri kafami karistiriyor, bu bolgedeki alt yapi calismalari sene sonuna kadar surer deniyor, sizin bu konuda bir yorumunuz var mi?
Bir de bu bolge ileriye donuk yatirim icin ne kadar mantikli sizce, dogancay mahallesiyle ilgili bir kentsel donusum projesi var midir?
Tsk

Elif hanım, kafanızı karıştıran hiçbir yerden ev almayın / yatırım yapmayın derim. İdareciler kooperatifi iyi bir proje ama çevresi henüz gelişim aşamasında. EgeKoop’un olduğu her nokta uzun vadede değerleniyor.

Gültepe Toros bölgesi hakkında bilgi sahibi misiniz acaba? Özellikle Şahin Tepesi diye tabir edilen bölge manzara ve seyir zevki açısından bence İzmirin gözdesi olabilecek bir yer. Ayrıca Konak Belediyesinin yaptığı ve çok kısa sürede bitecek olan Kançeşme Mesire Alanı (Çınartepede) İzmirin Kent merkezinde olan tek ormanlık alanı ve piknik alanı oluyor.Bölgeye konutlaşma ne zaman girer acaba?

Buradan birileri de okur ve ilgilenirler bölge ile umarım Caner bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.