Kategoriler
Ev Satın Almak İzmir Konut Projeleri Siteler

Güzelbahçe’de satılık ev çok, alınacak ev yok!

Güzelbahçe sahilÇok sevdiğim bir Komutanım var; artık emekli oldu ama ben ona hala Komutanım diyorum. Başlıkla biraz alakasız oldu ama biraz sonra konuları bağlayacağım ve size bir soru soracağım…

Yaklaşık 15 ay önce palmiyepark.com sayfasında tanıştık; ‘Serdar bey, biz kalabalık bir grubuz ama Çiğli’yi istemiyoruz; siz yine de gelin bize projenizi anlatın, biz de değerlendirelim’ dedi bana o zaman daha tanımadığım Komutanım. Ben yine de kendisini Teras ve Zirvekent projelerimize davet ettim ve beni kırmayıp geldiler. Fikirleri değişmedi; ‘Bizim çoluğumuz çocuğumuz karşı tarafta okula gidiyor, işimiz gücümüz orada; taa oradan buralara taşınamayız’ dediler ve kendilerine Balçova – Urla arasında uygun bir yer aramaya başladık. Olay uzadı ve eskilerin dediği gibi nerede çokluk orada xxxokluk durumuna geldik ve hiçbirşey yapamadık.

Komutanıma olan sevgi ve saygımdan dolayı, kendisine Güzelbahçe’de ev aramasına ve değerlendirmesine yardımcı oluyorum. Benim yüzümden en az 4 daireden vazgeçti :). Hatta, kapora verdiği daireden bile vazgeçirdim, galiba…

Yaz başında başladığımız değerlendirme süreci hala devam ediyor; istediği gibi bir yer bulamadık ki, kendisi kılı kırkyaran bir kişilik değil. Bende de genel olarak problem yok. Koca Güzelbahçe’de Komutanıma uygun ev bulamamamızın sebepleri;

  • 1 proje hariç inşaat kalitesi rezalet
  • Site denen yerlerde ne bir güvenlik var ne de düzgün bir yönetim
  • Çoğu evin oturma raporu yok
  • Evler çok pahalı

Güzelbahçe hakkında en son 2007 yılında bir değerlendirme yapmışım, hatırlamak için buraya tıklayınız. O zamandan bu zamana değişenler;

  • Konut fiyatları 1500 TL/m2 demişim; şu an 2500 TL’ye yaklaşmış
  • Arsa fiyatları daire başına 75.000 TL demişim, şu an 150.000 TL ve üzeri
  • Yani, 2007 yılında 100 m2 bir daire Güzelbahçe’de 150.000 TL iken, şu an 250.000 TL olmuş (100 m2 dairenin arsa payı dahil maliyeti 2007 yılında 125.000 TL iken, şu an 230.000 TL olmuş)
  • Kıssadan hisse, arsalar fiyat artışındaki en büyük maliyet unsuru olmaya devam etmiş.

Komutanım dün yazdığım Ege Perla –  Folkart karşılaştırması yazısına yorum yazmış; ‘Kimler Güzelbahçe’de site içerisinde ev ister?’ diye sormuş. Ben de bugün kendisiyle görüştüm ve bunu ayrı bir yazı konusu yapacağımı söyledim.

Size sorum şu;

Güzelbahçe’de en az 50 dairelik bir sitede, (site derken adam gibi site diyorum, bizim Palmiye Park’lar gibi), 150 m2 3+1 dairelerin 350.000 TL olduğu bir sitede ev sahibi olmayı düşünür müsünüz? Eğer daire tipiniz veya fiyat aralığınız bu değil, ama yine de Güzelbahçe’de ev sahibi olmayı istiyorsanız da yanıt yazabilirsiniz.

Cevaplarınızı lütfen bu yazının altına yorum olarak yazınız. Eğer 25 tane olumlu cevap alırsam, Komutanımı da kırmayıp Güzelbahçe’ye tekrar yöneleceğim.

“Güzelbahçe’de satılık ev çok, alınacak ev yok!” için 39 yanıt

Sn gurme ,istasyonaltı nasıldır ,ayrıca bize e güvenlir 5 inşaat firması sayabilirmisiniz ? AC park çiğli istasyonaltı ataşehir değerlendirebilirmisiniz

Sayın Cantona, sayfanın soru cevap bölümünden sorunuzu sorarsanız yanıtlamaya çalışırım.

Size aynen katılıyorum. Ben de oldukça uzun bir süredir balçova, narlıdere özellikle güzelbahçede güvenlikli site içinde net kullanım alanı en az 150 M2 olan bahçeli villa tipi ev arıyorum! İstanbulu düşünüyorum da İzmir bu konuda ne kadar da kısır… Basit projeler, sıkıcı dar alanlar ve fahiş fiyatlar! İki senedir bekliyorum belki bu sene hem keseme uygun hem düzgün yaşanılır bir site inşa edilir diye! Yeni projeler hep karşıyaka ve bornova tarafında.Ama benim bütün yaşamım bu tarafta yani balçovada …Eşim avukat olduğu için adliyeden çok uzakta yaşamak istemiyor 🙂 ve güzelbahçeyi uzak buluyor ! Malesef onun fikrini değiştirebileceğim bir ev de bulamadım henüz ! Haa bi de Güzelbahçede ısınma sorunu var tabi !!!!??? Bunu gerçekten anlayamıyorum! Ne doğal gaz ne de jeotermal … Bu kadar güzel ve yaşanılası bir şehirde konforsuz ve vasat yaşamak neden ???
Velhasıl, aynı dertten muzdarip biri olarak yazmak istedim. Sevgi ve saygılarımla …

Proje olsa bile siz gidemeyeceksiniz ki Sayın Deniz, eşiniz istemiyor :). Eğer eşinizi ikna edebilirseniz Yelki ve Kalabak taraflarında çok güzel yeni projeler hayata geçiyor.

Serdar Bey; Sizin projelerinizi başından itibaren takip ediyorum. Emlak gurmesindeki GÜZELBAHÇE ile ilgili yorumunuza tamamen katılıyorum. GÜZELBAHÇE de girişimde bulunacağınız yeni projede yer almak istiyorum.

Merhaba. Ankara da güzel bir semtte ve çok güzel bir evde oturuyoruz.eşim albay ve iki sene sonra emekli olacak. İzmire yerleşmek istiyoruz. Şu andaki evimiz incek te müstakil. Merkeze yarım saat uzaktayız. Şehir gürültüsünden uzak temiz havalı bir bölge burası. Üç katlı bir villada site içerisinde oturuyoruz. Sitemiz güvenlikli. Herkesin kendi bahçesi var.evler tamamen müstakil.
Ancak burada deniz yok maalesef…:(
Ve ankaranın havası yazin da kışında çok sert. Emeklilikten sonra burada kalmayı düşünmüyoruz.
Üç çocuğumuz var. Yardımcımız var. Kalabalık bir aileyiz yani.
Geçen ay urlayı gezdik. Doğası çok güzel fakat yerleşim ve planlama içimize sinmedi pek. Narlıdere sahil bölümünü gördük. Orası güzel fakat aşırı pahalı geldi. Güzel bahçeyi şöyle bir gezdik. Yazınızda belirttiğiniz gibi eksikleri pek fazla. Çocuklarımız özel okulda okuyor. Birinin okulu tevfik fikret koleji . Kordon da var . Okula çok uzak olmadan. Bahçeli müstakil sakin güvenli bir sitede oturmak istiyoruz. Bizi de listenize ekleyip projeleriniz den haberdar edermisiniz lütfen.

selam,

bence çok iyi bir analiz yapmışsınız.Bizim de çocuğumuz Güzelbahçede bir özel okulda okuyor.Poligon Denizmende İnönü caddesinin üzrinde otoparklı ve merkezi sistem kömür kalorüferli lüx bir dairemiz var.Şubat ayında Güzebahçeden bir ev alıp taşınma fikriyle yola çıktık.Ancak zaman geçtikçe yaşadıklarımıza inanamadık.Sizlerle paylaşmak istedim;

* iki katlı her ev villa olmuş
* villa ile köy evi arasındaki farkı bilmiyorlar.
* doğa manzaralı siteler de doğa nerede aranıyorsunuz.
* lüx sitelerde balkonunuz yada terasınız diğer eve bakıyor.
* peysaj kavramını sadece hazır çim sanıyorlar.
* ben kendi evime lüx daire yazarken düşünüyordum.ama anladın ki ultra lüx müş.
* bir şömine birde havuz koydukmu oldu sana lüx site içinde villa kavramı yaygın.

* şubat ayında 330.00 tl satılmayan ev şimde 490.000 tl nasıl oluyor? havuz problemi gibi.
* deniz manzaralı villa ; çatıdan kenardan ufuk çizgisinde belli belirsiz.görüyor.
* ben büyük bir grubun inşaat direktörü ve satış müdürüyüm.insanlar gözümün içine bakıpda nasıl maliyetinin altında bu ev diyorlar anlamıyorum.
*güzebahçedeki emlakçılar yada mülk sahipleri matematiği unutmuşlar çarpım tablosununda çarpanları hep çok sıfırlı.
*** aklı başında bir proje oluşursa beni listeye yazın lütfen…

Hesap basit esasında. Müteahhitler dolduruşa gelip veya işsiz kalıp ne arsa bulsalar fiyatı takmadan atlamışlar. Daire başı arsa payı bedelleri şu an 150.000 TL ve civarı, kat karşılığı olarak %50’nin altı yok gibi. Yani 150.000 TL arsa paylı arsayı %50 ile müteahhite verdiğinizde oldu maliyet 300.000 TL. Üzerine de %20-25 kar ekleyin oldu 350 – 400k aralığı. Villalarda durum daha da vahim, çünkü inşaat maliyeti de katlanıyor. Bekleme gücü olan müteahhitler bekliyor ve fiyatları tutuyorlar. Zincirleme kaza gibi bir durum.

Selamlar Serdar bey. Güzelbahçe projenizle bende ilgilenebilirim. İzmir’de yerleşmeyi düşündüğümüz yerlerden biri. Projeniz belli olduğu zaman düşünmek ve görüşmek isteriz. Selamlar, Saygılar.

Güzelbahçe projesinde hem katılımcı hemde istenirse uygulamaya yardımcı olarak katılırım. Mevki belli olursa emekli olan ve olacak arkadaşlarımdan da 4 / 5 aile benden haber bekliyor. İyi çalışmalar.

Serdar Bey:’ Eğer 25 tane olumlu cevap alırsam, Komutanımı da kırmayıp Güzelbahçe’ye tekrar yöneleceğim.’
Saydığım kadarı ile 25 olmuşuz,isim aramaya başlayalım mı ?

İsim hazır komutanım 🙂 Yeter ki şu imar durumu gelsin ve bir fizibilite yapalım.

Serdar Bey sizinle Gürsel Alb. vesilesiyle Ege Ordusunda tanışmıştık. Sizin ve arkadaşlarımın bulunduğu her projede yer almak isterim. Güzelbahçede tandığım ve güvendiğim kişilerle oturacağım bir evim olsun isterim. Bende varım.

Bu hafta Gürsel komutanımla beraber Güzellbahçe’de 5’e yakın arsa dolaştık. Çoğu 18 düzenlemesi bekleyen, yan parseller ile şuulanmış ve problemli arsalardı. 2 tanesini beğendik, komşuları ile ilgili bilgi istedik. 2 arsanın fiyatları beklentime yakın ve pazarlık payı var. Konu ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Serdar bey, Gursel benim sinif arkadasim, öncelikle Çeşmealtin’da veya Guzelbahce’de yapacağınız müstakil bahceli ev projelerinizle ilgileniyorum.

Ümit Komutanım hosgeldiniz. Su an için müstakil değil ama az katlı bloklar olan site tarzı bir projeye uygun arsa arıyoruz. İlginize teşekkür ederim.

Serdar Bey,

350.000 TL’ye Mavişehir’den 80 metrekare 2+1 ancak satın alınabiliyor. Güzelbahçe’de bu paralara hem de 150 metrekare site içerisinde ev sahibi olabilmek bulunmaz nimet.
tşk

Bende Komutanım dediğiniz kişinin devre arkadaşıyım.Başından beridir geliştirilmeye çalışılan projelerden bilgim ve ilgim var.Belirlediğiniz fiyat aralığı biraz yüksek de olsa elimdeki avucumdakileri oraya döküp kalanını kredi ile çözebilirim.Sırf devre arkadaşlarımla aynı yerde olabilmek adına.Selam,sevgi ve başarı dileklerimle. Levent GÜLMEN

Bence iyi fikir. 150m2 büyüklüğünde yapılacak dairelerde salon 40 m2, mutfak 18-20 m2 gibi olursa düşünebilirim.
kolay gelsin.
saygıyla.

Çiğli de Yakakent veya Evka 5 – 6 gibi tepe yerlerde alınabilir fiaytlarda bahçeli müstakil evlerden oluşan bir site bence mükemmel olur.Bu tür projeler merkezi yerlerde olunca fiyatlar uçuyor malesef.
Bence düşünmelisiniz, çevremde bir çok kişi aşağılarda vereceğim daire fiyatına tepelerde müstakil bahçeli evde otururum diyor.Örnek evka 3 .

gürsel komutanı yakınen tanıdığım için onun olduğu projede yer almak isterim

Serdar bey, projenizden Gürsel Komutanımın sayesinde haberim oldu, ona ve size güveniyorum ben de bu projede yer almak isterim.

Şehrin gürültüsünden uzak adı gibi güzel olan Güzelbahçe de bir proje olursa biz de varız 🙂

Guzelbahceye evet, ancak fiyatlar daha makul olmalı,
Sarnicpark benzeri bir proje bence süper olur.

Sarnıç ile Guzelbahcedeki arsaların arasında %300 fiyat farkı var; daha makul olma şansı yok Murat bey.

serdar bey balçova ve narlıdereden konut almak istedim fakat yeni konutlar gerçekten çok pahalı bende ege orduyu geçince limanreis mahallesinden konut aramaya başladım villa tarzı yapılaşma var genelde ama havası temiz otopark sıkıntısı yok narlıdereye nerdeyse 4 km güzelbahçe biraz daha şehire uzak siz bu bölgede proje yaparsanız bende severek katılırım .

Serdar Bey,eşimle sizin biten ve devam eden projelerinizi gezdik,çok beğendik ancak konum olarak uygun olmadığından alamadık,size güveniyor ve Güzelbahçe projenizde yer almak istiyoruz.

hanım Balçova’da,büyük oğlan 9 Eylülde,küçük oğlan 60.Yıl AL.de, buyurun uygun konumu siz seçin…)

Serdar Bey;
Sizin projelerinizi başından itibaren takip ediyorum. Emlak gurmesindeki GÜZELBAHÇE ile ilgili yorumunuza tamamen katılıyorum. GÜZELBAHÇE de girişimde bulunacağınız yeni projede yer almak istiyorum.

Eşimle beraber sizin tamamladığınız ve devam eden projelerinizi gördük,size çok güveniyoruz,Güzelbahçe projenizi destekliyor ve katılıyorum.

Güzelbahçe de bize ters yönde:) Metropolde insanlar haklı olarak, iş,ev,okul öncelikli yerleşim arıyorlar.Çok istese de farklı bir semte taşınamıyorlar.Ben de taşınamam sanırım.

Serdar bey, galiba bu işin çözümü olarak her semte özel siteler bekliyoruz sizden:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.