Gaziemir’de gizli bir cevher daha buldum!

12 Temmuz 2012

Küçükken okulun en havalı, herkesin beğendiği o yakışıklı oğlana aşık olduğunuzu hatırlayın… Aklınız başınıza geldikçe esasında o havalı oğlanın hemen arkasında, kimsenin farketmediği ama çok daha akıllı, çalışkan, başarılı çocuğun sizin hayatınızın prensi olacağını anlamış mıydınız? Şairane bir giriş oldu ama, işte Sarnıç o kimsenin farketmediği oğlan… (Erkek okurlar kıza çevirsin lütfen, sayfa takipçilerinin çoğunluğu bayan 🙂 …)

İzmir’in son 2-3 senede en çok değerlenenen bölgelerinden olan Gaziemir’in unutulmuş kardeşi Sarnıç bu aralar yeni konut projeleri açısından çok hareketli.

Sarnıç esasında büyük dumansız sanayi işletmeleri ile bilinir ama dikkatli bakınca Gaziemir’in sıkışık merkezinin 5 dakika dışında, Metro hattına 1.5 km yakınlıkta, havaalanına komşu, yemyeşil bir mesire alanına sahip ve genelde göçmen ailelerin yaşadığı kendi çapında bir yaşam va çalışma alanı.

Gaziemir’de konut yapacak arsanın çok azalmış ve çok pahalanmış olması, Menderes’in hakketmediği şekilde şişirilmesi, akıllı yatırımcıları Sarnıç’a bir daha bakmaya teşvik etmiş.

Bu sayfada bir kaç sene önce Alaçatı’da yapılmış Küçük Konaklar isimli çok şık bir projeden bahsetmiştim. O yazı sayesinde projenin sahibi ve mimarı ile tanışmıştım. Geçtiğimiz haftalarda gurmelik görevimi yaparken yolum Sarnıç’a düştü ve çok güzel bir proje gördüm. Biraz araştırınca Sarnıç’taki bu projenin sahibi ve mimarının da aynı kişiler olduğunu öğrendim ve çok hoşuma gitti; demek ki, düzgün iş yapan birisi bir daha kötü bir iş yapamıyor…

Sarnıç Park adlı 66 dairelik bu proje Sarnıç’ın imajını değiştirmeye aday. Siteyi ve daireleri dolaştım. 2+1 ve 3+1 daireler, 2 adet açık havuz ve otopark bulunmakta. Bence evler sadece Sarnıç için değil, İzmir’in geneli için ortalamanın çok üzerinde bir kaliteye sahip. Malzeme seçimi ve uyumu çok zevkli, mekanlar gayet ferah. Eğer ziyarete giderseniz Mimar Salih bey’den seramik serimi ile ilgili bir sunum dinlemek istediğinizi söyleyin; o kadar heyecanla anlatıyor ki ben bayıldım. Gerekmemesine rağmen 3 katlı binalarda radye temel  yapılmış. Aluminyum doğramalar, portmanto, katlanır camlı balkonlar, motorlu panjurlar, dış cephe izolasyonu, gömme rezervuarlar, klimalar, hazır ve full ankastreli mutfak, vs… yani evde yok yok. Salih bey bir sonraki projede salonlara perde koymayı bile düşünüyor. Benim tahminim arsayı çok uygun fiyata aldılar; başka türlü, Sarnıç gibi henüz çok yeni gelişen bir bölgede bu imalatın maliyeti ile para kazanmaları imkansız.

Proje ile ilgili 2 şeyi beğenmedim;

– Bu kadar güzel evlerde antre biraz daha geniş ve ihtişamlı yapılabilirdi

– Projenin ve firmanın web sayfası projenin 5 gömlek gerisinde ve projeye haksızlık ediyor.

Sonuç olarak ben projeye bayıldım. Şu anki satış fiyatları 3+1 daireler için 270.000 TL civarındaymış, 13 daire kalmış.

Proje sahibi Erhan bey ve Yakup bey’i, proje mimarı sonsuz-enerji-Salih bey’i ve proje temsilcisi Alper bey’i kutluyorum. Ellerinize sağlık arkadaşlar.

 

Be Sociable, Share!