Kategoriler
Emlak Kulisi

eylem gülşen Emlak Kulisi üzerinde sormuş

eylem gülşen: merhaba Serdar bey
Biz 3-4 ay önce kira ödemek yerine ev alalım diye karar verdik ve
ev almak için önce EVKA 3 bölgesine baktık ama oralarda 0-10 yıl arası olan evlerin fiyatları çok yüksek biz de yeşilova bölgesindeki projelere baktık. Daha önce goldiva evlerini sormuştum size. Ama diğer projelere de baktık. Şimdi yine yeşilovada kent bornova evlerinin orda yeni yapılmış bir apartmanda sıfır 170 m2 daire gördük 280000 sizce proje yerine hazır daire almak daha mı mantıklı? Bu fiyat orası için uygun mu? Yakınına kent bornova ve goldiva evleri yapılacak bu daireyi alsak daha sonra değerlenir mi yoksa diğer lüks projelerin yanında değersizleşir mi? teşekkürler


Serdar Dağıstan : Bence bulduğunu dairenin fiyatı uygun ama karşılaştırmayı doğru yapmak lazım. Eğer hazır daire sizin tüm ihtiyaçlarınıza karşılık veriyorsa o zaman daha fazla düşünmenin pek anlamı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler
Emlak Kulisi

eylem gülşen Emlak Kulisi üzerinde sormuş

eylem gülşen: Merhaba Serdar Bey sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.” önlemlerinizi aldığınız sürece risk size kar olarak dönecektir.” demişsiniz. Projeden ev alırken nasıl önlemler alınabilir bilgi verir misiniz? Çünkü büyük firmalar bile iflas edebiliyor böyle bir durumda alınabilecek önlem var mı?. Tekrar teşekkür ederim.


Serdar Dağıstan : Haklısınız, özellikle İstanbul’da son aylarda bunu daha çok duymaya başladık. En kolay önlem bankaların proje aşamasında konut kredisi verdiği projelere girmeniz olacaktır. Bankalar sizden çok daha fazla bilgiye ulaşabiliyorlar ve biraz kuşkuları olan projelere girmiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.