Mavişehir Modern 3 Fiyatları ve Yorumlarım

04 Mayıs 2012

Mavişehir Modern 3

İzmir satılık ev, güvenlikli site

Mavişehir’de en beğendiğim projelerden Mavişehir Modern serisinin 3.sü geçtiğimiz günlerde satışa çıktı, ben de çok vakit geçirmeden satış ofislerine damladım.

Projenin sahibi Abdülkadir Gültekin bey ve mimar arkadaşımız Dilek Dayı yeni proje hakkında beni bilgilendirdiler ve tamamlanıp teslim edilmiş 1. etap hakkında da bazı bilgiler paylaştılar.

Mavişehir Modern 1. Etap’da 1 veya 2 adet 1+1 kalmış, tüm daireler satılmış. Her ne kadar şartnamede söz vermedilerse de, Abdülkadir bey dayanamayıp çok güzel bir fitness salonu yapıp ev sahiplerine hediye etmiş. Dilek hanımdan öğrendiğim kadarıyla 1+1’lerde kiralar 1000 TL’den başlıyormuş, bence çok iyi bir rakam.

Mavişehir Modern 3’ün yeri her ne kadar 1.si kadar merkezi gözükmese de, etrafında açılacak ve yapılacak yollar ile ilk projenin yerine göre ulaşımı kolay ve daha ferah olacak gibi. Daireler yine aynı kalitede; ilk projede daire girişlerinde benim pek beğenmediğim bir duvar süslemesini Dilek hanım da beğenmemiş ki bu projede çok şık bir taş ile değiştirmişler. Evler yine çok ferah, artı olarak daire içlerinde kiler ilave edilmiş. Mavişehir Modern 3’ün ilk projeye göre en önemli artısı kapalı otoparka sahip olması.

Başlangıç fiyatları rakiplerine göre yine uygun, 2750 – 3000 TL/m2 aralığında . Tanıtım fiyatlarının bittiği gün itibariyle toplam dairelerin %35’ini satmışlar (çok iyi bir rakam).

Sohbetimizde Abdülkadir bey ile paylaştığım düşüncem, her ne kadar fiyatlar imalata ve arsanın yerine göre uygun olsa da, bu paralara İzmir’de kimin ev alabildiğini ben anlamıyorum… Bu fiyat seviyesindeki bir projeden ev sahibi olabilecek çalışan bir çiftin evine ayda ortalama 10.000 TL giriyor olması lazım! Bu da bence çok çok çok ciddi bir rakam…

Mavişehir Modern 3’ün müşterileri ilk projeden alanların tanıdıkları ve büyük ihtimalle onların misafirleri… İlk projeyi dolaşıp da ne fırsat kaçırdıklarını görenler bu projeyi kaçırmıyorlar.

Mavişehir Modern 3’de 1+1 daire bulunmuyor. En küçük 2+1 tip daireleri 1+1 isteyenlerin kendilerini biraz daha zorlayarak alabilecekleri fiyatta.

Mavişehir Modern 3 çizgisiyle, kalitesiyle, sahiplerinin titizliği ve mimarlarının sahip çıkmasıyla Mavişehir’de tuttuğum proje olmaya devam ediyor.

İlla ki sevmediğim birşey olsun diye yine kendimi zorladım ve kalorifer peteklerinin daha fiyakalı olabileceğini düşündüğümü Dilek hanım’a söyledim 🙂

Not: Mavişehir Modern 3’ü diğer projeler ile karşılaştırırken brüt yerine net m2’lere dikkat etmek gerekiyor.  Modern’in brütü çoğu projeden küçük ama net’i çok daha fazla. Ayrıca, satış fiyatına dahil olan milyon tane masraf var; bunları da gözardı etmemek lazım.

 

Be Sociable, Share!