Kategoriler
Genel İzmir Konut Projeleri

İzmir’in En Ütopik Yeni Projesi – 35. Sokak

İstanbul’daki projeler niye İzmir’de olmuyor diye buradan ve emlakkulisinden soranlara ilk önce Palmiye Park Zirvekent ile cevap vermiştim. 147 dairelik Zirvekent İzmir’de %85i 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan ilk proje ve Egekent’in ilk güvenlikli sitesi.
Şimdi de 35. Sokak adlı yeni bir proje var İzmir’imizde. İlanları ve web sayfası ile İstanbul’lulara taş çıkartan bir proje. Ütopik dememin sebebini şöyle açıklıyım; Ütopya’nın kelime anlamı “Olmayan Yer” dir. Olmayan Yer ile kasıt dünya üzerinde böyle bir mekanın olmadığı üzerinedir. 35. Sokak potansiyel müşterilere bir hikaye anlatmak istiyor. Sokakların cıvıl cıvıl olduğu, güvenlik şirketlerinin olmadığı ama komşuların kendi kendilerine güvenliği sağladığı, çocukların sokaklarda koşturduğu eski mutlu zamanları yaşayabileceğiniz yeni bir yaşam alanı kurmak iddiası ile yola çıkılmış.
Pazar günü o güzel havada üşenmedim ve atladım gittim 35. Sokak projesine. Gözlemlerim şöyle;
– İlanlarda Karşıyaka çıkışı diyor ama alakası yok. Çiğli bile değil. Menemen’e bağlı.
– Eğer Çanakkale asfaltından girişi bilmiyorsanız, girişi kesin kaçırırsınız. Ben kaçırdım. Satış ofisindekilere de söyledim bir tabela daha eklemelerini.
– Muhit diye birşey yok. Projenin iddiası da zaten bu; olmayan bir yerde yeni bir sokak hayatı yaratacaklar.
– Satış ofisi müthiş. Ufacık bir kapıdan giriyorsunuz ama içerisi tüm duvarları kaplayan aynalar ve çatıdan gelen ışık ile ışıl ışıl ve çok ferah. Adımınızı atar atmaz özel bir yere geldiğini hissediyorsunuz.
– Girdikten sonra basamaklar ile tanıtım alanına çıkılması bence kötü. Yaşı ileri müşteriler için yorucu olur.
– Karşılayan, tanıtım yapan, servis yapan herkes temiz, güzel ve güler yüzlü.
– Maketler harika.
– Tanıtım için hiç aceleye getirilmiyorsunuz. Ceren adlı bir arkadaş hiç üşenmeden 1 saat boyunca bana projeyi tüm ayrıntıları ile anlattı. Bilgisayarda yaptığı tanıtımı yanımızdaki ekrana yansıtması çok şık.
– Proje bence çok zor bir proje. Muhit ve lokasyon tutucu İzmir’liler için problem.
– Proje çok maliyetli bir proje. Tüm araba yolları ve otoparklar yer altına alınmış; harika birşey ama tabii ki maliyet var.
– Projede acayip çok yeşil alan olacak.
– Evlerin sokak konseptinde olması için henüz bir yorum yapamıyorum. Binada yaşamaktan daha güzel olabilir ama müstakil evde yaşamak isteyenler için ters olabilir. Tam arada kalmış bir konsept.
– Fiyatlar imalata göre normal; 1750 – 2000 TL/m2 arasında. Aidatlar da 200 TL civarında olacakmış.
– İlk etap Aralık 2012’de teslim.
– Bence İzmir’deki proje kısırlığına çok güzel bir çeşit getiren bir proje ama satış nasıl olur kestiremiyorum. Cesaret ister böyle bir projeye girmek. Eğer bu proje Sasalı’da olsaydı çok daha kolay satılabilirdi.
– Şirketin pazarlama materyallleri çok iddialı. Satış ekibi zaman içinde çelikten daha çok karşılarındaki insanlara 35. Sokak’ın hikayesini anlatabilirlerse daha da başarılı olabilirler.
Benden bu kadar. Bekleyip göreceğiz.

“İzmir’in En Ütopik Yeni Projesi – 35. Sokak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.