Kategoriler
Bornova İlk defa ev alacak olanlar Siteler

Bornova Plaza Nova projesi ve fiyatları hakkında değerlendirmem!

Bornova Yeşilova bölgesi yaklaşık 2 senedir radarımda. Bu bölgenin ulaşım kolaylığı, konumu, çevresindeki büyük işverenlerin çokluğu, alışveriş ve sağlık merkezlerinin zenginliği sebebiyle büyük potansiyel sahibi olduğunu daha önce de belirtmiştim.

Bornova merkezde yer kalmaması ile bu bölgeye yoğunlaşan müteahhit çokluğu, yeni yeni inşaatların hızla başlamasına sebep oldu.

Bu projelerden bir tanesi Plaza Nova adı ile bir kaç ay önce gazetelerde ilanlar ile duyuruldu. Projeyi inceledim ve görüşlerim şöyle;

Beğenmediklerim:

– Proje hakkında bilgi almam çok uzun sürdü. Kendi ismimle aramak istemediğim için arattırdığım bayanlara dönüş olmadı, olduysa da 3. veya 4. aramadan sonra oldu.

– Projenin önündeki benzinlik

– Projenin arka tarafındaki yolda yaptıkları kazıların kapatılmamış olması, arabayla geçmek ciddi problem.

– Şantiye gördüğüm en düzenli şantiye değildi.

– Bazı dairelere girdikten sonraki uzun ve karanlık holler.

Beğendiklerim:

– İnşaat gayet kaliteli ve hızlı ilerliyor

– Konumu çok güzel. Çevre yoluna, Forum’a, Yaşar Üniversitesi’ne vs… ulaşımı çok kolay. Her ne kadar çevresindeki sanayii şimdilik dezavantaj olsa da, zaman içerisinde çok daha değerli olacak bir noktada. Hele hele karşısındaki arsaların AVM olacağı dedikodusu doğru ise…

– Bina gayet yakışıklı. Kapalı otopark ve altında alışveriş imkanı olması çok iyi.

– 1+1 daireler gayet kullanışlı ve aydınlık. Diğer tip dairelerdeki karanlık daire girişi ve antre olayı 1+1 dairelerde nispeten yok.

– Görsellere bakılırsa daire içleri gayet modern yapılacak.

– Arsa pasta gibi, proje güzel konumlanmış.

– Projenin adı hem genç hem de BorNOVA’ya yakışır olduğu için çok beğendim.

Plaza Nova’nın fiyatları 2500 TL/m2 civarında ama ödeme planlarına bakılırsa peşin alımlarda indirim söz konusu olabilir. Her ne kadar bu fiyatlar o bölge için yüksek sayılsa da, Bornova’nın daha merkezi bölgelerindeki emsal daire fiyatlarına göre uygun. Bu fiyatlar orta vadede prim yapacaktır.

Diğer önemli bir nokta da, Plaza Nova net m2 üzerinden satıyor, yani 52 m2 net 1+1 daire 2500 TL/m2 iken, çoğumuzun yaptığı gibi brüt m2’den satsa (kat holleri, kapalı otopark alanı, sığınak, ortak alanlar vs…) yaklaşık 80 m2 brüt olması gerekir ki  o da brim m2 satış fiyatını 1600 TL/m2 düşürür.

İyi müşteriler Plaza Nova’yı yapan arkadaşlar.

Not: Yapan şirketi tanımıyorum, anladığım kadarıyla Kuşadası’nda turizmci bir grup. Arsayı satın almışlar, para bol demek…

 

“Bornova Plaza Nova projesi ve fiyatları hakkında değerlendirmem!” için 7 yanıt

Haklısınız gelişme potansiyeli yüksek ama zaten gelecekti rantın fiyatını şimdiden alıyorlar. Ayrıca şunu yazmayı unuttum myvia\’nın 2. etabının inşaatı hemen yanı başında, hemen dibinde inşaa ediliyor, az önce övdüğüm balkonun pek önemi kalmıyor bu durumda, myviadaki komşunuz ile aynı masada kahvaltı yapaıyor gibi olacak insanlar. O ev için 260- 27000 tl çok açıkçası

Haftasonu Plaza Nova’ya gittik. 2+1’leri inceledik

olumlu yanları:
-Bornova’ya çok yakın, hastane, üniversiteler, sanayi bölgeleri vs
-Gelişme potansiyeli var, Bölge muhteşem bir atak gösterir, çevresindeki DSİ, Karayolları arazileri özelleşir, alışveriş merkezleri ve gözde projeler bölgeye gelir, sanayi çekilirse, ileride daha da prim yapabilir.
-Yapı güzel yerleştirilmiş.
-2 tane büyükçe balkonu var. İzmirde balkonbence olmazsa olmazdır . Bu çok güzel
-Klimaların görüntü kirliliği yaratmaması için, özenle saklanmış olması çok olumlu
Olumsuz yanları:
-Şimdilik sanayinin içerisinde, siteden dışarıya adımınızı attığınızda maazallah sokaka köpeklerinin saldırısına uğrayabilirsiniz. Dolayısı ile arabasız bir yerlere gitme imkanınız hiç yok. Plazadaki o shoplardan biri bakkal olmazsa, ekmek almak için bile marşa basmak zorundasınız
-2+1 net 85 metrekare diyor ama bence neti 60 metrekareden fazla değil. Mavişehir modern 1’deki 1+1’ler bile bu evden büyüktü.
-Kullanılan malzemeler kalitesiz, hadi iyimser olayım vasat diyebilirim. Çerçeveler aleminyum doğrama yapılmış. Gözlerime inanamadım bu zamanda aleminyum doğrama mı kaldı Allah aşkına, Ankastreler 3’ü 900 tl olan kampanyalı modellerden

Saygılarım

Çevresi gelişecek, şu anki durum problem olmayacak. Aluminyum doğrama ile ilgili yorumunuza katılmıyorum, ısı yalıtımlı ve çok kaliteli doğramalar mevcut.

Serdar Bey;Çalıştığım işyerinin yakınında da benzin istasyonu var.Yalnız güvenlik açısından değil de büyük araç gürültüsü ve bazen akaryakıt kokusu açısından da sorun olabileceğini düşünüyorum. O projenin üstünden değil ama yakınından yüksek gerilim hattı da geçiyor bu arada 🙂
Yanlış anlaşılmasın Projeyi kötülemek için değil bu düşüncelerim.Aksine Yeşilova bölgesinde Plaza Nova gibi kaliteli projeler olması, benim gibi o bölgede daire sahibi olanlar için büyük avantaj..

Senelerdir o yüksek gerilim kaldırılacak deniyor ama hala yerli yerinde 🙂 Yorumlarınıza ve çekincelerinize katılıyorum.

Serdar Bey;3-4 aydır o bölgeden geçme şansım olmamıştı.Benzin istasyonunu görünce şaşırdım..Bence en büyük eksi benzin istasyonu..Konumu çok güzel ama 7/24 benzin istasyonuna komşu olmak istemem doğrusu..

Benim de ili bakışta hoşuma gitmedi ama, kac tane patlayan benzin istasyonu var diye düşününce Cok da problem olmadığına karar verdim. Evka-3teki pahalı evlerin hemen üstünden gecen yuksek gerilim hatlarından daha kötü değil sonuçta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.