Kategoriler
İzmir Konut Projeleri Yatirimlik Ev

Seyrek’te Konut veya Arsa Yatırımı Yapılır mı?

Herkes bir sonraki Yeşilova veya Gaziemir’in peşinde. Peki Seyrek’te bu potansiyel var mı?

Seyrek adını seneler önce Villakent ile duymuştuk. Ege-Koop’un yaptığı, neredeyse tüm evlerin satıldığı, altyapısı muhteşem ama in ve cinlerin senelerdir çift kale maç yaptığı Villakent’e 10 dakika yakınlıktaki minik köy, Seyrek.

Seyrek 2-3 senedir gayrimenkul yatırımcılarının radarında. Sebebi de köyün hemen dibindeki Gediz Üniversitesi. Nispeten varlıklı ailelerin çocuklarının gittiği Gediz Üniversitesi (kapıdaki arabalara bakabilirsiniz) büyüdükçe etrafı da değerlenecek öngörüsünde bulunan yatırımcılar zaten sınırlı sayıda bulunan imarlı arsaları bir süredir toparlıyorlar.

Kampüs’ün her türlü yaşam merkezine uzak olması sebebiyle öğrenciler için yapılan konut sayısında 1-2 senedir bir patlama yaşanıyor. Ben de geçen sene uzun bir süre Seyrek’in yerlisi bir ailenin büyükçe bir arsası ile uzun süre ilgilenmiş, ama daha sonra bu kişilerin beni zıplama tahtası olarak kullandıklarını 8 ay sonra anlamış ve işten vazgeçmiştim. O günden beri de Seyrek’e gitmedim ama geçen hafta bir şekilde bölge tekrar radarıma girdi.

Seyrek’de arsa veya öğrenciye yönelik konut yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için yol göstereceğini düşündüğüm ve kendime sorduğum sorular;

1. Eğer Seyrek bu kadar değerlenecekse, Gediz Üniversitesi’nin kurucularından ve İzmir’de büyük projeler yapan Kavuklar niye heryeri herkesden önce toplamadı?

2. Vakıf üniversitesi olduğu için istedikleri an istedikleri parseli kamulaştırabiliyorlar. Yani isteseler üniversite alanını istedikleri kadar büyütüp, tüm öğrencileri kampüste yatırabilirler.

3. Köylü ile pazarlık yapıp bitirmek ayrı bir marifetmiş

4. Her ne kadar konut yapılsa da, bu çocuklar etrafta hiçbir sosyal yaşam olmayan bir köyde yaşamak isteyecekler mi?

Benim önerim, eğer uygun fiyatlı ise imarlı arsa alıp unutabilirsiniz. Konut projelerine henüz çok sıcak bakamıyorum.

“Seyrek’te Konut veya Arsa Yatırımı Yapılır mı?” için 6 yanıt

Çevreyolunun Koyundere uzatması haftalar içerisinde açılır. Bitti ama açılış için birisini bekliyorlar sanırım. Çevreyolu Seyrek kavşağı ile Villakent arasındaki yolu da düzeltirler ise -ki projesi var diye biliyorum- çok fark edecektir.

Ege Koop yillarca hikaye satti ; ancak hala bolge gercek potansiyelinin altinda kanimca..

Ege Koop hayal sattı ama söz verdiklerini de yerine getirmiş. Yollar, tesisler, altyapı, peyzaj, toplu ulaşım vs… hepsi var. Bence problem alanların çoğunluğunun yatırım için alması sebebiyle hayat başlamamış. Başlayamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.