Yeni ev aramanın en kolay yolu! Şimdilik!!

26 Ocak 2012

Yaş farkı olmadan neredeyse artık herkes yeni bir ev ararken ilk önce internetten başlıyor.   Bu kadar kullanıcı olmasına rağmen ne yazık ki emlak siteleri hala çok kullanışsız. Neyse ki, Amerika’dan bir arkadaş imdada yetiştiyor!

Bununla ilgili 2 sene önce ‘Birisi Akıllı Birşeyler Yapsın!‘ demiş ve özellikle Amerika bazlı emlak sitelerinde gördüğüm e beğendiğim bazı özellikleri anlatmıştım.

milliyetemlak.com veya sahibinden.com’da ev ararken form doldurmanız gerekiyor; istediğiniz evin şehri, semti, mahallesi, fiyat aralığı vs… Nerede oturmak istediğini bilen bir insan için çok da kolay olmuyor ev aramak bu sayfalarda. Örneğin; ben Alsancak Dutlu sokakta bir ev aramak istesem, bu sayfalarda bu şekilde arama yapmak çok zor oluyor.

Geçenlerde Orhan adlı bir arkadaştan sanırım kendisine ait olan yeni bir emlak arama sayfası ile ilgili mesaj aldım; www.eviniz.com. Harita üzerinden emlak arama olayını hayata geçirmiş. Sayfa çok kullanışlı ve hızlı.

Henüz yeni olduğu için pek ev girişi yapılmamış ama zaman içinde dolar. Benim Orhan arkadaşa bazı önerilerim olacak;

– Satılmış evlerin güncellemesini yapmak çok yararlı olur kullanıcılar için

– Harita üzerinde sadece istediğim özellikteki evleri görebilmek isterim; örneğin, sadece 300.000 – 400.000 TL arası evler, veya sadece 2+1 evler…

– Belli bir şehirde en çok arama yapılan mahalleleri veya sokakları renkler ile belirleyebilir misin?

– Evin etrafındaki restoran, okul, hastane, pastane vs… görebilir miyiz?

– Bu sayfayı alıp kendi sayfamıza gömebilir miyiz?

Ben sayfayı beğendim, inşallah kullanıcı sayısı çok hızlı artar.

 

Be Sociable, Share!