Kategoriler
Ev Satın Almak İzmir Konut Projeleri İzmir Satılık Ev Yatirimlik Ev

Otuzbeşinci Sokak mı, Soyak Optimus mu? Hangisini seçmek lazım?

Soyak Mavişehir Optimus GoldAkşan Yapı, Otuzbeşinci Sokak projesinden sokak görseli

İzmir’de Folkart ile beraber kendisini ulusal boyutta duyuran 3 yeni konut projesinden ikisi; bir tarafta Mavişehir’i Mavişehir yapan ‘Efsane’ Soyak ve onun son projelerinden Soyak Optimus, diğer tarafta yapanın adından çok çelik olduğu bilinen ve 35,5’a yakın olmasına rağmen kendisini 35. Sokak olarak İzmir’e duyuran ve merak ettiren Akşan Yapı’nın projesi 35. Sokak!

Eğer bu iki proje arasında kaldıysanız bu yazı karar vermenize yardımcı olabilir.

Durduk yerde rahat battı da kendime böyle bir soru sordum sanmayın; emlakkulisi.com’un 1 aylık kesintisi sebebiyle soru cevap olayı durmuşken araya giren sorulardan birisiydi bu…

35. Sokak hakkında daha önce ‘İzmir’in en ütopik yeni projesi‘ olarak bahsetmiştim… Hala fikrim değişmedi… Hayal ettikleri ve kurguladıkları hayat yaşanacak mı, yoksa ev sahipleri çizimlerdeki güzelliği kendi kaplamaları ve kapatmaları ile yok edecek mi??

Soyak Optimus artık klasikleşen Soyak’ın ‘bu fiyata bu semtte anca bu kadar daire‘ stratejisi ile Mavişehir’de devam ettiği ve bildiğim kadarıyla satışları çok hızlı başlayan bir proje.

Ben soruyu Akşan Yapı Pazarlama müdürü çok nazik hanımefendi Arzu Karagöz Hanım’a sordum; kendisi bana gelen bir çok müşterinin aynı karşılaştırmayı yaptığını, Soyak ile benzer gelir grubuna hitap ettiklerini ama projelerin birbirlerinden çok farklı olması sebebiyle karşılaştırma yapmanın pek olası olmadığını söyledi. Bu tabii ki Arzu Hanım ile uzun konuşmamızın bir özeti, ama inanın rakip projeler hakkında bir kelime bile kötü birşey söylemedi. Kendisine İzmir’e getirdikleri proje ve pazarlama rengi için teşekkür ediyorum.

Emlakkulisi.com’dan soruyu soran arkadaşa verdiğim cevap şöyleydi;

– Bu sorunun cevabı tabii ki sizde 🙂 Kendinize şu soruları sorun;

1. Her iki daire de aynı fiyat olsaydı hangisini alırdım? Çünkü…

2. Her iki daire de aynı yerde olsaydı hangisini alırdım? Çünkü…

3. Her iki daire de aynı yerde ve aynı fiyata olsaydı hangisini alırdım? Çünkü…

3 sorudan 2sini kazanan büyük ihtimal sizin seçiminiz olacaktır.

Eğer siz de bu iki proje arasında kaldıysanız yapmanız gereken şey sizin için önemli olan unsurları belirleyip karşılaştırmak olacaktır. Bunu yapmanızı kolaylaştıracak bir tablom var; buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oturmak veya yatırım amaçlı alıyorsanız tablodaki sorulara vereceğiniz cevaplar değişecektir.

Bana sorarsanız …. 🙂

 

“Otuzbeşinci Sokak mı, Soyak Optimus mu? Hangisini seçmek lazım?” için 4 yanıt

bugün ben de 35.sokak.ın evlerine bakmaya gittim. bahsettiğiniz çöplük hala duruyor. yorum yapılalı 1 seneden fazla olmuş ama kamyonlar hala vızır vızır çalışıyordu. bunun yanında evler gerçekten çok güzel ve yeşillikler içinde çok ferah görünüyor.

Serdar Bey iyi çalışmalar,
Ailem 35.Sokak projesinden yaşamak için bir ev almışlardı.Hevesle evlerinin teslimini bekliyorlardı.Ancak birkaç gündür projenin sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, alırken bizimkilerin hiçbir bilgileri olmadığı,nerede olduğunu bile bilmedikleri Harmandalı çöplüğü konusu çıktı.Evka 5’e kadar koku oluyor,dışarı dahi çıkılamıyor falan denilmiş.Bunları okuyunca keyifleri kaçtı.Benim sorum,hakikaten bu kadar kötü mü durum?35.Sokakın oraya koku gelir mi?Bu kadar kirlilik durumu varsa hata mı yaptık acaba oradan almakla?Kendileri de bugün bir açıklama yayınlamışlar ama dışarıdan soracak bir tek siz varsınız diye sizden fikir almak istedik.Bir de çöp tesisi oradan taşınacak diye haberler var internette ama eski yazılar,bir gelişme var mı sizin bildiğiniz?Saygılar

Serhat bey, aileniz hiç üzülmesin. 35. Sokak projesini yapanlar sizce bu olayı incelemeden böyle büyük bir projeye girerler miydi? Ayrıca projede ev sahibi olmuş yüzlerce aile böyle bir problem olsa bile bile bu kadar paralar verip ev alırlar mıydı?? Projeyi kıskananlar nereden laf atacaklarını bilemedikleri için sizin huzurunuzu kaçırmayı başarmışlar. Çöplük olduğu doğru, kapanacağı da doğru. Koku olduğunuda Mavişehir’e kadar gidiyor ama rüzgarın yönü, kapakların açılması vs… buna sebep. Bu handikap kalktıktan sonra, umuyorum ki yakın zamanda, 35. Sokak’ın fiyatları Mavişehir fiyatlarına çıkacaktır. Bu konuyla ilgili olarak en son okuduğum haberde Menemen’de bir yer bulunduğu ve çöplüğün oraya taşınacağı idi. Büyükşehir ve Çiğli Belediye Başkanları çok azimli ve güçlü bir şekilde bu konu üzerinde çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.