Kategoriler
Konut Projeleri

7 karede Ali Sami Yen Projesi turu!

Torunlar-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı’nın hayata geçireceği Ali Sami Yen Projesi’nin tasarımını Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat yaptı
7 karede Ali Sami Yen Projesi turu!

Ali Sami Yen Stadyumu İstanbul’un en yoğun semtlerinden biri olan Mecidiyeköy’de yarım asırlık bir süre boyunca bütün cesameti ile yer aldı. 

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Galatasaray Spor Kulübü ile adeta özdeşleşen bu yapı fiziksel olduğu kadar kentin sosyal hafızasında da önemli bir yer tutan Ali Sami Yen, yeni kimliğine Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat’ın çalışmalarıyla bürünüyor. ASY Mix adıyla anılan Ali Sami Yen projesi toplam 1 milyar TL yatırımla inşa ediliyor.

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Ali Sami Yen Projesi; Torunlar GYO’nun yüzde 65, Torun Yapı’nın yüzde 30 ve Kapıcıoğlu’nun yüzde 5 paya sahip olduğu Proje Ortaklığı ile hayata geçmeye hazırlanan Ali Sami Yen Stadyumu arazisine yapılacak.

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Bu yıl içinde inşaat çalışmaları başlayacak olan Ali Sami Yen projesinin beklenen bitiş tarihi 2014 olarak açıklandı. Projenin toplam inşaat alanı ise 200 bin metrekare. Projede 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli metrekarelerde daireler yer alacak.

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzeri inşaat alanına sahip 3 bloktan oluşan projenin 2 bloğu 42 katlı rezidans, 1 bloku ise 37 katlı A sınıfı ofisten oluşuyor. Araziye farklı konumlarla yerleştirilen bloklar, bitkilerin güneşe doğru yönlenmesi anlamına da gelen “tropizm” yorumundan esinlenerek tasarlandı.

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Ali Sami Yen Projesi 7 karede!  

Mimari çalışmalarda zengin peyzaj olanakları ile donatılan iç bahçelere açılarak özgün bir kullanım olanağı veren bu ofislerin olabildiğince düzayak olarak kullanılabilmesi öngörüldü. Bir katı belediyeye ait olmak üzere üç katlı otoparka sahip proje içindeki sosyal alanlar ile İstanbullulara da yeni bir kamusal alan imkanı yaratacak. 

http://www.torunlargyo.com.tr

Sinem ÖZTÜRK/Emlakkulisi.com

Kaynak: http://emlakkulisi.com/7-karede-ali-sami-yen-projesi-turu/129885

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.