İzmir Konut Projeleri – Varyant Karşıyaka Projesi Değerlendirmem

13 Mayıs 2013


İzmir’de konut projesi yok diyenlerin inadına her geçen gün daha güzel, daha donanımlı ve ‘İstanbul’da bile böylesi yok!’ dedirten projeler başlıyor. Geçtiğimiz Cuma günü bunlardan bir tanesini dolaştım.

Varyant Karşıyaka diğerlerinden çok farklı söylemi ile tanıtıldı. Öncelikle şunu belirtmek isterim, projenin yapımcısı Kumova ailesi çok eski ve yakın tanıdıklarımdır. Güvenilir proje midir diye soranlara bu sebeple söyleyeceğim tek şey var, ‘EVET’.

Efe Kumova bir süre önce beni tanıtım ofislerine davet etmişti; ben de tanıtım ekibini Efe’nin etkisinde bırakmamak için ondan habersiz Cuma sabahı daha kimse yokken ziyarete gittim.

Proje hakkındaki değerlendirmemi alttaki Emlak Gurmesi Proje Değerlendirme formumda bulabilirsiniz. Tabii ki herkes herşeyi beğenmeyecektir ama genel olarak proje o bölgenin en başarılalırından. Kaya Prestij ile değerlenen bölge Varyant ile daha da bir fark atıyor. Bir kaç başlık;

– Tanıtım ofisi çok şık. Çoğu projedeki gibi bir banka şubesine değil de, sanki bir kuyumcu dükkanına girmiş gibi hissediyorsunuz.

– Proje genelinde ve evlerde yaşayanın hayat standardını yükseltecek bir çok detay düşünülmüş

– Her katta 2 daire olması  (yüksek bloklar dahil), arsanın neredeyse her m2’sinde bir imalat olması, 20.000 m2 satılacak alana ilaveten yaklaşık 14.000 m2 daha sosyal ve ortak alanlar için imalat olması projenin inşaat maliyetini yükseltiyor.

– Hem site hayatı isteyen, hem de kalabalığa karışmak istemeyenler için uygun ama uygunluğu bir fiyat karşılığı gelen bir proje.

– Tanıtım ekibi hakkındaki yorumlarımı Efe’ye aktardım. Bir iki yanlış teknik bilgi haricinde, rakip projeleri kötülemeden kendi projelerinin değerini ortaya koyabilen bir arkadaş yardımcı oldu; kendisine teşekkür ederim. (Park Yaşam Mavişehir tanıtım ekibinden tanıdık arkadaşlar vardı ama onlar beni görmedi herhalde)

– Proje bu hali, sunduğu teknik donanım ve fiyatları ile Mavişehir projelerini kendisine rakip almış.

Projeyi dolaşmanızı ve değerlendirmenizi öneririm.

Be Sociable, Share!