Kategoriler
Konut Projeleri

Mar Yapı, 2013’te 2 yeni projeye başlayacak!

Güneşli’deki rezidans projesi G Plus’ta Divan Grubu ile anlaşarak, projesini otel işletmeciliğine açan Mar Yapı, 2013’te başlayacağı aynı bölgedeki iki projesi için de otelcilerin ilgisini görüyor
 Mar Yapı, 2013’te 2 yeni projeye başlayacak!

İnşaat yatırımlarına İstanbul Güneşli’de ağırlık veren ve G Plus projesinde Divan Grubu ile el sıkışan Mar Yapı, yine aynı bölgede hazırlandığı iki projesinde de yerli ve yabancı otel işletmecilerinin ilgi alanına girdi. Güneşli’de 2013’ün ilk çeyreğinde başlamayı planladığı 100 milyon dolar yatırım değerine sahip iki projesi bulunan Mar Yapı, Basın Ekspres yolu üzerindeki Ala Güneşli projesi için Türkiye’ye ilk kez girecek Dubaili bir grupla görüşüyor. Mar Yapı Yönetim kurulu Başkanı Münir Özkök aynı bölgedeki ikinci projesi için de yerli bir grupla görüştüklerini belirtiyor.

Koç Grubu şirketlerinden Divan’ın otelcilik ve hizmet sektörlerindeki faaliyetlerini rezidans işletmeciliğine taşıdığı G Plus projesinin yatırımcısı olan Mar Yapı, zincir otellerden gelen teklifler üzerine ikinci etapta rezidans ve otel inşa etmeye karar vermişti. Bu durum Mar Yapı’yı yeni projelerinde de otel işletmecilerinin radarına soktu. Projede 140 odalı otel yaptıklarını hatırlatan Münir Özkök, “Otel, gelecek eylül ayında faaliyete geçecek. Divan ilk kez bu projede rezidans işletmeciliğine girdi. Bir ilki başlattık. Aramızda bölgesel olarak anlaşma var. Bu bölgede herhangi bir projeye girerlerse bizden başkasıyla olmayacaklar.”

Yeni projeler geliyor

Basın Ekspres yolu üzerinde iki yeni projeye başlayacaklarını söyleyen Münir Özkök, projeler hakkında şu bilgileri verdi: “Ala Güneşli, Suyabatmaz&Demirel Mimarlık imzasını taşıyor. Rezidans ve ofis ünitelerinden oluşacak karma bir proje olarak tasarlanan Ala Güneşli için çalışmalarımız hala sürüyor. Henüz netleştirmedik. MNG’nin kiracısı olarak bulunduğu 17.5 dönümlük araziyi 8 ay önce arazi sahibinden satın aldık. Projeyi hasılat paylaşımı gerçekleştireceğiz.” 

Ala Güneşli’ye yabancı yatırımcıların da ilgisinin olduğunu anlatan Münir Özkök, şunları söyledi: “Avrupalı bir fon bu projeye ilgi gösterdi. Bir de Türkiye’ye ilk kez girecek Dubaili merkezli bir otel zinciri ile 5-6 aydır görüşmelerimiz sürüyor. Projede otel yapmak istiyorlar. Bu zincirin Körfez ülkelerinde yaklaşık 43 oteli bulunuyor ve halka açık. Türkiye’ye de çok sıcak bakıyorlar. Türk dizilerinin orada büyük ilgi görmesi ve Körfez ülkelerinden devamlı yatırımcı çekmemiz talebi artırdı”

İkinci proje 2013’te

GÜNEŞLİ’yi kendilerine gelişme bölgesi olarak seçtiklerini ifade eden Münir Özkök, bölgede bir projeye daha başlayacaklarını belirtti. Özkök, “Proje, Holiday Inn otelinin yanındaki arazide yer alacak. Hem TEM’e hem de Basın Ekpsres yoluna baktığı için avantajlı bir konumda. Karma proje olacak. 2013’ün ilk çeyreğinde başlamayı planlıyoruz. Bu projede de yerli bir otel zinciri ile görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

Güneşli otel ve ofiste öne çıkıyor

GÜNEŞLİ’nin Atatürk Havalimanı’na yakınlığına dikkat çeken Münir Özkök, şunları söyledi: “Güneşli’ye doğrudan bir metro hattı gerekiyor. Bölgedeki trafiği metro kurtaracaktır. Her fırsatta bunu yetkililere iletiyoruz. Güneşli hem havaalanına yakınlığıyla oteller için önemli bir bölge oldu, ofis için de uygun olacaktır. Güneşli’yi metro hattı ile şehir merkezine trafiksiz bağlantısı olan, geleceğin Büyükdere Caddesi-Maslak aksı olarak görüyoruz.”

Hürriyet/Meltem Kara

Kaynak: http://emlakkulisi.com/mar-yapi-2013te-2-yeni-projeye-baslayacak/131293

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.