Kategoriler
Siteler

Villakent’in yanına Üniver-Site – Yine anlamıyorum!

Bu sayfanın en çok okunmuş yazısıdır Villakent hakkında geçen sene yazdığım acımasız yazı!

Zaten gelen yorumlardan sonra meğer bilmeden kocaman bir arı kovanının içine çomak soktuğumu anladım…

Daha önce de söylediğim gibi EgeKoop İzmir’in en iyi konut pazarlamacısı. EgeKoop haricinde kimse yaptıkları çoğu projeye cesaret edemez ve etse bile tamamlayamazdı.

EgeKoop geçen hafta tüm gazetelerde sayfa sayfa yeni projeleri ÜniverSite’yi duyurdu. Gediz Üniversitesi öğrencilerine yönelik mobilyalı 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan site yaklaşık 1500 TL/m2 fiyattan satışa sunuldu. Neden bilmiyorum ama projenin web sayfası bir kaç gündür çalışmıyor.

Konsept ve fiyatlama olarak başarılı bir proje bence.

Geçenlerde merak edip yola çıktım ve gidip projeyi yerinde gördüm. Giderken Gediz Üniversitesi’ne giden onlarca öğrenciyi Çanakkale asfaltı Seyrek kavşağında açıkta otobüs beklerken gördüm. Hava güzelken iyi ama bu çocuklar kışın ne yapacak bilmiyorum.

Her neyse, Gediz üniversitesinden 2 küsur km sonra Üniver-Site’nin tabelalarının konduğu arsaya geldim. Arsa pasta gibi, dümdüz, çok güzel. Gel gelelim yine anlamadığım bir kaç şey var; (EgeKoop fanatikleri lütfen saldırırken üsturuplu saldırın)

1. Villakent gibi altyapısı parmak ısırtan, peyzajı muhteşem, yerleşim olarak tepede olduğu için havadar olan ve onlarca evin boş olduğu bir köyün yanına niye kocaman bir site daha yapılır?

2. Gediz Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin kaçı Villakent’te ev tuttu? (Kiralar bedava, isteseler tutabilirler)

3. Gediz Üniversitesi’nde okuyan çocuk sırf okumaya mı geldi? Bu çocuk gezip dolaşmak istemeyecek mi? Villakent’in dibinde, tarlaların ortasında nereye gidecek?

4. Villakent’teki evlerini satmaya veya kiralamaya çalışanlar, madem bu kadar talep var niye evlerini öğrencilere yönelik pansiyonlara çevirmiyorlar?

Ben anlasam da anlamasam da, EgeKoop bu projeyi satacak, zamanında yapıp tamamlayacak. Dolar mı dolmaz mı 3 sene sonra göreceğiz.

Not: Gitmişken tabii ki Villakent’i tekrar gezdim ve yapılan olaya tekrar hayran kaldım. Sanki biraz daha fazla ev dolmuş gibi gözüküyor ve hatta bu sefer yollarda insan da gördüm. İnşallah bir gün oraya yatırım yapan herkes beklediğini alır.

“Villakent’in yanına Üniver-Site – Yine anlamıyorum!” için 7 yanıt

hocam sen bu yazıyı yazdığında orada arsa fiyatları 13bin tl idi. şuan yıl 2015 o arsalar 60-70 bine gidiyor. almadığıma bin pişmanım. siz ne yapmaya çalışıyorsunuz.

Hocanız değilim Sayın ads!. Yazıda bahsi geçilen site yapılmadı bile… O arsaların bir yere gittiği de yok merak etme. Çok meraklısıysanız alsaydınız. Yazıda bir hata yapmışım; Egekoop burayı yapıp bitirir demişim ama ne yazık ki o bile olmadı. Ya bu sektöre yenisiniz ya da gerçekten birşey bilmemekle kalmayıp öğrenmeye de çalışmıyorsunuz…

SALDIRMAK!!!anlamsız kininizin cesaretiyle asaletinizi gösterdiğiniz için teşekürlerimi size, asaletinin frenlediği cesaretiyle size hiçbir yorum yapmayacak olan komşularım ve değerli villakentlilere şükranlarımı yolluyorum…

İsminizi vermeden cesaretten uzak ama cesaret kelimesini bolca kullandığınız bir yorum yaptığınız için ben size teşekkür edemiyorum. Kin konusunu nereden çıkardınız??? Ben gayet tarafsız yorum yapıyorum, en azından yaptığımı sanıyorum. Kin sahibi olmam gereken bir konu değil. Kin sahibi bir kisi sizin ve sizin gibi cesaret yoksullarının yorumlarını yayinlamazdi. Bu yazıda hangi yorumum size dokundu???

Ayrıca, bugün farkına vardım ki, projenin ismi değişmiş! Artık Üniver-Site değil, Keyifli Yaşam Evleri olmuş. Demek ki bazı gözlemlerimde haklılık payı vardı…

3. madde bu yazının en güzel sorusudur , öğrenci gözü ile baktığımızda. Eh madem öğrenciye atfedilen bi proje.. Öğrencilik yıllarında sosyal alanlara ulaşım okula ulaşımdan daha önemlidir ! Öte yandan, bende İzmir’deki müteahhitlerde bu proje yapacağım , marka yaratacağım merakını gerçekten anlamıyorum , bu hiç hoş bir görüntü değil.En kötü yanı gerçekten iyi projeler planlamış, gerçekten emek sarf etmiş ,gerçekten fayda sağlamaya çalışanlarda zan altında kalıyorlar…

‘Öğrencilik yıllarında sosyal alanlara ulaşım, okula ulaşımdan daha önemlidir!’…. Doğru söze ne denir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.