Kategoriler
Konut Projeleri

Özdilek konut sektörüne Eskişehir Loft’la girdi

Bugüne kadar tekstil ve AVM yatırımlarıyla bilinen Özdilek Grubu, “Eskişehir Loft” projesiyle gayrimenkul sektörüne adım attı.

Eskişehir-Tepebaşı’nda eski bir un fabrikasının yerinde hayata geçirilen Eskişehir Loft, Özdilek Grubu’nun ilk konut projesi olma özelliğini taşıyor. Özünde konut, AVM ve spa merkezinden oluşan bir karma proje olan Loft Projesi’nin bir başka özelliği ise, eski fabrika binasının yıkılmayıp, tarihi dokusu korunarak modernize edilmesi ile geliştirilen bir proje olması.


Eskişehir’in en entelektüel projesi

Yıllarca pek çok işçinin ekmek kapısı olan, daha sonra Eskişehir’in en merkezi yerlerinden birinde atıl vaziyette duran ve iki yıl önce yeniden yorumlanarak konut alanı haline getirilmesine karar verilen eski un fabrikasının duvarları onarılarak, binası ve otantik yapısı korunarak yenilendi. Böylece Loft Projesi, Eskişehir’in en entelektüel konut projesi haline geldi. Un fabrikasının yönetim binası olarak kullanılan 2 katlı eski yapı da müze kafeye dönüştürüldü. Fabrikanın eski halinin fotoğraflarla anlatıldığı müze kafe, 73 konutluk projenin sosyal alanlarından biri olarak tasarlandı. Projenin bir diğer sosyal alanı da spa merkezi. Eski ve yeniyi bir araya getiren spa merkezi, un fabrikası binasının dışında sıfırdan yapılan bir ek bina olarak tasarlandı. Ancak eski binadan yeni binaya açılan geçiş yolu ile tarihi ve modern yapılar birleştirilmiş oldu.


Eskişehir’in modern havasını pekiştirecek

Loft mimarisinin, eski fabrikaların,endüstriyel yapıların, depoların hayata dönüşü anlamına geldiğini hatırlatan Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek şunları söyledi: “Loft Projesi ile fabrika ve endüstriyel yapıların yoğunlukta olduğu Tepebaşı bölgesi günümüzde modern, Eskişehir’in Avrupai ve entelektüel havasına uygun modern bir bölgeye dönüştü. Aynı zamanda bir üniversite kenti de olan Eskişehir, Loft Projesi ile sahip olduğu modern havayı pekiştirecek.”


16 milyon TL’ye mal oldu

Toplam 4 blokta 73 daireden oluşan, arsa payı hariç 16 milyon TL’ye mal olan konutların en büyük avantajı ise AVM ve spa merkezinin hemen yanı başında, Porsuk Çayı’na ise yürüme mesafesinde olması. Her daireye 2 kapalı, 2 açık olmak üzere 4 araçlık otopark ve bir depo alanı sunulan, 97 metrekareden 173 metrekareye kadar değişen büyüklüklerde, 2+1, 3+1, 2+1 asma bahçeli ve 3+1 dubleks konutların fiyatı 223 bin TL ile 404 bin TL aralığında değişiyor.


Muhteşem açılış

19 Temmuz 2012 Perşembe günü Tepebaşı Hoşnudiye Mahallesi’nde bulunan proje alanında gerçekleştirilen açılış kokteyline, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, merkez Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ile diğer davetliler katıldı.

Kaynak: http://www.hurriyetemlak.com/ozdilek_konut_sektorune_eskisehir_loftla_girdi/emlak-yasam-sektorden-haberler/4H%2ethhJsnug=/Ks1koaHZTSk=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.