Kategoriler
Genel Yatirimlik Ev

Yatırımlık ev aldım, zarar ettim; Suç kimde???

Ege Koop Villakent hakkında geçen sene yazdığım yazı bu sayfanın en çok yorum alan yazısı olmuştu; Villakent – Ölükent demiştim ve çok tepki almıştım. Hatta bu tepkilerin üzerine bir de kısmi özür yazısı yazmıştım.

Zaman içerisinde gelen yorumlardan gördüm ki, Villakent hakkında benden çok daha sert ve acımasız yorum yapanlar da var.

– Yatırım için alanlar Ege Koop’u suçluyor

– Oturmak için alanlar hem Ege Koop’u, hem belediyeyi, hem de yatırım için alanları suçluyor

Villakent’te evlerin boş kalıp, durduğu yerde çürümesinin suçlusu bence kesinlikle tek başına Ege Koop değil! Geçen hafta içerisinde Sayın Tuncay Tımarcı ile bu konu üzerinde biraz fikir alışverişi yaptık.

Ege Koop burayı yaparken, alacak insanlara nasıl güzel bir hayat yaşayabileceklerini belli ki çok güzel anlatmış, bu sayede de bir ton ev satmış. Altyapı, sosyal tesis ve yolları çok güzel şekilde tamamlamış ve teslim etmiş. Bu noktadan sonra insanlar hala oraya gitmiyorsa;

– Ya herkes yatırım için aldı,

– Ya da oturmak için alanlar boş evleri görünce korkup gitmedi.

Daha sonra da herkes evini satmaya kalkınca evlerin değeri düştü.

Ege Koop ne yapabilirdi, bilmiyorum? Yatırım için alanlara almayın mı deseydi??

Bence evlerin değer kaybetmesinin sebebi yatırım için alanların çokluğu, 2. el talebin yokluğu, ve oturmak için alanların taşınmaması sebebiyle hayatın bir türlü başlamaması.

Ege Koop’u savunmuyorum ama yapabilecekleri başka birşeyin olduğuna inanmıyorum…

“Yatırımlık ev aldım, zarar ettim; Suç kimde???” için bir yanıt

Ben 2 yıldır Villakent’te oturuyorum. Bundan önce 50 yıl Bostanlı’da oturdum yani çocukluğum orada geçti, denize girdim, balık tuttum sonra benim denizimi apartmanlar işgal etti şimdilerde işgal devam ediyor. Bu yapıları minimum 500.000 tl den satıyorlar sefertası gibi bir evin 5.katındaki dublex daire 600.000 tl. Gelelim Villakente: evim 250 m kare maliyeti 370.000 tl bu maliyetin içinde yok yok, zemin kaya deprem tehlikesi yok, hava nefis, kuş sesinden başka bir ses yok, doğalgaz yıl sonuna kadar geliyor, ilköğretim okulu var, anadolu lisesi var, üniversite var. Daha özet gelecek var, şu anda ise ömür uzatan yaşam var. Böyle bir yerde oturmak isteyenler bütün ev sahipleri uyanmadan bir villa kapıp burada oturmaya başlasın. Benden söylemesi 1-2 sene sonra bu fırsat çoktan kaçmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.