Kategoriler
Genel

Erol Evgin Şarkıları Gibi Ev Sahibi Olmak!

Erol Evgin’i sever misiniz? Ben bayılırım, hatta 3.5 yaşımdan beri hastasıyım bile diyebilirim.
Ben bacak kadarken Erol Evgin 23 Nisan’larda İzmir’e geldiğinde annem beni Efes Oteli’ne götürürdü imzalı fotoğrafını alıyım diye.
Haftasonu İstanbul’daydım; eşim Banu doğum günü sürprizi olarak beni Erol Evgin konserine götürdü. Daha sahneye çıkmadan coştum ve bütün akşam öyle gitti.
Konserden sonra eve dönerken yanımdakilere sormaya başladım,  Erol Evgin niye bu kadar çok seviliyor diye. 3 çok basit ve her konuya uyarlanabilecek özellik belirledim;

1. Adam eskimiyor: Erol Evgin pop söylüyor ama diğer 15 dakikalık meşhurlar gibi değil. Onun şarkıları eskimiyor. Çünkü şarkıları romantik, yumuşak, aşık… ama arabesk değil. Kötümserlik yok.
2. Adam yaşlanmıyor: Estetik yaptırdığını sanmıyorum. Bence adam çok mutlu; gözlerinin içi gülüyor. İnsanların kendisini nasıl sevdiğini gördükçe de o pozitif enerji  yüzüne ve etrafına yansıyor.
3. Adam çizgisini yitirmiyor: Yeni şarkısı var mı, varsa da bilen var mı bilmiyorum. Ama Erol Evgin’i Erol Evgin yapan da bu zaten; bir gün pop, bir gün rap, bir gün arabesk söylemiyor. Günün adamı olmuyor. Aynı çizgide 41 senedir aynı şarkıları söylüyor ve bu sebeple seviliyor. İnsanlar onunla yaşlanıyor, büyüyor, ondan ne beklediğini biliyor ve güveniyor.
Bütün bunları bir araya koyunca ailemizden birisi gibi hissettiğimiz, güler yüzlü ve hep mutlu bir Erol Evgin çıkıyor karşımıza; herkesin sevdiği ve kimsenin sorgulamadığı.
Aileniz ile uzun yıllar yaşayacağınız bir ev ararken Erol Evgin’in başarısının arkasındaki bu 3 özelliği aklınızın bir yerinde tutun;
1. Hiç eskimeyecek bir ev alın. Eviniz fiziksel olarak tabii ki eskiyecektir ama binanın ve evin karakteri, komşuluk ilişkileri ve evin yeri eskimesin.
2. Hiç yaşlanmayacak bir ev alın. Eviniz çevresindeki doğa ve pozitif enerji sayesinde genç kalacaktır; yemyeşil bir bahçe, güneş alan mekanlar ve temiz ortak alanlar sizin ve sizinle yaşayanların enerjisini artırıp yaşlanmamasını sağlayacaktır.
3. Uzun vadeli düşünün ve en az 10 sene aynı çizgide yaşayabileceğiniz bir ev alın. Günlük modalardan uzak durun.

“Erol Evgin Şarkıları Gibi Ev Sahibi Olmak!” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.