Kategoriler
Konut Projeleri

Blue’ Safe Mavi Kale ürünlerine 10 yıl garanti veriyor!

Türkiye’de yalıtım sektöründe bir ilke imza atan Blue’Safe Mavi Kale, 10 yıl ürün, iki yıl uygulama garantisinin yanı sıra dış cephe ısı yalıtımı paket sistemi uygulamalarında sigorta güvencesi ile de fark yaratıyor
 Blue' Safe Mavi Kale ürünlerine 10 yıl garanti veriyor!

Yapı kimyasalları ve cephe kaplamaları üretiminde uzman Kalekim A.Ş. XPS malzemelerinin mucidi ve dünya pazar lideri Dow Chemical ve ısı yalıtım sistemlerinde uzman Mardav A.Ş. ortaklığı ile 2004 yılında pazara sunulan Blue’Safe Mavi Kale (BSMK), güvenilirliğini Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiği özel hizmetleri ile kanıtlıyor. Sektöründe bir ilk olarak ürünlerine 10 yıl, uygulama çalışmalarına ise iki yıl garanti veren Blue’Safe Mavi Kale, ayrıca uygulama esnasında oluşabilecek zararlara karşı ısı yalıtımı yaptığı binaları sigortalıyor. Sigortalama kapsamına; uygulama esnasındaki yangın, patlama, fırtına gibi hasarlar; uygulama sonrasında da hatalı çizim, yanlış malzeme, montaj ve işçilikten kaynaklanan hasarlar giriyor.

10 yıl garanti kapsamına giren Blue’Safe Mavi Kale ürünleri arasında; ısı yalıtımı levhası, yapıştırma harcı, sıva, file, dübel, PVC, köşe profili ve son kat dekoratif kaplama malzemeleri sayılabilir.

Kalekim Satıştan Sorumlu Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş konuyla ilgili; “Son dönemlerde birçok ısı yalıtım şirketi pazarda kendine yer arıyor. Ancak maalesef her yalıtım malzemesi uzun ömürlü ve sağlıklı mantolamayı sağlayamıyor. Uzun ömürlü ve sağlıklı yalıtım, Avrupa Standartları’na uygun, CE belgeli malzemelerle ve doğru işçilikle sağlanıyor. Standart dışı malzemeler ve merpen altı üretimle gerçekleşen yalıtım, binalara hiçbir fayda sağlamadığı gibi yalıtım için harcanan paranın da çöpe gitmesine sebep oluyor. Bu nedenle yalıtım uygulaması yaptırmayı planlayanların bu hususları göz ardı etmemelerini önemle vurguluyoruz” dedi.

Mardav Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Doğruer ise yaptığı açıklamada; yalıtım sektörü için en önemli kalite göstergesinin ETAG 004 Belgesi olduğunu ve kendilerinin de bu belgeye sahip olduklarını belirterek; “Blue’Safe Mavi Kale ürünlerini Avrupa Teknik Onay Organizasyonu tarafından uygulanan 30 yıllık ürün yaşlandırma testlerinden geçirdik. Aşırı sıcak, soğuk, yağmur ve rüzgâr gibi çevresel etmenlere karşı direnci ölçülen tüm performans testlerinden başarıyla geçen ürünlerimiz ETAG 004 Belgesi’ni almaya hak kazandı” dedi.

Isı yalıtımı yapılan binalar, yalıtımsız binalara göre yazın çok daha serin, kışın çok daha sıcak oluyor. Böylelikle yalıtımlı evlerde yüzde 50’lere varan enerji tasarrufu sağlanıyor, elektrik ve yakıt faturaları da yarı yarıya düşüyor. 

www.mavikale.com

(216) 571 35 35

(212) 423 00 18 

 

Kaynak: http://emlakkulisi.com/blue-safe-mavi-kale-urunlerine-10-yil-garanti-veriyor/134088

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.