Kategoriler
Emlak İzmir Satılık Ev

İzmir’de satılık konut fiyatlarında son durum – Ekim 2011

En son Mayıs 2011‘de güncellediğim İzmir’de satılık konut fiyatları raporuna devam ediyorum.

Reidin.com’dan aldığım bilgilere göre;

– Son bir sene içerisinde en çok prim yapan bölgeler Yeşilova, Gaziemir ve Mavişehir olmuş. Takip ettiğim bölgelerdeki tek gerileme Örnekköy’de olmuş gözüküyor.

– Mart 2011 – Ağustos 2011 arasında takip ettiğim tüm bölgelerde ortalama %3,5’luk artık gözüküyor. Örnekköy sene içerisindeki kayıpları telafi etmeye çalışıyor. Çiğli Egekent’teki artış diğer iddialı rakiplerine göre gayet olgun bir şekilde gelişiyor.

“İzmir’de satılık konut fiyatlarında son durum – Ekim 2011” için 10 yanıt

selamlar .. halil rifat ve asansör arasinda evimi satmak istiyorum ama acil olmadigi icin b
eklemekte istiyorum ..acaba ilerde bu bölgeler degerlenebilirmi.. gerci simdiye kadar pek degerlenemedi ..halil rifat izmirin en geri kalmis semti diyebilirim ..yollari falan felaket hic bir alt yapilanma yok..sanki mega köy..evi konaga yakin diye tercih etmistik ..zaten en güzel yani denizi görmesi ve konaga ulasimi.. simdiden cevabinizi merakla bekliyorum…cok tesekkürler..

İmar planları değişip, o bölge için de kent yenileme olmadıkça pek değer kazanmaz. Uzun vadede bu bahsettiğim gelişmeler olursa arsa değeri artar.

Sn.Dağıstanlı merhabalar,Emlak kulisi sitesinin formatı değiştirilmiş.Daha önce size bu siteden bir soru yöneltmiştim.Telefonuma SN.Tebernüş KİREÇÇİ beyden,sorumun alındığını gerekli araştırmaların yapıldığını cevap gönderileceğini bildiren mesaj gelmesine rağmen sorumun cevabını alamadım.Ricam şu idi…İzmir piyasasında sanayii dükkanlarından hangisinde yatırım yapılmalı,ayrıca yeni yapılanacak yeni sanayii dükkan yatırımları nerede ve hangi bölgelerde yapılacaktı.Bu tip yatırımların akibetleri ve doğrulukları hakkında engin bilgilerinizi sizden ve Sn.T.Kireççi beyefendiden beklemekteyim.Bilgi ve ilgilerinizi rica eder,saygılar sunar,işlerinizde başarılar dilerim.

Sayın Göndem, sistem bugün itibariyle tekrar çalışıyor. Orada cevapladım sorunuzu ama buradan biraz daha detay veriyim. Emlakkulisi’nde tavsiyede bulunmadan, sizin seçtiklerinizi değerlendirmenize yardımcı olmaya çalışıyorum. Emlakgurmesi’nde biraz daha esnek olabiliyorum. Sanayii dükkan yatırımı dediğiniz tür projeler genelde Organize Sanayii bölge çevrelerinde, otoban çıkışlarına yakın arsa maliyeti ucuz bölgelerde yapılıyor. Katal’ın en son Çiğli’de tamamladığı proje bunların en iyi örneklerinden. Benim size tavsiyem Çiğli ve Pınarbaşı bölgelerine bakmanız olacaktır. Hem çevreyoluna bağlantıları var hem de büyük sanayii bölgelerinin hemen dibindeler. Aliağa da ilginç olabilir ama pek bilgim yok.

Teşekkür ederim EmlakGurmesi. Çok faydalı bir bilgi oldu. İleriye dönük olarak home-ofis almayı düşünüyordum. Yeşilova tarafları benim için daha mantıklı. Biraz arama yaptım Plazanova ve Nevzatbey var. 1+1 home ofis tarzı için sanki plazanova iyi gibi.
Bu bölgede bulunan iyi projeleri paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar,
Sitenizi yeni farkettim. Kısa bir site ve Facebook sayfası incelemesinden sonra bir soru sormak istedim.
İzmir Güzelbahçe sahilde (denize sıfır ve o sahilin ilk evi!) dededen kalma bir kagir evimiz var. Belediyenin orayı yeşil alan olarak ilan edip her türlü yapılaşmayı durdurmasından (yaklaşık 4 yıl kadar önce) sonra sağımıza solumuza ruhsatı kendinden menkul işyerleri yapıldı. Biz de çocukluğumdan beri gittiğimiz sayfiye evimize gidemez olduk. Satmayı düşünmekle birlikte hem rayiç fiyatları hem de gerçek ederini bilemiyoruz. Sanırım bu sorunun sorulacağı en doğru kişi sizsiniz. Arsa 100m². Yaklaşık değeri nedir. Satmak için uğraşmalı mı yoksa belediyeden ecr-i misil talebinde mi bulunmalı. Yol gösterebilirseniz sevinirim.

Merhabalar, hoş geldiniz, keşke bedava akıl isterken sayfaya üye olup beni biraz onore etseydiniz 🙂
Satın desem kim alır? Sonuçta 100 m2 arsa hiçbirşey yapamazsınız ve anladığım kadarıyla yaptırmazlar da. Belediyenin o bölge için belirlediği bir emsal değer vardır. Eğer o değer hoşunuza gitmez ise ecr-i emsal talebinde bulunursunuz. Eğer illa satmaya çalışırsanız da bence tek alıcı yandaki o işyerleri olabilir. Şu an Güzelbahçe’de 2 kata imarlı arsalar yaklaşık 150 – 200 TL/m2.

Bilgi için teşekkürler, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için bir daha teşekkürler.
Güzelbahçe’deki denize sıfır bitişik nizamda yapılmış o eski evler, yerel idarenin takdiri ile yıkılacak! Bunu engelleyememek kötü, mevcut emlâkı kullanamamak daha kötü, satamamak daha da kötü. Bize de kötünün iyisini seçmek kalıyor sanırım.

Günümüzde “bedava” bilgi vermek isteyen çok azaldı. Sitenizin devamını ve gelişimini dilerim.

MERHABA SERDAR BEY; SİTENİZİ MERAKLA TAKİP EDİYORUM. VERDİĞİNİZ BİLGİLER OLDUKÇA GÜNCEL. YALNIZ NEDEN BELLİ BÖLGELER. MESELA İZMİR DE GELİŞMEKTE OLAN BİR BÖLGE DAHA VAR. HIFSIZSIHHA NIN ÜST KISMI ESENDERE TARAFLARI. OTOBANA DA ÇOK YAKIN. BURADA DA EV FİYATLARI SON ZAMANLARDA ÇOK ARTTI. NAÇİZANE SİZİ BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM. AYRICA PALMİYEPARK PROJESİ GERÇEKTEN HARİKA. BİLGİ VERDİĞİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER…

Aysun hanım doğru söylüyorsunuz. Esasında o bölgede bir çok arkadaşıma ev almalarını bile önerdim. Neden belli bölgeler demişsiniz; benim şahsen önerdiğim ve yatırım yaptığım bölgeler olduğu için bu bölgeleri takip ediyorum. Esendere kısmını 5 sene önce takibe almıştım ama daha sonra unuttum 🙂 Takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.