Kategoriler
Konut Projeleri

Platform Merter’de Akıllı Ev Teknolojisi

İstanbul’un en değerli arazisi üzerinde yükselen, ticaret ve modern yaşamı geleceğe taşıyan ‘Platform Merter’de ev sahipleri, akıllı ev teknolojilerinin konfor ve güvenliğinin keyfini sürecek.
Platform Merter'de Akıllı Ev Teknolojisi

Eroğlu Gayrimenkul; İstanbul’un yeni iş, iletişim, moda ve ticaret merkezi olarak konumlandırılan, Platform Merter Fashion Park’ın yanı sıra Platform Rezidans, Platform suitler, teras evler ve ofislerin yer aldığı Platform Merter projesinde sakinlerini akıllı ev teknolojileri ile buluşturuyor.

Merter’in yeni simgesi, “karma kullanımlı” (mixed-use) “Platform Merter” projesinde akıllı ev sistemi ile ısıtma, soğutma ve aydınlatmalar uzaktan erişilebilir şekilde planlanıyor. Isıtma sistemi olarak panel radyatörlerin yanı sıra "4 borulu" fancoil sistem de kullanılırken, dekorasyonlu olarak teslim edilecek olan dairelerin tamamında ferah mekânlar yaratmak amacıyla yere kadar cam kullanılıyor.

Konut içerisindeki farklı ihtiyaçların, dokunmatik panel grafik ekranı üzerinden kontrol edilebildiği Platform Merter Rezidans ve Suitlerde, tüm ışık sistemleri eve giriş ve çıkışlar için farklı senaryoları tek dokunuşla uygulanabilir kılıyor. Dokunmatik panel ayrıca, sıcak su sayacı üzerinden sıcak su tüketimi, kalorimetre üzerinden ısı enerjisi kullanımı gibi kontrollü tüketimi destekleyen fonksiyonları da ev sahiplerine sunuyor.  

Kamera görüntüleri ve konut duyurularının da izlenebildiği dokunmatik panelden takip edilebilen tüm fonksiyonlar ayrıca, mobil cihazlar ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla uzaktan erişimle de kullanılabiliyor.

Güvenli yaşam, Platform Merter’de
Platform Merter’de kullanılan akıllı ev teknolojileri, sakinlerin güvenliği için de pek çok önemli fonksiyonu bir araya getiriyor. Su kaçaklarının otomatik olarak algılanıp site yönetimine haber verildiği sistem sayesinde yönetim, büyük zararların önüne geçecek önlemler alabilecek.  Gelen misafirler ile sesli ve görüntülü görüşmeye imkan tanıyan dokunmatik panel üzerinden ev sakinleri, site yönetimine dilek ve şikayetlerini de iletebilecek.

Merter’de konforlu yaşam
Farklı beğeni ve ihtiyaçlara hizmet etmek üzere, 1+1’den 5+1 penthouse’lara kadar farklı daire seçeneklerini bünyesinde toplayan Platform Merter Rezidans; konfor ve lükse önem veren geniş aileler için gerekli tüm detayları sunarak, çok daha prestijli bir yaşam vaat ediyor.

Ev sahiplerinin dokunmatik panel üzerinden concierge hizmetlerine erişebildiği, site yönetiminin sağlayacağı spa, taksi/vale çağırma, teknik servis ve alışveriş gibi hizmetlerden faydalanabildiği Platform Merter’de sakinler ayrıca; haber akışı, yol durumu, hava durumu ve para piyasalarına ait bilgiler de aynı panel üzerinden görüntüleyebiliyor.
 

 

Kaynak: http://www.milliyetemlak.com/haber/Platform-Merterde-Akilli-Ev-Teknolojisi/haber.html?haberID=12054

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.